ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 20:36

Britani. 569 viktima dhe 4.200 raste të reja në 24 orët e findit

Britani. 569 viktima dhe 4.200 raste të reja në 24 orët e findit
Kjo eshte dita e tete radhazi qe njeh rritje te numrit te te vdekurve, ndersa 4.244 persona te tjere u diagnostikuan rezultuan pozitive, duke e çuar ne 33.718 numrin total te te prekurve ne kete vend. Sipas Statistikave ...
ikub.al | 02-Apr-2020 16:26
Kjo eshte dita e tete radhazi qe njeh rritje te numrit te te vdekurve, ndersa 4.244 persona te tjere u diagnostikuan rezultuan pozitive, duke e çuar ne 33.718 numrin total te te prekurve ne kete vend. Sipas Statistikave ...

Shtohen të infektuarit/ Rritet numri në disa qytete
Tre raste të reja me Covid 19 janë identifikuar në qytetin e Elbasanit duke e çuar në 8 numrin total të të prekurve në këtë qytet, mes tyre një i shëruar.
Top Channel | 02-Apr-2020 15:13
Tre raste të reja me Covid 19 janë identifikuar në qytetin e Elbasanit duke e çuar në 8 numrin total të të prekurve në këtë qytet, mes tyre një i shëruar.

Pasojat e masave të rrepta për Covid-19, Spanja humb gati 900.000 vende pune
Spanja ka humbur gati 900,000 vende pune që kur u vendosën masat e rrepta kundër koronavirusit, një tjetër shenjë e qartë kjo e pasojave ekonomike që do të jetë sëmundja mbi vendin e dytë më të prekur të Europës.
Top Channel | 02-Apr-2020 13:48
Spanja ka humbur gati 900,000 vende pune që kur u vendosën masat e rrepta kundër koronavirusit, një tjetër shenjë e qartë kjo e pasojave ekonomike që do të jetë sëmundja mbi vendin e dytë më të prekur të Europës.

Spanja rekord vdekjesh, bien rastet e reja. Masat po funksionojnë
Numri i pergjithshem i te vdekurve shkon keshtu ne mbi 10 mije persona. Numri i rasteve te reja gjithashtu u rrit me 8.102 ne 24 oret e fundit, duke e çuar gjithsej nga 102.136 ne 110.238 numrin e pergjithshem te ...
ikub.al | 02-Apr-2020 12:12
Numri i pergjithshem i te vdekurve shkon keshtu ne mbi 10 mije persona. Numri i rasteve te reja gjithashtu u rrit me 8.102 ne 24 oret e fundit, duke e çuar gjithsej nga 102.136 ne 110.238 numrin e pergjithshem te ...

Sot 760 të vdekur në Itali, por ka shifër rekord edhe të shëruarish
Mesatarja e viktimave ditore në Itali vazhdon të mbetet shumë e lartë. Këtë të enjte kanë gjetur vdekjen 760 persona. Një shifër që është pak më e lartë sesa shifra e ditës së mërkurë kur kishin gjetur vdekjen 727 ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 18:11
Mesatarja e viktimave ditore në Itali vazhdon të mbetet shumë e lartë. Këtë të enjte kanë gjetur vdekjen 760 persona. Një shifër që është pak më e lartë sesa shifra e ditës së mërkurë kur kishin gjetur vdekjen 727 ...

53 viktima në Greqi, virusi nis të përhapet edhe në kampet e refugjatëve
3 viktima janë regjistruar në Greqi këtë të enjte si pasojë e COVID-19. Burime zyrtare nga Ministria e Shëndetësise konfirmuan se numri total i viktimave nga kjo sëmundje ka shkuar në 53. Ndërkohe në 24 orët e fundit ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 17:35
3 viktima janë regjistruar në Greqi këtë të enjte si pasojë e COVID-19. Burime zyrtare nga Ministria e Shëndetësise konfirmuan se numri total i viktimave nga kjo sëmundje ka shkuar në 53. Ndërkohe në 24 orët e fundit ...

Bilanc tragjik viktimash në Spanjë, 950 persona vdesin nga COVID-19 në 24 orë. Ja sa shkon numri i të infektuarve
950 persona kanë ndërruar jetë në 24 orë në Spanjë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 10,003, ndërsa numri total i të infektuarve ka shkuar në 110.238. Nënkryetari i Komunitetit të Madridit, Ignacio ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 12:22
950 persona kanë ndërruar jetë në 24 orë në Spanjë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 10,003, ndërsa numri total i të infektuarve ka shkuar në 110.238. Nënkryetari i Komunitetit të Madridit, Ignacio ...

2/3-at e vdekjeve nga koronavirusi janë regjistruar në Itali, Francë, Spanjë, SHBA
Statistika italiane e pasojave shëndetësore të koronavirusit nuk është më rast i izoluar. Franca, Spanja dhe SHBA i janë bashkuar listës duke shënuar në përditmëri situatën e rëndë. Në Francë raportohet se janë të ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 09:28
Statistika italiane e pasojave shëndetësore të koronavirusit nuk është më rast i izoluar. Franca, Spanja dhe SHBA i janë bashkuar listës duke shënuar në përditmëri situatën e rëndë. Në Francë raportohet se janë të ...

SHBA, numri i viktimave nga Covid-19 kalon shifrën 5 000
Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kaloi pragun e 5 000 personave sipas buletinit të universitetit ”Johns Hopkins”. ”Në vend ka 215 417 infeksione, 5 116 vdekje dhe 8 566 ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 09:28
Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kaloi pragun e 5 000 personave sipas buletinit të universitetit ”Johns Hopkins”. ”Në vend ka 215 417 infeksione, 5 116 vdekje dhe 8 566 ...

“Karantina zgjatet deri më 13 prill”, Conte: Në fazën e dytë do të jetë bashkëjetesë me koronavirusin
Italia është vendi i parë në botë për numrin më të madh të viktimave nga koronavirusi, ndërkohë që edhe të infektuarit rriten ditë pas dite. Kur në rang kombëtar numërohen 80.572 të infektuar nga virusi, 13,155 të ...
Telegraf | 02-Apr-2020 12:43
Italia është vendi i parë në botë për numrin më të madh të viktimave nga koronavirusi, ndërkohë që edhe të infektuarit rriten ditë pas dite. Kur në rang kombëtar numërohen 80.572 të infektuar nga virusi, 13,155 të ...

Spanja 950 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit, kap Italinë për numrin e të infektuarve
Spanja ka regjistruar një tjetër shifër të zezë për sot ku ka deklaruar 950 viktima në 24 orët e fundit. Një rritje me afër 100 viktimash nga dita në ditë për Spanjën pasi dje kishte 864 të vdekur nga koronavirus. Po ...
Telegraf | 02-Apr-2020 12:19
Spanja ka regjistruar një tjetër shifër të zezë për sot ku ka deklaruar 950 viktima në 24 orët e fundit. Një rritje me afër 100 viktimash nga dita në ditë për Spanjën pasi dje kishte 864 të vdekur nga koronavirus. Po ...

Itali. 727 viktima dhe 2.937 raste më shumë se dje
Ne prononcimin e tij per shtypin, shefi i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli prezantoi shifrat e semundjes per sot. Gjithsej jane 80.572 paciente me koronavirus, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme ...
ikub.al | 01-Apr-2020 19:00
Ne prononcimin e tij per shtypin, shefi i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli prezantoi shifrat e semundjes per sot. Gjithsej jane 80.572 paciente me koronavirus, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme ...

Anglia e Franca në ditë të zeza, bota i afrohet 1 milion të prekurve
Franca dhe Anglia po përjetojnë ditë të zeza në luftën kundër COVID-19. 509 persona kanë gjetur vdekjen këtë të mërkurë në Francë duke e cuar shifrën totalë të viktimave në këtë vend në 4032. 57 mijë janë rastet e te ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 23:00
Franca dhe Anglia po përjetojnë ditë të zeza në luftën kundër COVID-19. 509 persona kanë gjetur vdekjen këtë të mërkurë në Francë duke e cuar shifrën totalë të viktimave në këtë vend në 4032. 57 mijë janë rastet e te ...

Koronavirusi izolon 3.9 miliardë njerëz, ose gjysmën e botës
Më shumë se 3.9 miliardë njerëz, ose gjysma e popullsisë së botës, tani janë duke qëndruar apo urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi, për shkak të masave parandaluese të marra nga qeveritë e tyre për të luftuar ...
Politiko | 02-Apr-2020 18:20
Më shumë se 3.9 miliardë njerëz, ose gjysma e popullsisë së botës, tani janë duke qëndruar apo urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi, për shkak të masave parandaluese të marra nga qeveritë e tyre për të luftuar ...

Gjermania 793 viktima dhe 70 mijë të infektuar me koronavirus, shpejtësia e përhapjes po bie
Numri i personave të infektuar me koronavirus në Gjermani vazhdon të rritet. Por rritja e përqindjes në raportimin e rasteve të reja po shton sërish frikën tek gjermanët. Nga 16 deri në 17 mars, rritja e rasteve të reja ...
Standard | 02-Apr-2020 18:17
Numri i personave të infektuar me koronavirus në Gjermani vazhdon të rritet. Por rritja e përqindjes në raportimin e rasteve të reja po shton sërish frikën tek gjermanët. Nga 16 deri në 17 mars, rritja e rasteve të reja ...

Rritje bilanci e frikshme! Shënohen 18 mijë të infektuar me koronavirus dhe 432 të vdekur në Zvicër
Në Zvicër janë shënuar deri tani 18 mijë persona të infektuar, kurse numri i të vdekurve është 432 vetë. Agjencia e Shëndetit Publik deklaroi se numri i vdekjeve në 24 orët e fundit ka shkuar në 50 persona. Kurse, po në ...
Standard | 02-Apr-2020 18:17
Në Zvicër janë shënuar deri tani 18 mijë persona të infektuar, kurse numri i të vdekurve është 432 vetë. Agjencia e Shëndetit Publik deklaroi se numri i vdekjeve në 24 orët e fundit ka shkuar në 50 persona. Kurse, po në ...

47,256 persona humbin jetën, mbi 930 mijë të infektuar, koronavirusi “mbërthen” botën…
Covid 19 vijon të jetë një kërcënim i hapur për të gjithë botën. Në 24 orët e fundit mijëra persona kanë humbur jetën në botë si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Statistikat e fundit tregojnë se numri i personave që ...
Standard | 02-Apr-2020 18:17
Covid 19 vijon të jetë një kërcënim i hapur për të gjithë botën. Në 24 orët e fundit mijëra persona kanë humbur jetën në botë si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Statistikat e fundit tregojnë se numri i personave që ...

Rritet sërish numri i viktimave në Itali
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 13915, që do të thotë janë 760 viktima në 24 orët e fundit. Rastet janë shtuar me 4668 duke e çuar ...
EkonomiaOnline | 02-Apr-2020 18:10
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 13915, që do të thotë janë 760 viktima në 24 orët e fundit. Rastet janë shtuar me 4668 duke e çuar ...

Itali/ Numri i viktimave nga koronavirusi ka pësuar rënie
Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali kanë pësuar rënie, ku shënohen 727 të tilla në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë e 574 pasi në 24 orët e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 21:32
Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali kanë pësuar rënie, ku shënohen 727 të tilla në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë e 574 pasi në 24 orët e ...

Numri i të shëruarve nga COVID-19 në botë tejkalon shifrën 200 mijë
Numri i personave të shëruar në mbarë botën nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka tejkaluar shifrën 200 mijë, transmeton AA. Sipas uebfaqes “Worldometer” që përpilon të dhënat rreth rasteve me COVID-19 në mbarë botën, ...
Shenja | 02-Apr-2020 17:11
Numri i personave të shëruar në mbarë botën nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka tejkaluar shifrën 200 mijë, transmeton AA. Sipas uebfaqes “Worldometer” që përpilon të dhënat rreth rasteve me COVID-19 në mbarë botën, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved