ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 20:36

PD: Rama mbron oligarkët e 120 milionë eurove dhe nxit përplasjen sociale mes 3 milionë shqiptarëve

PD: Rama mbron oligarkët e 120 milionë eurove dhe nxit përplasjen sociale mes 3 milionë shqiptarëve
Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama sa i takon paketës ekonomike për qytetarët shqiptarë, të cilët po përballen me momente të vështira për shkak të COVID. Përmes një reagimi, PD akuzon Ramen se ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 18:02
Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama sa i takon paketës ekonomike për qytetarët shqiptarë, të cilët po përballen me momente të vështira për shkak të COVID. Përmes një reagimi, PD akuzon Ramen se ...

PD: Kur vjen puna te faturat e dritave dhe ujit, Rama thotë do t’i paguani se më duhen lekët
Kryeministri Edi Rama lajmëroi këtë të enjte se biznesi i vogël dhe ata familjarë që nuk punojnë gjatë periudhës së pandemisë nuk do të duhet të paguajnë qira. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 16:47
Kryeministri Edi Rama lajmëroi këtë të enjte se biznesi i vogël dhe ata familjarë që nuk punojnë gjatë periudhës së pandemisë nuk do të duhet të paguajnë qira. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti ...

PD: Edi Rama mbron oligarkët e 120 milionë eurove dhe nxit përplasjen sociale mes 3 milionë shqiptarëve
Opozita ka hedhur sërish akuza ndaj qeverisë lidhur me menaxhimin e situatës së krijuar nga Covid-19. Përmes një deklarate për mediat, PD thotë se Edi Rama mbron oligarkët e 120 milionë eurove dhe nxit përplasjen ...
Lapsi | 02-Apr-2020 18:14
Opozita ka hedhur sërish akuza ndaj qeverisë lidhur me menaxhimin e situatës së krijuar nga Covid-19. Përmes një deklarate për mediat, PD thotë se Edi Rama mbron oligarkët e 120 milionë eurove dhe nxit përplasjen ...

Anulohen qiratë për biznesin/ Përfitojnë tregtarët e vegjël e familjarët që kanë humbur punën
Një nga masat që mund të lehtësonte krysisht biznesin e vogël nga efektet ekonomike, që po prodhon pandemia është mospagesa e qirasë mujore. Nisur edhe nga kërkesat e shumta, kryeminsitri ka njoftuar se do ta realizojë ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 15:25
Një nga masat që mund të lehtësonte krysisht biznesin e vogël nga efektet ekonomike, që po prodhon pandemia është mospagesa e qirasë mujore. Nisur edhe nga kërkesat e shumta, kryeminsitri ka njoftuar se do ta realizojë ...

Ndalimi i pagesave të qirave për bizneset e vogla, PD: Rama nxit përplasjen sociale mes shqiptarëve
Partia Demokratike, me anë të një deklarate për shtyp, shprehet se “në këtë kohë pandemie, ku çdo qytetar është në betejë për të mposhtur virusin dhe për t’ia dalë pa dëme në jetë njerëzish, fatkeqësisht kryeministri ...
EkonomiaOnline | 02-Apr-2020 18:20
Partia Demokratike, me anë të një deklarate për shtyp, shprehet se “në këtë kohë pandemie, ku çdo qytetar është në betejë për të mposhtur virusin dhe për t’ia dalë pa dëme në jetë njerëzish, fatkeqësisht kryeministri ...

Ndalimi i pagesave të qirave për bizneset e vogla, PD: Rama nxit përplasjen sociale mes shqiptarëve
Partia Demokratike, me anë të një deklarate për shtyp, shprehet se “në këtë kohë pandemie, ku çdo qytetar është në betejë për të mposhtur virusin dhe për t’ia dalë pa dëme në jetë njerëzish, fatkeqësisht kryeministri ...
Klan Kosova | 02-Apr-2020 18:17
Partia Demokratike, me anë të një deklarate për shtyp, shprehet se “në këtë kohë pandemie, ku çdo qytetar është në betejë për të mposhtur virusin dhe për t’ia dalë pa dëme në jetë njerëzish, fatkeqësisht kryeministri ...

PD: Rama thotë faturat do i paguani me dhunë se më duhen lekët…
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të bërë publik nga kryeministri Edi Rama se disa biznese te caktuara nuk do të paguajnë qira. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti shkruan në “Twitter” se ...
Standard | 02-Apr-2020 18:14
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të bërë publik nga kryeministri Edi Rama se disa biznese te caktuara nuk do të paguajnë qira. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti shkruan në “Twitter” se ...

Pendohet Rama/ Qiraja do paguhet pas Luftës
Qiraja nuk do të falet, por do të shtyhet për t’u shlyer pas përfundimit të gjendjes së fatkeqësisë natyrore. Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se bizneset e vogla që janë mbyllur për shkak të situatës së luftës, ...
Saranda Web | 02-Apr-2020 18:14
Qiraja nuk do të falet, por do të shtyhet për t’u shlyer pas përfundimit të gjendjes së fatkeqësisë natyrore. Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se bizneset e vogla që janë mbyllur për shkak të situatës së luftës, ...

Qiraja nuk falet, por do të shtyhet, kryeministri Rama: Pagesa do bëhet kur të rihapet biznesi
“Qiraja nuk do të falet, por do të shtyhet për t’u shlyer pas përfundimit të gjendjes së fatkeqësisë natyrore”. Kryeministri Edi Rama, u shpreh sot se bizneset e vogla që janë mbyllur për shkak të situatës së luftës, ...
RTSH | 02-Apr-2020 18:07
“Qiraja nuk do të falet, por do të shtyhet për t’u shlyer pas përfundimit të gjendjes së fatkeqësisë natyrore”. Kryeministri Edi Rama, u shpreh sot se bizneset e vogla që janë mbyllur për shkak të situatës së luftës, ...

‘Qira mos paguani, ama drita dhe ujë po’, PD për vendimin e Ramës: Çfarë shteti është ky?
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të bërë publik nga kryeministri Edi Rama se disa biznese nuk do të paguajnë qeratë për shkak të masave të marra për koronavirusin. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, ...
Politiko | 02-Apr-2020 16:47
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të bërë publik nga kryeministri Edi Rama se disa biznese nuk do të paguajnë qeratë për shkak të masave të marra për koronavirusin. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, ...

Pezullohen pagesat e qirave për biznesin dhe individët që kanë ndaluar punën nga Coronavirusi në Shqipëri
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se do të ndalohen pagesat e qirave për bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të marra nga Coronavirusi. ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 14:43
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se do të ndalohen pagesat e qirave për bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të marra nga Coronavirusi. ...

Rama shpall mospagimin e qerasë për tre kategori: qeramarrës, kujdes!
Kryeministri Rama njoftoi anullimin e të gjitha qerave që i përkasin bisnesit të vogël, të papunëve, por dhe studentëve. “Me aktin normativ për masat e veçanta do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të ...
Tesheshi | 02-Apr-2020 16:21
Kryeministri Rama njoftoi anullimin e të gjitha qerave që i përkasin bisnesit të vogël, të papunëve, por dhe studentëve. “Me aktin normativ për masat e veçanta do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të ...

“Çfarë shteti është ky?”, PD: Rama thotë faturat do i paguani me dhunë se më duhen lekët…ama qiratë mos i paguani
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të bërë publik nga kryeministri Edi Rama se disa biznese te caktuara nuk do të paguajnë qira. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti shkruan në “Twitter” se ...
Medial | 02-Apr-2020 16:20
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të bërë publik nga kryeministri Edi Rama se disa biznese te caktuara nuk do të paguajnë qira. Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti shkruan në “Twitter” se ...

Pezullohen pagesat e qirave për biznesin dhe individët që kanë ndaluar punën nga Coronavirusi në Shqipëri
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se do të ndalohen pagesat e qirave për bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të marra nga Coronavirusi. ...
Shenja | 02-Apr-2020 15:20
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se do të ndalohen pagesat e qirave për bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të marra nga Coronavirusi. ...

Rama: Ndalohen pagesat e qirave per bizneset e vogla dhe familjarët që kanë ndalur punën
Pagesat e qirave për bizneset e vogla apo familjarët që kanë ndalur punën, për shkak të koronavirusit do të ndalohen, njofton kryeministri Rama. Qiradhënësit që kërkojnë pagesën mujore të këtyre subjekteve do të ...
Monitor | 02-Apr-2020 14:31
Pagesat e qirave për bizneset e vogla apo familjarët që kanë ndalur punën, për shkak të koronavirusit do të ndalohen, njofton kryeministri Rama. Qiradhënësit që kërkojnë pagesën mujore të këtyre subjekteve do të ...

Qeveria urdhëron pezullimin e qirave për biznesin dhe familjet
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryeministri Edi Rama deklaroi se individët dhe subjektet që kanë dhënë me qira mjedise për biznesin e vogël urdhërohen të ...
Reporter | 02-Apr-2020 15:03
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryeministri Edi Rama deklaroi se individët dhe subjektet që kanë dhënë me qira mjedise për biznesin e vogël urdhërohen të ...

Vendimi i qeverisë për pezullimin e qerave, Bozdo: Po për qiramarrësit kush do mendojë, apo do lihen në mëshirë të fatit?
Anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo ndalet te vendimi i kryeministrit Rama , i cili sot miratoi aktin normativ të pezullimit të qerave për bizneset e vogla dhe për familjet të cilat kanë humbur punën për shkak të ...
Politiko | 02-Apr-2020 14:43
Anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo ndalet te vendimi i kryeministrit Rama , i cili sot miratoi aktin normativ të pezullimit të qerave për bizneset e vogla dhe për familjet të cilat kanë humbur punën për shkak të ...

Rama: Ndalohen pagesat e qirave për biznesin e vogël dhe familjarët që kanë ndalur punën nga COVID-19
Përmes një mesazhi në Facebook, kryeministri Edi Rama njofton se do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të ...
Politiko | 02-Apr-2020 14:11
Përmes një mesazhi në Facebook, kryeministri Edi Rama njofton se do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, por që kanë ndaluar punën për shkak të masave të ...

Një fjalë goje
Lexoni se çfarë njofton sot kryeministri Edi Rama: Me aktin normativ për masat e veçanta do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për ...
Respublica | 02-Apr-2020 14:08
Lexoni se çfarë njofton sot kryeministri Edi Rama: Me aktin normativ për masat e veçanta do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për ...

Rama: Solidaritet, por edhe gjobë!
Qeveria ka miratuar një akti normativ sipas të cilit do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për shkak të luftës. Lajmi është dhënë nga ...
RTSH | 02-Apr-2020 14:05
Qeveria ka miratuar një akti normativ sipas të cilit do të ndalohen pagesat e qerave nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për shkak të luftës. Lajmi është dhënë nga ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved