ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/06/2020 07:47

John Hopkins University. Shërimet 4 herë më shumë se vdekjet

John Hopkins University. Shërimet 4 herë më shumë se vdekjet
Shifra ka dale nga te dhenat e perditesuara te Universitetit John Hopkins. Sipas tyre, rastet e infeksionit tani kane arritur ne 1.016.128, vdekjet ne 53.146 dhe te sheruarit 211.615. Nga ana tjeter, me 1.169 viktima ne ...
ikub.al | 03-Apr-2020 11:24
Shifra ka dale nga te dhenat e perditesuara te Universitetit John Hopkins. Sipas tyre, rastet e infeksionit tani kane arritur ne 1.016.128, vdekjet ne 53.146 dhe te sheruarit 211.615. Nga ana tjeter, me 1.169 viktima ne ...

ADB: COVID-19 plagë e përhershme në ekonominë globale
Rritja ekonomike në Azi parashikohet të bjerë ndjeshëm në vitin 2020 për shkak të efekteve të pandemisë së koronavirusit, që do të mund të lerë plagë të përhershme në ekonominë globale, tha sot Banka Aziatike për ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 13:47
Rritja ekonomike në Azi parashikohet të bjerë ndjeshëm në vitin 2020 për shkak të efekteve të pandemisë së koronavirusit, që do të mund të lerë plagë të përhershme në ekonominë globale, tha sot Banka Aziatike për ...

18 shtetet e vetme në botë që nuk janë prekur akoma nga koronavirusi
Deri më 12 janar, pra më pak se tre muaj më parë, koronavirusi ishte i kufizuar në Kinë. Asnjë rast i vetëm nuk ishte gjetur jashtë vendit ku ai u shfaq. Por më 13 janar, virusi u bë një problem global. Një rast u ...
GazetaTema | 03-Apr-2020 10:01
Deri më 12 janar, pra më pak se tre muaj më parë, koronavirusi ishte i kufizuar në Kinë. Asnjë rast i vetëm nuk ishte gjetur jashtë vendit ku ai u shfaq. Por më 13 janar, virusi u bë një problem global. Një rast u ...

Koronavirusi /Bilanc tragjik viktimash në SHBA, 1 169 të vdekur në 24 orë
Po bëhet dramatike situata në Shtetet e Bashkuara për shkak të koronavirusit. Në 24 orët e fundit viktimat numërohen në 1 169 duke e çuar totalin në rreth 6 mijë. 1 500 nga viktimat i përkasin New York. Sipas të dhënave ...
Telegraf | 03-Apr-2020 10:50
Po bëhet dramatike situata në Shtetet e Bashkuara për shkak të koronavirusit. Në 24 orët e fundit viktimat numërohen në 1 169 duke e çuar totalin në rreth 6 mijë. 1 500 nga viktimat i përkasin New York. Sipas të dhënave ...

Rekord tragjik viktimash në SHBA, 1 169 të vdekur në 24 orë
Po bëhet dramatike situata në Shtetet e Bashkuara për shkak të koronavirusit. Në 24 orët e fundit viktimat numërohen në 1 169 duke e çuar totalin në rreth 6 mijë. 1 500 nga viktimat i përkasin New York. Sipas të dhënave ...
Lapsi | 03-Apr-2020 08:53
Po bëhet dramatike situata në Shtetet e Bashkuara për shkak të koronavirusit. Në 24 orët e fundit viktimat numërohen në 1 169 duke e çuar totalin në rreth 6 mijë. 1 500 nga viktimat i përkasin New York. Sipas të dhënave ...

Përmbledhje e shkurtër nga gjendja e vendeve me pandeminë COVID-19
Bota: Numri i rasteve me koronavirus kalon shifrën mbi 1 milion banorë, sipas Universitetit të Johns Hopkins. Vendet më të prekura nga kjo pandemi janë SHBA, Italia dhe Spanja, të gjitha këto kanë më shumë se 100,000 ...
Arbresh | 03-Apr-2020 11:38
Bota: Numri i rasteve me koronavirus kalon shifrën mbi 1 milion banorë, sipas Universitetit të Johns Hopkins. Vendet më të prekura nga kjo pandemi janë SHBA, Italia dhe Spanja, të gjitha këto kanë më shumë se 100,000 ...

Trump falënderon Putinin për ndihmat mjekësore
Ishte një veprim shumë i bukur nga ana e presidentit rus, Vladimir Putin, deklaroi presidenti amerikan, Donald Trump për ndihmën që Rusia i dha SHBA me materiale mjekësore. ”Këto materiale janë me cilësi të lartë dhe ...
Alsat-M | 03-Apr-2020 11:24
Ishte një veprim shumë i bukur nga ana e presidentit rus, Vladimir Putin, deklaroi presidenti amerikan, Donald Trump për ndihmën që Rusia i dha SHBA me materiale mjekësore. ”Këto materiale janë me cilësi të lartë dhe ...

“Kostoja globale e pandemisë COVID-19 mund të tejkalojë 4 trilionë dollarë”
Kostoja globale e pandemisë COVID-19 mund të shkojë nga 2 trilionë dollarë në 4.1 trilionë dollarë, nga 2,3 për qind në 4.8 për qind të bruto prodhimit të brendshëm global (BPB), bëri të ditur Banka Aziatike e ...
Shenja | 03-Apr-2020 10:58
Kostoja globale e pandemisë COVID-19 mund të shkojë nga 2 trilionë dollarë në 4.1 trilionë dollarë, nga 2,3 për qind në 4.8 për qind të bruto prodhimit të brendshëm global (BPB), bëri të ditur Banka Aziatike e ...

SHBA, mbi 6.000 të vdekur nga COVID-19
Numri i personave që kanë vdekur në SHBA nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka tejkaluar shifrën 6.000, tregojnë të dhënat e sotme nga Universiteti “Johns Hopkins”, transmeton Anadolu Agency (AA) , përcjell Portalb.mk. ...
Portalb | 03-Apr-2020 10:16
Numri i personave që kanë vdekur në SHBA nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka tejkaluar shifrën 6.000, tregojnë të dhënat e sotme nga Universiteti “Johns Hopkins”, transmeton Anadolu Agency (AA) , përcjell Portalb.mk. ...

SHBA, i parë në botë me mbi 1.000 vdekje nga koronavirus në ditë
Me me shume se 216.000 infeksione ne te gjithe vendin, SHBA tani eshte me e prekura nga COVID-19 sesa çdo vend tjeter ne bote. Ekziston frika se epiqendra tjeter do te jete Detroit, pasi numri i vdekjeve ne Michigan u ...
ikub.al | 02-Apr-2020 17:41
Me me shume se 216.000 infeksione ne te gjithe vendin, SHBA tani eshte me e prekura nga COVID-19 sesa çdo vend tjeter ne bote. Ekziston frika se epiqendra tjeter do te jete Detroit, pasi numri i vdekjeve ne Michigan u ...

SHBA shënon mbi 6000 vdekje nga koronavirusi
SHBA ka vazhduar rritjen e numrit të viktimave nga koronavirusi. Të paktën 245,559 raste të Covid-19 janë raportuar në Shtetet e Bashkuara, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn, transmeton lajmi.net. ...
Arbresh | 03-Apr-2020 09:27
SHBA ka vazhduar rritjen e numrit të viktimave nga koronavirusi. Të paktën 245,559 raste të Covid-19 janë raportuar në Shtetet e Bashkuara, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn, transmeton lajmi.net. ...

SHBA shënon mbi 6000 vdekje nga koronavirusi
Të paktën 245,559 raste të Covid-19 janë raportuar në Shtetet e Bashkuara, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn, transmeton . Infeksionet janë raportuar në të 50 shtetet, Rrethin e Kolumbisë dhe territoret e ...
Lajminet | 03-Apr-2020 09:25
Të paktën 245,559 raste të Covid-19 janë raportuar në Shtetet e Bashkuara, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn, transmeton . Infeksionet janë raportuar në të 50 shtetet, Rrethin e Kolumbisë dhe territoret e ...

Rekord i zi në SHBA, 1169 të vdekur 24 orët e fundit
Mbarë bota është paralizuar nga koronavirusi ndërsa numri i të infektuarve dhe vdekjeve sa vjen e shtohet çdo ditë. Italia, Spanja dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendet më të prekuara aktualisht. Referuar ...
Arbresh | 03-Apr-2020 08:50
Mbarë bota është paralizuar nga koronavirusi ndërsa numri i të infektuarve dhe vdekjeve sa vjen e shtohet çdo ditë. Italia, Spanja dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendet më të prekuara aktualisht. Referuar ...

Dramatike situata dhe në SHBA, shkon në 5369 numri total i të vdekurve nga koronavirusi
Ka shkuar në 5369 numri total i të vdekurve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mësohet se brenda 24 orëve ka pasur 13.671 persona të prekur nga virusi vdekjeprurës. Ndërkohë, në total numri i personave ...
Telegraf | 02-Apr-2020 19:47
Ka shkuar në 5369 numri total i të vdekurve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mësohet se brenda 24 orëve ka pasur 13.671 persona të prekur nga virusi vdekjeprurës. Ndërkohë, në total numri i personave ...

Më shumë se 245 mijë raste me koronavirus në SHBA
Të paktën 245,213 raste të Covid-19 janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara, sipas njoftimeve të Universitetit Johns Hopkins. Nga këto raste, 5,983 pacientë kanë vdekur. Të enjten u regjistruan 28.491 raste të reja dhe ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 08:48
Të paktën 245,213 raste të Covid-19 janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara, sipas njoftimeve të Universitetit Johns Hopkins. Nga këto raste, 5,983 pacientë kanë vdekur. Të enjten u regjistruan 28.491 raste të reja dhe ...

Dramë sociale në Spanjë/ 900 mijë njerëz kanë humbur punën nga kriza e COVID 19
Spanja ka humbur pothuajse 900,000 vende të punës prej kur ka nisur zbatimin e masave të ashpra kundër koronavirusit, një tjetër shenjë për ndikimin që do të ketë kjo sëmundje në ekonominë e Evropës. Të dhënat tregojnë ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 19:41
Spanja ka humbur pothuajse 900,000 vende të punës prej kur ka nisur zbatimin e masave të ashpra kundër koronavirusit, një tjetër shenjë për ndikimin që do të ketë kjo sëmundje në ekonominë e Evropës. Të dhënat tregojnë ...

Covid-19/ Rekord i zi në SHBA, 1169 të vdekur 24 orët e fundit
Mbarë bota është paralizuar nga koronavirusi ndërsa numri i të infektuarve dhe vdekjeve sa vjen e shtohet çdo ditë. Italia, Spanja dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendet më të prekuara aktualisht. Referuar ...
Shenja | 03-Apr-2020 08:39
Mbarë bota është paralizuar nga koronavirusi ndërsa numri i të infektuarve dhe vdekjeve sa vjen e shtohet çdo ditë. Italia, Spanja dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendet më të prekuara aktualisht. Referuar ...

Cili do të jetë shteti i fundit në botë i prekur nga Covid-19?
Më 12 janar – më pak se tre muaj më parë – koronavirusi ishte i kufizuar në Kinë. Asnjë rast i vetëm nuk ishte gjetur jashtë vendit ku ai u shfaq, raporton Bbc, transmeton . Dhe, më 13 janar, virusi u bë një problem ...
Lajminet | 03-Apr-2020 08:37
Më 12 janar – më pak se tre muaj më parë – koronavirusi ishte i kufizuar në Kinë. Asnjë rast i vetëm nuk ishte gjetur jashtë vendit ku ai u shfaq, raporton Bbc, transmeton . Dhe, më 13 janar, virusi u bë një problem ...

Koronavirus: Rastet e konfirmuara globale e kalojnë njëmilionëshin
Më shumë se një milion raste të koronavirusit janë regjistruar globalisht, sipas shifrave të fundit nga Universiteti Johns Hopkins. Sipas tyre, afër 53.000 njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 210.000 janë shëruar. SHBA ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 08:36
Më shumë se një milion raste të koronavirusit janë regjistruar globalisht, sipas shifrave të fundit nga Universiteti Johns Hopkins. Sipas tyre, afër 53.000 njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 210.000 janë shëruar. SHBA ...

Rekord i ri i vdekjeve nga koronavirusi në SHBA
SHBA ka shënuar një numër rekord të ri vdekjesh nga koronavirusi. Kishte 1,169 vdekje të lidhura me koronavirusin në SHBA në 24 orët e fundit, raportoi të enjten Universiteti Johns Hopkins i Amerikës. Kjo përfaqëson ...
Gazeta Express | 03-Apr-2020 08:27
SHBA ka shënuar një numër rekord të ri vdekjesh nga koronavirusi. Kishte 1,169 vdekje të lidhura me koronavirusin në SHBA në 24 orët e fundit, raportoi të enjten Universiteti Johns Hopkins i Amerikës. Kjo përfaqëson ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved