ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 20:56

Ambasada britanike i “tërheq veshin” forcave politike në Kosovë: Nuk është koha për manovrime politike

Ambasada britanike i “tërheq veshin” forcave politike në Kosovë: Nuk është koha për manovrime politike
Ambasada britanike në Prishtinë ka thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për bashkëpunim të brendshëm dhe atë ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 10:19
Ambasada britanike në Prishtinë ka thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për bashkëpunim të brendshëm dhe atë ...

SHBA reagon pas vendimit të Kurtit: Ishim të qartë për taksën, kundërshtojmë veprimet për reciprocitetin
Pas veprimit të fundit të qeverisë në detyrë, drejtuar nga Albin Kurti për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar Ambasada Amerikane.
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Pas veprimit të fundit të qeverisë në detyrë, drejtuar nga Albin Kurti për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar Ambasada Amerikane.

Rama-Vuçiçit: Lajm i mirë që sot kamionët e Kosovës po kalojnë pa pengesë
Kryeministri Rama duke iu drejtuar presidentit serb Vucic shkruan ne Twitter se është lajm I mirë që për kamionët e Kosovës sot nuk ka pengesë në doganat serbe. Madje Rama duke shtuar më tej e konsideron hapjen e ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 21:08
Kryeministri Rama duke iu drejtuar presidentit serb Vucic shkruan ne Twitter se është lajm I mirë që për kamionët e Kosovës sot nuk ka pengesë në doganat serbe. Madje Rama duke shtuar më tej e konsideron hapjen e ...

Ambasada britanike: Nuk është koha për manovrime politike, përshëndesim vendimin e Qeverisë për heqjen e taksës
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka thënë se angazhimi rreth sfidës me pandeminë Covid-19, aktualisht është detyra kryesore me të cilën po përballen qeveritë në gjithë rajonin dhe kudo në botë, dhe se tani në ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 09:35
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka thënë se angazhimi rreth sfidës me pandeminë Covid-19, aktualisht është detyra kryesore me të cilën po përballen qeveritë në gjithë rajonin dhe kudo në botë, dhe se tani në ...

Abrashi: Kosova pas heqjes së taksës ka kapitulluar para Serbisë
Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi tha se Kosova ka kapitulluar para Serbisë, pas heqjes së taksës, duke thënë se me këtë Kosova po ia ofron Serbisë një treg prej 500 milionë eurosh. Abrashi tha se “Qeveria paraprake ka ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 00:10
Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi tha se Kosova ka kapitulluar para Serbisë, pas heqjes së taksës, duke thënë se me këtë Kosova po ia ofron Serbisë një treg prej 500 milionë eurosh. Abrashi tha se “Qeveria paraprake ka ...

Gaxherri: Reciprociteti lojë e rrezikshme në raport me SHBA-të
Deputetja e LDK-se Besa Gaxherri e cilësoi vendimin e kryeministrit Albin Kurti për heqje të taksës një lojë populiste të rrezikshme në raport me ndërkombëtarët. Gaxherri tha se reciprocitetit nuk është vendim, por ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 21:54
Deputetja e LDK-se Besa Gaxherri e cilësoi vendimin e kryeministrit Albin Kurti për heqje të taksës një lojë populiste të rrezikshme në raport me ndërkombëtarët. Gaxherri tha se reciprocitetit nuk është vendim, por ...

VIDEO/ Ambasadori amerikan në Prishtinë presion Kurtit: Jemi kundër reciprocitetit
Ambasadori amerikan në Kosovë ka kërkuar heqjen e të gjitha tarifave ndaj mallrave serbe e boshnjake dhe jo zëvendësimin e tyre me reciprocitet.Në një deklaratë zyrtare të ambasadës thuhet ndër të tjera se barrierat ...
Telegraf | 01-Apr-2020 19:35
Ambasadori amerikan në Kosovë ka kërkuar heqjen e të gjitha tarifave ndaj mallrave serbe e boshnjake dhe jo zëvendësimin e tyre me reciprocitet.Në një deklaratë zyrtare të ambasadës thuhet ndër të tjera se barrierat ...

Kosova heq taksën ndaj Serbisë, hyn në fuqi reciprociteti
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind ndaj Serbisë do të zëvendësohet me reciprocitet. Por, reciprociteti nuk do të vlejë për Bosnje e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 19:09
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind ndaj Serbisë do të zëvendësohet me reciprocitet. Por, reciprociteti nuk do të vlejë për Bosnje e ...

Franca mirëpret vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqje të taksës ndaj Serbisë
Ambasada e Francës në Kosovë ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës 100 pë qind për produktet që vijnë nga Serbia e Bosnje e Hercegovina. Ndër të tjera, në postimin e bërë nga ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 20:37
Ambasada e Francës në Kosovë ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës 100 pë qind për produktet që vijnë nga Serbia e Bosnje e Hercegovina. Ndër të tjera, në postimin e bërë nga ...

Heldt: Gjermania mirëpret heqjen e taksës për produktet nga Serbia dhe BeH
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se Gjermania mbështet vendimin e marrë nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, për heqjen e taksës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Sipas ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 20:27
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se Gjermania mbështet vendimin e marrë nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, për heqjen e taksës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Sipas ...

Detaje nga vendimi i Qeverisë: Çfarë përfshin reciprociteti ndaj Serbisë dhe shfuqizimi i taksës
Ka hyrë në fuqi, mesnatën e së mërkurës, vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës, për heqjen e tarifës prej 100 për qind në produktet serbe dhe boshnjake dhe zëvendësimi i saj me reciprocitet. Qeveria, si është bërë e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 18:57
Ka hyrë në fuqi, mesnatën e së mërkurës, vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës, për heqjen e tarifës prej 100 për qind në produktet serbe dhe boshnjake dhe zëvendësimi i saj me reciprocitet. Qeveria, si është bërë e ...

Limaj: Kurti kryeneç, manipulon dhe mashtron vendin
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar ndaj heqjes së taksës dhe vendosjes së reciprocitetit ndaj Serbisë, duke thënë se qeveria e shkarkuar nuk ka të drejtë të marrë vendime që janë përtej kryerjes ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 20:17
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar ndaj heqjes së taksës dhe vendosjes së reciprocitetit ndaj Serbisë, duke thënë se qeveria e shkarkuar nuk ka të drejtë të marrë vendime që janë përtej kryerjes ...

Këshilltarja e Kurtit nuk i ndalë i twitt-at kundër ambasadës amerikane: Pse po ia mbani anën Serbisë
Këshilltarja e kryeministrit në detyrë, Fëllanza Podrimja, të mërkurën kishte reaguar ndaj Ambasadës Amerikane, pasi këta të fundit kishin kundërshtuar vendimin e Kurtit për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj ...
TetovaSot | 02-Apr-2020 16:24
Këshilltarja e kryeministrit në detyrë, Fëllanza Podrimja, të mërkurën kishte reaguar ndaj Ambasadës Amerikane, pasi këta të fundit kishin kundërshtuar vendimin e Kurtit për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj ...

Këshilltarja e Kurtit nuk i ndal i twitt-at kundër Ambasadës amerikane: Pse po ia mbani anën Serbisë
Këshilltarja e kryeministrit në detyrë, Fëllanza Podrimja, të mërkurën kishte reaguar ndaj Ambasadës Amerikane, pasi që kishte kundërshtuar vendimin e Kurtit për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë ...
Gazeta Express | 02-Apr-2020 15:52
Këshilltarja e kryeministrit në detyrë, Fëllanza Podrimja, të mërkurën kishte reaguar ndaj Ambasadës Amerikane, pasi që kishte kundërshtuar vendimin e Kurtit për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë ...

Këshilltarja e Kurtit akuzon Amerikën se po i mbanë anë Serbisë dhe po sabotojnë Kosovën
Këshilltarja e kryeministrit në dorëheqje, Fëllanza Podrimja përmes një status në Twitter ka akuzuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aleatin kryesor të Kosovës, se po i mbajnë anën Serbisë dhe po e sabotojnë Kosovën, ...
EkonomiaOnline | 02-Apr-2020 15:24
Këshilltarja e kryeministrit në dorëheqje, Fëllanza Podrimja përmes një status në Twitter ka akuzuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aleatin kryesor të Kosovës, se po i mbajnë anën Serbisë dhe po e sabotojnë Kosovën, ...

Daçiq: Prishtina me masat e reciprocitetit përsëri ndaloi tregtinë
Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq thotë se autoritetet e Prishtinës kanë ndaluar përsëri tregtinë me masa të reciprocitetit. Kryediplomati serb i tha TV Pink se situata në Kosovë është çmenduri dhe askush nuk po ...
Gazeta Express | 02-Apr-2020 13:29
Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq thotë se autoritetet e Prishtinës kanë ndaluar përsëri tregtinë me masa të reciprocitetit. Kryediplomati serb i tha TV Pink se situata në Kosovë është çmenduri dhe askush nuk po ...

Daçiq: Prishtina me masat e reciprocitetit përsëri ndaloi tregtinë
Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq thotë se autoritetet e Prishtinës kanë ndaluar përsëri tregtinë me masa të reciprocitetit. Kryediplomati serb i tha TV Pink se situata në Kosovë është çmenduri dhe askush nuk po ...
Arbresh | 02-Apr-2020 13:13
Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq thotë se autoritetet e Prishtinës kanë ndaluar përsëri tregtinë me masa të reciprocitetit. Kryediplomati serb i tha TV Pink se situata në Kosovë është çmenduri dhe askush nuk po ...

Karvanë maunash me mallra nga Serbia futen në Kosovë
Pas heqjes së taksës qind për qind nga qeveria “Kurti” në detyrë, shumë shpejt dhe vrullshëm është ringjallur në përmasa të mëdha futja e mallrave nga Serbia në Kosovë. Në ditën e parë pas heqjes së......
Zeri | 02-Apr-2020 13:13
Pas heqjes së taksës qind për qind nga qeveria “Kurti” në detyrë, shumë shpejt dhe vrullshëm është ringjallur në përmasa të mëdha futja e mallrave nga Serbia në Kosovë. Në ditën e parë pas heqjes së......

Daçiq: Prishtina me masat e reciprocitetit përsëri ndaloi tregtinë
Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq thotë se autoritetet e Prishtinës kanë ndaluar përsëri tregtinë me masa të reciprocitetit. Kryediplomati serb i tha TV Pink se situata në Kosovë është çmenduri dhe askush nuk po ...
Medial | 02-Apr-2020 13:11
Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq thotë se autoritetet e Prishtinës kanë ndaluar përsëri tregtinë me masa të reciprocitetit. Kryediplomati serb i tha TV Pink se situata në Kosovë është çmenduri dhe askush nuk po ...

Lekaj e quan Kurtin “mashtrues në ikje”
Ish-ministri i Infrastrukturës nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, përmes një postimi në Facebook ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka mashtruar kur ka thënë se do të vendos reciprocitet me Serbinë. Lekaj, e ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 19:38
Ish-ministri i Infrastrukturës nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, përmes një postimi në Facebook ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka mashtruar kur ka thënë se do të vendos reciprocitet me Serbinë. Lekaj, e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved