ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 14:22

Foshnja pesëmuajshe infektohet me koronavirus në Kamenicë të Kosovës

Foshnja pesëmuajshe infektohet me koronavirus në Kamenicë të Kosovës
Mes te prekurve me koronavirus ne Kamenice të Kosovës, është edhe një foshnje vetëm 5 muajshe.
Top Channel | 02-Apr-2020 11:27
Mes te prekurve me koronavirus ne Kamenice të Kosovës, është edhe një foshnje vetëm 5 muajshe.

Foshnja pesëmuajshe infektohet me koronavirus në Kamenicë
Një foshnje pesëmuajshe është prekur nga koronavirusi në Kamenicë, ka thënë infektologu Valbon Krasniqi për Radion Evropa e Lirë. Ai tha se foshnja po qëndron në shtëpi, dhe se ka dalë pozitive në mesin e 11 personave ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 13:20
Një foshnje pesëmuajshe është prekur nga koronavirusi në Kamenicë, ka thënë infektologu Valbon Krasniqi për Radion Evropa e Lirë. Ai tha se foshnja po qëndron në shtëpi, dhe se ka dalë pozitive në mesin e 11 personave ...

Konfirmohet edhe një rast me COVID-19 – shkon në 126 numri i të infektuarve në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se është konfirmuar një rast i ri me coronavirus në Kosovë. Rasti i fundit ka çuar në 126 numrin e të infektuar me coronavirus, në vendin tonë. Ndërkaq ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 17:58
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se është konfirmuar një rast i ri me coronavirus në Kosovë. Rasti i fundit ka çuar në 126 numrin e të infektuar me coronavirus, në vendin tonë. Ndërkaq ...

Kosovë, ja me kë kanë lidhje 13 rastet e reja të infektuara me koronavirus
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se pas testimeve të kryera edhe 13 person kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, duke shkuar kështu në 125 numri i personave të infektuar me këtë ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 08:50
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se pas testimeve të kryera edhe 13 person kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, duke shkuar kështu në 125 numri i personave të infektuar me këtë ...

Robert Berisha tregon se nesër do t’i nënshtrohet testit për coronavirus
Këngëtari Robert Berisha prej disa ditësh është duke qëndruar në karantinë në konviktet e studentëve në Prishtinë. Kjo ngase me t’u kthyer nga Turqia ai së bashku me të tjerët që udhëtuan atë ditë janë izoluar në ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 14:25
Këngëtari Robert Berisha prej disa ditësh është duke qëndruar në karantinë në konviktet e studentëve në Prishtinë. Kjo ngase me t’u kthyer nga Turqia ai së bashku me të tjerët që udhëtuan atë ditë janë izoluar në ...

Rritet numri i të infektuarve me CoVid-19 në Kosovë
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 113 mostra të marra nga rastet në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.
Top Channel | 01-Apr-2020 22:34
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 113 mostra të marra nga rastet në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Shtohen 13 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 10 të tjerë, numri total i të infektuarve 125
Kosova ka kapur shifrën e 125 të infektuarve me koronavirus pasi regjistroi një numër të konsiderueshëm prej 13 rastesh pozitive. Por lajmi i mirë është se numri i të shëruarve është shumë afër atij të infektuarve, plot ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 21:51
Kosova ka kapur shifrën e 125 të infektuarve me koronavirus pasi regjistroi një numër të konsiderueshëm prej 13 rastesh pozitive. Por lajmi i mirë është se numri i të shëruarve është shumë afër atij të infektuarve, plot ...

1 rast i ri me COVID 19, IKSHP s’tregon nga cila komunë është i infektuari
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe një rast të ri me koronavirus, duke bërë kështu që numri i rasteve në gjithë vendin të shkojë në 126, raporton Express. Përmes një postimi në faqen zyrtare, ...
Gazeta Express | 02-Apr-2020 17:58
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe një rast të ri me koronavirus, duke bërë kështu që numri i rasteve në gjithë vendin të shkojë në 126, raporton Express. Përmes një postimi në faqen zyrtare, ...

Flet këngëtari që u shërua nga koronavirusi, këto rregulla po ndjek tani
Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore, Muhamet Sejdiu është ndër të shëruarit e parë nga virusi vdekjeprurës COVID 19, në Kosovë. Ai dhe bashkëshortja e tij kanë dalur pozitiv nga ky virus qysh një muaj më......
Zeri | 02-Apr-2020 17:58
Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore, Muhamet Sejdiu është ndër të shëruarit e parë nga virusi vdekjeprurës COVID 19, në Kosovë. Ai dhe bashkëshortja e tij kanë dalur pozitiv nga ky virus qysh një muaj më......

Shtohet një rast i ri me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 126
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person sot ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas njoftimit, sot janë testuar 58 pacientë të dyshimtë nga Klinika Infektive dhe Klinika e Pulmologjisë, ku ...
Koha.net | 02-Apr-2020 17:55
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person sot ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas njoftimit, sot janë testuar 58 pacientë të dyshimtë nga Klinika Infektive dhe Klinika e Pulmologjisë, ku ...

Edhe një rast i ri me koroanavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person sot ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas njoftimit, sot janë testuar 58 pacientë të dyshimtë nga Klinika Infektive dhe Klinika e Pulmologjisë, ku ...
Zeri | 02-Apr-2020 17:55
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person sot ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas njoftimit, sot janë testuar 58 pacientë të dyshimtë nga Klinika Infektive dhe Klinika e Pulmologjisë, ku ...

Shtohet një rast i ri me koronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person sot ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas njoftimit, sot janë testuar 58 pacientë të dyshimtë nga Klinika Infektive dhe Klinika e Pulmologjisë, ku ...
Koha.net | 02-Apr-2020 17:52
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person sot ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas njoftimit, sot janë testuar 58 pacientë të dyshimtë nga Klinika Infektive dhe Klinika e Pulmologjisë, ku ...

Shtohet një rast i ri me Coronavirus në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person sot ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas njoftimit, sot janë testuar 58 pacientë të dyshimtë nga Klinika Infektive dhe Klinika e Pulmologjisë, ku ...
EkonomiaOnline | 02-Apr-2020 17:52
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person sot ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas njoftimit, sot janë testuar 58 pacientë të dyshimtë nga Klinika Infektive dhe Klinika e Pulmologjisë, ku ...

69 persona në listë për t’u testuar në Kamenicë, kanë kontaktuar me 12 të infektuarit e Topanicës
12 banorë të fshatit Topanicë të komunës së Kamenicës janë prekur me virusin COVID-19 gjatë kësaj jave. Rasti i parë u shënua të hënën e 29 marsit. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës mori mostrat e 17 ...
Indeks Online | 02-Apr-2020 17:50
12 banorë të fshatit Topanicë të komunës së Kamenicës janë prekur me virusin COVID-19 gjatë kësaj jave. Rasti i parë u shënua të hënën e 29 marsit. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës mori mostrat e 17 ...

69 persona në listë për t’u testuar në Kamenicë, kanë kontaktur me 12 të infektuarit e Topanicës
12 banorë të fshatit Topanicë të komunës së Kamenicës janë prekur me virusin COVID-19 gjatë kësaj jave. Rasti i parë u shënua të hënën e 29 marsit. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës mori mostrat e 17 ...
EkonomiaOnline | 02-Apr-2020 17:32
12 banorë të fshatit Topanicë të komunës së Kamenicës janë prekur me virusin COVID-19 gjatë kësaj jave. Rasti i parë u shënua të hënën e 29 marsit. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës mori mostrat e 17 ...

69 persona në listë për t’u testuar në Kamenicë, kanë kontaktur me 12 të infektuarit e Topanicës
12 banorë të fshatit Topanicë të komunës së Kamenicës janë prekur me virusin COVID-19 gjatë kësaj jave. Rasti i parë u shënua të hënën e 29 marsit. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës mori mostrat e 17 ...
Gazeta Express | 02-Apr-2020 17:26
12 banorë të fshatit Topanicë të komunës së Kamenicës janë prekur me virusin COVID-19 gjatë kësaj jave. Rasti i parë u shënua të hënën e 29 marsit. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës mori mostrat e 17 ...

Klinika Infektive tregon për gjendjen e foshnjës 5 muajsh dhe nënës së saj
Foshnja pesëmuajshe nga fshati Topanicë në komunën e Kamenicës e cila është infektuar me koronavirus sot është dërguar për trajtim në Klinikën Infektive në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar për medie infektologu, Valbon ...
Indeks Online | 02-Apr-2020 16:03
Foshnja pesëmuajshe nga fshati Topanicë në komunën e Kamenicës e cila është infektuar me koronavirus sot është dërguar për trajtim në Klinikën Infektive në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar për medie infektologu, Valbon ...

Kosovë, shkon në 125 numri i të infektuarve me koronavirus
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar të mërkurën për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 20:49
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar të mërkurën për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...

Mjeku i Prizrenit flet nga karantina: Isha te vjehrri i infektuar por mbajtëm distancën, veç unë jam i izoluar jo 45 mjekë
Mjeku i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prizren, përkatësisht urgjencës, ka reaguar pas raportimeve në media se shkaku i tij, rreth 45 punëtorë të urgjencës janë në vetëizolim. Ai ka thënë se në izolim ...
TetovaSot | 02-Apr-2020 15:56
Mjeku i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prizren, përkatësisht urgjencës, ka reaguar pas raportimeve në media se shkaku i tij, rreth 45 punëtorë të urgjencës janë në vetëizolim. Ai ka thënë se në izolim ...

Kosovë: 125 të infektuar me koronavirus
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar të mërkurën për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 22:40
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar të mërkurën për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved