ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 15:41

Befason Thaçi: Pasi të mbarojë mandati i presidentit, do jem jashtë politikës

Befason Thaçi: Pasi të mbarojë mandati i presidentit, do jem jashtë politikës
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi se me përfundimin e mandatit të presidentit, ai do të heqë dorë nga politika. “Unë mendoj se pas përmbylljes së mandatit, t’i kthehem vetvetes, t’i kthehem ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 23:35
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi se me përfundimin e mandatit të presidentit, ai do të heqë dorë nga politika. “Unë mendoj se pas përmbylljes së mandatit, t’i kthehem vetvetes, t’i kthehem ...

“Të nënshkruajmë marrëveshjen, heqim qafe Serbinë’’, Thaçi konfirmon ofertën ndaj Kurtit: I thashë madje të marrë 2-3 këmisha, ofertave të SHBA s’mund t’i themi jo
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimin dy orësh që javë më parë kishte me kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurti. Detaje nga ky takim kishte zbuluar vetë Kurti në seancën për rrëzimin e ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 23:12
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimin dy orësh që javë më parë kishte me kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurti. Detaje nga ky takim kishte zbuluar vetë Kurti në seancën për rrëzimin e ...

Pas takimit ‘kokë më kokë’, Kurti sërish letër Thaçit
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka dërguar edhe një letër presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit që sot zhvilluan bashkërisht.
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka dërguar edhe një letër presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit që sot zhvilluan bashkërisht.

Situatat politike/ Thaçi takim me me Kurtin, Mustafën dhe Veselin
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka filluar konsultimet me partitë politike të përfaqësuara në Kuvendin e Republikës së Kosovës për hapat që duhet të ndërmerren për tejkalimin e situatës së re ...
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka filluar konsultimet me partitë politike të përfaqësuara në Kuvendin e Republikës së Kosovës për hapat që duhet të ndërmerren për tejkalimin e situatës së re ...

Veseli: Të gjithë e dinë se nuk mund të mbahen zgjedhjet në kohë pandemie, PDK do të jetë opozitë
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se të gjithë e dinë se nuk mund të mbahet zgjedhjet e jashtëzakonshme për 45 ditë në kohë pandemie sepse nuk mund të ...
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se të gjithë e dinë se nuk mund të mbahet zgjedhjet e jashtëzakonshme për 45 ditë në kohë pandemie sepse nuk mund të ...

Mustafa: Jemi për formimin e një qeverie të re duke ndjekur të gjitha procedurat kushtetuese
Pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se janë për formimin e një qeverie të re.
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se janë për formimin e një qeverie të re.

Hashim Thaçi: Nuk kam pasur gisht në rrëzimin e Albin Kurtit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mohuar se ka qenë faktor në rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje. “As s’kam pasur gisht, as s’kam pasur dorë”, ka thënë Thaçi, në emisionin ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 21:12
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mohuar se ka qenë faktor në rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje. “As s’kam pasur gisht, as s’kam pasur dorë”, ka thënë Thaçi, në emisionin ...

Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike: Do t’i kthehem familjes dhe vetvetes
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka treguar planet e tij pas përfundimit të mandatit si president i Kosovës. Thaçi ka thënë se pas mandatit si president do t’i kthehet familjes dhe jetës si qytetar jashtë politikës, ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 23:29
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka treguar planet e tij pas përfundimit të mandatit si president i Kosovës. Thaçi ka thënë se pas mandatit si president do t’i kthehet familjes dhe jetës si qytetar jashtë politikës, ...

‘Të nënshkruajmë marrëveshjen, heqim qafe Serbinë’/ Thaçi konfirmon ofertën ndaj Kurtit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimin dy orësh që zhvilloi disa javë më parë me kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurti. Detaje nga ky takim kishte zbuluar vetë Kurti në seancën për rrëzimin e ...
Lapsi | 01-Apr-2020 23:23
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimin dy orësh që zhvilloi disa javë më parë me kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurti. Detaje nga ky takim kishte zbuluar vetë Kurti në seancën për rrëzimin e ...

Thaçi: S’kam pasur gisht në rrëzimin e Qeverisë Kurti
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mohuar se ka qenë faktor në rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje. “As s’kam pasur gisht, as s’kam pasur dorë”, ka thënë Thaçi, në emisionin ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 21:29
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mohuar se ka qenë faktor në rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje. “As s’kam pasur gisht, as s’kam pasur dorë”, ka thënë Thaçi, në emisionin ...

Rrëzoi Kurtin nga pushteti, Mustafa pas takimit me Thaçin: Jemi pro formimit të një qeverie të re duke ndjekur procedurat kushtetuese
Pas rrezimit te qeverise Kurti, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se eshte pro formimit te një qeverie të re. “Ne jemi për atë që të bëhet një qeveri e re duke ndjekur të gjitha ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 13:10
Pas rrezimit te qeverise Kurti, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se eshte pro formimit te një qeverie të re. “Ne jemi për atë që të bëhet një qeveri e re duke ndjekur të gjitha ...

Kriza, Thaçi takon Kurtin/ Kryeministri në detyrë: Dua zgjedhje. Presidenti: Zbatoj Kushtetutën
Ashtu sic ishte parashikuar Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nisi sot serine e takimeve me lideret politike për të diskutuar situatën pas rrëzimit të qeverisë në Kuvend. Kryeministri ne detyre, Albin Kurti ishte i ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 15:34
Ashtu sic ishte parashikuar Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nisi sot serine e takimeve me lideret politike për të diskutuar situatën pas rrëzimit të qeverisë në Kuvend. Kryeministri ne detyre, Albin Kurti ishte i ...

Lekaj e quan Kurtin “mashtrues në ikje”
Ish-ministri i Infrastrukturës nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, përmes një postimi në Facebook ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka mashtruar kur ka thënë se do të vendos reciprocitet me Serbinë. Lekaj, e ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 19:38
Ish-ministri i Infrastrukturës nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, përmes një postimi në Facebook ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka mashtruar kur ka thënë se do të vendos reciprocitet me Serbinë. Lekaj, e ...

Konjufca: Veliu e mori atë që meritoi, me qenë si LDK më kish ardhë turp me ec në rrugë
Ministri i Jashtëm në detyrë, Glauk Konjufca, duke folur për takimin e sotëm të Kurtit me Thaçin, tha se është bërë në kuadër të përgjegjësive të tyre politike, ngasë si lider i VV-së, Albin Kurti do ta refuzonte atë. ...
Indeks Online | 02-Apr-2020 00:13
Ministri i Jashtëm në detyrë, Glauk Konjufca, duke folur për takimin e sotëm të Kurtit me Thaçin, tha se është bërë në kuadër të përgjegjësive të tyre politike, ngasë si lider i VV-së, Albin Kurti do ta refuzonte atë. ...

Në kërkim të një zgjidhjeje kushtetuese
Kosova duhet të gjejë një zgjidhje kushtetuese pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë, është rekomandimi i ambasadorëve të vendeve të Quint-it në lidhje me përpjekjet e nisura nga presidenti Hashim Thaçi ...
Medial | 02-Apr-2020 00:10
Kosova duhet të gjejë një zgjidhje kushtetuese pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë, është rekomandimi i ambasadorëve të vendeve të Quint-it në lidhje me përpjekjet e nisura nga presidenti Hashim Thaçi ...

Në kërkim të një zgjidhjeje kushtetuese
Kosova duhet të gjejë një zgjidhje kushtetuese pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë, është rekomandimi i ambasadorëve të vendeve të Quint-it në lidhje me përpjekjet e nisura nga presidenti Hashim Thaçi ...
Klan Kosova | 02-Apr-2020 00:01
Kosova duhet të gjejë një zgjidhje kushtetuese pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë, është rekomandimi i ambasadorëve të vendeve të Quint-it në lidhje me përpjekjet e nisura nga presidenti Hashim Thaçi ...

Krasniqi përjashton mundësinë që PDK-ja të jetë pjesë e Qeverisë së re, pa zgjedhje
Nënkryetar i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se nuk do të jenë pjesë e kalkulimeve të reja për të formuar Qeverinë e re, derisa thekson se do të preferonin zgjedhjet nëse ...
Koha.net | 01-Apr-2020 23:55
Nënkryetar i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se nuk do të jenë pjesë e kalkulimeve të reja për të formuar Qeverinë e re, derisa thekson se do të preferonin zgjedhjet nëse ...

E papritur, Hashim Thaçi jep lajmin për ‘fundin’ e tij në politikë
Presidenti Hashim Thaçi ka treguar në një formë se pas përfundimit të mandatit do ta lë politikën. “Pas e kam menduar gjatë – kam vlerësuar se duhet t’i kthehem vetes”, ka thënë ai në Pressing, shkruan Insajderi.“Jeta ...
Ina-Online | 01-Apr-2020 23:52
Presidenti Hashim Thaçi ka treguar në një formë se pas përfundimit të mandatit do ta lë politikën. “Pas e kam menduar gjatë – kam vlerësuar se duhet t’i kthehem vetes”, ka thënë ai në Pressing, shkruan Insajderi.“Jeta ...

Konjufca: Thaçi po sillet sikur të ishte parti politike që ka fituar 40 për qind në zgjedhje
“Presidenti po sillet sikur ai me qenë parti politike, dhe i ka fitu zgjedhjet. Po mendon se ka qenë partia politike e quajtur ‘Hashim Thaci’ dhe ka fituar 40% në zgjedhje, dhe po do ta formojë qeverinë ai. Nuk mundet ...
Lajminet | 01-Apr-2020 23:47
“Presidenti po sillet sikur ai me qenë parti politike, dhe i ka fitu zgjedhjet. Po mendon se ka qenë partia politike e quajtur ‘Hashim Thaci’ dhe ka fituar 40% në zgjedhje, dhe po do ta formojë qeverinë ai. Nuk mundet ...

Konjufca: Presidenti po sillet sikur ai me qenë parti politike dhe mi fitu zgjedhjet
Ministri i Jashtëm në detyrë, Glauk Konjufca duke komentuar takimin e sotëm të Kurtit me presidentin Thaçi tha se kjo ka qenë në kuadër të detyrave si kryeministër, por si kryetar i VV-së do ta refuzonte. “S’është e ...
Arbresh | 01-Apr-2020 23:46
Ministri i Jashtëm në detyrë, Glauk Konjufca duke komentuar takimin e sotëm të Kurtit me presidentin Thaçi tha se kjo ka qenë në kuadër të detyrave si kryeministër, por si kryetar i VV-së do ta refuzonte. “S’është e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved