ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 07:25

Pas takimeve me liderët e partive më të mëdha, Thaçi vendos sot për fatin e qeverisë së re në Kosovë

Pas takimeve me liderët e partive më të mëdha, Thaçi vendos sot për fatin e qeverisë së re në Kosovë
KOSOVA Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimet që kishte sot me tre liderët e partive më të mëdha në vend. Për takimin me kreun e VV-së, Thaçi ka thënë se ishte i karakterit procedurial dhe juridik, ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 08:03
KOSOVA Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimet që kishte sot me tre liderët e partive më të mëdha në vend. Për takimin me kreun e VV-së, Thaçi ka thënë se ishte i karakterit procedurial dhe juridik, ...

Thaçi: Kosova po rrezikohet shkaku i pandemisë dhe rrëzimit të Qeverisë
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaroi sot se do të veprojë në përputhje të plotë me Kushtetutën dhe ligjet e Kosovës në lidhje me hapat që duhet të ndërmarrë pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Këto komente Thaçi i ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 14:01
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaroi sot se do të veprojë në përputhje të plotë me Kushtetutën dhe ligjet e Kosovës në lidhje me hapat që duhet të ndërmarrë pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Këto komente Thaçi i ...

Haradinaj pas takimit me Thaçin: Mbajtja e zgjedhjeve në këtë kohë është e pamundur
Ka përfunduar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Pas takimit, kreu i AAK-së tha para mediave se shkuarja në zgjedhje është e ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 12:48
Ka përfunduar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Pas takimit, kreu i AAK-së tha para mediave se shkuarja në zgjedhje është e ...

Pas takimit ‘kokë më kokë’, Kurti sërish letër Thaçit
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka dërguar edhe një letër presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit që sot zhvilluan bashkërisht.
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka dërguar edhe një letër presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit që sot zhvilluan bashkërisht.

Situatat politike/ Thaçi takim me me Kurtin, Mustafën dhe Veselin
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka filluar konsultimet me partitë politike të përfaqësuara në Kuvendin e Republikës së Kosovës për hapat që duhet të ndërmerren për tejkalimin e situatës së re ...
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka filluar konsultimet me partitë politike të përfaqësuara në Kuvendin e Republikës së Kosovës për hapat që duhet të ndërmerren për tejkalimin e situatës së re ...

Veseli: Të gjithë e dinë se nuk mund të mbahen zgjedhjet në kohë pandemie, PDK do të jetë opozitë
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se të gjithë e dinë se nuk mund të mbahet zgjedhjet e jashtëzakonshme për 45 ditë në kohë pandemie sepse nuk mund të ...
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se të gjithë e dinë se nuk mund të mbahet zgjedhjet e jashtëzakonshme për 45 ditë në kohë pandemie sepse nuk mund të ...

Mustafa: Jemi për formimin e një qeverie të re duke ndjekur të gjitha procedurat kushtetuese
Pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se janë për formimin e një qeverie të re.
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se janë për formimin e një qeverie të re.

“Të nënshkruajmë marrëveshjen, heqim qafe Serbinë’’, Thaçi konfirmon ofertën ndaj Kurtit: I thashë madje të marrë 2-3 këmisha, ofertave të SHBA s’mund t’i themi jo
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimin dy orësh që javë më parë kishte me kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurti. Detaje nga ky takim kishte zbuluar vetë Kurti në seancën për rrëzimin e ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 23:12
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimin dy orësh që javë më parë kishte me kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurti. Detaje nga ky takim kishte zbuluar vetë Kurti në seancën për rrëzimin e ...

Kinolli: Jemi për formimin e një qeverie të re, në këtë situatë nuk është koha për zgjedhje
Albert Kinolli nga grupi parlamentar “6 Plus”, pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në këtë kohë pandemie nuk është koha e duhur për tu mbajtur zgjedhjet. Kinolli ka theksuar se ata janë për ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 12:29
Albert Kinolli nga grupi parlamentar “6 Plus”, pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në këtë kohë pandemie nuk është koha e duhur për tu mbajtur zgjedhjet. Kinolli ka theksuar se ata janë për ...

Limaj: Të respektohet Kushtetuta dhe të shmangen zgjedhjet e parakohshme
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se ka kërkuar nga presidenti që të respektohet Kushtetuta e Republikës së Kosovës pikë për pikë, e që në situatën në të cilën ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 12:12
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se ka kërkuar nga presidenti që të respektohet Kushtetuta e Republikës së Kosovës pikë për pikë, e që në situatën në të cilën ...

Thaçi nis takimin me Haradinajn
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot ka vazhduar me ditën e dytë të konsultimeve me partitë politike. Pasi takoi përfaqësuesit e Listës Serbe, kryetarin e Nismas, Fatmir Limaj dhe grupin parlamentar “6 Plus”, ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 12:12
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot ka vazhduar me ditën e dytë të konsultimeve me partitë politike. Pasi takoi përfaqësuesit e Listës Serbe, kryetarin e Nismas, Fatmir Limaj dhe grupin parlamentar “6 Plus”, ...

Thaçi përfundon takimin me Grupin parlamentar “6 Plus”
E plotësuar: Presidenti Hashim Thaçi ka përfunduar takimin me Grupin parlamentar “6 Plus”. Pas përfundimit të këtij takimi, Thaçi ka nisur takimin me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Këto takime po mbahen me ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 12:02
E plotësuar: Presidenti Hashim Thaçi ka përfunduar takimin me Grupin parlamentar “6 Plus”. Pas përfundimit të këtij takimi, Thaçi ka nisur takimin me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Këto takime po mbahen me ...

Hashim Thaçi: Nuk kam pasur gisht në rrëzimin e Albin Kurtit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mohuar se ka qenë faktor në rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje. “As s’kam pasur gisht, as s’kam pasur dorë”, ka thënë Thaçi, në emisionin ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 21:12
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mohuar se ka qenë faktor në rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje. “As s’kam pasur gisht, as s’kam pasur dorë”, ka thënë Thaçi, në emisionin ...

Përfundon takimi Thaçi-Limaj
E plotësuar: Ka përfunduar takimi ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Ky takim ishte në vazhdën e takimeve të presidentit Hashim Thaçi me kryetarët e partive ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 11:11
E plotësuar: Ka përfunduar takimi ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Ky takim ishte në vazhdën e takimeve të presidentit Hashim Thaçi me kryetarët e partive ...

Përfundon takimi Thaçi-Rakiq
E plotësuar: Ka përfunduar takimi ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të Listës serbe, Goran Rakiq. Pas Rakiqit, në takim me presidentin hyri kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Dita e dytë e ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 10:48
E plotësuar: Ka përfunduar takimi ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të Listës serbe, Goran Rakiq. Pas Rakiqit, në takim me presidentin hyri kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Dita e dytë e ...

Thaçi vazhdon konsultimet me liderët e partive politike
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot do të vazhdojë takimet me liderët e partive politike për t’u konsultuar lidhur me formimin e Qeverisë së re, ose shkuarjen në zgjedhje. Thaç së pari pret në takimin kryetarin e ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 07:40
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot do të vazhdojë takimet me liderët e partive politike për t’u konsultuar lidhur me formimin e Qeverisë së re, ose shkuarjen në zgjedhje. Thaç së pari pret në takimin kryetarin e ...

Haradinaj: Taksa i takon të kaluarës, kthimi i saj është i vështirë
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ka komentuar zëvendësimin e tarifës me reciprocitet. Haradinaj tha se kthimi i saj është i vështirë. “Taksa i takon t ...
Alsat-M | 02-Apr-2020 14:11
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ka komentuar zëvendësimin e tarifës me reciprocitet. Haradinaj tha se kthimi i saj është i vështirë. “Taksa i takon t ...

Haradinaj: AAK mbështet krijimin e qeverisë së re pa qenë pjesë e saj
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, ka bërë të ditur qëndrimin e partisë së tij duke theksuar se shpalljen e zgjedhjeve në këtë periudhë e shohin të ...
Alsat-M | 02-Apr-2020 14:08
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, ka bërë të ditur qëndrimin e partisë së tij duke theksuar se shpalljen e zgjedhjeve në këtë periudhë e shohin të ...

Thaçi pas takimeve me liderët partiakë: Të veprojmë me përgjegjësi para qytetarëve
Presidenti Hashim Thaçi, sot ka vazhduar konsultimet me liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, për të diskutuar për zhvillimet aktuale politike, por edhe nga fusha e shëndetësisë dhe sigurisë ...
Medial | 02-Apr-2020 14:08
Presidenti Hashim Thaçi, sot ka vazhduar konsultimet me liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, për të diskutuar për zhvillimet aktuale politike, por edhe nga fusha e shëndetësisë dhe sigurisë ...

Thaçi pas takimeve me liderët partiakë: Të veprojmë me përgjegjësi para qytetarëve
Presidenti Hashim Thaçi, sot ka vazhduar konsultimet me liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, për të diskutuar për zhvillimet aktuale politike, por edhe nga fusha e shëndetësisë dhe sigurisë ...
Klan Kosova | 02-Apr-2020 14:08
Presidenti Hashim Thaçi, sot ka vazhduar konsultimet me liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, për të diskutuar për zhvillimet aktuale politike, por edhe nga fusha e shëndetësisë dhe sigurisë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved