ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 15:44

Maqedoni e Veriut: 30 raste të reja me koronavirus

Maqedoni e Veriut: 30 raste të reja me koronavirus
Në Maqedoni të Veriut janë regjistruar edhe 30 raste të reja me koronavirusin, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 384, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.
Top Channel | 02-Apr-2020 15:57
Në Maqedoni të Veriut janë regjistruar edhe 30 raste të reja me koronavirusin, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 384, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Filipçe foli për gjendjen e coronavirusit në Maqedoni
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp tha dy “pacientët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe nuk janë në gjendje kritike. Mjekët do ta ndjekin gjendjen e tyre shëndetësore”. Ai shtoi se janë ...
Telegrafi | 07-Mar-2020 14:08
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp tha dy “pacientët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe nuk janë në gjendje kritike. Mjekët do ta ndjekin gjendjen e tyre shëndetësore”. Ai shtoi se janë ...

Francë: Arrin në 4 000 numri i të vdekurve nga COVID-19
Bilanci i të vdekurve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në Francë ka arritur në 4 032, pasi 509 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, njoftoi ministri francez i Shëndetësisë, Jerome Salomon. “Në 24 ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 11:51
Bilanci i të vdekurve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në Francë ka arritur në 4 032, pasi 509 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, njoftoi ministri francez i Shëndetësisë, Jerome Salomon. “Në 24 ...

Spitali mobil pranë Qendrës Klinike në Shkup plotësisht funksional në javën e ardhshme
Në qarkun e Klinikës Universitare për Sëmundje Infektive është vendosur spitali i lëvizshëm për pranimin e pacientëve me coronavirus. Spitali do të ketë 130 shtretër dhe kushte të përshtatshme, me tualete, dushe. Do të ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 15:52
Në qarkun e Klinikës Universitare për Sëmundje Infektive është vendosur spitali i lëvizshëm për pranimin e pacientëve me coronavirus. Spitali do të ketë 130 shtretër dhe kushte të përshtatshme, me tualete, dushe. Do të ...

Vdes mësuesi grek i “Omiros”/ Greqia me 51 viktima, shtohen të prekurit edhe në Serbi
Ne Greqi eshte renduar bilanci i viktimave nga koronavirusi duke e cuar numrin ne 51. Mbremjen e se merkures ka nderuar jete nga COVID-19 mesuesi grek i shkollës private “Omiros” në Korce. Mesuesi nga Kosturi ishte i ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 14:19
Ne Greqi eshte renduar bilanci i viktimave nga koronavirusi duke e cuar numrin ne 51. Mbremjen e se merkures ka nderuar jete nga COVID-19 mesuesi grek i shkollës private “Omiros” në Korce. Mesuesi nga Kosturi ishte i ...

Psikiatri në Demir Hisar pozitiv me COVID-19
Në mesin e të infektuarve me COVID-19 të identifkuar së fundmi është edhe një mjek psikiatër nga Prilepi e që punon në spitalin psikiatrik në Demir Hisar. Ai nuk ka simptome por ka rezultuar pozitiv në testin e bërë, ...
Aktuale.MK | 02-Apr-2020 17:49
Në mesin e të infektuarve me COVID-19 të identifkuar së fundmi është edhe një mjek psikiatër nga Prilepi e që punon në spitalin psikiatrik në Demir Hisar. Ai nuk ka simptome por ka rezultuar pozitiv në testin e bërë, ...

Filipçe: Të shtruar janë 64 pacientë, 8 në gjendje të rëndë
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp pasditen e sotme tha se në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup gjenden të shtruar aktualisht 64 pacientë, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë ...
Gazeta Express | 02-Apr-2020 17:45
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp pasditen e sotme tha se në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup gjenden të shtruar aktualisht 64 pacientë, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë ...

Filipçe: Të shtruar janë 64 pacientë, 8 në gjendje të rëndë
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp pasditen e sotme tha se në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup gjenden të shtruar aktualisht 64 pacientë, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë ...
Alsat-M | 02-Apr-2020 17:32
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp pasditen e sotme tha se në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup gjenden të shtruar aktualisht 64 pacientë, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë ...

Filipçe: Në 24 orët e fundit janë bërë 342 testime, 30 pozitivë
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 342 testime dhe nga këta 30 kanë dalë pozitivë. Ndërsa numri i ...
Aktuale.MK | 02-Apr-2020 17:29
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 342 testime dhe nga këta 30 kanë dalë pozitivë. Ndërsa numri i ...

Filipçe: Në 24 orët e fundit janë bërë 342 testime, 30 pozitivë
Alsat 2020-04-02T17:21:25+02:00 Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp mbi gjendje e koronavirusit në vend tha se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 342 testime dhe nga këta 30 ...
AlMaKos | 02-Apr-2020 17:29
Alsat 2020-04-02T17:21:25+02:00 Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp mbi gjendje e koronavirusit në vend tha se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 342 testime dhe nga këta 30 ...

Filipçe: Në 24 orët e fundit janë bërë 342 testime, 30 pozitivë
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 342 testime dhe nga këta 30 kanë dalë pozitivë. Ndërsa numri i ...
Shprehja | 02-Apr-2020 17:29
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 342 testime dhe nga këta 30 kanë dalë pozitivë. Ndërsa numri i ...

Filipçe: Në 24 orët e fundit janë bërë 342 testime, 30 pozitivë
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 342 testime dhe nga këta 30 kanë dalë pozitivë. Ndërsa numri i ...
Alsat-M | 02-Apr-2020 17:23
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 342 testime dhe nga këta 30 kanë dalë pozitivë. Ndërsa numri i ...

Maqedoni: 30 raste të reja me coronavirus, gjithsej 384 të infektuar
Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të kaluara në Maqedoni janë regjistruar 30 raste të reja me coronavirus. Sipas qyteteve nga 30 rastet e fundit, 12 janë në Shkup, 8 në Kumanovë, 9 në Prilep dhe 1 në ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 14:08
Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të kaluara në Maqedoni janë regjistruar 30 raste të reja me coronavirus. Sipas qyteteve nga 30 rastet e fundit, 12 janë në Shkup, 8 në Kumanovë, 9 në Prilep dhe 1 në ...

Filipçe: Tetë pacientë në gjendje të rëndë, 11 pacientë nga Dibra drejt shërimit
Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe në konferencë për shtyp ka thënë është hapur një faqe e re për qasje të qytetarëve tek informacionet për koronavirusin. Faqja është koronavirus.gov.mk. “342 testime janë bërë dhe ...
Shenja | 02-Apr-2020 17:11
Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe në konferencë për shtyp ka thënë është hapur një faqe e re për qasje të qytetarëve tek informacionet për koronavirusin. Faqja është koronavirus.gov.mk. “342 testime janë bërë dhe ...

Shekerinska: Treguam se institucionet mund shpejt dhe në mënyrë cilësore të bashkëpunojnë dhe t’i zgjidhin problemet
Në kohë krize dhe epidemie, kemi treguar që institucionet mund të bashkëpunojnë jashtëzakonisht shpejt dhe në mënyrë cilësore për të zgjidhur problemet. Diçka që qytetarët shpesh e kanë anashkaluar dhe e konsiderojnë si ...
TetovaSot | 02-Apr-2020 16:54
Në kohë krize dhe epidemie, kemi treguar që institucionet mund të bashkëpunojnë jashtëzakonisht shpejt dhe në mënyrë cilësore për të zgjidhur problemet. Diçka që qytetarët shpesh e kanë anashkaluar dhe e konsiderojnë si ...

Shilegov: Në afat rekord dhe me përpjekje mbinjerëzore e vendosëm spitalin mobil
Në mënyrë fantastike është koordinuar bashkëpunimi institucional mes Ministrisë së Shëndetësisë, Ministrisë së Mbrojtjes dhe Qytetit të Shkupit, të cilët mundësuan sot edhe zyrtarisht në afat rekord të vendoset në ...
TetovaSot | 02-Apr-2020 16:47
Në mënyrë fantastike është koordinuar bashkëpunimi institucional mes Ministrisë së Shëndetësisë, Ministrisë së Mbrojtjes dhe Qytetit të Shkupit, të cilët mundësuan sot edhe zyrtarisht në afat rekord të vendoset në ...

Shilegov: Në afat rekord dhe me përpjekje mbinjerëzore e vendosëm spitalin mobil
Shkup, 2 prill 2020 (MEDIAL) – Në mënyrë fantastike është koordinuar bashkëpunimi institucional mes Ministrisë së Shëndetësisë, Ministrisë së Mbrojtjes dhe Qytetit të Shkupit, të cilët mundësuan sot edhe zyrtarisht në ...
Medial | 02-Apr-2020 16:41
Shkup, 2 prill 2020 (MEDIAL) – Në mënyrë fantastike është koordinuar bashkëpunimi institucional mes Ministrisë së Shëndetësisë, Ministrisë së Mbrojtjes dhe Qytetit të Shkupit, të cilët mundësuan sot edhe zyrtarisht në ...

(VIDEO) Koronavirusi, javën e ardhshme lëshohet në përdorim spitali mobil
Bëhet fjalë për një spital mobil, i cili po ndërtohet apostafat për pranim të pacientëve të prekur nga Covid 19. Në të do të ketë 130 shtretër dhe kushte adekuate, tualete dhe dushe dhe i njëjti do të vendoset në ...
Shenja | 02-Apr-2020 16:35
Bëhet fjalë për një spital mobil, i cili po ndërtohet apostafat për pranim të pacientëve të prekur nga Covid 19. Në të do të ketë 130 shtretër dhe kushte adekuate, tualete dhe dushe dhe i njëjti do të vendoset në ...

Filipçe: Sinqerisht shpresoj se nuk do të ketë nevojë për spital mobil
Instalimi i tërësishëm, vendosja e tërësishme në funksion të spitalit mobil, e vendosur në qarkun e Klinikës universitare për sëmundje infektive, do të bëhet gjatë javës së ardhshme. Sinqerisht shpresoj se nuk do të ...
Ina-Online | 02-Apr-2020 16:30
Instalimi i tërësishëm, vendosja e tërësishme në funksion të spitalit mobil, e vendosur në qarkun e Klinikës universitare për sëmundje infektive, do të bëhet gjatë javës së ardhshme. Sinqerisht shpresoj se nuk do të ...

Shekerinska: Treguam se institucionet mund shpejt dhe në mënyrë cilësore të bashkëpunojnë dhe t’i zgjidhin problemet
Shkup, 2 prill 2020 (MEDIAL) – Në kohë krize dhe epidemie, kemi treguar që institucionet mund të bashkëpunojnë jashtëzakonisht shpejt dhe në mënyrë cilësore për të zgjidhur problemet. Diçka që qytetarët shpesh e kanë ...
Medial | 02-Apr-2020 16:26
Shkup, 2 prill 2020 (MEDIAL) – Në kohë krize dhe epidemie, kemi treguar që institucionet mund të bashkëpunojnë jashtëzakonisht shpejt dhe në mënyrë cilësore për të zgjidhur problemet. Diçka që qytetarët shpesh e kanë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved