ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 18:34

Ambasada britanike i “tërheq veshin” forcave politike në Kosovë: Nuk është koha për manovrime politike

Ambasada britanike i “tërheq veshin” forcave politike në Kosovë: Nuk është koha për manovrime politike
Ambasada britanike në Prishtinë ka thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për bashkëpunim të brendshëm dhe atë ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 10:19
Ambasada britanike në Prishtinë ka thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për bashkëpunim të brendshëm dhe atë ...

SHBA reagon pas vendimit të Kurtit: Ishim të qartë për taksën, kundërshtojmë veprimet për reciprocitetin
Pas veprimit të fundit të qeverisë në detyrë, drejtuar nga Albin Kurti për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar Ambasada Amerikane.
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Pas veprimit të fundit të qeverisë në detyrë, drejtuar nga Albin Kurti për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar Ambasada Amerikane.

Përpjekja e politikanëve të Kosovës, për të përçarë më shumë Perëndimin, se sa Serbinë
Mero Baze E vetmja shpresë ku Sllobodan Milosheviçi, kishte mbështetur strategjinë e tij për Kosovën në vitin 1999, deri në Rambuje, ishte përçarja e Perëndimit. I bindur se SHBA dhe BE do të ndaheshin për ndonjë gjë në ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 20:37
Mero Baze E vetmja shpresë ku Sllobodan Milosheviçi, kishte mbështetur strategjinë e tij për Kosovën në vitin 1999, deri në Rambuje, ishte përçarja e Perëndimit. I bindur se SHBA dhe BE do të ndaheshin për ndonjë gjë në ...

Ambasada amerikane kundër reciprocitetit: Taksa duhet hequr, po ngulfatet ekonomia e Kosovës
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 18:45
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...

Ambasada britanike: Nuk është koha për manovrime politike, përshëndesim vendimin e Qeverisë për heqjen e taksës
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka thënë se angazhimi rreth sfidës me pandeminë Covid-19, aktualisht është detyra kryesore me të cilën po përballen qeveritë në gjithë rajonin dhe kudo në botë, dhe se tani në ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 09:35
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka thënë se angazhimi rreth sfidës me pandeminë Covid-19, aktualisht është detyra kryesore me të cilën po përballen qeveritë në gjithë rajonin dhe kudo në botë, dhe se tani në ...

Gaxherri: Reciprociteti lojë e rrezikshme në raport me SHBA-të
Deputetja e LDK-se Besa Gaxherri e cilësoi vendimin e kryeministrit Albin Kurti për heqje të taksës një lojë populiste të rrezikshme në raport me ndërkombëtarët. Gaxherri tha se reciprocitetit nuk është vendim, por ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 21:54
Deputetja e LDK-se Besa Gaxherri e cilësoi vendimin e kryeministrit Albin Kurti për heqje të taksës një lojë populiste të rrezikshme në raport me ndërkombëtarët. Gaxherri tha se reciprocitetit nuk është vendim, por ...

VIDEO/ Ambasadori amerikan në Prishtinë presion Kurtit: Jemi kundër reciprocitetit
Ambasadori amerikan në Kosovë ka kërkuar heqjen e të gjitha tarifave ndaj mallrave serbe e boshnjake dhe jo zëvendësimin e tyre me reciprocitet.Në një deklaratë zyrtare të ambasadës thuhet ndër të tjera se barrierat ...
Telegraf | 01-Apr-2020 19:35
Ambasadori amerikan në Kosovë ka kërkuar heqjen e të gjitha tarifave ndaj mallrave serbe e boshnjake dhe jo zëvendësimin e tyre me reciprocitet.Në një deklaratë zyrtare të ambasadës thuhet ndër të tjera se barrierat ...

Kosova heq taksën ndaj Serbisë, hyn në fuqi reciprociteti
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind ndaj Serbisë do të zëvendësohet me reciprocitet. Por, reciprociteti nuk do të vlejë për Bosnje e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 19:09
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind ndaj Serbisë do të zëvendësohet me reciprocitet. Por, reciprociteti nuk do të vlejë për Bosnje e ...

Haziri: Heqja e taksës është bërë pa koordinim me Amerikën
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se heqja e taksës nga Qeveria e Kosovës ndaj mallrave të Serbisv është bërë pa asnjë koordinim me Qeverinë amerikane. “Heqja e taksës është bërë pa ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 21:08
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se heqja e taksës nga Qeveria e Kosovës ndaj mallrave të Serbisv është bërë pa asnjë koordinim me Qeverinë amerikane. “Heqja e taksës është bërë pa ...

Detaje nga vendimi i Qeverisë: Çfarë përfshin reciprociteti ndaj Serbisë dhe shfuqizimi i taksës
Ka hyrë në fuqi, mesnatën e së mërkurës, vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës, për heqjen e tarifës prej 100 për qind në produktet serbe dhe boshnjake dhe zëvendësimi i saj me reciprocitet. Qeveria, si është bërë e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 18:57
Ka hyrë në fuqi, mesnatën e së mërkurës, vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës, për heqjen e tarifës prej 100 për qind në produktet serbe dhe boshnjake dhe zëvendësimi i saj me reciprocitet. Qeveria, si është bërë e ...

Franca mirëpret vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqje të taksës ndaj Serbisë
Ambasada e Francës në Kosovë ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës 100 pë qind për produktet që vijnë nga Serbia e Bosnje e Hercegovina. Ndër të tjera, në postimin e bërë nga ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 20:37
Ambasada e Francës në Kosovë ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës 100 pë qind për produktet që vijnë nga Serbia e Bosnje e Hercegovina. Ndër të tjera, në postimin e bërë nga ...

Heldt: Gjermania mirëpret heqjen e taksës për produktet nga Serbia dhe BeH
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se Gjermania mbështet vendimin e marrë nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, për heqjen e taksës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Sipas ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 20:27
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se Gjermania mbështet vendimin e marrë nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, për heqjen e taksës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Sipas ...

Lekaj e quan Kurtin “mashtrues në ikje”
Ish-ministri i Infrastrukturës nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, përmes një postimi në Facebook ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka mashtruar kur ka thënë se do të vendos reciprocitet me Serbinë. Lekaj, e ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 19:38
Ish-ministri i Infrastrukturës nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, përmes një postimi në Facebook ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka mashtruar kur ka thënë se do të vendos reciprocitet me Serbinë. Lekaj, e ...

“Jo më barriera mes Kosovës dhe Serbisë”, Albin Kurti reagon për vendimin e bujshëm, sqaron reciprocitetin pasojat e taksës
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Albin Kurti thekson se ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 15:45
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Albin Kurti thekson se ...

Hoti: Rruga pa krye e Kurtit nuk ka të ndalur
Zëvendëskryeministri i shkarkuar, Avdullah Hoti, ka akuzuar kryeministrin në detyrë Albin Kurti se ka dëmtuar interesat e shtetit të Kosovës duke vendosur për heqjen e taksës pa fituar asgjë si kundërshpërblim. Hoti ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 19:32
Zëvendëskryeministri i shkarkuar, Avdullah Hoti, ka akuzuar kryeministrin në detyrë Albin Kurti se ka dëmtuar interesat e shtetit të Kosovës duke vendosur për heqjen e taksës pa fituar asgjë si kundërshpërblim. Hoti ...

Kurti sulmon amerikanët nëpërmjet këshilltares: Pse po e mbani anën e Serbisë
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në një qëndrim zyrtar të publikuar dje kanë thënë se kundërshtojnë masën e reciprocitetit ndaj Serbisë të vendosur nga qeveria në detyrë e drejtuar nga Albin Kurti. Një ...
Gazeta Express | 02-Apr-2020 13:10
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në një qëndrim zyrtar të publikuar dje kanë thënë se kundërshtojnë masën e reciprocitetit ndaj Serbisë të vendosur nga qeveria në detyrë e drejtuar nga Albin Kurti. Një ...

Këshilltarja e Albin Kurtit: Amerika përmes Serbisë po sabotonë Kosovën
Sipas këshilltares së Albin Kurtit, aleati kryesor i Kosovës po e përkrahë Serbinë në çdo formë të mundshme. Ndërkohë, duke arsyetuar taksën dhe reciprocitetin, ajo thirret në standardet e CEFTAs dhe ato të GATT. Kjo ...
Lajminet | 02-Apr-2020 12:44
Sipas këshilltares së Albin Kurtit, aleati kryesor i Kosovës po e përkrahë Serbinë në çdo formë të mundshme. Ndërkohë, duke arsyetuar taksën dhe reciprocitetin, ajo thirret në standardet e CEFTAs dhe ato të GATT. Kjo ...

Kosova njofton heqjen e tarifave për mallrat serbe dhe boshnjake – Borell: “Vendim i rëndësishëm”
Kosova heq tarifën e saj 100% për mallrat nga Serbia dhe Bosnje-Hercegovina, është shprehur kryeministri i përkohshëm Albin Kurti. Duke folur në një konferencë për shtyp, Kurti njoftoi se mallrat nga Serbia do të duhet ...
ScanTv | 02-Apr-2020 11:59
Kosova heq tarifën e saj 100% për mallrat nga Serbia dhe Bosnje-Hercegovina, është shprehur kryeministri i përkohshëm Albin Kurti. Duke folur në një konferencë për shtyp, Kurti njoftoi se mallrat nga Serbia do të duhet ...

Ambasada britanike në Prishtinë: Nuk është koha për manovrime politike
Së fundmi, ka reaguar Ambasada britanike në Prishtinë, duke thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për bashkëpunim ...
AlbInfo | 02-Apr-2020 11:25
Së fundmi, ka reaguar Ambasada britanike në Prishtinë, duke thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për bashkëpunim ...

Italia mirëpret heqjen e taksës: Dialogu duhet të rifillojë sa më shpejt
Ambasadori italian ne Kosovë, Nicola Orlando ka shkruar në Twitter se Italia e mirëpret heqjen e tarifave 100% nga ana e Kosovës dhe se dialogu me Serbinë duhet të rifillojë sa më shpejt që është e mundur. Ai ka shkruar ...
Zeri | 02-Apr-2020 11:06
Ambasadori italian ne Kosovë, Nicola Orlando ka shkruar në Twitter se Italia e mirëpret heqjen e tarifave 100% nga ana e Kosovës dhe se dialogu me Serbinë duhet të rifillojë sa më shpejt që është e mundur. Ai ka shkruar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved