ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 12:26

BE-ja emëron zyrtarisht të dërguarin e posaçëm për bisedimet Kosovë – Serbi

BE-ja emëron zyrtarisht të dërguarin e posaçëm për bisedimet Kosovë – Serbi
Këshilli Evropian emëroi të premten edhe zyrtarisht diplomatin sllovak Miroslav Lajçak si të dërguarin e saj të Posaçëm për bisedimet ndërmjet Prishtinë dhe Beogradit dhe çështje tjera të Ballkanit Perëndimor. Në një ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 22:13
Këshilli Evropian emëroi të premten edhe zyrtarisht diplomatin sllovak Miroslav Lajçak si të dërguarin e saj të Posaçëm për bisedimet ndërmjet Prishtinë dhe Beogradit dhe çështje tjera të Ballkanit Perëndimor. Në një ...

Analisti Armend Muja: Çarjet mes SHBA dhe BE, sollën rrëzimin e Kurtit
Analisti Armend Muja thotë se, rrëzimi i qeverisë “Kurti” ka ardhur për shkak të qëndrimeve të kundërta që kanë BE dhe SHBA lidhur me faktin se cili duhet ta udhëheqë dialogun me Serbinë. “Ka pas një rreshtim lokal dhe ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 21:54
Analisti Armend Muja thotë se, rrëzimi i qeverisë “Kurti” ka ardhur për shkak të qëndrimeve të kundërta që kanë BE dhe SHBA lidhur me faktin se cili duhet ta udhëheqë dialogun me Serbinë. “Ka pas një rreshtim lokal dhe ...

BE-ja emëron zyrtarisht të dërguarin e posaçëm për bisedimet Kosovë – Serbi
Këshilli Evropian emëroi të premten edhe zyrtarisht diplomatin sllovak Miroslav Lajçak si të dërguarin e saj të Posaçëm për bisedimet ndërmjet Prishtinë dhe Beogradit dhe çështje tjera të Ballkanit Perëndimor. Në një ...
Politiko | 03-Apr-2020 21:40
Këshilli Evropian emëroi të premten edhe zyrtarisht diplomatin sllovak Miroslav Lajçak si të dërguarin e saj të Posaçëm për bisedimet ndërmjet Prishtinë dhe Beogradit dhe çështje tjera të Ballkanit Perëndimor. Në një ...

Hoxhaj uron Lajcak për emërimin e tij si emisar i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar zgjedhjen e Mirosllav Lajçakut si emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani ...
Arbresh | 03-Apr-2020 21:25
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar zgjedhjen e Mirosllav Lajçakut si emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani ...

Edhe Britania mirëpret emërimin e Lajçakut si Përfaqësues Special i BE-së për dialogun
Mbretëria e Bashkuar ka mirëpritur emërimin e Mirosllav Lajçak si Përfaqësues Special i BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor. Kjo u bë e ditur nga Ambasada e ...
Telegrafi | 03-Apr-2020 18:57
Mbretëria e Bashkuar ka mirëpritur emërimin e Mirosllav Lajçak si Përfaqësues Special i BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor. Kjo u bë e ditur nga Ambasada e ...

Hoxhaj uron Lajçakun, ia çon një porosi
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar zgjedhjen e Mirosllav Lajçakut si emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani ...
Zeri | 03-Apr-2020 21:12
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar zgjedhjen e Mirosllav Lajçakut si emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani ...

Hoxhaj uron Lajçakun për zgjedhjen si emisar i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar zgjedhjen e Miroslav Lajçak si emisar i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi. Enver Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani i është shansi ...
Medial | 03-Apr-2020 21:08
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar zgjedhjen e Miroslav Lajçak si emisar i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi. Enver Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani i është shansi ...

Hoxhaj uron Lajcakun, ia çon një porosi rreth dialogut
Enver Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani është shansi i fundit që të unifikohet pozicioni i BE-së për Kosovën dhe të arrihet një marrëveshje e ligjshme. Hoxhaj, përmes shkrimit në ...
Lajminet | 03-Apr-2020 21:06
Enver Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani është shansi i fundit që të unifikohet pozicioni i BE-së për Kosovën dhe të arrihet një marrëveshje e ligjshme. Hoxhaj, përmes shkrimit në ...

Hoxhaj uron Lajçakun, ia çon një porosi
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar zgjedhjen e Mirosllav Lajçakut si emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani ...
EkonomiaOnline | 03-Apr-2020 21:05
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar zgjedhjen e Mirosllav Lajçakut si emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani ...

Hoxhaj uron Lajçakun për zgjedhjen si emisar i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar zgjedhjen e Miroslav Lajçak si emisar i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi. Enver Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani i është shansi ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 20:59
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar zgjedhjen e Miroslav Lajçak si emisar i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi. Enver Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani i është shansi ...

Hoxhaj uron Lajçakun, ia çon një porosi
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar zgjedhjen e Mirosllav Lajçakut si emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani ...
Gazeta Express | 03-Apr-2020 20:53
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar zgjedhjen e Mirosllav Lajçakut si emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Hoxhaj, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tani ...

Weber: Kosova e Serbia nuk synojnë anëtarësim në SHBA, prandaj BE’ja duhet t’i udhëheqë negociatat
Njohësi i zhvillimeve në Ballkan, Bodo Weber, ka komentuar emërimin e emisarit të ri për bisedimet Kosovë-Serbi nga Bashkimi Evropian, Miroslav Lajçak. Ai thotë ta ketë kritikuar emërimin e tij edhe më parë, dhe thotë ...
Zeri | 03-Apr-2020 20:53
Njohësi i zhvillimeve në Ballkan, Bodo Weber, ka komentuar emërimin e emisarit të ri për bisedimet Kosovë-Serbi nga Bashkimi Evropian, Miroslav Lajçak. Ai thotë ta ketë kritikuar emërimin e tij edhe më parë, dhe thotë ...

Weber: Kosova e Serbia nuk synojnë anëtarësim në SHBA, prandaj BE-ja duhet t’i udhëheqë negociatat
Njohësi i zhvillimeve në Ballkan, Bodo Weber, ka komentuar emërimin e emisarit të ri për bisedimet Kosovë-Serbi nga Bashkimi Evropian, Miroslav Lajçak. Ai thotë ta ketë kritikuar emërimin e tij edhe më parë, dhe thotë ...
EkonomiaOnline | 03-Apr-2020 20:46
Njohësi i zhvillimeve në Ballkan, Bodo Weber, ka komentuar emërimin e emisarit të ri për bisedimet Kosovë-Serbi nga Bashkimi Evropian, Miroslav Lajçak. Ai thotë ta ketë kritikuar emërimin e tij edhe më parë, dhe thotë ...

Weber: Kosova e Serbia nuk synojnë anëtarësim në SHBA, prandaj BE’ja duhet t’i udhëheqë negociatat
Njohësi i zhvillimeve në Ballkan, Bodo Weber, ka komentuar emërimin e emisarit të ri për bisedimet Kosovë-Serbi nga Bashkimi Evropian, Miroslav Lajçak. Ai thotë ta ketë kritikuar emërimin e tij edhe më parë, dhe thotë ...
Gazeta Express | 03-Apr-2020 20:39
Njohësi i zhvillimeve në Ballkan, Bodo Weber, ka komentuar emërimin e emisarit të ri për bisedimet Kosovë-Serbi nga Bashkimi Evropian, Miroslav Lajçak. Ai thotë ta ketë kritikuar emërimin e tij edhe më parë, dhe thotë ...

Lajçak: Me padurim pres të punoj me përfaqësuesit e Serbisë dhe të Kosovës
Bruksel, 3 prill 2020 – Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe për çështje të tjera rajonale në Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka thënë se ndihet i nderuar që i është besuar një ...
Illyriapress | 03-Apr-2020 20:28
Bruksel, 3 prill 2020 – Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe për çështje të tjera rajonale në Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka thënë se ndihet i nderuar që i është besuar një ...

Shumë drojë në Prishtinë për Lajçakun negociator (VIDEO)
Me fort skepticizëm është pritur në Prishtinë një lajm që erdhi nga Brukseli. Emërimi i Miroslav Lajçak si Përfaqësues Special të Europës për dialogun Kosovë-Serbi po shihet me plot mëdyshje. Ky emërim po shihet me ...
Medial | 03-Apr-2020 20:25
Me fort skepticizëm është pritur në Prishtinë një lajm që erdhi nga Brukseli. Emërimi i Miroslav Lajçak si Përfaqësues Special të Europës për dialogun Kosovë-Serbi po shihet me plot mëdyshje. Ky emërim po shihet me ...

Shumë drojë në Prishtinë për Lajçakun negociator (VIDEO)
Me fort skepticizëm është pritur në Prishtinë një lajm që erdhi nga Brukseli. Emërimi i Miroslav Lajçak si Përfaqësues Special të Europës për dialogun Kosovë-Serbi po shihet me plot mëdyshje. Ky emërim po shihet me ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 20:25
Me fort skepticizëm është pritur në Prishtinë një lajm që erdhi nga Brukseli. Emërimi i Miroslav Lajçak si Përfaqësues Special të Europës për dialogun Kosovë-Serbi po shihet me plot mëdyshje. Ky emërim po shihet me ...

Zyrtarizohet Lajçak, kurrkush në BE nuk është kundër tij (VIDEO)
Nuk ndodh shpesh që 27 vendet anëtare të Bashkimit Europian të pajtohen unanimisht rreth një çështjeje. Por, kjo ndodhi të premten kur emëruan, edhe zyrtarisht, diplomatin sllovak Miroslav Lajçak të Dërguar të Posaçëm ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 20:15
Nuk ndodh shpesh që 27 vendet anëtare të Bashkimit Europian të pajtohen unanimisht rreth një çështjeje. Por, kjo ndodhi të premten kur emëruan, edhe zyrtarisht, diplomatin sllovak Miroslav Lajçak të Dërguar të Posaçëm ...

Weber: Esenca e prishjes së koalicionit ishte taksa, jo Veliu
20:15 Bodo Weber, analisti gjerman dhe bashkëpunëtor i lartë pranë Këshillit për Politikë të Demokratizimit, me seli në Berlin, në emisionin DESKU të KTV-së, ka komentuar edhe emërimin e emisarit të ri për bisedimet ...
Koha.net | 03-Apr-2020 20:08
20:15 Bodo Weber, analisti gjerman dhe bashkëpunëtor i lartë pranë Këshillit për Politikë të Demokratizimit, me seli në Berlin, në emisionin DESKU të KTV-së, ka komentuar edhe emërimin e emisarit të ri për bisedimet ...

Britania është për një marrëveshje që e respekton integritetin territorial
Prishtinë, 3 prill 2020 – Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë e ka mirëppritur emërimin e diplomatit sllovak, Miroslav Lajçak, emisar i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë – Serbi. Në një ...
Illyriapress | 03-Apr-2020 19:54
Prishtinë, 3 prill 2020 – Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë e ka mirëppritur emërimin e diplomatit sllovak, Miroslav Lajçak, emisar i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë – Serbi. Në një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved