ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 19:39

Thaçi i kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatuesit të ri të qeverisë, Kurti: Presidenti nuk është neutral

Thaçi i kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatuesit të ri të qeverisë, Kurti: Presidenti nuk është neutral
Pasi presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatauesit të qeverisë, vjen një reagim nga kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti. Kërkesa në fjalë vjen pasi Kuvendi votoi mocionin e ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 19:42
Pasi presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatauesit të qeverisë, vjen një reagim nga kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti. Kërkesa në fjalë vjen pasi Kuvendi votoi mocionin e ...

Thaçi i kërkon VV-së emrin e mandatarit për formimin e qeverisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...
Top Channel | 02-Apr-2020 16:57
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...

Veseli thotë se s’ka e as s’ka për të pasur kurrë marrëveshje sekrete
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur deklaratave te kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, rreth një marrëveshje sekrete mes Kosovës dhe Serbisë. I pari i PDK-së në emisionin debatues “Click”, deklaroi ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 23:35
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur deklaratave te kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, rreth një marrëveshje sekrete mes Kosovës dhe Serbisë. I pari i PDK-së në emisionin debatues “Click”, deklaroi ...

Publicisti Veton Surroi: Situata politike në Kosovë nuk duhet të bëhet pengesë për përballimin e krizës së koronavirusit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar ditën e sotme nga Lëvizja Vetëvendosje, dërgimin e emrit të kandidatit për kryeministër, pas rrëzimit të qeverisë në Kuvend. Procesi i krijimit të qeverisë së re nënkupton ...
Telegraf | 02-Apr-2020 17:52
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar ditën e sotme nga Lëvizja Vetëvendosje, dërgimin e emrit të kandidatit për kryeministër, pas rrëzimit të qeverisë në Kuvend. Procesi i krijimit të qeverisë së re nënkupton ...

Hashim Thaçi, letër Albin Kurtit: Më jep një emër të ri për Kryeministër
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar përmes një letre kreut të qeverisë në detyrë e shefit të LVV, Albin Kurti nga i cili ka kërkuar që të propozojë kandidatin e ri që të mandatohet për kryeministër. Në ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 14:43
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar përmes një letre kreut të qeverisë në detyrë e shefit të LVV, Albin Kurti nga i cili ka kërkuar që të propozojë kandidatin e ri që të mandatohet për kryeministër. Në ...

Presidenti e kryeministri “në betejë” ftesash e përgjigjesh
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 21:28
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...

Pallaska për nenin 82.2 të Kushtetutës: I pabesueshëm insistimi i Kurtit
Avokati Dastid Pallaska i ka reaguar kryeministrit në detyrë Albin Kurti, rreth interpretimit të tij se presidentit duhet ta respektojë nenin 82.2, që thotë se presidenti mund ta shpërndaje Kuvendin pas rrëzimit të ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 21:24
Avokati Dastid Pallaska i ka reaguar kryeministrit në detyrë Albin Kurti, rreth interpretimit të tij se presidentit duhet ta respektojë nenin 82.2, që thotë se presidenti mund ta shpërndaje Kuvendin pas rrëzimit të ...

Haradinaj: Nuk shoh mundësi bashkëpunimi me VV, kemi krijuar distancë të madhe
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij nuk sheh ndonjë mundësi reale për bashkëpunim me Vetëvendosjen. I pyetur se a mund të jetë AAK partnere e VV-së për të themeluar ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 21:09
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij nuk sheh ndonjë mundësi reale për bashkëpunim me Vetëvendosjen. I pyetur se a mund të jetë AAK partnere e VV-së për të themeluar ...

Thaci i kërkon Albin Kurtit kandidat tjetër për Kryeministër
Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi i ka kërkuar kryeministrit në detyrë dhe kryetarit të levizjes vetevendosje Albin Kurti, të propozojë një kandidat tjetër për formimin e Qeverisë. Në një letër që kreu I shtetit ia ka ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 16:15
Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi i ka kërkuar kryeministrit në detyrë dhe kryetarit të levizjes vetevendosje Albin Kurti, të propozojë një kandidat tjetër për formimin e Qeverisë. Në një letër që kreu I shtetit ia ka ...

Tahiri: Vendi në krizë institucionale, s’do të ketë as qeveri të re, e as zgjedhje
Presidenti i vendit Hashim Thaçi për dy ditë rresht takoi të gjithë liderët politikë, për konsultime rreth gjendjes së krijuar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Ndërsa sot ai përdori diskrecionin e tij që vendi të mos ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 20:39
Presidenti i vendit Hashim Thaçi për dy ditë rresht takoi të gjithë liderët politikë, për konsultime rreth gjendjes së krijuar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Ndërsa sot ai përdori diskrecionin e tij që vendi të mos ...

Kurti: Thaçi ka bërë shkelje duke anashkaluar nenin 82.2 të Kushtetutës – do t’i përgjigjemi në një moment të përshtatshëm
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka komentuar deklarimet e presidentit Hashim Thaçi, i cili ka thënë se pas mocionit të mosbesimit sipas Kushtetutës do t’i ndërmarrë hapat e nevojshëm për caktimin e mandatarit për ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 19:38
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka komentuar deklarimet e presidentit Hashim Thaçi, i cili ka thënë se pas mocionit të mosbesimit sipas Kushtetutës do t’i ndërmarrë hapat e nevojshëm për caktimin e mandatarit për ...

Kurti: Thaçi ka bërë shkelje të Kushtetutës, nuk është neutral dhe ka synime personale
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se presidenti Hashim Thaçi ka bërë shkelje duke e anashkaluar nenin 82.2 të Kushtetutës së Kosovës. “Ajo që ishte e nevojshme por nuk u bë, ...
Lapsi | 02-Apr-2020 20:03
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se presidenti Hashim Thaçi ka bërë shkelje duke e anashkaluar nenin 82.2 të Kushtetutës së Kosovës. “Ajo që ishte e nevojshme por nuk u bë, ...

?Kurti emëron Nenad Rashiq dhe Aleksandar Stankoviq këshilltarë politikë
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka emëruar Nenad Rashiqin dhe Aleksandër Stankoviq këshilltarë politik. Sipas njoftimit për media, Kurti, ka emëruar sot Rashiqin, këshilltar politik të kryeministrit në detyrë dhe ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 17:06
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka emëruar Nenad Rashiqin dhe Aleksandër Stankoviq këshilltarë politik. Sipas njoftimit për media, Kurti, ka emëruar sot Rashiqin, këshilltar politik të kryeministrit në detyrë dhe ...

Nuk ka afat kushtetues që Kurti t’i përgjigjet Presidentit për mandatarin
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për ta mandatuar për kryeministër të ri të Kosovës. Njohës të Kushtetutës, thonë se nuk ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 16:38
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për ta mandatuar për kryeministër të ri të Kosovës. Njohës të Kushtetutës, thonë se nuk ...

Kollçaku pas letrës së presidentit për mandatarin: Kjo është grabitje e pushtetit, në kundërshtim me Kushtetutën
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku ka reaguar përmes një postimi në Facebook, pas letrës që presidenti, Hashim Thaçi i ka dërguar kreut të LVV-së, Albin Kurtit ku i kërkon propozimin e ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 15:37
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku ka reaguar përmes një postimi në Facebook, pas letrës që presidenti, Hashim Thaçi i ka dërguar kreut të LVV-së, Albin Kurtit ku i kërkon propozimin e ...

Haradinaj tregon se kush do ta përbëj Qeverinë e re dhe çka janë dakorduar me Thaçin
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj theksoi se në takimin me presidentin Hashim Thaçi janë dakorduar për mundësinë e zgjedhjes së një Qeverie në Kuvend, pa shkuar në zgjedhje të jashtëzakonshme. “Është me interes për ...
Ina-Online | 03-Apr-2020 05:38
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj theksoi se në takimin me presidentin Hashim Thaçi janë dakorduar për mundësinë e zgjedhjes së një Qeverie në Kuvend, pa shkuar në zgjedhje të jashtëzakonshme. “Është me interes për ...

Haradinaj: AAK mbështet krijimin e qeverisë së re pa qenë pjesë e saj
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, ka bërë të ditur qëndrimin e partisë së tij duke theksuar se shpalljen e zgjedhjeve në këtë periudhë e shohin të ...
Shprehja | 03-Apr-2020 03:37
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, ka bërë të ditur qëndrimin e partisë së tij duke theksuar se shpalljen e zgjedhjeve në këtë periudhë e shohin të ...

Veseli thotë se s’ka, e as s’do të ketë kurrë marrëveshje sekrete
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur deklaratave te kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, rreth një marrëveshje sekrete mes Kosovës dhe Serbisë. I pari i PDK-së në emisionin debatues “Click”, deklaroi ...
Arbresh | 02-Apr-2020 23:51
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur deklaratave te kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, rreth një marrëveshje sekrete mes Kosovës dhe Serbisë. I pari i PDK-së në emisionin debatues “Click”, deklaroi ...

Kurti e emëroi këshilltar Nenad Rashiqin, Shala thotë se ia ktheu borxhin për pakot e kontrabanduara nga Serbia
Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, njëherit anëtar i kryesisë së kësaj partie, Haxhi Shala, ka reaguar lidhur me emërimin e Nenad Rashiq, në postin e drejtorit për komunitete pranë zyrës së ...
Arbresh | 02-Apr-2020 23:35
Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, njëherit anëtar i kryesisë së kësaj partie, Haxhi Shala, ka reaguar lidhur me emërimin e Nenad Rashiq, në postin e drejtorit për komunitete pranë zyrës së ...

Shala: Kurti ia ktheu borxhin Rashiqit për pakot e kontrabanduara nga Serbia
Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, njëherit anëtar i kryesisë së kësaj partie, Haxhi Shala, ka reaguar lidhur me emërimin e Nenad Rashiq, në postin e drejtorit për komunitete pranë zyrës së ...
Zeri | 02-Apr-2020 22:37
Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, njëherit anëtar i kryesisë së kësaj partie, Haxhi Shala, ka reaguar lidhur me emërimin e Nenad Rashiq, në postin e drejtorit për komunitete pranë zyrës së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved