ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 18:48

Spanja rekord vdekjesh, bien rastet e reja. Masat po funksionojnë

Spanja rekord vdekjesh, bien rastet e reja. Masat po funksionojnë
Numri i pergjithshem i te vdekurve shkon keshtu ne mbi 10 mije persona. Numri i rasteve te reja gjithashtu u rrit me 8.102 ne 24 oret e fundit, duke e çuar gjithsej nga 102.136 ne 110.238 numrin e pergjithshem te ...
ikub.al | 02-Apr-2020 12:12
Numri i pergjithshem i te vdekurve shkon keshtu ne mbi 10 mije persona. Numri i rasteve te reja gjithashtu u rrit me 8.102 ne 24 oret e fundit, duke e çuar gjithsej nga 102.136 ne 110.238 numrin e pergjithshem te ...

Francë: Arrin në 4 000 numri i të vdekurve nga COVID-19
Bilanci i të vdekurve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në Francë ka arritur në 4 032, pasi 509 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, njoftoi ministri francez i Shëndetësisë, Jerome Salomon. “Në 24 ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 11:51
Bilanci i të vdekurve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në Francë ka arritur në 4 032, pasi 509 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, njoftoi ministri francez i Shëndetësisë, Jerome Salomon. “Në 24 ...

2/3-at e vdekjeve nga koronavirusi janë regjistruar në Itali, Francë, Spanjë, SHBA
Statistika italiane e pasojave shëndetësore të koronavirusit nuk është më rast i izoluar. Franca, Spanja dhe SHBA i janë bashkuar listës duke shënuar në përditmëri situatën e rëndë. Në Francë raportohet se janë të ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 09:28
Statistika italiane e pasojave shëndetësore të koronavirusit nuk është më rast i izoluar. Franca, Spanja dhe SHBA i janë bashkuar listës duke shënuar në përditmëri situatën e rëndë. Në Francë raportohet se janë të ...

SHBA, numri i viktimave nga Covid-19 kalon shifrën 5 000
Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kaloi pragun e 5 000 personave sipas buletinit të universitetit ”Johns Hopkins”. ”Në vend ka 215 417 infeksione, 5 116 vdekje dhe 8 566 ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 09:28
Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kaloi pragun e 5 000 personave sipas buletinit të universitetit ”Johns Hopkins”. ”Në vend ka 215 417 infeksione, 5 116 vdekje dhe 8 566 ...

Spanja 950 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit, kap Italinë për numrin e të infektuarve
Spanja ka regjistruar një tjetër shifër të zezë për sot ku ka deklaruar 950 viktima në 24 orët e fundit. Një rritje me afër 100 viktimash nga dita në ditë për Spanjën pasi dje kishte 864 të vdekur nga koronavirus. Po ...
Telegraf | 02-Apr-2020 12:19
Spanja ka regjistruar një tjetër shifër të zezë për sot ku ka deklaruar 950 viktima në 24 orët e fundit. Një rritje me afër 100 viktimash nga dita në ditë për Spanjën pasi dje kishte 864 të vdekur nga koronavirus. Po ...

Belgjika tejkalon një mijë të vdekur/ 183 viktima për 24 orë
Situatë alarmante edhe në Belgjikë. Numri i të vdekurve dhe të infektuarve po rritet frikshëm. Mediat e huaja raportojnë se në Belgjikë është tejkaluar shifra e një mijë të vdekurve. Aty numërohen 1.011 viktima, nga ku ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 11:25
Situatë alarmante edhe në Belgjikë. Numri i të vdekurve dhe të infektuarve po rritet frikshëm. Mediat e huaja raportojnë se në Belgjikë është tejkaluar shifra e një mijë të vdekurve. Aty numërohen 1.011 viktima, nga ku ...

Itali. 727 viktima dhe 2.937 raste më shumë se dje
Ne prononcimin e tij per shtypin, shefi i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli prezantoi shifrat e semundjes per sot. Gjithsej jane 80.572 paciente me koronavirus, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme ...
ikub.al | 01-Apr-2020 19:00
Ne prononcimin e tij per shtypin, shefi i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli prezantoi shifrat e semundjes per sot. Gjithsej jane 80.572 paciente me koronavirus, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme ...

Anglia e Franca në ditë të zeza, bota i afrohet 1 milion të prekurve
Franca dhe Anglia po përjetojnë ditë të zeza në luftën kundër COVID-19. 509 persona kanë gjetur vdekjen këtë të mërkurë në Francë duke e cuar shifrën totalë të viktimave në këtë vend në 4032. 57 mijë janë rastet e te ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 23:00
Franca dhe Anglia po përjetojnë ditë të zeza në luftën kundër COVID-19. 509 persona kanë gjetur vdekjen këtë të mërkurë në Francë duke e cuar shifrën totalë të viktimave në këtë vend në 4032. 57 mijë janë rastet e te ...

Itali/ Numri i viktimave nga koronavirusi ka pësuar rënie
Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali kanë pësuar rënie, ku shënohen 727 të tilla në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë e 574 pasi në 24 orët e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 21:32
Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali kanë pësuar rënie, ku shënohen 727 të tilla në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë e 574 pasi në 24 orët e ...

Vijon bilanci tragjik në Itali, 727 viktima në 24 orë
Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 727 viktima nga koronavirusi. Ndërkohë, numri i të infektuarve ka pësuar rritje, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2 937 raste të reja me COVID-19, ndërkohë që ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 18:27
Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 727 viktima nga koronavirusi. Ndërkohë, numri i të infektuarve ka pësuar rritje, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2 937 raste të reja me COVID-19, ndërkohë që ...

50 të vdekur në Greqi, 90 të tjerë në gjëndje kritike
Vetëm një viktima ka regjistruar këtë të mërkurë Greqia, nga COVID-19. Të dhënat zyrtare të shpërndara nga Ministria e Shëndetësise konfirmojnë se numri total I viktimave deri tani ka shkuar në 50. Numri I rasteve të ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 19:16
Vetëm një viktima ka regjistruar këtë të mërkurë Greqia, nga COVID-19. Të dhënat zyrtare të shpërndara nga Ministria e Shëndetësise konfirmojnë se numri total I viktimave deri tani ka shkuar në 50. Numri I rasteve të ...

Numri i të infektuarve me koronavirusi po i afrohet 1 milion
Numri i të infektuarve nga koronavirusi në gjithë botën po i afrohet 1 milion. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në 48,284 ...
Aktuale.MK | 02-Apr-2020 13:55
Numri i të infektuarve nga koronavirusi në gjithë botën po i afrohet 1 milion. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në 48,284 ...

24 orët e fundit regjistrojnë rekord të zi në Spanjë, shifër e frikshme viktimash dhe të infektuarish
10003 persona kanë humbur jetën në Spanjë nga koronavirusi, 950 vetëm në 24 orët e fundit, raporton Ministria e Shëndetësisë. Numri i rasteve të konfirmuara ka arritur mbi 110 mijë, sipas të dhënave të fundit, ndërsa ai ...
TetovaSot | 02-Apr-2020 13:07
10003 persona kanë humbur jetën në Spanjë nga koronavirusi, 950 vetëm në 24 orët e fundit, raporton Ministria e Shëndetësisë. Numri i rasteve të konfirmuara ka arritur mbi 110 mijë, sipas të dhënave të fundit, ndërsa ai ...

950 viktima për 24 orë në Spanjë, shkon mbi 10 mijë shifra e të vdekurve
Numri i të vdekurve në Spanjë është rritur mbi 10 mijë, sipas shifrave të fundit të publikuara nga autoriteti i shëndetit. Ky është një rekord i ri për vendin, me 950 të vdekur brenda 24 orëve, transmeton portali . ...
Arbresh | 02-Apr-2020 12:48
Numri i të vdekurve në Spanjë është rritur mbi 10 mijë, sipas shifrave të fundit të publikuara nga autoriteti i shëndetit. Ky është një rekord i ri për vendin, me 950 të vdekur brenda 24 orëve, transmeton portali . ...

Lajme të mira nga Italia, bie numri i rasteve dhe vdekjeve
Së fundmi, Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 13155, që do të thotë janë 727 viktima në 24 orët e fundit. Në zonën e Lombardisë që ...
Indeks Online | 02-Apr-2020 12:43
Së fundmi, Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 13155, që do të thotë janë 727 viktima në 24 orët e fundit. Në zonën e Lombardisë që ...

Rekord i ri nga Covid-19, Spanja regjistron 950 viktima në 24 orët e fundit
Spanja ka shënuar ditën më të errët për numrin e viktimave gjatë orëve të fundit. Të paktën 10,003 njerëz kanë humbur jetën deri tani pasi u prekën nga Covid-19 në Spanjë, sipas të dhënave më të fundit të Ministrisë së ...
Politiko | 02-Apr-2020 12:29
Spanja ka shënuar ditën më të errët për numrin e viktimave gjatë orëve të fundit. Të paktën 10,003 njerëz kanë humbur jetën deri tani pasi u prekën nga Covid-19 në Spanjë, sipas të dhënave më të fundit të Ministrisë së ...

Vazhdon përhapja e Covid-19, bilanci i fundit
Përhapja e pandemisë së Covid-19 vijon me ritme të shpejta në të gjithë botën. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në 46,2522 ...
Televizioni Koha | 02-Apr-2020 12:05
Përhapja e pandemisë së Covid-19 vijon me ritme të shpejta në të gjithë botën. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në 46,2522 ...

Më Spanjë 950 të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirusi, në total mbi 10 mijë
Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Spanjë ka kaluar 10-mijëshin, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 950 vdekje, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, përcjell Reuters të enjten. Numri i saktë i ...
Koha.net | 02-Apr-2020 12:00
Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Spanjë ka kaluar 10-mijëshin, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 950 vdekje, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, përcjell Reuters të enjten. Numri i saktë i ...

Më shumë se 43 000 të vdekur në botë nga COVID-19
Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar të paktën 43 082 të vdekur në botë që prej shfaqjes së tij në dhjetor në Kinë, sipas të dhënave zyrtare në orën 11:00 GMT. Më shumë se 865 970 raste të infektuar janë ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 15:33
Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar të paktën 43 082 të vdekur në botë që prej shfaqjes së tij në dhjetor në Kinë, sipas të dhënave zyrtare në orën 11:00 GMT. Më shumë se 865 970 raste të infektuar janë ...

Francë, arrin në 4 000 numri i të vdekurve nga COVID-19
Bilanci i të vdekurve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në Francë ka arritur në 4 032, pasi 509 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, njoftoi ministri francez i Shëndetësisë, Jerome Salomon. “Në 24 ...
Shprehja | 02-Apr-2020 11:51
Bilanci i të vdekurve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në Francë ka arritur në 4 032, pasi 509 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, njoftoi ministri francez i Shëndetësisë, Jerome Salomon. “Në 24 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved