ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 06:18

Rritet numri i të infektuarve me CoVid-19 në Kosovë

Rritet numri i të infektuarve me CoVid-19 në Kosovë
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 113 mostra të marra nga rastet në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.
Top Channel | 01-Apr-2020 22:34
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 113 mostra të marra nga rastet në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Shtohen 13 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 10 të tjerë, numri total i të infektuarve 125
Kosova ka kapur shifrën e 125 të infektuarve me koronavirus pasi regjistroi një numër të konsiderueshëm prej 13 rastesh pozitive. Por lajmi i mirë është se numri i të shëruarve është shumë afër atij të infektuarve, plot ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 21:51
Kosova ka kapur shifrën e 125 të infektuarve me koronavirus pasi regjistroi një numër të konsiderueshëm prej 13 rastesh pozitive. Por lajmi i mirë është se numri i të shëruarve është shumë afër atij të infektuarve, plot ...

Kosovë/ 13 raste të reja me koronavirus, 4 të shëruar brenda 24 orëve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Gjatë 24 orëve janë konfirmuar edhe 13 persona të rinj pozitiv me koronavirus në Kosovë, ndërsa katër të tjerë janë shëruar. Gjithsej janë 125 raste me koronavirus në vend dhe ...
Mapo | 01-Apr-2020 22:05
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Gjatë 24 orëve janë konfirmuar edhe 13 persona të rinj pozitiv me koronavirus në Kosovë, ndërsa katër të tjerë janë shëruar. Gjithsej janë 125 raste me koronavirus në vend dhe ...

Kosovë, shkon në 125 numri i të infektuarve me koronavirus
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar të mërkurën për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 20:49
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar të mërkurën për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...

Kosovë: 125 të infektuar me koronavirus
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar të mërkurën për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 22:40
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar të mërkurën për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...

13 raste të reja me koronavirus në Kosovë, në total 125 të infektuar
Kosova ka kapur shifrën e 125 të infektuarve me koronavirus pasi regjistroi sot një numër të konsiderueshëm prej 13 rastesh pozitive. Por lajmi i mirë është se numri i të shëruarve është shumë afër atij të infektuarve, ...
Lapsi | 01-Apr-2020 22:11
Kosova ka kapur shifrën e 125 të infektuarve me koronavirus pasi regjistroi sot një numër të konsiderueshëm prej 13 rastesh pozitive. Por lajmi i mirë është se numri i të shëruarve është shumë afër atij të infektuarve, ...

Shkon në 125 numri me koronavirus në Kosovë, katër përsona shërohen
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se sot gjatë ditës janë shënuar 13 raste të reja me koronavirus, ndërkohë katër pacientë i janë shtuar listës të të shëruarve. Me këto raste të të infektuarve, ...
Monitor | 01-Apr-2020 21:54
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se sot gjatë ditës janë shënuar 13 raste të reja me koronavirus, ndërkohë katër pacientë i janë shtuar listës të të shëruarve. Me këto raste të të infektuarve, ...

Zbulohen raste të reja në rajon/ Rritet alarmi nga pandemia në vendet e Ballkanit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka konfirmuar se katër persona të tjerë janë diagnostikuar pozitiv me koronavirus duke e çuar në 112 numrin e përgjithshëm të të infektuarve në vend. Ne Laboratorin e ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 15:39
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka konfirmuar se katër persona të tjerë janë diagnostikuar pozitiv me koronavirus duke e çuar në 112 numrin e përgjithshëm të të infektuarve në vend. Ne Laboratorin e ...

10 pacientë të shëruar nga COVID-19, sot 13 raste të reja me virus, shkon në 125 numri i të infektuarve në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se pas testimeve të kryera sot edhe 13 person kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, duke shkuar kështu në 125 numri i personave të infektuar me ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 20:27
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se pas testimeve të kryera sot edhe 13 person kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, duke shkuar kështu në 125 numri i personave të infektuar me ...

13 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 4 të tjerë njoftohet se janë shëruar
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 13 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 125. Laboratori i ...
Gazeta Monitor | 01-Apr-2020 22:24
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 13 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 125. Laboratori i ...

Shkon në 112 numri i të prekurve me COVID-19 në Kosovë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka konfirmuar se 5 pacientë janë shëruar nga koronavirusi, ndërsa janë identifikuar edhe 4 raste të reja, duke çuar ...
Mapo | 31-Mar-2020 21:01
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka konfirmuar se 5 pacientë janë shëruar nga koronavirusi, ndërsa janë identifikuar edhe 4 raste të reja, duke çuar ...

Shkon në 112 numri i të prekurve nga koronavirusi në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka njoftuar se janë konfirmuar edhe katër raste të reja me koronavirus. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 2 prej të cilëve janë me vendbanim në Mitrovicën veriore, 1 ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 22:24
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka njoftuar se janë konfirmuar edhe katër raste të reja me koronavirus. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 2 prej të cilëve janë me vendbanim në Mitrovicën veriore, 1 ...

Sot 13 pozitiv me Covid-19, 4 të shëruar
IKSHP ka prezantuar situaten ne lidhje me Covid-19: Ja raporti: Sot më 01.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 113 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në ...
PortaliOnline | 01-Apr-2020 21:32
IKSHP ka prezantuar situaten ne lidhje me Covid-19: Ja raporti: Sot më 01.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 113 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në ...

Në Kosovë, shërohen 4 dhe konfirmohen 13 raste të reja me COVID-19
Prishtinë, 1 prill 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës publikoi të mërkuren në mbrëmje dy lajme njëkohësisht, një lajm të mire dhe një lajm të keq. Lajmi i mirë flet për shërimin e plotë të 4 ...
Illyriapress | 01-Apr-2020 21:12
Prishtinë, 1 prill 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës publikoi të mërkuren në mbrëmje dy lajme njëkohësisht, një lajm të mire dhe një lajm të keq. Lajmi i mirë flet për shërimin e plotë të 4 ...

Të dhënat e fundit nga Kosova, shkon në 112 numri i të infektuarve me koronavirus
Ka shkuar në 112 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Ditën e sotme IKSHPK ka njoftuar për katër raste të reja me Covid-19. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 2 prej të cilëve janë me vendbanim në ...
BalkanWeb | 31-Mar-2020 20:22
Ka shkuar në 112 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Ditën e sotme IKSHPK ka njoftuar për katër raste të reja me Covid-19. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 2 prej të cilëve janë me vendbanim në ...

Shkon në 125 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka konfirmuar për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...
Shprehja | 01-Apr-2020 21:08
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka konfirmuar për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...

Kosovë: Shkon në 125 numri i të infektuarve me koronavirus
Në Kosovë autoritetet konfirmuan të mërkurën edhe 13 raste të të prekurve nga virusi COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se 11 raste janë nga fshatin Topanicë i komunës së Kamenicës, 1 nga Prishtina ...
Zeri Amerikes | 01-Apr-2020 20:54
Në Kosovë autoritetet konfirmuan të mërkurën edhe 13 raste të të prekurve nga virusi COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se 11 raste janë nga fshatin Topanicë i komunës së Kamenicës, 1 nga Prishtina ...

Prej 13 të infektuarve sot, 11 janë nga Topanica e Kamenicës
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë testuar 113 mostra në Klinikën Infektive nën dyshimin se janë të infektuar me virusin Covid-19. Nga 13 të infektuar që sot dolën ...
Shprehja | 01-Apr-2020 20:48
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë testuar 113 mostra në Klinikën Infektive nën dyshimin se janë të infektuar me virusin Covid-19. Nga 13 të infektuar që sot dolën ...

11 raste me koronavirus në Topanicë të Kamenicës
Nga 13 të infektuar që sot dolën pozitiv, 11 janë nga fshati Topanicë e Kamenicës – familjarë të shoferit që erdhi nga Gjermania. Fshati Topanicë e Kamenicës është në karantinë nga dita e martë. Kjo sepse u konfirmuar ...
Arbresh | 01-Apr-2020 20:48
Nga 13 të infektuar që sot dolën pozitiv, 11 janë nga fshati Topanicë e Kamenicës – familjarë të shoferit që erdhi nga Gjermania. Fshati Topanicë e Kamenicës është në karantinë nga dita e martë. Kjo sepse u konfirmuar ...

Shkon në 125 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka konfirmuar për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 20:40
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka konfirmuar për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved