ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 19:55

Foshnja pesëmuajshe infektohet me koronavirus në Kamenicë të Kosovës

Foshnja pesëmuajshe infektohet me koronavirus në Kamenicë të Kosovës
Mes te prekurve me koronavirus ne Kamenice të Kosovës, është edhe një foshnje vetëm 5 muajshe.
Top Channel | 02-Apr-2020 11:27
Mes te prekurve me koronavirus ne Kamenice të Kosovës, është edhe një foshnje vetëm 5 muajshe.

Foshnja pesëmuajshe infektohet me koronavirus në Kamenicë
Një foshnje pesëmuajshe është prekur nga koronavirusi në Kamenicë, ka thënë infektologu Valbon Krasniqi për Radion Evropa e Lirë. Ai tha se foshnja po qëndron në shtëpi, dhe se ka dalë pozitive në mesin e 11 personave ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 13:20
Një foshnje pesëmuajshe është prekur nga koronavirusi në Kamenicë, ka thënë infektologu Valbon Krasniqi për Radion Evropa e Lirë. Ai tha se foshnja po qëndron në shtëpi, dhe se ka dalë pozitive në mesin e 11 personave ...

Kosovë, ja me kë kanë lidhje 13 rastet e reja të infektuara me koronavirus
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se pas testimeve të kryera edhe 13 person kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, duke shkuar kështu në 125 numri i personave të infektuar me këtë ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 08:50
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se pas testimeve të kryera edhe 13 person kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, duke shkuar kështu në 125 numri i personave të infektuar me këtë ...

Robert Berisha tregon se nesër do t’i nënshtrohet testit për coronavirus
Këngëtari Robert Berisha prej disa ditësh është duke qëndruar në karantinë në konviktet e studentëve në Prishtinë. Kjo ngase me t’u kthyer nga Turqia ai së bashku me të tjerët që udhëtuan atë ditë janë izoluar në ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 14:25
Këngëtari Robert Berisha prej disa ditësh është duke qëndruar në karantinë në konviktet e studentëve në Prishtinë. Kjo ngase me t’u kthyer nga Turqia ai së bashku me të tjerët që udhëtuan atë ditë janë izoluar në ...

Rritet numri i të infektuarve me CoVid-19 në Kosovë
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 113 mostra të marra nga rastet në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.
Top Channel | 01-Apr-2020 22:34
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 113 mostra të marra nga rastet në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Kastrati: Fotografia e personit të infektuar me virus e që qarkullonte lirshëm është bërë para disa dite
Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka sqaruar sot lidhur me postimet në rrjetet sociale për një person në Kamenicë, që është infektuar me COVID-19 por që nuk ka respektuar vet-izolimin. Kastrati në ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 10:51
Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka sqaruar sot lidhur me postimet në rrjetet sociale për një person në Kamenicë, që është infektuar me COVID-19 por që nuk ka respektuar vet-izolimin. Kastrati në ...

Qëndron Kastrati takohet me mikrobiologun Lul Raka, bëjnë thirrje të qëndroni në shtëpi
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka thënë se sot është takuar me mikrobiologun Lul Raka, njëherësh edhe koordinator i bashkëpunimit me Qendrën Evropiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. ...
Zeri | 02-Apr-2020 16:47
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka thënë se sot është takuar me mikrobiologun Lul Raka, njëherësh edhe koordinator i bashkëpunimit me Qendrën Evropiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. ...

Qëndron Kastrati takohet me mikrobiologun Lul Raka, bëjnë thirrje të qëndroni në shtëpi
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka thënë se sot është takuar me mikrobiologun Lul Raka, njëherësh edhe koordinator i bashkëpunimit me Qendrën Evropiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. ...
Klan Kosova | 02-Apr-2020 16:44
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka thënë se sot është takuar me mikrobiologun Lul Raka, njëherësh edhe koordinator i bashkëpunimit me Qendrën Evropiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. ...

Klinika Infektive tregon për gjendjen e foshnjës 5 muajsh dhe nënës së saj
Foshnja pesëmuajshe nga fshati Topanicë në komunën e Kamenicës e cila është infektuar me koronavirus sot është dërguar për trajtim në Klinikën Infektive në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar për medie infektologu, Valbon ...
Indeks Online | 02-Apr-2020 16:03
Foshnja pesëmuajshe nga fshati Topanicë në komunën e Kamenicës e cila është infektuar me koronavirus sot është dërguar për trajtim në Klinikën Infektive në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar për medie infektologu, Valbon ...

Mikrobiologu Raka shkon në Kamenicë pasi atje u infektuan 12 persona
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka njoftuar se sot është takuar me mikrobiologun Lul Raka, njëherësh edhe koordinator i bashkëpunimit me Qendrën Evropiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. ...
Arbresh | 02-Apr-2020 16:03
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka njoftuar se sot është takuar me mikrobiologun Lul Raka, njëherësh edhe koordinator i bashkëpunimit me Qendrën Evropiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. ...

Shtohen 13 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 10 të tjerë, numri total i të infektuarve 125
Kosova ka kapur shifrën e 125 të infektuarve me koronavirus pasi regjistroi një numër të konsiderueshëm prej 13 rastesh pozitive. Por lajmi i mirë është se numri i të shëruarve është shumë afër atij të infektuarve, plot ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 21:51
Kosova ka kapur shifrën e 125 të infektuarve me koronavirus pasi regjistroi një numër të konsiderueshëm prej 13 rastesh pozitive. Por lajmi i mirë është se numri i të shëruarve është shumë afër atij të infektuarve, plot ...

Kjo është mosha më e prekur me koroanvirus në Kosovë
Kosova vazhdon ta ketë numrin më të ulët të të prekurve me koronavirus në krahasim me shtetet fqinje. Deri tani zyrtarisht në Kosovë janë të konfirmuara 125 raste pozitive me COVID-19, ndërsa 10 janë shëruar dhe një ...
Zeri | 02-Apr-2020 16:00
Kosova vazhdon ta ketë numrin më të ulët të të prekurve me koronavirus në krahasim me shtetet fqinje. Deri tani zyrtarisht në Kosovë janë të konfirmuara 125 raste pozitive me COVID-19, ndërsa 10 janë shëruar dhe një ...

Kosovë/ 13 raste të reja me koronavirus, 4 të shëruar brenda 24 orëve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Gjatë 24 orëve janë konfirmuar edhe 13 persona të rinj pozitiv me koronavirus në Kosovë, ndërsa katër të tjerë janë shëruar. Gjithsej janë 125 raste me koronavirus në vend dhe ...
Mapo | 01-Apr-2020 22:05
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Gjatë 24 orëve janë konfirmuar edhe 13 persona të rinj pozitiv me koronavirus në Kosovë, ndërsa katër të tjerë janë shëruar. Gjithsej janë 125 raste me koronavirus në vend dhe ...

Mjeku i Prizrenit flet nga karantina: Isha te vjehrri i infektuar por mbajtëm distancën, veç unë jam i izoluar jo 45 mjekë
Mjeku i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prizren, përkatësisht urgjencës, ka reaguar pas raportimeve në media se shkaku i tij, rreth 45 punëtorë të urgjencës janë në vetëizolim. Ai ka thënë se në izolim ...
TetovaSot | 02-Apr-2020 15:56
Mjeku i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prizren, përkatësisht urgjencës, ka reaguar pas raportimeve në media se shkaku i tij, rreth 45 punëtorë të urgjencës janë në vetëizolim. Ai ka thënë se në izolim ...

Mikrobiologu Raka viziton Kamenicën, pasi atje u infektuan 12 persona
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka njoftuar se sot është takuar me mikrobiologun Lul Raka, njëherësh edhe koordinator i bashkëpunimit me Qendrën Evropiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. ...
Indeks Online | 02-Apr-2020 15:55
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka njoftuar se sot është takuar me mikrobiologun Lul Raka, njëherësh edhe koordinator i bashkëpunimit me Qendrën Evropiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. ...

Mikrobiologu Raka shkon në Kamenicë pasi atje u infektuan 12 persona
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka njoftuar se sot është takuar me mikrobiologun Lul Raka, njëherësh edhe koordinator i bashkëpunimit me Qendrën Evropiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. ...
Zeri | 02-Apr-2020 15:52
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka njoftuar se sot është takuar me mikrobiologun Lul Raka, njëherësh edhe koordinator i bashkëpunimit me Qendrën Evropiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. ...

Rasti i Topanicës, Klinika Infektive tregon për gjendjen e foshnjës pesëmuajshe dhe të nënës së saj
Me simptoma të temperaturës dhe me barkqitje me autoambulancë sot në mesditë është drejtuar për në Klinikën Infektive të QKUK-së foshnja pesëmuajshe nga fshati Topanicë i Kamenicës, e cila para dy ditëve u infektua ...
Zeri | 02-Apr-2020 15:52
Me simptoma të temperaturës dhe me barkqitje me autoambulancë sot në mesditë është drejtuar për në Klinikën Infektive të QKUK-së foshnja pesëmuajshe nga fshati Topanicë i Kamenicës, e cila para dy ditëve u infektua ...

Mikrobiologu Raka shkon në Kamenicë pasi atje u infektuan 12 persona
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka njoftuar se sot është takuar me mikrobiologun Lul Raka, njëherësh edhe koordinator i bashkëpunimit me Qendrën Evropiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. ...
Gazeta Express | 02-Apr-2020 15:47
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka njoftuar se sot është takuar me mikrobiologun Lul Raka, njëherësh edhe koordinator i bashkëpunimit me Qendrën Evropiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. ...

Edhe një foshnje pesë muajsh del pozitiv në COVID-19
Mbrëmë janë identifikuar edhe 13 raste të reja me COVID-19, ndërsa 11 prej tyre janë nga fshati Topanicë i komunës së Kamenicës. Kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati në emisionin Zyra e Ankesave në RTV Dukagjini ka ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 09:47
Mbrëmë janë identifikuar edhe 13 raste të reja me COVID-19, ndërsa 11 prej tyre janë nga fshati Topanicë i komunës së Kamenicës. Kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati në emisionin Zyra e Ankesave në RTV Dukagjini ka ...

Rasti i Topanicës, Klinika Infektive tregon për gjendjen e foshnjës 5-muajshe dhe të nënës së saj
Me simptoma të temperaturës dhe barkqitjes, me autoambulancë, sot në mesditë, është drejtuar për në Klinikën Infektive të QKUK-së, foshnja pesëmuajshe nga fshati Topanicë i Kamenicës, e cila para dy ditëve u infektua me ...
Gazeta Express | 02-Apr-2020 15:44
Me simptoma të temperaturës dhe barkqitjes, me autoambulancë, sot në mesditë, është drejtuar për në Klinikën Infektive të QKUK-së, foshnja pesëmuajshe nga fshati Topanicë i Kamenicës, e cila para dy ditëve u infektua me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved