ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 15:55

Thaçi i kërkon VV-së emrin e mandatarit për formimin e qeverisë

Thaçi i kërkon VV-së emrin e mandatarit për formimin e qeverisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...
Top Channel | 02-Apr-2020 16:57
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas konsultimeve që ka pasur më liderët e partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës, të enjten i ka kërkuar Lëvizjes Vetëvendosje, që të propozojë një kandidat për ...

Hashim Thaçi, letër Albin Kurtit: Më jep një emër të ri për Kryeministër
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar përmes një letre kreut të qeverisë në detyrë e shefit të LVV, Albin Kurti nga i cili ka kërkuar që të propozojë kandidatin e ri që të mandatohet për kryeministër. Në ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 14:43
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar përmes një letre kreut të qeverisë në detyrë e shefit të LVV, Albin Kurti nga i cili ka kërkuar që të propozojë kandidatin e ri që të mandatohet për kryeministër. Në ...

Publicisti Veton Surroi: Situata politike në Kosovë nuk duhet të bëhet pengesë për përballimin e krizës së koronavirusit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar ditën e sotme nga Lëvizja Vetëvendosje, dërgimin e emrit të kandidatit për kryeministër, pas rrëzimit të qeverisë në Kuvend. Procesi i krijimit të qeverisë së re nënkupton ...
Telegraf | 02-Apr-2020 17:52
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar ditën e sotme nga Lëvizja Vetëvendosje, dërgimin e emrit të kandidatit për kryeministër, pas rrëzimit të qeverisë në Kuvend. Procesi i krijimit të qeverisë së re nënkupton ...

Thaci i kërkon Albin Kurtit kandidat tjetër për Kryeministër
Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi i ka kërkuar kryeministrit në detyrë dhe kryetarit të levizjes vetevendosje Albin Kurti, të propozojë një kandidat tjetër për formimin e Qeverisë. Në një letër që kreu I shtetit ia ka ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 16:15
Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi i ka kërkuar kryeministrit në detyrë dhe kryetarit të levizjes vetevendosje Albin Kurti, të propozojë një kandidat tjetër për formimin e Qeverisë. Në një letër që kreu I shtetit ia ka ...

Nuk ka afat kushtetues që Kurti t’i përgjigjet Presidentit për mandatarin
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për ta mandatuar për kryeministër të ri të Kosovës. Njohës të Kushtetutës, thonë se nuk ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 16:38
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që të propozojë kandidatin e ri për ta mandatuar për kryeministër të ri të Kosovës. Njohës të Kushtetutës, thonë se nuk ...

Kollçaku pas letrës së presidentit për mandatarin: Kjo është grabitje e pushtetit, në kundërshtim me Kushtetutën
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku ka reaguar përmes një postimi në Facebook, pas letrës që presidenti, Hashim Thaçi i ka dërguar kreut të LVV-së, Albin Kurtit ku i kërkon propozimin e ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 15:37
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku ka reaguar përmes një postimi në Facebook, pas letrës që presidenti, Hashim Thaçi i ka dërguar kreut të LVV-së, Albin Kurtit ku i kërkon propozimin e ...

Pas takimeve me liderët e partive më të mëdha, Thaçi vendos sot për fatin e qeverisë së re në Kosovë
KOSOVA Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimet që kishte sot me tre liderët e partive më të mëdha në vend. Për takimin me kreun e VV-së, Thaçi ka thënë se ishte i karakterit procedurial dhe juridik, ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 08:03
KOSOVA Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimet që kishte sot me tre liderët e partive më të mëdha në vend. Për takimin me kreun e VV-së, Thaçi ka thënë se ishte i karakterit procedurial dhe juridik, ...

Thaçi i shkruan Kurtit, i kërkon propozimin e mandatarit të ri për formimin e Qeverisë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i është përgjigjur përmes dy letrave kryeministrit në detyrë njëherësh edhe liderit të LVV-së, Albin Kurti, ku i ka kërkuar një emër të ri për ta mandatuar si kandidat për ta formuar ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 14:22
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i është përgjigjur përmes dy letrave kryeministrit në detyrë njëherësh edhe liderit të LVV-së, Albin Kurti, ku i ka kërkuar një emër të ri për ta mandatuar si kandidat për ta formuar ...

Thaçi i shkruan Kurtit, i kërkon një emër për Qeverinë e re
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka kërkuar kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje një emër të ri për ta mandatuar si kandidat për ta formuar Qeverinë e re. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka kërkuar kryeministrit ...
Monitor | 02-Apr-2020 15:34
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka kërkuar kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje një emër të ri për ta mandatuar si kandidat për ta formuar Qeverinë e re. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka kërkuar kryeministrit ...

Thaçi: Kosova po rrezikohet shkaku i pandemisë dhe rrëzimit të Qeverisë
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaroi sot se do të veprojë në përputhje të plotë me Kushtetutën dhe ligjet e Kosovës në lidhje me hapat që duhet të ndërmarrë pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Këto komente Thaçi i ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 14:01
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaroi sot se do të veprojë në përputhje të plotë me Kushtetutën dhe ligjet e Kosovës në lidhje me hapat që duhet të ndërmarrë pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Këto komente Thaçi i ...

Haradinaj pas takimit me Thaçin: Mbajtja e zgjedhjeve në këtë kohë është e pamundur
Ka përfunduar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Pas takimit, kreu i AAK-së tha para mediave se shkuarja në zgjedhje është e ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 12:48
Ka përfunduar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Pas takimit, kreu i AAK-së tha para mediave se shkuarja në zgjedhje është e ...

Kinolli: Jemi për formimin e një qeverie të re, në këtë situatë nuk është koha për zgjedhje
Albert Kinolli nga grupi parlamentar “6 Plus”, pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në këtë kohë pandemie nuk është koha e duhur për tu mbajtur zgjedhjet. Kinolli ka theksuar se ata janë për ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 12:29
Albert Kinolli nga grupi parlamentar “6 Plus”, pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në këtë kohë pandemie nuk është koha e duhur për tu mbajtur zgjedhjet. Kinolli ka theksuar se ata janë për ...

Limaj: Të respektohet Kushtetuta dhe të shmangen zgjedhjet e parakohshme
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se ka kërkuar nga presidenti që të respektohet Kushtetuta e Republikës së Kosovës pikë për pikë, e që në situatën në të cilën ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 12:12
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se ka kërkuar nga presidenti që të respektohet Kushtetuta e Republikës së Kosovës pikë për pikë, e që në situatën në të cilën ...

Thaçi nis takimin me Haradinajn
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot ka vazhduar me ditën e dytë të konsultimeve me partitë politike. Pasi takoi përfaqësuesit e Listës Serbe, kryetarin e Nismas, Fatmir Limaj dhe grupin parlamentar “6 Plus”, ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 12:12
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot ka vazhduar me ditën e dytë të konsultimeve me partitë politike. Pasi takoi përfaqësuesit e Listës Serbe, kryetarin e Nismas, Fatmir Limaj dhe grupin parlamentar “6 Plus”, ...

Bajqinovci dhe Konjufca: Dilni dhe matuni
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Mefail Bajqinovci dhe ministri në detyrë i Punëve të Jashme Glauk Konjufca, e kanë kaluar sot kohën duke ecur nëpër Bjeshkët e Popovës, mes Bajgorës dhe Llapit. Ata patën një porosi për ...
Medial | 02-Apr-2020 17:55
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Mefail Bajqinovci dhe ministri në detyrë i Punëve të Jashme Glauk Konjufca, e kanë kaluar sot kohën duke ecur nëpër Bjeshkët e Popovës, mes Bajgorës dhe Llapit. Ata patën një porosi për ...

Pas takimit ‘kokë më kokë’, Kurti sërish letër Thaçit
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka dërguar edhe një letër presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit që sot zhvilluan bashkërisht.
Top Channel | 01-Apr-2020 21:29
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka dërguar edhe një letër presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit që sot zhvilluan bashkërisht.

Bajqinovci dhe Konjufca: Dilni dhe matuni
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Mefail Bajqinovci dhe ministri në detyrë i Punëve të Jashme Glauk Konjufca, e kanë kaluar sot kohën duke ecur nëpër Bjeshkët e Popovës, mes Bajgorës dhe Llapit. Ata patën një porosi për ...
Arbresh | 02-Apr-2020 17:55
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Mefail Bajqinovci dhe ministri në detyrë i Punëve të Jashme Glauk Konjufca, e kanë kaluar sot kohën duke ecur nëpër Bjeshkët e Popovës, mes Bajgorës dhe Llapit. Ata patën një porosi për ...

“Të nënshkruajmë marrëveshjen, heqim qafe Serbinë’’, Thaçi konfirmon ofertën ndaj Kurtit: I thashë madje të marrë 2-3 këmisha, ofertave të SHBA s’mund t’i themi jo
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimin dy orësh që javë më parë kishte me kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurti. Detaje nga ky takim kishte zbuluar vetë Kurti në seancën për rrëzimin e ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 23:12
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimin dy orësh që javë më parë kishte me kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurti. Detaje nga ky takim kishte zbuluar vetë Kurti në seancën për rrëzimin e ...

Thaçi përfundon takimin me Grupin parlamentar “6 Plus”
E plotësuar: Presidenti Hashim Thaçi ka përfunduar takimin me Grupin parlamentar “6 Plus”. Pas përfundimit të këtij takimi, Thaçi ka nisur takimin me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Këto takime po mbahen me ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 12:02
E plotësuar: Presidenti Hashim Thaçi ka përfunduar takimin me Grupin parlamentar “6 Plus”. Pas përfundimit të këtij takimi, Thaçi ka nisur takimin me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Këto takime po mbahen me ...

Bajqinovci dhe Konjufca: Dilni dhe matuni
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Mefail Bajqinovci dhe ministri në detyrë i Punëve të Jashme Glauk Konjufca, e kanë kaluar sot kohën duke ecur nëpër Bjeshkët e Popovës, mes Bajgorës dhe Llapit. Ata patën një porosi për ...
Klan Kosova | 02-Apr-2020 17:52
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Mefail Bajqinovci dhe ministri në detyrë i Punëve të Jashme Glauk Konjufca, e kanë kaluar sot kohën duke ecur nëpër Bjeshkët e Popovës, mes Bajgorës dhe Llapit. Ata patën një porosi për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved