ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 15:03

PD: Kur vjen puna te faturat e dritave dhe ujit, Rama thotë do t’i paguani se më duhen lekët

PD: Kur vjen puna te faturat e dritave dhe ujit, Rama thotë do t’i paguani se më duhen lekët
Kryeministri Edi Rama lajmëroi këtë të enjte se biznesi i vogël dhe ata familjarë që nuk punojnë gjatë periudhës së pandemisë nuk do të duhet të paguajnë qira. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 16:47
Kryeministri Edi Rama lajmëroi këtë të enjte se biznesi i vogël dhe ata familjarë që nuk punojnë gjatë periudhës së pandemisë nuk do të duhet të paguajnë qira. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti ...

Anulohen qiratë për biznesin/ Përfitojnë tregtarët e vegjël e familjarët që kanë humbur punën
Një nga masat që mund të lehtësonte krysisht biznesin e vogël nga efektet ekonomike, që po prodhon pandemia është mospagesa e qirasë mujore. Nisur edhe nga kërkesat e shumta, kryeminsitri ka njoftuar se do ta realizojë ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 15:25
Një nga masat që mund të lehtësonte krysisht biznesin e vogël nga efektet ekonomike, që po prodhon pandemia është mospagesa e qirasë mujore. Nisur edhe nga kërkesat e shumta, kryeminsitri ka njoftuar se do ta realizojë ...

Pezullohen pagesat e qirave për biznesin dhe individët që kanë ndaluar punën nga Coronavirusi në Shqipëri
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se do të ndalohen pagesat e qirave për bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të marra nga Coronavirusi. ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 14:43
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se do të ndalohen pagesat e qirave për bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të marra nga Coronavirusi. ...

‘Qira mos paguani, ama drita dhe ujë po’, PD për vendimin e Ramës: Çfarë shteti është ky?
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të bërë publik nga kryeministri Edi Rama se disa biznese nuk do të paguajnë qeratë për shkak të masave të marra për koronavirusin. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, ...
Politiko | 02-Apr-2020 16:47
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të bërë publik nga kryeministri Edi Rama se disa biznese nuk do të paguajnë qeratë për shkak të masave të marra për koronavirusin. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, ...

Rama shpall mospagimin e qerasë për tre kategori: qeramarrës, kujdes!
Kryeministri Rama njoftoi anullimin e të gjitha qerave që i përkasin bisnesit të vogël, të papunëve, por dhe studentëve. “Me aktin normativ për masat e veçanta do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të ...
Tesheshi | 02-Apr-2020 16:21
Kryeministri Rama njoftoi anullimin e të gjitha qerave që i përkasin bisnesit të vogël, të papunëve, por dhe studentëve. “Me aktin normativ për masat e veçanta do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të ...

“Çfarë shteti është ky?”, PD: Rama thotë faturat do i paguani me dhunë se më duhen lekët…ama qiratë mos i paguani
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të bërë publik nga kryeministri Edi Rama se disa biznese te caktuara nuk do të paguajnë qira. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti shkruan në “Twitter” se ...
Medial | 02-Apr-2020 16:20
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të bërë publik nga kryeministri Edi Rama se disa biznese te caktuara nuk do të paguajnë qira. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti shkruan në “Twitter” se ...

Rama: Ndalohen pagesat e qirave per bizneset e vogla dhe familjarët që kanë ndalur punën
Pagesat e qirave për bizneset e vogla apo familjarët që kanë ndalur punën, për shkak të koronavirusit do të ndalohen, njofton kryeministri Rama. Qiradhënësit që kërkojnë pagesën mujore të këtyre subjekteve do të ...
Monitor | 02-Apr-2020 14:31
Pagesat e qirave për bizneset e vogla apo familjarët që kanë ndalur punën, për shkak të koronavirusit do të ndalohen, njofton kryeministri Rama. Qiradhënësit që kërkojnë pagesën mujore të këtyre subjekteve do të ...

Pezullohen pagesat e qirave për biznesin dhe individët që kanë ndaluar punën nga Coronavirusi në Shqipëri
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se do të ndalohen pagesat e qirave për bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të marra nga Coronavirusi. ...
Shenja | 02-Apr-2020 15:20
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se do të ndalohen pagesat e qirave për bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të marra nga Coronavirusi. ...

Qeveria urdhëron pezullimin e qirave për biznesin dhe familjet
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryeministri Edi Rama deklaroi se individët dhe subjektet që kanë dhënë me qira mjedise për biznesin e vogël urdhërohen të ...
Reporter | 02-Apr-2020 15:03
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryeministri Edi Rama deklaroi se individët dhe subjektet që kanë dhënë me qira mjedise për biznesin e vogël urdhërohen të ...

Vendimi i qeverisë për pezullimin e qerave, Bozdo: Po për qiramarrësit kush do mendojë, apo do lihen në mëshirë të fatit?
Anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo ndalet te vendimi i kryeministrit Rama , i cili sot miratoi aktin normativ të pezullimit të qerave për bizneset e vogla dhe për familjet të cilat kanë humbur punën për shkak të ...
Politiko | 02-Apr-2020 14:43
Anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo ndalet te vendimi i kryeministrit Rama , i cili sot miratoi aktin normativ të pezullimit të qerave për bizneset e vogla dhe për familjet të cilat kanë humbur punën për shkak të ...

Rama: Ndalohen pagesat e qirave për biznesin e vogël dhe familjarët që kanë ndalur punën nga COVID-19
Përmes një mesazhi në Facebook, kryeministri Edi Rama njofton se do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të ...
Politiko | 02-Apr-2020 14:11
Përmes një mesazhi në Facebook, kryeministri Edi Rama njofton se do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të ...

Rama qeradhënësve: Mos i kërkoni qiranë bizneseve të vogla dhe familjarëve që kanë ndaluar punën, do penalizoheni me gjobë 5-fish të vlerës
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për shkak të luftës. Në një shënim në facbook ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 13:40
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për shkak të luftës. Në një shënim në facbook ...

Një fjalë goje
Lexoni se çfarë njofton sot kryeministri Edi Rama: Me aktin normativ për masat e veçanta do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për ...
Respublica | 02-Apr-2020 14:08
Lexoni se çfarë njofton sot kryeministri Edi Rama: Me aktin normativ për masat e veçanta do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për ...

Rama: Solidaritet, por edhe gjobë!
Qeveria ka miratuar një akti normativ sipas të cilit do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për shkak të luftës. Lajmi është dhënë nga ...
RTSH | 02-Apr-2020 14:05
Qeveria ka miratuar një akti normativ sipas të cilit do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për shkak të luftës. Lajmi është dhënë nga ...

Rama njoftime të rëndësishme: Ndalohen pagesat e qirave nga bizneset e vogla
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka njoftuar disa vendime të rëndësishme në Facebook. Ai njofton se do të ndalohen pagesat e qirave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që e kanë ...
Klan Kosova | 02-Apr-2020 13:55
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka njoftuar disa vendime të rëndësishme në Facebook. Ai njofton se do të ndalohen pagesat e qirave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që e kanë ...

E FUNDIT/ Rama bën deklaratën e fortë: Mos paguani qiranë
Kryministri Edi Rama është shprehur se për shkak të koronavirusit bizneset e vogla dhe familjarët nuk do të paguajnë qiratë. Postimi plotë Me aktin normativ për masat e veçanta do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e ...
TetovaSot | 02-Apr-2020 13:49
Kryministri Edi Rama është shprehur se për shkak të koronavirusit bizneset e vogla dhe familjarët nuk do të paguajnë qiratë. Postimi plotë Me aktin normativ për masat e veçanta do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e ...

Covid-19/ Rama: Ndalohen pagesat e qirave për biznesin e vogël dhe familjarët që kanë ndalur punën
Kryeministri Edi Rama njofton në “Facebook” se do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të marra nga ...
Lexo | 02-Apr-2020 13:46
Kryeministri Edi Rama njofton në “Facebook” se do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të marra nga ...

Biznesi i vogël dhe ata që nuk punojnë prej pandemisë nuk do të paguajnë qira
Biznesi i vogël dhe ata familjarë që nuk punojnë gjatë kësaj periudhe për shkak të koronavirusit nuk do të duhet të paguajnë qira. Masën lehtësuese e njoftoi kryeministri Edi Rama në “Facebook”. “ ME AKTIN NORMATIV PËR ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 13:37
Biznesi i vogël dhe ata familjarë që nuk punojnë gjatë kësaj periudhe për shkak të koronavirusit nuk do të duhet të paguajnë qira. Masën lehtësuese e njoftoi kryeministri Edi Rama në “Facebook”. “ ME AKTIN NORMATIV PËR ...

Rama: Do ndalohen pagesat e qirave. Kush e kërkon 5-fish gjobë
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për shkak të luftës! “Me aktin normativ për masat ...
Saranda Web | 02-Apr-2020 13:45
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për shkak të luftës! “Me aktin normativ për masat ...

Biznesi i vogël dhe ata që nuk punojnë prej pandemisë nuk do të paguajnë qira
Lajmet e Fundit nga Shqiperia Biznesi i vogël dhe ata që nuk punojnë prej pandemisë nuk do të paguajnë qira Biznesi i vogël dhe ata familjarë që nuk punojnë gjatë kësaj periudhe për shkak të koronavirusit nuk do të ...
Lajmi i Fundit | 02-Apr-2020 13:42
Lajmet e Fundit nga Shqiperia Biznesi i vogël dhe ata që nuk punojnë prej pandemisë nuk do të paguajnë qira Biznesi i vogël dhe ata familjarë që nuk punojnë gjatë kësaj periudhe për shkak të koronavirusit nuk do të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved