ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 21:43

SHBA. 908 viktima dhe 25.676 raste të reja në 24 orët e fundit

SHBA. 908 viktima dhe 25.676 raste të reja në 24 orët e fundit
Infeksionet e reja ne te gjithe vendin u rriten me 25.676 te Merkuren, ndersa vdekjet nga koronavirusi u rriten me 908 viktima. Numri i vdekjeve ne SHBA tani ka tejkaluar numrin e vdekjeve te raportuara ne Kine (3.309), ...
ikub.al | 01-Apr-2020 21:23
Infeksionet e reja ne te gjithe vendin u rriten me 25.676 te Merkuren, ndersa vdekjet nga koronavirusi u rriten me 908 viktima. Numri i vdekjeve ne SHBA tani ka tejkaluar numrin e vdekjeve te raportuara ne Kine (3.309), ...

Parashikimi i Shtëpisë së Bardhë: Do kemi 100 mijë deri në 240 mijë viktima në SHBA nga koronavirusi
Shtëpia e Bardhë parashikon se 100,000 deri 240,000 njerëz në Sh.B.A do të vdesin nga pandemia e koronavirusit nëse vazhdojnë të ndiqen masat distancuese sociale. Parashikimet u prezantuan gjatë një konference për shtyp ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 19:45
Shtëpia e Bardhë parashikon se 100,000 deri 240,000 njerëz në Sh.B.A do të vdesin nga pandemia e koronavirusit nëse vazhdojnë të ndiqen masat distancuese sociale. Parashikimet u prezantuan gjatë një konference për shtyp ...

SHBA, parashikimet flasin për 100-240 mijë vdekje nga koronavirusi
Shtëpia e Bardhë parashikon se 100,000 deri 240,000 njerëz në Sh.B.A do të vdesin nga pandemia e koronavirusit nëse vazhdojnë të ndiqen masat distancuese sociale. Parashikimet u prezantuan gjatë një konference për shtyp ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 21:06
Shtëpia e Bardhë parashikon se 100,000 deri 240,000 njerëz në Sh.B.A do të vdesin nga pandemia e koronavirusit nëse vazhdojnë të ndiqen masat distancuese sociale. Parashikimet u prezantuan gjatë një konference për shtyp ...

SHBA. Numri i viktimave dyfishohet në tre ditë
Sa me siper deklarohet nga Universiteti Johns Hopkins. Numri i vdekjeve te marten ishte 4.076 ose me shume se dyfishi i 2.010 regjistruar te shtunen, dhe me shume se 40 per qind e vdekjeve ishin ne shtetin e New York. ...
ikub.al | 01-Apr-2020 13:50
Sa me siper deklarohet nga Universiteti Johns Hopkins. Numri i vdekjeve te marten ishte 4.076 ose me shume se dyfishi i 2.010 regjistruar te shtunen, dhe me shume se 40 per qind e vdekjeve ishin ne shtetin e New York. ...

“Do të jetë një betejë afatgjatë dhe nuk duhet të ndalemi”, OBSH: Vendet të vazhdojnë masat e forta kundër COVID-19
Pavarësisht përmirësimeve të mëdha në vende si Kina dhe Koreja e Jugut, Organizata Botërore e Shëndetësisë tha të martën se pandemia e koronavirusit është shumë larg përfundimit në atë rajon. ?“Do të jetë një betejë ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 12:52
Pavarësisht përmirësimeve të mëdha në vende si Kina dhe Koreja e Jugut, Organizata Botërore e Shëndetësisë tha të martën se pandemia e koronavirusit është shumë larg përfundimit në atë rajon. ?“Do të jetë një betejë ...

SHBA: Arrin në 4 000 numri i të vdekurve nga COVID-19, 865 në 24 orë
Numri i të vdekurve si pasojë e epidemisë së koronavirusit në SHBA ka arritur në 4 000, një shifër e shumëfishuar në dy tre ditë, njoftoi sot Universiteti amerikan, Johns Hopkins Një total prej 4 076 të vdekudr si ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 12:04
Numri i të vdekurve si pasojë e epidemisë së koronavirusit në SHBA ka arritur në 4 000, një shifër e shumëfishuar në dy tre ditë, njoftoi sot Universiteti amerikan, Johns Hopkins Një total prej 4 076 të vdekudr si ...

Parashikim dramatik në SHBA, priten deri në 240 mijë viktima
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës priten 100 deri në 240 mijë vdekje nga koronavirusi. Në të gjithë botën, deri më tani janë shënuar 58,785 raste të konfirmuara me COVDI-19 dhe 42.151 viktima. Presidenti Donald Trump ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 11:45
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës priten 100 deri në 240 mijë vdekje nga koronavirusi. Në të gjithë botën, deri më tani janë shënuar 58,785 raste të konfirmuara me COVDI-19 dhe 42.151 viktima. Presidenti Donald Trump ...

Shtëpia e Bardhë: 30 ditët e ardhshme vendimtare për të zbutur goditjen e epidemisë. Nëse nuk respektohen masat do jenë mbi 1.4 mln të vdekur
Strategjia për të luftuar epideminë e koronavirusit fillon, vazhdon dhe përmbyllet në komunitet dhe me veprimet e komunitetit, u shpreh Dr. Deborah Birx, koordinatore e ekipit të Shtëpisë së Bardhë për reagimin kundër ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 07:54
Strategjia për të luftuar epideminë e koronavirusit fillon, vazhdon dhe përmbyllet në komunitet dhe me veprimet e komunitetit, u shpreh Dr. Deborah Birx, koordinatore e ekipit të Shtëpisë së Bardhë për reagimin kundër ...

SHBA: Vazhdon rënia e bursës
Bursa amerikane pati një ditë tjetër të vështirë të mërkurën, pasi Presidenti amerikan Donald Trump paralajmëroi se Shtetet e Bashkuara i presin “dy javë të këqija” me pandeminë e koronavirusit. Të gjitha indekset ...
Zeri Amerikes | 02-Apr-2020 00:33
Bursa amerikane pati një ditë tjetër të vështirë të mërkurën, pasi Presidenti amerikan Donald Trump paralajmëroi se Shtetet e Bashkuara i presin “dy javë të këqija” me pandeminë e koronavirusit. Të gjitha indekset ...

Rreth 174 mijë njerëz janë shëruar në botë nga koronavirusi
Numri i të infektuarve me koronavirus në Spanjë ka kaluar 100,000, ndërsa numri i të vdekurve, i raportuar në 24 orët e fundit, ka shënuar rekord të ri. Sipas ministrisë së shëndetësisë në Spanjë, numri i të infektuarve ...
Lajminet | 02-Apr-2020 00:26
Numri i të infektuarve me koronavirus në Spanjë ka kaluar 100,000, ndërsa numri i të vdekurve, i raportuar në 24 orët e fundit, ka shënuar rekord të ri. Sipas ministrisë së shëndetësisë në Spanjë, numri i të infektuarve ...

Rreth 174 mijë njerëz janë shëruar në botë nga koronavirusi
Për 2 javë, Covid-19 kaloi në pandemi. 199 vende të botës u preken u infektuan gati gjysmë miliardë njerëz. Numri i të infektuarve me koronavirus në Spanjë ka kaluar 100,000, ndërsa numri i të vdekurve, i raportuar në ...
Shprehja | 01-Apr-2020 23:52
Për 2 javë, Covid-19 kaloi në pandemi. 199 vende të botës u preken u infektuan gati gjysmë miliardë njerëz. Numri i të infektuarve me koronavirus në Spanjë ka kaluar 100,000, ndërsa numri i të vdekurve, i raportuar në ...

SHBA, një foshnje 6-javëshe viktima më e re nga COVID-19
Një foshnjë gjashtëjavëshe, që u shtrua në spital fundjavën e kaluar, humbi jetën nga koronavirusi, në Connecticut, njoftoi sot guvernatori fqinj i Nju Jorkut, Ned Lamont. “Testet konfirmuan mbrëmë se foshnja ishte ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 23:21
Një foshnjë gjashtëjavëshe, që u shtrua në spital fundjavën e kaluar, humbi jetën nga koronavirusi, në Connecticut, njoftoi sot guvernatori fqinj i Nju Jorkut, Ned Lamont. “Testet konfirmuan mbrëmë se foshnja ishte ...

Rreth 174 mijë njerëz janë shëruar në botë nga koronavirusi
Për 2 javë, Covid-19 kaloi në pandemi. 199 vende të botës u preken u infektuan gati gjysmë miliardë njerëz. Numri i të infektuarve me koronavirus në Spanjë ka kaluar 100,000, ndërsa numri i të vdekurve, i raportuar në ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 23:20
Për 2 javë, Covid-19 kaloi në pandemi. 199 vende të botës u preken u infektuan gati gjysmë miliardë njerëz. Numri i të infektuarve me koronavirus në Spanjë ka kaluar 100,000, ndërsa numri i të vdekurve, i raportuar në ...

Anthony Fauci: Masat po funksionojnë
Megjithë parashikimet e zymta në SHBA se shumë njerëz do të vdesin nga pandemia edhe nëse vazhdojnë të ndiqen masat për distancim shoqëror, një prej anëtarëve kryesorë të grupit të punës pranë presidentit thotë se ...
AlMaKos | 01-Apr-2020 23:20
Megjithë parashikimet e zymta në SHBA se shumë njerëz do të vdesin nga pandemia edhe nëse vazhdojnë të ndiqen masat për distancim shoqëror, një prej anëtarëve kryesorë të grupit të punës pranë presidentit thotë se ...

Trump: Amerikanët i presin dy javë shumë të vështira
Muaji i ardhshëm është vendimtar për reagimin ndaj koronavirusit dhe për të parandaluar një rezultat që do i përngjiste realitetit në Itali, paralajmërojnë epidemiologët. Është momenti për t’u dhënë një shtysë të fortë ...
AlbInfo | 01-Apr-2020 23:12
Muaji i ardhshëm është vendimtar për reagimin ndaj koronavirusit dhe për të parandaluar një rezultat që do i përngjiste realitetit në Itali, paralajmërojnë epidemiologët. Është momenti për t’u dhënë një shtysë të fortë ...

Rastet me koronavirus në tërë botën kalojnë 900,000
Rastet me koronavirus në glob arritën në 905,200 sipas të dhënave në kohë reale nga Universiteti Johns Hopkins. Virusi Covid-19, i cili u shfaq në Wuhan, Kinë në dhjetor, është përhapur në të paktën 180 vende dhe ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 23:09
Rastet me koronavirus në glob arritën në 905,200 sipas të dhënave në kohë reale nga Universiteti Johns Hopkins. Virusi Covid-19, i cili u shfaq në Wuhan, Kinë në dhjetor, është përhapur në të paktën 180 vende dhe ...

SHBA, një foshnje 6-javëshe viktima më e re nga COVID-19
Një foshnjë gjashtëjavëshe, që u shtrua në spital fundjavën e kaluar, humbi jetën nga koronavirusi, në Connecticut, njoftoi sot guvernatori fqinj i Nju Jorkut, Ned Lamont. “Testet konfirmuan mbrëmë se foshnja ishte ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 23:00
Një foshnjë gjashtëjavëshe, që u shtrua në spital fundjavën e kaluar, humbi jetën nga koronavirusi, në Connecticut, njoftoi sot guvernatori fqinj i Nju Jorkut, Ned Lamont. “Testet konfirmuan mbrëmë se foshnja ishte ...

Anthony Fauci: Masat po funksionojnë
Megjithë parashikimet e zymta në SHBA se shumë njerëz do të vdesin nga pandemia edhe nëse vazhdojnë të ndiqen masat për distancim shoqëror, një prej anëtarëve kryesorë të grupit të punës pranë presidentit thotë se ...
Koha.mk | 01-Apr-2020 23:00
Megjithë parashikimet e zymta në SHBA se shumë njerëz do të vdesin nga pandemia edhe nëse vazhdojnë të ndiqen masat për distancim shoqëror, një prej anëtarëve kryesorë të grupit të punës pranë presidentit thotë se ...

Industria ajrore do të humbasë 252 miliardë dollarë në 2020
Kufijtë e mbyllur dhe ndërprerjet e udhëtimeve kanë rezultuar me miliarda dollarë të bllokuara për kompanitë e fluturimeve. Pandemia ka dhënë një “tronditje të paparë” për linjat ajrore me sfida të mëdha përpara, thotë ...
Koha.mk | 01-Apr-2020 22:17
Kufijtë e mbyllur dhe ndërprerjet e udhëtimeve kanë rezultuar me miliarda dollarë të bllokuara për kompanitë e fluturimeve. Pandemia ka dhënë një “tronditje të paparë” për linjat ajrore me sfida të mëdha përpara, thotë ...

Mbi 200,000 persona të infektuar nga koronavirusi i ri në SHBA
Shtetet e Bashkuara kanë tejkaluar shifrën e 200,000 personave të infektuar me koronavirusin e ri, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Kjo pandemi ka marrë jetët e të paktën 4,475 personave në SHBA. New ...
Koha.net | 01-Apr-2020 21:58
Shtetet e Bashkuara kanë tejkaluar shifrën e 200,000 personave të infektuar me koronavirusin e ri, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Kjo pandemi ka marrë jetët e të paktën 4,475 personave në SHBA. New ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved