ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 15:21

Itali. 766 të vdekur, 2.399 raste të reja, 1.480 të shëruar

Itali. 766 të vdekur, 2.399 raste të reja, 1.480 të shëruar
Te dhenat u prezantuan nga drejtori i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli. Gjithsej jane 85.388 paciente me koronavirus ne Itali, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme prej 2.339. Te enjten rritja kishte ...
ikub.al | 03-Apr-2020 18:48
Te dhenat u prezantuan nga drejtori i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli. Gjithsej jane 85.388 paciente me koronavirus ne Itali, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme prej 2.339. Te enjten rritja kishte ...

Tragjedi në radhët e mjekëve në Itali, 77 të vdekur
Për fat të keq vijon të rritet ditë pas dite bilanci i mjekeve që kanë humbur jetën në Itali nga COVID 19. Urdheri Italian I mjekeve bëri të ditur se këtë të premte kanë vdekur edhe katër bluza të bardha në të gjithë ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 22:25
Për fat të keq vijon të rritet ditë pas dite bilanci i mjekeve që kanë humbur jetën në Itali nga COVID 19. Urdheri Italian I mjekeve bëri të ditur se këtë të premte kanë vdekur edhe katër bluza të bardha në të gjithë ...

Dramë e madhe në Francë, 1120 të vdekur këtë të premte
Shifra të dhimbshme nga Franca gjatë ditëve të fundit. Këtë të premte kanë qënë të njëjtat shifra sikurse edhe të enjten. 1120 persona kanë gjetur vdekjen në 24 orët e fundit në këtë vend, padiskutim të dhëna dramatike ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 22:20
Shifra të dhimbshme nga Franca gjatë ditëve të fundit. Këtë të premte kanë qënë të njëjtat shifra sikurse edhe të enjten. 1120 persona kanë gjetur vdekjen në 24 orët e fundit në këtë vend, padiskutim të dhëna dramatike ...

59 viktima në Greqi, numër shumë i vogël tek të shëruarit
Gjashtë viktima janë regjistruar këtë të premte në Greqi si pasojë e COVID 19. Ministria e Shëndetësise konfirmoi edhe se numri total I vdekurve nga ky virus I rrezikshëm në këtë vend ka shkuar në 59. Edhe rastet e ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 19:52
Gjashtë viktima janë regjistruar këtë të premte në Greqi si pasojë e COVID 19. Ministria e Shëndetësise konfirmoi edhe se numri total I vdekurve nga ky virus I rrezikshëm në këtë vend ka shkuar në 59. Edhe rastet e ...

Nuk ka paqe për Italinë: Sërish 766 persona humbin jetën brenda 24 orëve
Departamenti i Mbrojtjes Civile në Itali ka bërë publike shifrat e reja të të prekurve dhe viktimave të shkaktuara nga koronavirusi në Itali. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 4,585 raste të reja ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 18:25
Departamenti i Mbrojtjes Civile në Itali ka bërë publike shifrat e reja të të prekurve dhe viktimave të shkaktuara nga koronavirusi në Itali. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 4,585 raste të reja ...

Spanjë. Dritë në fund të tunelit
Ministria spanjolle e shendetesise njoftoi sot 7.472 raste te reja, duke e çuar numrin e pergjithshem te vendit nga 110.238 ne 117.710. Rritja prej 6.8 per qind eshte me e vogla qe nga fillimi i krizes, duke u ...
ikub.al | 03-Apr-2020 14:05
Ministria spanjolle e shendetesise njoftoi sot 7.472 raste te reja, duke e çuar numrin e pergjithshem te vendit nga 110.238 ne 117.710. Rritja prej 6.8 per qind eshte me e vogla qe nga fillimi i krizes, duke u ...

E premte e zezë në Itali/ 766 viktima në orët e fundit
Një tjetër bilanc i rëndë për Italinë këtë të premte. Humbjet njerëzorë nga COVID-19 kanë qënë sërish në shifra shumë të larta, plot 776 viktima në 24 orë. Tashmë shifra e viktimave në Itali po shkon afër 15 mijë. Më ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 18:48
Një tjetër bilanc i rëndë për Italinë këtë të premte. Humbjet njerëzorë nga COVID-19 kanë qënë sërish në shifra shumë të larta, plot 776 viktima në 24 orë. Tashmë shifra e viktimave në Itali po shkon afër 15 mijë. Më ...

Italia nuk gjen paqe/ Regjistrohen 766 viktima në 24 orët e fundit nga koronavirusi
Koronavirusi vazhdon të shkaktojë një numër të lartë viktimash në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 766 persona me COVID-19, duke e çuar numrin në total në 14,681. Sipas Mbrojtjes Civile të Italisë, në ...
Telegraf | 03-Apr-2020 18:42
Koronavirusi vazhdon të shkaktojë një numër të lartë viktimash në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 766 persona me COVID-19, duke e çuar numrin në total në 14,681. Sipas Mbrojtjes Civile të Italisë, në ...

Sërish rekord viktimash në Spanjë, 932 të vdekur në 24 orët e fundit
Spanja, një nga vendet më të goditura nga pandemia e koronavirusit, ka regjistruar sot 932 vdekje të reja brenda 24 orësh nga COVID-19 duke e çuar totalin në 10 935, njoftoi sot Ministria spanjolle e Shëndetësisë. Për ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 14:49
Spanja, një nga vendet më të goditura nga pandemia e koronavirusit, ka regjistruar sot 932 vdekje të reja brenda 24 orësh nga COVID-19 duke e çuar totalin në 10 935, njoftoi sot Ministria spanjolle e Shëndetësisë. Për ...

Franca rekord viktimash nga koronavirusi/ Në 24 orët e fundit 1120 të vdekur
Në Francë, në 24 orët e fundit janë shënuar 1120 viktima, shifër kjo rekord, edhe më e lartë në orët e fundit se Italia e se Spanja. Shteti francez në total ka 6507 viktima të regjistruara nga virusi vdekjeprurës. ...
Lapsi | 03-Apr-2020 21:57
Në Francë, në 24 orët e fundit janë shënuar 1120 viktima, shifër kjo rekord, edhe më e lartë në orët e fundit se Italia e se Spanja. Shteti francez në total ka 6507 viktima të regjistruara nga virusi vdekjeprurës. ...

Shifër rekord në Britaninë e Madhe/ 684 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit
684 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Britaninë e Madhe, duke e çuar në total në 3.605 numrin e viktimave. Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur këtë të premte se 38,168 persona kanë rezultuar pozitivë ne ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 16:49
684 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Britaninë e Madhe, duke e çuar në total në 3.605 numrin e viktimave. Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur këtë të premte se 38,168 persona kanë rezultuar pozitivë ne ...

Rreth 1,1 milion të infektuar me koronavirus në gjithë botën
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,1 milion konkretisht, 1,076,017. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...
Aktuale.MK | 03-Apr-2020 22:16
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,1 milion konkretisht, 1,076,017. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...

Koronavirusi: Spanja kapërcen Italinë me numrin e rasteve, por ulet numri i vdekjeve
Spanja e ka kaluar Italinë për numrin e rasteve të konfirmuara me koronavirusi, por lajmi i mirë është se numri i vdekjeve të regjistruara ka rënë – duke dhënë kështu një fije shprese. Me 117,710 raste të konfirmuara, ...
Medial | 03-Apr-2020 22:13
Spanja e ka kaluar Italinë për numrin e rasteve të konfirmuara me koronavirusi, por lajmi i mirë është se numri i vdekjeve të regjistruara ka rënë – duke dhënë kështu një fije shprese. Me 117,710 raste të konfirmuara, ...

Koronavirusi: Spanja kapërcen Italinë me numrin e rasteve, por ulet numri i vdekjeve
Spanja e ka kaluar Italinë për numrin e rasteve të konfirmuara me koronavirusi, por lajmi i mirë është se numri i vdekjeve të regjistruara ka rënë – duke dhënë kështu një fije shprese. Me 117,710 raste të konfirmuara, ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 21:57
Spanja e ka kaluar Italinë për numrin e rasteve të konfirmuara me koronavirusi, por lajmi i mirë është se numri i vdekjeve të regjistruara ka rënë – duke dhënë kështu një fije shprese. Me 117,710 raste të konfirmuara, ...

Rreth 1,1 milion të infektuar me koronavirus në të gjithë botën, 58,004 të vdekur dhe 225,335 të shëruar
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,1 milion konkretisht, 1,076,017. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...
Koha.mk | 03-Apr-2020 21:37
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,1 milion konkretisht, 1,076,017. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...

Bie për 4 për qind numri i të infektuarve me Covid-19 në Itali
Italia ka parë të premten disa shenja të përmirësimit të situatës me koronavirus, edhe pse numri i viktimave nga sëmundja që e shkakton koronavirusi, COVID-19, është rritur për 766, përkatësisht në 14,681. Në të dhënat ...
Koha.net | 03-Apr-2020 21:25
Italia ka parë të premten disa shenja të përmirësimit të situatës me koronavirus, edhe pse numri i viktimave nga sëmundja që e shkakton koronavirusi, COVID-19, është rritur për 766, përkatësisht në 14,681. Në të dhënat ...

E premte e zezë në Spanjë/ 932 të vdekur në 24 orë, kalon Italinë për numrin e të infektuarve
Spanja ka numëruar 932 të vdekur në 24 orët e fundit. Numri total i vdekjeve ka shkuar në 10.935 që nga fillimi i krizës shëndetësore. Po ashtu, këtë të premte Spanja kaloi Italinë për numrin e të infektuarve. Në ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 12:18
Spanja ka numëruar 932 të vdekur në 24 orët e fundit. Numri total i vdekjeve ka shkuar në 10.935 që nga fillimi i krizës shëndetësore. Po ashtu, këtë të premte Spanja kaloi Italinë për numrin e të infektuarve. Në ...

Spitalet në Itali “kanë nisur të marrin frymë”
Italia ka parë të premten disa shenja të përmirësimit të situatës me koronavirus, edhe pse numri i viktimave nga sëmundja që e shkakton koronavirusi, COVID-19, është rritur për 766, përkatësisht në 14,681. Në të dhënat ...
Aktuale.MK | 03-Apr-2020 20:59
Italia ka parë të premten disa shenja të përmirësimit të situatës me koronavirus, edhe pse numri i viktimave nga sëmundja që e shkakton koronavirusi, COVID-19, është rritur për 766, përkatësisht në 14,681. Në të dhënat ...

Gjendja me Kovid-19 në botë deri në ora 20
Shkup, 3 prill -Sipas të dhënave më të fundit, në botë deri më tani janë regjistruar 1.079.978 persona të infektuar me koronavirusin e ri. Nga kët? kanë vdekur, 58.110 dhe 227.668 janë shëruar. -Heqja e shpejtë e ...
Koha.mk | 03-Apr-2020 20:59
Shkup, 3 prill -Sipas të dhënave më të fundit, në botë deri më tani janë regjistruar 1.079.978 persona të infektuar me koronavirusin e ri. Nga kët? kanë vdekur, 58.110 dhe 227.668 janë shëruar. -Heqja e shpejtë e ...

Shokohet Franca: 2,475 viktima nga Covid-19 brenda dy ditësh
Franca ka shokuar mbarë botën pasi në dy ditët e fundit ku janë regjistruar 2,475 viktima. 1355 viktima janë shënuar më datën 2 prill dhe 1,120 ditën e sotme. Kjo është një rritje jashtëzakonisht e madhe ku deri para ...
Indeks Online | 03-Apr-2020 20:42
Franca ka shokuar mbarë botën pasi në dy ditët e fundit ku janë regjistruar 2,475 viktima. 1355 viktima janë shënuar më datën 2 prill dhe 1,120 ditën e sotme. Kjo është një rritje jashtëzakonisht e madhe ku deri para ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved