ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 00:19

Klosi në Open: Nuk jam ministër i lekëve, ka ende mundësi për turizmin

Klosi në Open: Nuk jam ministër i lekëve, ka ende mundësi për turizmin
Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ishte i ftuar në Open në Top Channel teksa foli për situatën e turzimit në Shqipëri. Sipas Klosit ka ende mundësi që turzimi të sjellë të ardhura në ekonominë shqiptare.
Top Channel | 01-Apr-2020 23:46
Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ishte i ftuar në Open në Top Channel teksa foli për situatën e turzimit në Shqipëri. Sipas Klosit ka ende mundësi që turzimi të sjellë të ardhura në ekonominë shqiptare.

Paga e Luftës/ Ministrja Denaj në Open: Ja sa do të paguhen punonjësit
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj foli në Open në Top Channel për pagë e luftës për të cilën bizneset kanë nisur të aplikojnë sot. Denaj tha se pagesat do të bëhen brenda këtij muaji.
Top Channel | 01-Apr-2020 22:37
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj foli në Open në Top Channel për pagë e luftës për të cilën bizneset kanë nisur të aplikojnë sot. Denaj tha se pagesat do të bëhen brenda këtij muaji.

‘Turzimi ka humbur të ardhurat vjetore’- Sejamini përplaset me ministren Denaj në Open
Në Open në Top Channel Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj foli për masat e qeverisë për ekonominë në pandeminë e koronavirusit.
Top Channel | 01-Apr-2020 22:37
Në Open në Top Channel Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj foli për masat e qeverisë për ekonominë në pandeminë e koronavirusit.

Paga e luftës/ Ministrja Denaj në Open: Ja sa biznese dhe punonjës përfitojnë
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj foli në Open në Top Channel për pagë e luftës për të cilën bizneset kanë nisur të aplikojnë sot.
Top Channel | 01-Apr-2020 22:34
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj foli në Open në Top Channel për pagë e luftës për të cilën bizneset kanë nisur të aplikojnë sot.

Rama mbledhje online me bankat: Garanci sovrane për pagat e punonjësve që nuk shkojnë dot në punë
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një mbledhje me bankat mbi paketën financiare të luftës dhe më tepër.
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një mbledhje me bankat mbi paketën financiare të luftës dhe më tepër.

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë flet për “pagën e luftës”, aplikimin dhe se ku do kalojnë këto para
E ftuar sot në një emisionin në ‘Top Channel’, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka folur me shifra konkrete në lidhje me paketën ekonomike të qeverisë për përballimin e situatës së COVID-19. Denaj tha ...
Telegraf | 01-Apr-2020 22:24
E ftuar sot në një emisionin në ‘Top Channel’, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka folur me shifra konkrete në lidhje me paketën ekonomike të qeverisë për përballimin e situatës së COVID-19. Denaj tha ...

Rama: Paketa ndihmëse mund të zgjerohet pas 15 prillit, bizneset të marrin kredi për pagat e punëtorëve
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e la të hapur sot zgjerimin e paketës së ndihmës së qeverisë, por kjo nuk do të ndodhë përpara 15 prillit. Ai tha se ndërmarrjet të cilat kanë vështirësi për të paguar punënjësit, ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 23:09
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e la të hapur sot zgjerimin e paketës së ndihmës së qeverisë, por kjo nuk do të ndodhë përpara 15 prillit. Ai tha se ndërmarrjet të cilat kanë vështirësi për të paguar punënjësit, ...

Tatimet: Përfituesit e pagës së luftës të hapin llogari bankare
Tatimet u kanë kërkuar përfituesve të pagës minimale (të luftës) të kenë llogari bankare. Në njoftimin e tatimeve thuhet: Në bazë të VKM nr.254 datë 27.03.2020 “Për përcaktimin e procedurave, të dokumentacionit dhe të ...
Telegraf | 01-Apr-2020 19:18
Tatimet u kanë kërkuar përfituesve të pagës minimale (të luftës) të kenë llogari bankare. Në njoftimin e tatimeve thuhet: Në bazë të VKM nr.254 datë 27.03.2020 “Për përcaktimin e procedurave, të dokumentacionit dhe të ...

Paketa ekonomike/Drejtoresha e Tatimeve: Ja sa të punësuar do të përfitojnë
Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj për ”Report Tv”, u shpreh se deri tani kanë aplikuar 3300 biznese për të përfituar nga paketa ekonomike që ka hyrë sot në fuqi. Ne perditesim..
Telegraf | 01-Apr-2020 18:27
Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj për ”Report Tv”, u shpreh se deri tani kanë aplikuar 3300 biznese për të përfituar nga paketa ekonomike që ka hyrë sot në fuqi. Ne perditesim..

Kujdes me IBAN-in sepse penalizoni të tjerët! “Paga e Luftës”, Tatimet publikojnë udhëzuesin
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka publikuar udhëzimin përkatës se si bizneset me të ardhura deri në 14 milionë duhet të aplikojnë për të përfituar atë që cilësohet si “Paga e Luftës”. Në bazë të Vendimit të ...
Telegraf | 01-Apr-2020 15:27
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka publikuar udhëzimin përkatës se si bizneset me të ardhura deri në 14 milionë duhet të aplikojnë për të përfituar atë që cilësohet si “Paga e Luftës”. Në bazë të Vendimit të ...

Nis ndihma për të punësuarit/ Çdo biznes duhet të deklarojë të dhënat tek “E-Filing”
Nga sot të gjithë bizneset që kanë xhiro vjetore deri në 14 milione lekë dhe kanë qenë të mbyllura me urdhër të Ministrisë së Shëndetësisë do të duhet të aplikojnë për të përfituar ndihmën shtetërore. Aplikimi kryhet ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 13:40
Nga sot të gjithë bizneset që kanë xhiro vjetore deri në 14 milione lekë dhe kanë qenë të mbyllura me urdhër të Ministrisë së Shëndetësisë do të duhet të aplikojnë për të përfituar ndihmën shtetërore. Aplikimi kryhet ...

Hyn në fuqi paketa e ndihmës financiare, ja sa dhe kush përfiton prej saj
Ka hyrë në fuqi paketa e ndihmës ekonomike që ka miratuar qeveria për ti ardhur në ndihmë atyre që kanë ndërprerë punën për shkak të situatës me koronavirusin. Rreth 60 mijë persona do përfitojnë pagë 260 mijë lekë, ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 22:47
Ka hyrë në fuqi paketa e ndihmës ekonomike që ka miratuar qeveria për ti ardhur në ndihmë atyre që kanë ndërprerë punën për shkak të situatës me koronavirusin. Rreth 60 mijë persona do përfitojnë pagë 260 mijë lekë, ...

Shqipëria në karantinë, Rama: Derdhëm fondin 21 milionë dollarë për pensionet
Kryeministri Edi Rama dha lajmin e mirë mbrëmjen e sotme për pensionistët se është derdhur fondi prej 21 milion dollarësh për ta. Rama tha se pensioni i tyre do të rritet që këtë muaj përmes indeksimit. “Pensionistëve u ...
Lapsi | 01-Apr-2020 20:45
Kryeministri Edi Rama dha lajmin e mirë mbrëmjen e sotme për pensionistët se është derdhur fondi prej 21 milion dollarësh për ta. Rama tha se pensioni i tyre do të rritet që këtë muaj përmes indeksimit. “Pensionistëve u ...

Rama video-konferencë me drejtorët e Bankave: Garanci për pagat e punonjësve që nuk shkojnë dot në punë. Zgjerohet paketa, kush përfiton
Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka zhvilluar një video-konferencë me drejtorët e bankave lidhur me paketën financiare për të ndihmuar të prekurit nga kriza e Covid-19. Ndërsa ka publikuar foto të takimit “online” ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 13:13
Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka zhvilluar një video-konferencë me drejtorët e bankave lidhur me paketën financiare për të ndihmuar të prekurit nga kriza e Covid-19. Ndërsa ka publikuar foto të takimit “online” ...

Shqipëri/ Mjekë e Infermierë do marrin +1000 euro deri në fund të pandemisë
Mjekët dhe infermierët që janë në vijën e zjarrit me COVID 19 do të marrin këto ditë pagën mujore + 1000 euro siç edhe ka premtuar qeveria. Kryeministri Edi Rama në një komunikim live në facebook sqaroi se personeli ...
Indeks Online | 01-Apr-2020 21:58
Mjekët dhe infermierët që janë në vijën e zjarrit me COVID 19 do të marrin këto ditë pagën mujore + 1000 euro siç edhe ka premtuar qeveria. Kryeministri Edi Rama në një komunikim live në facebook sqaroi se personeli ...

Keni punuar në të zezë, ja si të përfitoni pagën, Rama vendos kusht për punëtorët: Na tregoni se kush…
Lajmet e Fundit nga Shqiperia Keni punuar në të zezë, ja si të përfitoni pagën, Rama vendos kusht për punëtorët: Na tregoni se kush… Kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi me qytetarët nëpërmjet rrjeteve sociale ...
Lajmi i Fundit | 01-Apr-2020 21:54
Lajmet e Fundit nga Shqiperia Keni punuar në të zezë, ja si të përfitoni pagën, Rama vendos kusht për punëtorët: Na tregoni se kush… Kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi me qytetarët nëpërmjet rrjeteve sociale ...

Bonus mbi rrogën 1 mijë euro për mjekët e infermierët dhe 500 euro për personelin mbështetës
TIRANË, 1 prill/MEDIAL-Maela Marini/ “Sistemi ynë spitalor deri tani është në gjendje shumë të qëndrueshme dhe ne vazhdojmë furnizimin e stokut të luftës, për ditë më të këqija nëse do të vijnë”, deklaroi sot ...
Medial | 01-Apr-2020 21:35
TIRANË, 1 prill/MEDIAL-Maela Marini/ “Sistemi ynë spitalor deri tani është në gjendje shumë të qëndrueshme dhe ne vazhdojmë furnizimin e stokut të luftës, për ditë më të këqija nëse do të vijnë”, deklaroi sot ...

Tatimet udhëzojnë: Si të aplikoni për të përfituar ndihmën financiare
Udhëzues praktik për mënyrën e aplikimit për Përfitim të ndihmës financiare, sipas VKM nr.254 datë 27.03.2020 Aplikimi kryhet nga subjektet të cilët plotësojnë kushtet sipas VKM 254 datë 27.03.2020, të cilët janë: Gjate ...
Monitor | 01-Apr-2020 15:01
Udhëzues praktik për mënyrën e aplikimit për Përfitim të ndihmës financiare, sipas VKM nr.254 datë 27.03.2020 Aplikimi kryhet nga subjektet të cilët plotësojnë kushtet sipas VKM 254 datë 27.03.2020, të cilët janë: Gjate ...

Nga heqja e komisioneve për ‘Pagën e Luftës” te monitorimi 10 ditor i sjelljes së bizneseve të mëdha! Kryeministri zbulon detaje të paketës ekonomike
Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të bëjë një dalje publike, me ato që i cilësoi si “lajme të mira”.si fillim, kryeministri njoftoi se për pensionistët shqiptarë janë hedhur 21 milkonë dollarë dhe pension ii tyre është ...
ScanTv | 01-Apr-2020 21:18
Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të bëjë një dalje publike, me ato që i cilësoi si “lajme të mira”.si fillim, kryeministri njoftoi se për pensionistët shqiptarë janë hedhur 21 milkonë dollarë dhe pension ii tyre është ...

Rama: Tregoni ku keni punuar në të zezë
Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë punuar në të zezë dhe janë paguar informalisht të tregojnë ku dhe kush i ka paguar në këtë mënyrë, që më pas të përfitojnë nga paketa e ndihmës ekonomike. ...
Illyriapress | 01-Apr-2020 21:12
Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë punuar në të zezë dhe janë paguar informalisht të tregojnë ku dhe kush i ka paguar në këtë mënyrë, që më pas të përfitojnë nga paketa e ndihmës ekonomike. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved