ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 20:46

Britani. 569 viktima dhe 4.200 raste të reja në 24 orët e findit

Britani. 569 viktima dhe 4.200 raste të reja në 24 orët e findit
Kjo eshte dita e tete radhazi qe njeh rritje te numrit te te vdekurve, ndersa 4.244 persona te tjere u diagnostikuan rezultuan pozitive, duke e çuar ne 33.718 numrin total te te prekurve ne kete vend. Sipas Statistikave ...
ikub.al | 02-Apr-2020 16:26
Kjo eshte dita e tete radhazi qe njeh rritje te numrit te te vdekurve, ndersa 4.244 persona te tjere u diagnostikuan rezultuan pozitive, duke e çuar ne 33.718 numrin total te te prekurve ne kete vend. Sipas Statistikave ...

Shtohen të infektuarit/ Rritet numri në disa qytete
Tre raste të reja me Covid 19 janë identifikuar në qytetin e Elbasanit duke e çuar në 8 numrin total të të prekurve në këtë qytet, mes tyre një i shëruar.
Top Channel | 02-Apr-2020 15:13
Tre raste të reja me Covid 19 janë identifikuar në qytetin e Elbasanit duke e çuar në 8 numrin total të të prekurve në këtë qytet, mes tyre një i shëruar.

Spanja rekord vdekjesh, bien rastet e reja. Masat po funksionojnë
Numri i pergjithshem i te vdekurve shkon keshtu ne mbi 10 mije persona. Numri i rasteve te reja gjithashtu u rrit me 8.102 ne 24 oret e fundit, duke e çuar gjithsej nga 102.136 ne 110.238 numrin e pergjithshem te ...
ikub.al | 02-Apr-2020 12:12
Numri i pergjithshem i te vdekurve shkon keshtu ne mbi 10 mije persona. Numri i rasteve te reja gjithashtu u rrit me 8.102 ne 24 oret e fundit, duke e çuar gjithsej nga 102.136 ne 110.238 numrin e pergjithshem te ...

Bilanc tragjik viktimash në Spanjë, 950 persona vdesin nga COVID-19 në 24 orë. Ja sa shkon numri i të infektuarve
950 persona kanë ndërruar jetë në 24 orë në Spanjë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 10,003, ndërsa numri total i të infektuarve ka shkuar në 110.238. Nënkryetari i Komunitetit të Madridit, Ignacio ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 12:22
950 persona kanë ndërruar jetë në 24 orë në Spanjë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 10,003, ndërsa numri total i të infektuarve ka shkuar në 110.238. Nënkryetari i Komunitetit të Madridit, Ignacio ...

2/3-at e vdekjeve nga koronavirusi janë regjistruar në Itali, Francë, Spanjë, SHBA
Statistika italiane e pasojave shëndetësore të koronavirusit nuk është më rast i izoluar. Franca, Spanja dhe SHBA i janë bashkuar listës duke shënuar në përditmëri situatën e rëndë. Në Francë raportohet se janë të ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 09:28
Statistika italiane e pasojave shëndetësore të koronavirusit nuk është më rast i izoluar. Franca, Spanja dhe SHBA i janë bashkuar listës duke shënuar në përditmëri situatën e rëndë. Në Francë raportohet se janë të ...

SHBA, numri i viktimave nga Covid-19 kalon shifrën 5 000
Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kaloi pragun e 5 000 personave sipas buletinit të universitetit ”Johns Hopkins”. ”Në vend ka 215 417 infeksione, 5 116 vdekje dhe 8 566 ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 09:28
Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kaloi pragun e 5 000 personave sipas buletinit të universitetit ”Johns Hopkins”. ”Në vend ka 215 417 infeksione, 5 116 vdekje dhe 8 566 ...

SHBA. 908 viktima dhe 25.676 raste të reja në 24 orët e fundit
Infeksionet e reja ne te gjithe vendin u rriten me 25.676 te Merkuren, ndersa vdekjet nga koronavirusi u rriten me 908 viktima. Numri i vdekjeve ne SHBA tani ka tejkaluar numrin e vdekjeve te raportuara ne Kine (3.309), ...
ikub.al | 01-Apr-2020 21:23
Infeksionet e reja ne te gjithe vendin u rriten me 25.676 te Merkuren, ndersa vdekjet nga koronavirusi u rriten me 908 viktima. Numri i vdekjeve ne SHBA tani ka tejkaluar numrin e vdekjeve te raportuara ne Kine (3.309), ...

Spanja 950 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit, kap Italinë për numrin e të infektuarve
Spanja ka regjistruar një tjetër shifër të zezë për sot ku ka deklaruar 950 viktima në 24 orët e fundit. Një rritje me afër 100 viktimash nga dita në ditë për Spanjën pasi dje kishte 864 të vdekur nga koronavirus. Po ...
Telegraf | 02-Apr-2020 12:19
Spanja ka regjistruar një tjetër shifër të zezë për sot ku ka deklaruar 950 viktima në 24 orët e fundit. Një rritje me afër 100 viktimash nga dita në ditë për Spanjën pasi dje kishte 864 të vdekur nga koronavirus. Po ...

Belgjika tejkalon një mijë të vdekur/ 183 viktima për 24 orë
Situatë alarmante edhe në Belgjikë. Numri i të vdekurve dhe të infektuarve po rritet frikshëm. Mediat e huaja raportojnë se në Belgjikë është tejkaluar shifra e një mijë të vdekurve. Aty numërohen 1.011 viktima, nga ku ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 11:25
Situatë alarmante edhe në Belgjikë. Numri i të vdekurve dhe të infektuarve po rritet frikshëm. Mediat e huaja raportojnë se në Belgjikë është tejkaluar shifra e një mijë të vdekurve. Aty numërohen 1.011 viktima, nga ku ...

Itali. 727 viktima dhe 2.937 raste më shumë se dje
Ne prononcimin e tij per shtypin, shefi i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli prezantoi shifrat e semundjes per sot. Gjithsej jane 80.572 paciente me koronavirus, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme ...
ikub.al | 01-Apr-2020 19:00
Ne prononcimin e tij per shtypin, shefi i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli prezantoi shifrat e semundjes per sot. Gjithsej jane 80.572 paciente me koronavirus, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme ...

Anglia e Franca në ditë të zeza, bota i afrohet 1 milion të prekurve
Franca dhe Anglia po përjetojnë ditë të zeza në luftën kundër COVID-19. 509 persona kanë gjetur vdekjen këtë të mërkurë në Francë duke e cuar shifrën totalë të viktimave në këtë vend në 4032. 57 mijë janë rastet e te ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 23:00
Franca dhe Anglia po përjetojnë ditë të zeza në luftën kundër COVID-19. 509 persona kanë gjetur vdekjen këtë të mërkurë në Francë duke e cuar shifrën totalë të viktimave në këtë vend në 4032. 57 mijë janë rastet e te ...

Koronavirusi nuk njeh “limite” në SHBA, dyfishim i viktimave në pak ditë
Ritmet e përhapjes së COVID-19 në SHBA janë vërtet të frikshme. Numri i të prekurve tashmë ka prekur 205 mijë teksa vetëm këtë të mërkurë janë më shumë se 17 mijë paciente të rinj. Numri i viktimave sipas autoriteteve ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 22:22
Ritmet e përhapjes së COVID-19 në SHBA janë vërtet të frikshme. Numri i të prekurve tashmë ka prekur 205 mijë teksa vetëm këtë të mërkurë janë më shumë se 17 mijë paciente të rinj. Numri i viktimave sipas autoriteteve ...

Itali/ Numri i viktimave nga koronavirusi ka pësuar rënie
Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali kanë pësuar rënie, ku shënohen 727 të tilla në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë e 574 pasi në 24 orët e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 21:32
Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali kanë pësuar rënie, ku shënohen 727 të tilla në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë e 574 pasi në 24 orët e ...

Zvicër/ 432 viktima nga koronavirusi, 18 mijë të infektuar
Koronavirusi po përhapet me ritme të shpejta në të gjithë botën, ndërsa përveç Italisë, disa nga vatrat kryesore të virusit janë Spanja, SHBA dhe së fundmi Britania e Madhe. Ndërkohë, në në Zvicër janë shënuar deri tani ...
Aktuale.MK | 02-Apr-2020 16:26
Koronavirusi po përhapet me ritme të shpejta në të gjithë botën, ndërsa përveç Italisë, disa nga vatrat kryesore të virusit janë Spanja, SHBA dhe së fundmi Britania e Madhe. Ndërkohë, në në Zvicër janë shënuar deri tani ...

50 të vdekur në Greqi, 90 të tjerë në gjëndje kritike
Vetëm një viktima ka regjistruar këtë të mërkurë Greqia, nga COVID-19. Të dhënat zyrtare të shpërndara nga Ministria e Shëndetësise konfirmojnë se numri total I viktimave deri tani ka shkuar në 50. Numri I rasteve të ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 19:16
Vetëm një viktima ka regjistruar këtë të mërkurë Greqia, nga COVID-19. Të dhënat zyrtare të shpërndara nga Ministria e Shëndetësise konfirmojnë se numri total I viktimave deri tani ka shkuar në 50. Numri I rasteve të ...

?569 të vdekur nga Koronavirusi sot në Britani të Madhe
Britania e Madhe ka bërë të ditur edhe për 569 vdekje të reja në 24 orët e fundit, duke ngritur bilancin e përgjithshëm në 2.921 ose katërfish më shumë se në javën e kaluar. 4.244 persona të tjerë u diagnostikuan me ...
Medial | 02-Apr-2020 15:57
Britania e Madhe ka bërë të ditur edhe për 569 vdekje të reja në 24 orët e fundit, duke ngritur bilancin e përgjithshëm në 2.921 ose katërfish më shumë se në javën e kaluar. 4.244 persona të tjerë u diagnostikuan me ...

Pothuajse ka arritur në një milion numri i të prekurve me koronavirus
Deri tani 955 mijë e 412 persona janë të prekur me këtë virus, derisa numri i viktimave ka shkuar në 48,579, ndërsa 203 mijë e 13 persona janë shëruar nga virusi. Vetëm në Amerikë, 215 mijë e 357 persona janë infektuar ...
AlbInfo | 02-Apr-2020 15:40
Deri tani 955 mijë e 412 persona janë të prekur me këtë virus, derisa numri i viktimave ka shkuar në 48,579, ndërsa 203 mijë e 13 persona janë shëruar nga virusi. Vetëm në Amerikë, 215 mijë e 357 persona janë infektuar ...

Shifra e të infektuarve në botë nga virusi, afër milionit të parë
Spanja dhe Irani vazhdojnë të kenë rritjen më të madhe të numrit të të infektuarve nga koronavirusi, derisa SHBA-të mbajnë bilancin më të madh të personave të infektuar në botë. Në 24 orët e fundit në Spanjë janë ...
Alsat-M | 02-Apr-2020 15:40
Spanja dhe Irani vazhdojnë të kenë rritjen më të madhe të numrit të të infektuarve nga koronavirusi, derisa SHBA-të mbajnë bilancin më të madh të personave të infektuar në botë. Në 24 orët e fundit në Spanjë janë ...

COVID-19, Numri i të shëruarve në botë mbi 200 000
Numri i personave të shëruar në mbarë botën nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka tejkaluar shifrën 200 mijë. Sipas faqes në web “Worldometer” që përpilon të dhënat rreth rasteve me COVID-19 në mbarë botën, deri më tani ...
Lexo | 02-Apr-2020 15:14
Numri i personave të shëruar në mbarë botën nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka tejkaluar shifrën 200 mijë. Sipas faqes në web “Worldometer” që përpilon të dhënat rreth rasteve me COVID-19 në mbarë botën, deri më tani ...

Vijon bilanci tragjik në Itali, 727 viktima në 24 orë
Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 727 viktima nga koronavirusi. Ndërkohë, numri i të infektuarve ka pësuar rritje, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2 937 raste të reja me COVID-19, ndërkohë që ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 18:27
Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 727 viktima nga koronavirusi. Ndërkohë, numri i të infektuarve ka pësuar rritje, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2 937 raste të reja me COVID-19, ndërkohë që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved