ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 20:56

Ambasada britanike i “tërheq veshin” forcave politike në Kosovë: Nuk është koha për manovrime politike

Ambasada britanike i “tërheq veshin” forcave politike në Kosovë: Nuk është koha për manovrime politike
Ambasada britanike në Prishtinë ka thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për bashkëpunim të brendshëm dhe atë ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 10:19
Ambasada britanike në Prishtinë ka thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për bashkëpunim të brendshëm dhe atë ...

SHBA reagon pas vendimit të Kurtit: Ishim të qartë për taksën, kundërshtojmë veprimet për reciprocitetin
Pas veprimit të fundit të qeverisë në detyrë, drejtuar nga Albin Kurti për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar Ambasada Amerikane.
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Pas veprimit të fundit të qeverisë në detyrë, drejtuar nga Albin Kurti për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar Ambasada Amerikane.

Ambasada britanike: Nuk është koha për manovrime politike, përshëndesim vendimin e Qeverisë për heqjen e taksës
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka thënë se angazhimi rreth sfidës me pandeminë Covid-19, aktualisht është detyra kryesore me të cilën po përballen qeveritë në gjithë rajonin dhe kudo në botë, dhe se tani në ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 09:35
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka thënë se angazhimi rreth sfidës me pandeminë Covid-19, aktualisht është detyra kryesore me të cilën po përballen qeveritë në gjithë rajonin dhe kudo në botë, dhe se tani në ...

Abrashi: Kosova pas heqjes së taksës ka kapitulluar para Serbisë
Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi tha se Kosova ka kapitulluar para Serbisë, pas heqjes së taksës, duke thënë se me këtë Kosova po ia ofron Serbisë një treg prej 500 milionë eurosh. Abrashi tha se “Qeveria paraprake ka ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 00:10
Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi tha se Kosova ka kapitulluar para Serbisë, pas heqjes së taksës, duke thënë se me këtë Kosova po ia ofron Serbisë një treg prej 500 milionë eurosh. Abrashi tha se “Qeveria paraprake ka ...

Gaxherri: Reciprociteti lojë e rrezikshme në raport me SHBA-të
Deputetja e LDK-se Besa Gaxherri e cilësoi vendimin e kryeministrit Albin Kurti për heqje të taksës një lojë populiste të rrezikshme në raport me ndërkombëtarët. Gaxherri tha se reciprocitetit nuk është vendim, por ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 21:54
Deputetja e LDK-se Besa Gaxherri e cilësoi vendimin e kryeministrit Albin Kurti për heqje të taksës një lojë populiste të rrezikshme në raport me ndërkombëtarët. Gaxherri tha se reciprocitetit nuk është vendim, por ...

VIDEO/ Ambasadori amerikan në Prishtinë presion Kurtit: Jemi kundër reciprocitetit
Ambasadori amerikan në Kosovë ka kërkuar heqjen e të gjitha tarifave ndaj mallrave serbe e boshnjake dhe jo zëvendësimin e tyre me reciprocitet.Në një deklaratë zyrtare të ambasadës thuhet ndër të tjera se barrierat ...
Telegraf | 01-Apr-2020 19:35
Ambasadori amerikan në Kosovë ka kërkuar heqjen e të gjitha tarifave ndaj mallrave serbe e boshnjake dhe jo zëvendësimin e tyre me reciprocitet.Në një deklaratë zyrtare të ambasadës thuhet ndër të tjera se barrierat ...

Haziri: Heqja e taksës është bërë pa koordinim me Amerikën
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se heqja e taksës nga Qeveria e Kosovës ndaj mallrave të Serbisv është bërë pa asnjë koordinim me Qeverinë amerikane. “Heqja e taksës është bërë pa ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 21:08
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se heqja e taksës nga Qeveria e Kosovës ndaj mallrave të Serbisv është bërë pa asnjë koordinim me Qeverinë amerikane. “Heqja e taksës është bërë pa ...

Kosova heq taksën ndaj Serbisë, hyn në fuqi reciprociteti
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind ndaj Serbisë do të zëvendësohet me reciprocitet. Por, reciprociteti nuk do të vlejë për Bosnje e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 19:09
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind ndaj Serbisë do të zëvendësohet me reciprocitet. Por, reciprociteti nuk do të vlejë për Bosnje e ...

Franca mirëpret vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqje të taksës ndaj Serbisë
Ambasada e Francës në Kosovë ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës 100 pë qind për produktet që vijnë nga Serbia e Bosnje e Hercegovina. Ndër të tjera, në postimin e bërë nga ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 20:37
Ambasada e Francës në Kosovë ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës 100 pë qind për produktet që vijnë nga Serbia e Bosnje e Hercegovina. Ndër të tjera, në postimin e bërë nga ...

Heldt: Gjermania mirëpret heqjen e taksës për produktet nga Serbia dhe BeH
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se Gjermania mbështet vendimin e marrë nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, për heqjen e taksës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Sipas ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 20:27
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se Gjermania mbështet vendimin e marrë nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, për heqjen e taksës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Sipas ...

Detaje nga vendimi i Qeverisë: Çfarë përfshin reciprociteti ndaj Serbisë dhe shfuqizimi i taksës
Ka hyrë në fuqi, mesnatën e së mërkurës, vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës, për heqjen e tarifës prej 100 për qind në produktet serbe dhe boshnjake dhe zëvendësimi i saj me reciprocitet. Qeveria, si është bërë e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 18:57
Ka hyrë në fuqi, mesnatën e së mërkurës, vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës, për heqjen e tarifës prej 100 për qind në produktet serbe dhe boshnjake dhe zëvendësimi i saj me reciprocitet. Qeveria, si është bërë e ...

Limaj: Kurti kryeneç, manipulon dhe mashtron vendin
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar ndaj heqjes së taksës dhe vendosjes së reciprocitetit ndaj Serbisë, duke thënë se qeveria e shkarkuar nuk ka të drejtë të marrë vendime që janë përtej kryerjes ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 20:17
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar ndaj heqjes së taksës dhe vendosjes së reciprocitetit ndaj Serbisë, duke thënë se qeveria e shkarkuar nuk ka të drejtë të marrë vendime që janë përtej kryerjes ...

Britania bën thirrje për vendime të shpejta, në pajtim me Kushtetutën
Prishtinë, 2 prill 2020 – Ambasada e Bretërisë së Bashkuar në Kosovë ka thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për ...
Illyriapress | 02-Apr-2020 17:41
Prishtinë, 2 prill 2020 – Ambasada e Bretërisë së Bashkuar në Kosovë ka thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për ...

Këshilltarët e Kurtit akuzojnë SHBA-të se po përkrahin Serbinë e jo Kosovën
E reagimi kundër i SHBA-ve nuk iu ka pëlqyer këshilltarëve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, shkruan . Këshilltarja e kryeministrit në dorëheqje, Fellanza Podrimja përmes një status në Twitter ka akuzuar Shtetet ...
Lajminet | 02-Apr-2020 17:24
E reagimi kundër i SHBA-ve nuk iu ka pëlqyer këshilltarëve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, shkruan . Këshilltarja e kryeministrit në dorëheqje, Fellanza Podrimja përmes një status në Twitter ka akuzuar Shtetet ...

Karvanë maunash me mallra nga Serbia futen në Kosovë
Pas heqjes së taksës qind për qind nga qeveria “Kurti” në detyrë, shumë shpejt dhe vrullshëm është ringjallur në përmasa të mëdha futja e mallrave nga Serbia në Kosovë. Në ditën e parë pas heqjes së......
Zeri | 02-Apr-2020 13:13
Pas heqjes së taksës qind për qind nga qeveria “Kurti” në detyrë, shumë shpejt dhe vrullshëm është ringjallur në përmasa të mëdha futja e mallrave nga Serbia në Kosovë. Në ditën e parë pas heqjes së......

Këshilltarja e Albin Kurtit: Amerika përmes Serbisë po sabotonë Kosovën
Sipas këshilltares së Albin Kurtit, aleati kryesor i Kosovës po e përkrahë Serbinë në çdo formë të mundshme. Ndërkohë, duke arsyetuar taksën dhe reciprocitetin, ajo thirret në standardet e CEFTAs dhe ato të GATT. Kjo ...
Lajminet | 02-Apr-2020 12:44
Sipas këshilltares së Albin Kurtit, aleati kryesor i Kosovës po e përkrahë Serbinë në çdo formë të mundshme. Ndërkohë, duke arsyetuar taksën dhe reciprocitetin, ajo thirret në standardet e CEFTAs dhe ato të GATT. Kjo ...

Kosova njofton heqjen e tarifave për mallrat serbe dhe boshnjake – Borell: “Vendim i rëndësishëm”
Kosova heq tarifën e saj 100% për mallrat nga Serbia dhe Bosnje-Hercegovina, është shprehur kryeministri i përkohshëm Albin Kurti. Duke folur në një konferencë për shtyp, Kurti njoftoi se mallrat nga Serbia do të duhet ...
ScanTv | 02-Apr-2020 11:59
Kosova heq tarifën e saj 100% për mallrat nga Serbia dhe Bosnje-Hercegovina, është shprehur kryeministri i përkohshëm Albin Kurti. Duke folur në një konferencë për shtyp, Kurti njoftoi se mallrat nga Serbia do të duhet ...

Abrashi: Reciprocitetin që po e proklamon Kurti, Haradinaj e vendosi në nëntor të 2018
Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi mbrëmë ishte i ftuar në Klan Kosova ku foli për situatën politike pas rrëzimit të Qeverisë, si dhe efektet e heqjes së taksës nga ana e Qeverisë në detyrë. “Sot Kosova ka kapitulluar ...
Indeks Online | 02-Apr-2020 11:25
Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi mbrëmë ishte i ftuar në Klan Kosova ku foli për situatën politike pas rrëzimit të Qeverisë, si dhe efektet e heqjes së taksës nga ana e Qeverisë në detyrë. “Sot Kosova ka kapitulluar ...

Ambasada britanike në Prishtinë: Nuk është koha për manovrime politike
Së fundmi, ka reaguar Ambasada britanike në Prishtinë, duke thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për bashkëpunim ...
AlbInfo | 02-Apr-2020 11:25
Së fundmi, ka reaguar Ambasada britanike në Prishtinë, duke thënë se në kohën kur shumica e vendeve në botë po përballen me pandeminë e koronavirusit, në Kosovë nuk është koha për manovrime politike, por për bashkëpunim ...

Abrashi: Reciprocitetin që po e proklamon Kurti, Haradinaj e vendosi në nëntor të 2018
Abrashi: Reciprocitetin që po e proklamon Kurti, Haradinaj e vendosi në nëntor të 2018 Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi mbrëmë ishte i ftuar në Klan Kosova ku foli për situatën politike pas rrëzimit të Qeverisë, si ...
EkonomiaOnline | 02-Apr-2020 11:20
Abrashi: Reciprocitetin që po e proklamon Kurti, Haradinaj e vendosi në nëntor të 2018 Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi mbrëmë ishte i ftuar në Klan Kosova ku foli për situatën politike pas rrëzimit të Qeverisë, si ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved