ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 22:23

SHBA reagon pas vendimit të Kurtit: Ishim të qartë për taksën, kundërshtojmë veprimet për reciprocitetin

SHBA reagon pas vendimit të Kurtit: Ishim të qartë për taksën, kundërshtojmë veprimet për reciprocitetin
Pas veprimit të fundit të qeverisë në detyrë, drejtuar nga Albin Kurti për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar Ambasada Amerikane.
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Pas veprimit të fundit të qeverisë në detyrë, drejtuar nga Albin Kurti për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar Ambasada Amerikane.

Heqja e taksës ndaj mallrave serbe/ Haradinaj e krahason Kurtin me Maduron: Drejt asaj rruge po shkon, i vetmi kryeministër që ka shkelur Kushtetutën
KOSOVA Kryetari i AAK-së dhe ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka krahasuar sot Albin Kutin me liderin e Venezuelës, Nikolas Maduro. Gjatë bisedës për Frontal, Haradinaj ka thënë se ata që po e rrethojnë ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 19:01
KOSOVA Kryetari i AAK-së dhe ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka krahasuar sot Albin Kutin me liderin e Venezuelës, Nikolas Maduro. Gjatë bisedës për Frontal, Haradinaj ka thënë se ata që po e rrethojnë ...

Ambasada amerikane kundër reciprocitetit: Taksa duhet hequr, po ngulfatet ekonomia e Kosovës
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 18:45
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...

Rama-Vuçiçit: Lajm i mirë që sot kamionët e Kosovës po kalojnë pa pengesë
Kryeministri Rama duke iu drejtuar presidentit serb Vucic shkruan ne Twitter se është lajm I mirë që për kamionët e Kosovës sot nuk ka pengesë në doganat serbe. Madje Rama duke shtuar më tej e konsideron hapjen e ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 21:08
Kryeministri Rama duke iu drejtuar presidentit serb Vucic shkruan ne Twitter se është lajm I mirë që për kamionët e Kosovës sot nuk ka pengesë në doganat serbe. Madje Rama duke shtuar më tej e konsideron hapjen e ...

Abrashi: Kosova pas heqjes së taksës ka kapitulluar para Serbisë
Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi tha se Kosova ka kapitulluar para Serbisë, pas heqjes së taksës, duke thënë se me këtë Kosova po ia ofron Serbisë një treg prej 500 milionë eurosh. Abrashi tha se “Qeveria paraprake ka ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 00:10
Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi tha se Kosova ka kapitulluar para Serbisë, pas heqjes së taksës, duke thënë se me këtë Kosova po ia ofron Serbisë një treg prej 500 milionë eurosh. Abrashi tha se “Qeveria paraprake ka ...

VIDEO/ Ambasadori amerikan në Prishtinë presion Kurtit: Jemi kundër reciprocitetit
Ambasadori amerikan në Kosovë ka kërkuar heqjen e të gjitha tarifave ndaj mallrave serbe e boshnjake dhe jo zëvendësimin e tyre me reciprocitet.Në një deklaratë zyrtare të ambasadës thuhet ndër të tjera se barrierat ...
Telegraf | 01-Apr-2020 19:35
Ambasadori amerikan në Kosovë ka kërkuar heqjen e të gjitha tarifave ndaj mallrave serbe e boshnjake dhe jo zëvendësimin e tyre me reciprocitet.Në një deklaratë zyrtare të ambasadës thuhet ndër të tjera se barrierat ...

Gaxherri: Reciprociteti lojë e rrezikshme në raport me SHBA-të
Deputetja e LDK-se Besa Gaxherri e cilësoi vendimin e kryeministrit Albin Kurti për heqje të taksës një lojë populiste të rrezikshme në raport me ndërkombëtarët. Gaxherri tha se reciprocitetit nuk është vendim, por ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 21:54
Deputetja e LDK-se Besa Gaxherri e cilësoi vendimin e kryeministrit Albin Kurti për heqje të taksës një lojë populiste të rrezikshme në raport me ndërkombëtarët. Gaxherri tha se reciprocitetit nuk është vendim, por ...

Kosova heq taksën ndaj Serbisë, hyn në fuqi reciprociteti
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind ndaj Serbisë do të zëvendësohet me reciprocitet. Por, reciprociteti nuk do të vlejë për Bosnje e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 19:09
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind ndaj Serbisë do të zëvendësohet me reciprocitet. Por, reciprociteti nuk do të vlejë për Bosnje e ...

Haziri: Heqja e taksës është bërë pa koordinim me Amerikën
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se heqja e taksës nga Qeveria e Kosovës ndaj mallrave të Serbisv është bërë pa asnjë koordinim me Qeverinë amerikane. “Heqja e taksës është bërë pa ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 21:08
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se heqja e taksës nga Qeveria e Kosovës ndaj mallrave të Serbisv është bërë pa asnjë koordinim me Qeverinë amerikane. “Heqja e taksës është bërë pa ...

Detaje nga vendimi i Qeverisë: Çfarë përfshin reciprociteti ndaj Serbisë dhe shfuqizimi i taksës
Ka hyrë në fuqi, mesnatën e së mërkurës, vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës, për heqjen e tarifës prej 100 për qind në produktet serbe dhe boshnjake dhe zëvendësimi i saj me reciprocitet. Qeveria, si është bërë e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 18:57
Ka hyrë në fuqi, mesnatën e së mërkurës, vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës, për heqjen e tarifës prej 100 për qind në produktet serbe dhe boshnjake dhe zëvendësimi i saj me reciprocitet. Qeveria, si është bërë e ...

“Jo më barriera mes Kosovës dhe Serbisë”, Albin Kurti reagon për vendimin e bujshëm, sqaron reciprocitetin pasojat e taksës
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Albin Kurti thekson se ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 15:45
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Albin Kurti thekson se ...

Franca mirëpret vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqje të taksës ndaj Serbisë
Ambasada e Francës në Kosovë ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës 100 pë qind për produktet që vijnë nga Serbia e Bosnje e Hercegovina. Ndër të tjera, në postimin e bërë nga ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 20:37
Ambasada e Francës në Kosovë ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës 100 pë qind për produktet që vijnë nga Serbia e Bosnje e Hercegovina. Ndër të tjera, në postimin e bërë nga ...

Heldt: Gjermania mirëpret heqjen e taksës për produktet nga Serbia dhe BeH
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se Gjermania mbështet vendimin e marrë nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, për heqjen e taksës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Sipas ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 20:27
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se Gjermania mbështet vendimin e marrë nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, për heqjen e taksës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Sipas ...

Hoti: Rruga pa krye e Kurtit nuk ka të ndalur
Zëvendëskryeministri i shkarkuar, Avdullah Hoti, ka akuzuar kryeministrin në detyrë Albin Kurti se ka dëmtuar interesat e shtetit të Kosovës duke vendosur për heqjen e taksës pa fituar asgjë si kundërshpërblim. Hoti ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 19:32
Zëvendëskryeministri i shkarkuar, Avdullah Hoti, ka akuzuar kryeministrin në detyrë Albin Kurti se ka dëmtuar interesat e shtetit të Kosovës duke vendosur për heqjen e taksës pa fituar asgjë si kundërshpërblim. Hoti ...

Hoxhaj: Reciprociteti, provokim ndaj aleatëve tanë
Ish-zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj vendosjes së masës së reciprocitetit nga Qeveria e Kosovës, ndaj Serbisë. Hoxhaj, përmes një shkrimi në Facecook, ka thënë se reciprociteti i vendosur nga Albin ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 18:57
Ish-zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj vendosjes së masës së reciprocitetit nga Qeveria e Kosovës, ndaj Serbisë. Hoxhaj, përmes një shkrimi në Facecook, ka thënë se reciprociteti i vendosur nga Albin ...

“Jo më barriera mes Kosovës dhe Serbisë”, Albin Kurti reagon për vendimin e bujshëm
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në rrjetet sociale, Albin Kurti thekson ...
Telegraf | 01-Apr-2020 16:12
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në rrjetet sociale, Albin Kurti thekson ...

Memli Krasniqi: Heqja e taksës, mashtrim i radhës i Qeverisë
Nënkryetari i i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se partia e tij ka mbajtur dhe vazhdon të mbajë qëndrim konsistent. Në një bisedë në Interaktiv të KTV-së, ai ka thënë se PDK-ja ishte kundër ...
Arbresh | 02-Apr-2020 00:51
Nënkryetari i i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se partia e tij ka mbajtur dhe vazhdon të mbajë qëndrim konsistent. Në një bisedë në Interaktiv të KTV-së, ai ka thënë se PDK-ja ishte kundër ...

Abrashi: Kosova pas heqjes së taksës ka kapitulluar para Serbisë
Abrashi tha se “Qeveria paraprake ka krijuar një materie dhe e ka krijuar një sensibilizim dhe Serbia u gjunjëzua. Kosova e ka pasur rastin ta negociojë taksën se si ta heq”. Ai shtoi se reciprociteti është një ...
Lajminet | 02-Apr-2020 00:40
Abrashi tha se “Qeveria paraprake ka krijuar një materie dhe e ka krijuar një sensibilizim dhe Serbia u gjunjëzua. Kosova e ka pasur rastin ta negociojë taksën se si ta heq”. Ai shtoi se reciprociteti është një ...

Rama falënderon Vuçiqin që lejoi kamionët e Kosovës të hyjnë në Serbi
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka përshëndetur vendimin e shtetit serb për të lejuar hyrjen e kamionëve nga Kosova. Përmes një postimi në Twitter, i shkruar në gjuhën serbe, Rama tha se ky, jo vetëm që është ...
Koha.net | 01-Apr-2020 23:58
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka përshëndetur vendimin e shtetit serb për të lejuar hyrjen e kamionëve nga Kosova. Përmes një postimi në Twitter, i shkruar në gjuhën serbe, Rama tha se ky, jo vetëm që është ...

Abrashi: Kosova pas heqjes së taksës ka kapitulluar para Serbisë
“Sot Kosova ka kapitulluar para Serbisë.Qeveria paraprake ka krijuar një materie dhe e ka krijuar një sensibilizim dhe Serbia u gjunjëzua. Kosova e ka pasur rastin ta negociojë taksën se si ta heq “. Ai shtoi se ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 23:58
“Sot Kosova ka kapitulluar para Serbisë.Qeveria paraprake ka krijuar një materie dhe e ka krijuar një sensibilizim dhe Serbia u gjunjëzua. Kosova e ka pasur rastin ta negociojë taksën se si ta heq “. Ai shtoi se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved