ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 15:34

Pesë respiratorë të rinj te “Shefqet Ndroqi”, Manastirliu lidhet me stafin e Covid-2: Rrisim kapacitetet

Pesë respiratorë të rinj te “Shefqet Ndroqi”, Manastirliu lidhet me stafin e Covid-2: Rrisim kapacitetet
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka komunikuar drejtpërdrejt me ekipin e mjekëve dhe infermierëve të reanimacionit të spitalit COVID 2 “Shefqet Ndroqi”, ku janë dyfishuar kapacitetet me ...
Top Channel | 02-Apr-2020 15:27
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka komunikuar drejtpërdrejt me ekipin e mjekëve dhe infermierëve të reanimacionit të spitalit COVID 2 “Shefqet Ndroqi”, ku janë dyfishuar kapacitetet me ...

Shtohen të infektuarit/ Rritet numri në disa qytete
Tre raste të reja me Covid 19 janë identifikuar në qytetin e Elbasanit duke e çuar në 8 numrin total të të prekurve në këtë qytet, mes tyre një i shëruar.
Top Channel | 02-Apr-2020 15:13
Tre raste të reja me Covid 19 janë identifikuar në qytetin e Elbasanit duke e çuar në 8 numrin total të të prekurve në këtë qytet, mes tyre një i shëruar.

Respiratorë të rinj për te spitali “Shefqet Ndroqi”
Vjen sasia e parë e respiratorëve të rinj, financim i qeverisë shqiptare për forcimin e kapaciteteve në përballimin e situatës së COVID-19. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka komunikuar ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 15:40
Vjen sasia e parë e respiratorëve të rinj, financim i qeverisë shqiptare për forcimin e kapaciteteve në përballimin e situatës së COVID-19. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka komunikuar ...

Ja mesazhi i 66 vjeçarit nga Fieri që fitoi betejën me COVID-19, Manastirliu: Punë fantastike e stafit mjekësor
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka ndarë në faqen e saj në Facebook videon e një prej pacientëve që sot lë Spitalin e Infektikivit i shëruar nga COVID-19.
Top Channel | 02-Apr-2020 13:29
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka ndarë në faqen e saj në Facebook videon e një prej pacientëve që sot lë Spitalin e Infektikivit i shëruar nga COVID-19.

Koronavirusi/ Zëri i Amerikës: Mesatarja e vdekjeve nga Covid-19 në Shqipëri, mbi atë botërore
Në Shqipëri autoritetet thanë sot se janë në rrugë të mbarë në përpjekjet e tyre për të frenuar përhapjen e koronavirusit, ndërsa nuk shfaqën shqetësim për numrin e vdekjeve, të cilat u rritën ndjeshëm ditët e fundit ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 13:24
Në Shqipëri autoritetet thanë sot se janë në rrugë të mbarë në përpjekjet e tyre për të frenuar përhapjen e koronavirusit, ndërsa nuk shfaqën shqetësim për numrin e vdekjeve, të cilat u rritën ndjeshëm ditët e fundit ...

“Kam rilindur për së dyti”, dëshmia e fierakut që mposhti koronavirusin pas 21 ditësh tek Infektivi, vuante nga disa sëmundje
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, publikon në “Facebook” dëshminë e 66-vjeçarit nga Fieri, që mposhti koronavirusin dhe ka lënë sot spitalin, duke u kthyer në shtëpi. Duke falënderuar stafin mjekësor, ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 13:20
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, publikon në “Facebook” dëshminë e 66-vjeçarit nga Fieri, që mposhti koronavirusin dhe ka lënë sot spitalin, duke u kthyer në shtëpi. Duke falënderuar stafin mjekësor, ...

REPORTAZHI/ ‘Nuk përqafoj dot tim bir’: Lufta e dyfishtë e bluzave të bardha me COVID-19
Mjekët dhe infermierët në Shqipëri po luftojnë në vijën e parë të frontit për të shpëtuar jetët e pacientëve të tyre të infektuar nga koronavirusi në një situatë të jashtëzakonshme –që i mban të izoluar nga familjet dhe ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 13:06
Mjekët dhe infermierët në Shqipëri po luftojnë në vijën e parë të frontit për të shpëtuar jetët e pacientëve të tyre të infektuar nga koronavirusi në një situatë të jashtëzakonshme –që i mban të izoluar nga familjet dhe ...

Koronavirusi në Shqipëri. 18 raste të reja, 9 të shëruar
Sa me siper ishin nje pjese e raportit te MSH qe kete radhe u lexua nga Rovena Daja nga Instituti i Shendetit Publik. “Ne 24 oret e fundit jane testuar 96 persona te dyshuar, prej te cileve jane konfirmuar 18 raste te ...
ikub.al | 02-Apr-2020 11:55
Sa me siper ishin nje pjese e raportit te MSH qe kete radhe u lexua nga Rovena Daja nga Instituti i Shendetit Publik. “Ne 24 oret e fundit jane testuar 96 persona te dyshuar, prej te cileve jane konfirmuar 18 raste te ...

Dy pacientë me koronavirus transferohen nga Infektivi te “Shefqet Ndroqi”, në gjendje të rëndë
Dy pacientë të infektuar me koronavirus, mbi 60-vjec, në gjendje të rëndë shëndetësore janë transferuar nga spitali Infektiv në spitalin “Shefqet Ndroqi”, tashmë COVID 2 në vend. Mësohet se të dy pacientët kishin ...
Telegraf | 02-Apr-2020 14:19
Dy pacientë të infektuar me koronavirus, mbi 60-vjec, në gjendje të rëndë shëndetësore janë transferuar nga spitali Infektiv në spitalin “Shefqet Ndroqi”, tashmë COVID 2 në vend. Mësohet se të dy pacientët kishin ...

“Kam lindur për së dyti”/ Manastirliu publikon videon e pacientit të shëruar nga COVID-19
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu ka bërë të ditur se 66-vjeçari nga Fieri, i cili ka qenë i shtruar në Infektiv pasi u diagnostikua me COVID-19, do të lërë pas 21 ditësh ambientet e spitalit. Krahas virusit, ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 14:11
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu ka bërë të ditur se 66-vjeçari nga Fieri, i cili ka qenë i shtruar në Infektiv pasi u diagnostikua me COVID-19, do të lërë pas 21 ditësh ambientet e spitalit. Krahas virusit, ...

CoVid-19/ 8 fëmijë të prekur në vend
Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik njoftoi pak më herët të rejat e fundit nga situata e koronavirusit në vendin tonë.
Top Channel | 02-Apr-2020 11:59
Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik njoftoi pak më herët të rejat e fundit nga situata e koronavirusit në vendin tonë.

Frika nga koronavirusi merr fund/ Rrugët mbushen plot me makina, qytetarët lëvizin lirshëm nëpër Tiranë
Rrugët e Tiranës dhe trotuaret janë të mbushur plot me makina dhe njerëz. Shumë prej tyre i drejtohen dyqaneve për të bërë pazar, disa të tjerë shkojnë në punë, por ka edhe nga ata që ka vendosur që të bëjnë një xhiro. ...
Telegraf | 02-Apr-2020 13:51
Rrugët e Tiranës dhe trotuaret janë të mbushur plot me makina dhe njerëz. Shumë prej tyre i drejtohen dyqaneve për të bërë pazar, disa të tjerë shkojnë në punë, por ka edhe nga ata që ka vendosur që të bëjnë një xhiro. ...

Nis puna edhe në spitalin COVID 2 “Shefqet Ndroqi”, MSH: Kemi 1 pacient të shtruar
Jane 277 të prekur nga koronavirusi në vendin tonë, mes tyre kemi 16 viktima, 76 të shëruar, por edhe 81 të shtruar në shërbimin infektiv. 8 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa 4 nga këta janë të intubuar. Pjesa ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 11:43
Jane 277 të prekur nga koronavirusi në vendin tonë, mes tyre kemi 16 viktima, 76 të shëruar, por edhe 81 të shtruar në shërbimin infektiv. 8 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa 4 nga këta janë të intubuar. Pjesa ...

Zëri i Amerikës: Mesatarja e vdekjeve nga Covid-19 në Shqipëri, mbi atë botërore
Në Shqipëri autoritetet thanë se janë në rrugë të mbarë në përpjekjet e tyre për të frenuar përhapjen e koronavirusit, ndërsa nuk shfaqën shqetësim për numrin e vdekjeve, të cilat u rritën ndjeshëm ditët e fundit duke ...
Telegraf | 02-Apr-2020 12:48
Në Shqipëri autoritetet thanë se janë në rrugë të mbarë në përpjekjet e tyre për të frenuar përhapjen e koronavirusit, ndërsa nuk shfaqën shqetësim për numrin e vdekjeve, të cilat u rritën ndjeshëm ditët e fundit duke ...

Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Lezhë, rasti i fundit është një grua. Dyshimet për infektimin
Ka shkuar në gjashtë numri i të infektuarve me virusin vdekjeprurës COVID-19, në Lezhë. Rasti më i fundit është një grua, e cila është konfirmuar me koronavirus, pasi dyshohet se ka patur kontakte me të infektuarit e ...
Telegraf | 02-Apr-2020 12:40
Ka shkuar në gjashtë numri i të infektuarve me virusin vdekjeprurës COVID-19, në Lezhë. Rasti më i fundit është një grua, e cila është konfirmuar me koronavirus, pasi dyshohet se ka patur kontakte me të infektuarit e ...

Koronavirusi/Riaktivizohet infeksioni në Has dhe Elbasan, Tirana vijon kryesimin: Shifrat e reja të të prekurve gjatë 24 orëve
ISHP ka konfirmuar 18 raste të reja me koronavirus në vend duke e çuar numrin total të të prekurve në 277 që prej fillimit të krizës më datë 9 mars. Zona më e prekur gjatë 24 orëvë të fundit duket të jetë Hasi me 6 ...
Telegraf | 02-Apr-2020 12:02
ISHP ka konfirmuar 18 raste të reja me koronavirus në vend duke e çuar numrin total të të prekurve në 277 që prej fillimit të krizës më datë 9 mars. Zona më e prekur gjatë 24 orëvë të fundit duket të jetë Hasi me 6 ...

Koronavirusi/ MSH jep të dhënat: 16 viktima, humb jetën edhe një 76-vjecar nga Durrësi. 18 raste të reja sot, 277 të prekur
Jo vetëm raste të reja të infektuarish por ka edhe të shëruar nga koronavirusi. Në përditësimin e të dhënave për ditën e sotme u bë me dije se ka humbur jetën një i moshur, 76-vjecar nga Durresi, duke e cuar ne 16 ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 11:25
Jo vetëm raste të reja të infektuarish por ka edhe të shëruar nga koronavirusi. Në përditësimin e të dhënave për ditën e sotme u bë me dije se ka humbur jetën një i moshur, 76-vjecar nga Durresi, duke e cuar ne 16 ...

Shkon në tetë numri i fëmijëve të infektuar me koronavirus në Shqipëri
Është rritur numri i fëmijëve të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë raporton se nga 277 të infektuar në vendin tonë, tetë prej tyre janë fëmijë, ndërsa nuk dihet gjendja e tyre shëndetësore. ...
Telegraf | 02-Apr-2020 11:59
Është rritur numri i fëmijëve të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë raporton se nga 277 të infektuar në vendin tonë, tetë prej tyre janë fëmijë, ndërsa nuk dihet gjendja e tyre shëndetësore. ...

Shkon në 277 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri
Ka shkuar në 277 numri i personave të prekur nga koronavirusi në vendin tonë. Shifrat e reja lidhur me bilancin e të infektuarve në vend e bëri sot të ditur Ministria e Shëndetësisë gjatë deklaratës së përditshme për ...
Telegraf | 02-Apr-2020 11:55
Ka shkuar në 277 numri i personave të prekur nga koronavirusi në vendin tonë. Shifrat e reja lidhur me bilancin e të infektuarve në vend e bëri sot të ditur Ministria e Shëndetësisë gjatë deklaratës së përditshme për ...

Shkon në 277 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, 8 prej tyre janë fëmijë
Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ka shkuar në 277 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri. Deklarata e ministrisë: “Në vijim të komunikimit të përditshëm, Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren për ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 11:30
Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ka shkuar në 277 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri. Deklarata e ministrisë: “Në vijim të komunikimit të përditshëm, Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved