ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 12:16

Demi reagon ndaj Qeverisë: Po vazhdon degradimi i ndërmarrjeve publike me borde politike

Demi reagon ndaj Qeverisë: Po vazhdon degradimi i ndërmarrjeve publike me borde politike
Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e së enjtes mori vendim për emërimin e tri bordeve të përkohshme në tri ndërmarrje publike – në Postë, Ujësjellës e Infrakos. Ndaj kësaj ka reaguar analisti Agron Demi. Përmes një postimi ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 00:28
Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e së enjtes mori vendim për emërimin e tri bordeve të përkohshme në tri ndërmarrje publike – në Postë, Ujësjellës e Infrakos. Ndaj kësaj ka reaguar analisti Agron Demi. Përmes një postimi ...

Edhe Agron Demi zhgënjehet me kapjen e bordeve nga Qeveria e shkarkuar e Kurtit
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti sot ka thirrur mbledhje korresponduese, ku janë emëruar bordet e reja të disa ndërmarrjeve publike – të Postës, Ujësjellësit ‘Prishtina’ dhe Infrakos’it. Drejtor dhe ...
Shprehja | 03-Apr-2020 06:12
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti sot ka thirrur mbledhje korresponduese, ku janë emëruar bordet e reja të disa ndërmarrjeve publike – të Postës, Ujësjellësit ‘Prishtina’ dhe Infrakos’it. Drejtor dhe ...

I hapet rrugë bashkëpunimit mes Kosovës dhe Zvicrës për çështje penale
Prishtinë, 2 prill 2020 – Qeveria në detyrë e Kosovës i hapi rrugë bashkëpunimit të Kosovës me Zvicrën për çështje penale. Të enjten në mbrëmje, në mbledhjen e saj on-line, ajo e miratoi nismën e Ministrisë së ...
Illyriapress | 03-Apr-2020 03:05
Prishtinë, 2 prill 2020 – Qeveria në detyrë e Kosovës i hapi rrugë bashkëpunimit të Kosovës me Zvicrën për çështje penale. Të enjten në mbrëmje, në mbledhjen e saj on-line, ajo e miratoi nismën e Ministrisë së ...

Demi reagon ndaj Qeverisë: Po vazhdon degradimi i ndërmarrjeve publike me borde politike
Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e së enjtes mori vendim për emërimin e tri bordeve të përkohshme në tri ndërmarrje publike – në Postë, Ujësjellës e Infrakos. Ndaj kësaj ka reaguar analisti Agron Demi. Përmes një postimi ...
Arbresh | 03-Apr-2020 01:00
Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e së enjtes mori vendim për emërimin e tri bordeve të përkohshme në tri ndërmarrje publike – në Postë, Ujësjellës e Infrakos. Ndaj kësaj ka reaguar analisti Agron Demi. Përmes një postimi ...

Edhe në Bordin e Postës rehatohet një militant i VV-së
Ish-kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, në vitin 2017-të, Kujtim Shala, sot është zgjedhur drejtor në Bordin e Përkohshëm të Ndërmarrjes “Posta e Kosovës”. Ky vendim është marrë sot nga ...
EkonomiaOnline | 03-Apr-2020 00:35
Ish-kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, në vitin 2017-të, Kujtim Shala, sot është zgjedhur drejtor në Bordin e Përkohshëm të Ndërmarrjes “Posta e Kosovës”. Ky vendim është marrë sot nga ...

Shërbimet telekomunikuese të institucioneve shtetërore i besohen Telekomit të Kosovës
Prishtinë, 2 prill 2020 – Qeveria në detyrë e Kosovës ka marrë vendim që të gjitha shërbimet telekomunikuese për institucionet shtetërore t’ia besojë vetëm Telekomit të Kosovës. Ky vendim është marrë me sugjerimin e ...
Illyriapress | 03-Apr-2020 00:19
Prishtinë, 2 prill 2020 – Qeveria në detyrë e Kosovës ka marrë vendim që të gjitha shërbimet telekomunikuese për institucionet shtetërore t’ia besojë vetëm Telekomit të Kosovës. Ky vendim është marrë me sugjerimin e ...

Haxhiu: Lidhja e marrëveshjes me Zvicrën do të përmirësojë infrastrukturën ligjore në Kosovë
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës, ka marrë një numër të madh vendimesh, në mbledhjen e 21-të, e cila u mbajtë mbrëmjen e së enjtes. Në lidhje më njërin nga vendimet e marra, ka reaguar edhe ministrja në detyrë ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 23:13
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës, ka marrë një numër të madh vendimesh, në mbledhjen e 21-të, e cila u mbajtë mbrëmjen e së enjtes. Në lidhje më njërin nga vendimet e marra, ka reaguar edhe ministrja në detyrë ...

Qeveria në detyrë shkarkon bordet e tri ndërmarrjeve publike
Prishtinë, 2 prill 2020 – Qeveria në detyrë e Kosovës, në mbledhjen korresponduese që ka mbajtur të enjten i ka miratuar vendimet për shkarkimin e bordeve të deritashme dhe për emërimin e bordeve të reja të tri ...
Illyriapress | 03-Apr-2020 00:19
Prishtinë, 2 prill 2020 – Qeveria në detyrë e Kosovës, në mbledhjen korresponduese që ka mbajtur të enjten i ka miratuar vendimet për shkarkimin e bordeve të deritashme dhe për emërimin e bordeve të reja të tri ...

Kandidati i LVV-së për deputet në krye të Bordit të Ujësjellësit
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka emëruar sot për kryesues dhe drejtor të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”, kandidatin e Vetëvendosjes për deputet në zgjedhjet e 6 tetorit ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 23:10
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka emëruar sot për kryesues dhe drejtor të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”, kandidatin e Vetëvendosjes për deputet në zgjedhjet e 6 tetorit ...

Demi pas emërimit të bordeve: Veprim i pështirë, po vazhdon degradimi i ndërmarrjeve
Kjo pasi, siç shkruan Demi në një postim në Facebook, kjo po bëhet thjesht për të rehatuar anëtarë të partisë në pushtet. “Një ndër veprimet më të pështira të partive është mbushja e bordeve me anëtarë të partive në ...
Lajminet | 03-Apr-2020 00:08
Kjo pasi, siç shkruan Demi në një postim në Facebook, kjo po bëhet thjesht për të rehatuar anëtarë të partisë në pushtet. “Një ndër veprimet më të pështira të partive është mbushja e bordeve me anëtarë të partive në ...

Edhe një anëtar tjetër i Vetëvendosjes emërohet në bordin e Hekurudhave të Kosovës
E në këto borde, Lëvizja Vetëvendosja partia në pushtet e cila udhëheq qeverinë në detyrë me kryeministrin Albin Kurti ka emëruar njerëz të vet në këto borde. Mirëpo kryeministri në detyrë, Albin Kurti, është ...
Lajminet | 03-Apr-2020 00:00
E në këto borde, Lëvizja Vetëvendosja partia në pushtet e cila udhëheq qeverinë në detyrë me kryeministrin Albin Kurti ka emëruar njerëz të vet në këto borde. Mirëpo kryeministri në detyrë, Albin Kurti, është ...

Demi: Po vazhdon degradimi i ndërmarrjeve publike me borde politike
Analisti Agron Demi e ka kritikuar vendimin e Qeverisë në detyrë të Kosovës për shkarkimin e bordeve të ndërmarrjeve publike, dhe emërimin e anëtarëve të rinj në to. Kjo pasi, siç shkruan Demi në një postim në Facebook, ...
Koha.net | 02-Apr-2020 23:55
Analisti Agron Demi e ka kritikuar vendimin e Qeverisë në detyrë të Kosovës për shkarkimin e bordeve të ndërmarrjeve publike, dhe emërimin e anëtarëve të rinj në to. Kjo pasi, siç shkruan Demi në një postim në Facebook, ...

Qeveria në detyrë shkarkon bordet e dy ndërmarrjeve publike
Qeveria në detyrë e Kosovës, ka miratuar vendimet për shkarkimin e bordit të Kompanisë Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” dhe të Postës së Kosovës. Shkarkimi i bordit të Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, është bërë me ...
Radio Evropa e Lire | 02-Apr-2020 23:31
Qeveria në detyrë e Kosovës, ka miratuar vendimet për shkarkimin e bordit të Kompanisë Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” dhe të Postës së Kosovës. Shkarkimi i bordit të Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, është bërë me ...

Edhe një ndërmarrje tjetër publike “çlirohet” nga Vetëvendosje
Anëtari i Vetëvendosjes, Artan Dermaku, është zgjedhur sot anëtar i Bordit të ndërmarrjes publike “Hekurudhat e Kosovës” – Infrakos. Ky vendim është marrë sot nga shefi i Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, njëherësh ...
EkonomiaOnline | 02-Apr-2020 23:19
Anëtari i Vetëvendosjes, Artan Dermaku, është zgjedhur sot anëtar i Bordit të ndërmarrjes publike “Hekurudhat e Kosovës” – Infrakos. Ky vendim është marrë sot nga shefi i Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, njëherësh ...

AAK reagon për bordet politike të Kurtit: U emëruan pa konsultim me britanikët
Time Kadrijaj, deputete nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, përmes llogarisë së vet zyrtare Facebook, ka krituar vendimin e qeverisë Kurti për emërimin e bordeve të reja, transmeton Indeksonline. Ajo ka ...
Indeks Online | 02-Apr-2020 23:07
Time Kadrijaj, deputete nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, përmes llogarisë së vet zyrtare Facebook, ka krituar vendimin e qeverisë Kurti për emërimin e bordeve të reja, transmeton Indeksonline. Ajo ka ...

Kurti shpërblen me pozita në ndërmarrjet publike, anëtarë e kandidat për deputet të VV-së
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka thirrur mbledhjen korresponduese (mbledhja elektronike) në të cilën janë miratuar vendime nga fushat e ...
Indeks Online | 02-Apr-2020 23:00
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka thirrur mbledhjen korresponduese (mbledhja elektronike) në të cilën janë miratuar vendime nga fushat e ...

Pjesëtari i Vetëvendosjes zgjidhet anëtar i Bordit të Hekurudhave të Kosovës
Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Dermaku, është zgjedhur sot anëtar i Bordit të ndërmarrjes publike Hekurudhat e Kosovës – Infrakos. Ky vendim është marrë sot nga shefi i Qeverisë, Albin Kurti, njëherësh edhe ...
Gazeta Express | 02-Apr-2020 22:54
Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Dermaku, është zgjedhur sot anëtar i Bordit të ndërmarrjes publike Hekurudhat e Kosovës – Infrakos. Ky vendim është marrë sot nga shefi i Qeverisë, Albin Kurti, njëherësh edhe ...

Kurti e emëron njeriun e Vetëvendosjes në krye të bordit të Ujësjellësit “Prishtina”
Qeveria në detyrë në mbledhjen e sotme ka emëruar anëtarët e bordeve të ndërmarrjeve publike. Qeveria në detyrë sot ka bërë publik anëtarët e përkohshëm për tri Ndërmarrje Publike. Mirëpo kryeministri në detyrë, Albin ...
Gazeta Express | 02-Apr-2020 22:34
Qeveria në detyrë në mbledhjen e sotme ka emëruar anëtarët e bordeve të ndërmarrjeve publike. Qeveria në detyrë sot ka bërë publik anëtarët e përkohshëm për tri Ndërmarrje Publike. Mirëpo kryeministri në detyrë, Albin ...

Kandidatit të VV-së për deputet i erdhi dita – emërohet kryesues i Bordit të KRU “Prishtina”
Qeveria e shkarkuar nga 82 deputetë të Kuvendit të Kosovës dhe e drejtuar nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sonte i ka marrë shumë vendime. Disa nga këto vendime kanë të bëjnë me shkarkime dhe emërime të bordeve ...
EkonomiaOnline | 02-Apr-2020 22:30
Qeveria e shkarkuar nga 82 deputetë të Kuvendit të Kosovës dhe e drejtuar nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sonte i ka marrë shumë vendime. Disa nga këto vendime kanë të bëjnë me shkarkime dhe emërime të bordeve ...

Pako mbështetëse për mësimin online, të angazhuarit do të përfitojnë deri në 300 euro në muaj
Qeveria në mbledhjen e sotme ka miratuar Vendimin për Pakon Mbështetëse për realizimin e mësimit në distancë. Kjo pako përmban masat në vijim: Mësimdhënësit të cilët do të përfshihen drejtpërdrejt në përgatitjen dhe ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 22:02
Qeveria në mbledhjen e sotme ka miratuar Vendimin për Pakon Mbështetëse për realizimin e mësimit në distancë. Kjo pako përmban masat në vijim: Mësimdhënësit të cilët do të përfshihen drejtpërdrejt në përgatitjen dhe ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved