ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2020 07:49

Kosova, ekspertët: S’ka afat kohor për të mandatuarin

Kosova, ekspertët: S’ka afat kohor për të mandatuarin
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
Top Channel | 03-Apr-2020 13:31
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Hapen dyert drejt një krize tjetër politike në Kosovë, ç’pritet të ndodhë pas kërkesës që Thaçi i bëri Albin Kurtit
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
BalkanWeb | 03-Apr-2020 08:46
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Thaçi i kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatuesit të ri të qeverisë, Kurti: Presidenti nuk është neutral
Pasi presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatauesit të qeverisë, vjen një reagim nga kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti. Kërkesa në fjalë vjen pasi Kuvendi votoi mocionin e ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 19:42
Pasi presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i kërkoi Vetëvendosjes emrin e mandatauesit të qeverisë, vjen një reagim nga kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti. Kërkesa në fjalë vjen pasi Kuvendi votoi mocionin e ...

Çështja e mandatarit për formimin e Qeverisë, nuk ka afat se kur duhet të dërgohet emri?
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 08:36
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Thaçi i kërkon VV-së emrin e mandatarit për formimin e qeverisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...
Top Channel | 02-Apr-2020 16:57
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...

Veseli thotë se s’ka e as s’ka për të pasur kurrë marrëveshje sekrete
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur deklaratave te kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, rreth një marrëveshje sekrete mes Kosovës dhe Serbisë. I pari i PDK-së në emisionin debatues “Click”, deklaroi ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 23:35
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur deklaratave te kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, rreth një marrëveshje sekrete mes Kosovës dhe Serbisë. I pari i PDK-së në emisionin debatues “Click”, deklaroi ...

Kosova, drejt një tjetër krize politike
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
Lapsi | 03-Apr-2020 09:24
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Presidenti e kryeministri “në betejë” ftesash e përgjigjesh
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 21:28
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...

Pallaska për nenin 82.2 të Kushtetutës: I pabesueshëm insistimi i Kurtit
Avokati Dastid Pallaska i ka reaguar kryeministrit në detyrë Albin Kurti, rreth interpretimit të tij se presidentit duhet ta respektojë nenin 82.2, që thotë se presidenti mund ta shpërndaje Kuvendin pas rrëzimit të ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 21:24
Avokati Dastid Pallaska i ka reaguar kryeministrit në detyrë Albin Kurti, rreth interpretimit të tij se presidentit duhet ta respektojë nenin 82.2, që thotë se presidenti mund ta shpërndaje Kuvendin pas rrëzimit të ...

Publicisti Veton Surroi: Situata politike në Kosovë nuk duhet të bëhet pengesë për përballimin e krizës së koronavirusit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar ditën e sotme nga Lëvizja Vetëvendosje, dërgimin e emrit të kandidatit për kryeministër, pas rrëzimit të qeverisë në Kuvend. Procesi i krijimit të qeverisë së re nënkupton ...
Telegraf | 02-Apr-2020 17:52
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar ditën e sotme nga Lëvizja Vetëvendosje, dërgimin e emrit të kandidatit për kryeministër, pas rrëzimit të qeverisë në Kuvend. Procesi i krijimit të qeverisë së re nënkupton ...

Tahiri: Vendi në krizë institucionale, s’do të ketë as qeveri të re, e as zgjedhje
Presidenti i vendit Hashim Thaçi për dy ditë rresht takoi të gjithë liderët politikë, për konsultime rreth gjendjes së krijuar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Ndërsa sot ai përdori diskrecionin e tij që vendi të mos ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 20:39
Presidenti i vendit Hashim Thaçi për dy ditë rresht takoi të gjithë liderët politikë, për konsultime rreth gjendjes së krijuar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Ndërsa sot ai përdori diskrecionin e tij që vendi të mos ...

Letra/ Thaçi i kërkon LVV propozimin e mandatarit për krijimin e Qeverisë
Top Channel ka siguruar letrën ku presidenti Hashim Thaçi i kërkon LVV propozimin e mandatarit për krijimin e Qeverisë
Top Channel | 02-Apr-2020 14:28
Top Channel ka siguruar letrën ku presidenti Hashim Thaçi i kërkon LVV propozimin e mandatarit për krijimin e Qeverisë

Kurti: Thaçi ka bërë shkelje duke anashkaluar nenin 82.2 të Kushtetutës – do t’i përgjigjemi në një moment të përshtatshëm
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka komentuar deklarimet e presidentit Hashim Thaçi, i cili ka thënë se pas mocionit të mosbesimit sipas Kushtetutës do t’i ndërmarrë hapat e nevojshëm për caktimin e mandatarit për ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 19:38
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka komentuar deklarimet e presidentit Hashim Thaçi, i cili ka thënë se pas mocionit të mosbesimit sipas Kushtetutës do t’i ndërmarrë hapat e nevojshëm për caktimin e mandatarit për ...

Thaci i kërkon Albin Kurtit kandidat tjetër për Kryeministër
Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi i ka kërkuar kryeministrit në detyrë dhe kryetarit të levizjes vetevendosje Albin Kurti, të propozojë një kandidat tjetër për formimin e Qeverisë. Në një letër që kreu I shtetit ia ka ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 16:15
Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi i ka kërkuar kryeministrit në detyrë dhe kryetarit të levizjes vetevendosje Albin Kurti, të propozojë një kandidat tjetër për formimin e Qeverisë. Në një letër që kreu I shtetit ia ka ...

Hashim Thaçi, letër Albin Kurtit: Më jep një emër të ri për Kryeministër
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar përmes një letre kreut të qeverisë në detyrë e shefit të LVV, Albin Kurti nga i cili ka kërkuar që të propozojë kandidatin e ri që të mandatohet për kryeministër. Në ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 14:43
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar përmes një letre kreut të qeverisë në detyrë e shefit të LVV, Albin Kurti nga i cili ka kërkuar që të propozojë kandidatin e ri që të mandatohet për kryeministër. Në ...

Eurodeputetët i shkruajnë Thaçit: Marrëveshja Kosovë-Serbi që po mbështetet nga ju është shqetësuese
Anëtarët e të Gjelbërve në Parlamentin Europian, Thomas Waitz, Reinhard Bütikofer, Viola von Cramon-Taubadel dhe Romeo Franz, i kanë shkruar letër të hapur Presidentit Hashim Thaçi për shqetësimet e tyre mbi situatën në ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 13:41
Anëtarët e të Gjelbërve në Parlamentin Europian, Thomas Waitz, Reinhard Bütikofer, Viola von Cramon-Taubadel dhe Romeo Franz, i kanë shkruar letër të hapur Presidentit Hashim Thaçi për shqetësimet e tyre mbi situatën në ...

Veseli: Javën e ardhshme do ketë seancë të jashtëzakonshme për mbështetjen e sektorit privat
Veseli para mediave tha se duhet t’i kushtohet rëndësi shumë më e madhe sektorit privat, dhe se masat e ndërmarra deri tani nga qeveria nuk janë në përputhje me ligjin, shkruan . Ai po ashtu bëri të ditur se javën e ...
Lajminet | 03-Apr-2020 13:39
Veseli para mediave tha se duhet t’i kushtohet rëndësi shumë më e madhe sektorit privat, dhe se masat e ndërmarra deri tani nga qeveria nuk janë në përputhje me ligjin, shkruan . Ai po ashtu bëri të ditur se javën e ...

REL: Hapen dyert drejt një krize tjetër politike në Kosovë
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
Koha.net | 03-Apr-2020 09:48
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Hapen dyert drejt një krize tjetër politike në Kosovë
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 09:11
Kërkesa e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë më parë, ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për kryeministër të vendit, si dhe përgjigja e këtij të fundit se do ...

Kurti: Thaçi ka bërë shkelje të Kushtetutës, nuk është neutral dhe ka synime personale
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se presidenti Hashim Thaçi ka bërë shkelje duke e anashkaluar nenin 82.2 të Kushtetutës së Kosovës. “Ajo që ishte e nevojshme por nuk u bë, ...
Lapsi | 02-Apr-2020 20:03
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se presidenti Hashim Thaçi ka bërë shkelje duke e anashkaluar nenin 82.2 të Kushtetutës së Kosovës. “Ajo që ishte e nevojshme por nuk u bë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved