ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 05:33

Itali. 727 viktima dhe 2.937 raste më shumë se dje

Itali. 727 viktima dhe 2.937 raste më shumë se dje
Ne prononcimin e tij per shtypin, shefi i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli prezantoi shifrat e semundjes per sot. Gjithsej jane 80.572 paciente me koronavirus, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme ...
ikub.al | 01-Apr-2020 19:00
Ne prononcimin e tij per shtypin, shefi i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli prezantoi shifrat e semundjes per sot. Gjithsej jane 80.572 paciente me koronavirus, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme ...

Anglia e Franca në ditë të zeza, bota i afrohet 1 milion të prekurve
Franca dhe Anglia po përjetojnë ditë të zeza në luftën kundër COVID-19. 509 persona kanë gjetur vdekjen këtë të mërkurë në Francë duke e cuar shifrën totalë të viktimave në këtë vend në 4032. 57 mijë janë rastet e te ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 23:00
Franca dhe Anglia po përjetojnë ditë të zeza në luftën kundër COVID-19. 509 persona kanë gjetur vdekjen këtë të mërkurë në Francë duke e cuar shifrën totalë të viktimave në këtë vend në 4032. 57 mijë janë rastet e te ...

Koronavirusi/ Shqipëria ka përqindjen më të lartë të vdekshmërisë në rajon
Përqindja e vdekshmërisë në Shqipëri në raport me numrin e të prekurve nga Covid -19 është 5.7 %, që është pothuaj dyfishi i vendeve të tjera të rajonit. Kjo shifër është madje më e lartë sesa përqindja e vdekshmërisë ...
Telegraf | 01-Apr-2020 22:30
Përqindja e vdekshmërisë në Shqipëri në raport me numrin e të prekurve nga Covid -19 është 5.7 %, që është pothuaj dyfishi i vendeve të tjera të rajonit. Kjo shifër është madje më e lartë sesa përqindja e vdekshmërisë ...

Itali/ Numri i viktimave nga koronavirusi ka pësuar rënie
Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali kanë pësuar rënie, ku shënohen 727 të tilla në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë e 574 pasi në 24 orët e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 21:32
Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali kanë pësuar rënie, ku shënohen 727 të tilla në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë e 574 pasi në 24 orët e ...

Vijon bilanci tragjik në Itali, 727 viktima në 24 orë
Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 727 viktima nga koronavirusi. Ndërkohë, numri i të infektuarve ka pësuar rritje, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2 937 raste të reja me COVID-19, ndërkohë që ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 18:27
Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 727 viktima nga koronavirusi. Ndërkohë, numri i të infektuarve ka pësuar rritje, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2 937 raste të reja me COVID-19, ndërkohë që ...

50 të vdekur në Greqi, 90 të tjerë në gjëndje kritike
Vetëm një viktima ka regjistruar këtë të mërkurë Greqia, nga COVID-19. Të dhënat zyrtare të shpërndara nga Ministria e Shëndetësise konfirmojnë se numri total I viktimave deri tani ka shkuar në 50. Numri I rasteve të ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 19:16
Vetëm një viktima ka regjistruar këtë të mërkurë Greqia, nga COVID-19. Të dhënat zyrtare të shpërndara nga Ministria e Shëndetësise konfirmojnë se numri total I viktimave deri tani ka shkuar në 50. Numri I rasteve të ...

Më shumë se 43 000 të vdekur në botë nga COVID-19
Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar të paktën 43 082 të vdekur në botë që prej shfaqjes së tij në dhjetor në Kinë, sipas të dhënave zyrtare në orën 11:00 GMT. Më shumë se 865 970 raste të infektuar janë ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 15:33
Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar të paktën 43 082 të vdekur në botë që prej shfaqjes së tij në dhjetor në Kinë, sipas të dhënave zyrtare në orën 11:00 GMT. Më shumë se 865 970 raste të infektuar janë ...

Sërish pesimizëm në Itali, sot 727 viktima, por rriten rastet e reja
Ndonëse patëm disa ditë positive në raportin e rasteve të reja ditë pas dite, kjo e mërkurë ka sjell një tjetër rritje të pacienteve të rinj në Itali. Sipas të dhënavë zyrtare në 24 orët e fundit kemi 2937 raste të ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 18:27
Ndonëse patëm disa ditë positive në raportin e rasteve të reja ditë pas dite, kjo e mërkurë ka sjell një tjetër rritje të pacienteve të rinj në Itali. Sipas të dhënavë zyrtare në 24 orët e fundit kemi 2937 raste të ...

Koronavirusi/ Gjermania afër Kinës për të infektuar
Gjermania pavarësisht se është shteti i pestë për të infektuar nga koronavirusi po e menaxhon krizën ndryshe nga Italia dhe Spanja. Vetëm 46 viktima ka shënuar Gjermania në 24 orët e fundit teksa ka shënuar 2 mijë e 700 ...
Telegraf | 01-Apr-2020 17:37
Gjermania pavarësisht se është shteti i pestë për të infektuar nga koronavirusi po e menaxhon krizën ndryshe nga Italia dhe Spanja. Vetëm 46 viktima ka shënuar Gjermania në 24 orët e fundit teksa ka shënuar 2 mijë e 700 ...

Bilanc tragjik edhe në Spanjë, 864 viktima 24 orët e fundit
Pas Italisë, Spanja është vendi Europian më i prekur nga pandemia e koronavirusit. Të dhënat e fundit që vijnë janë të frikshme. Vetëm gjatë ditës së sotme janë shënuar 864 të vdekur dhe 7719 të infektuar. Mësohet se në ...
Lapsi | 01-Apr-2020 19:12
Pas Italisë, Spanja është vendi Europian më i prekur nga pandemia e koronavirusit. Të dhënat e fundit që vijnë janë të frikshme. Vetëm gjatë ditës së sotme janë shënuar 864 të vdekur dhe 7719 të infektuar. Mësohet se në ...

727 viktima në Itali gjatë 24 orëve të fundit
Italia e ka nisur muajin prill me një rënie sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi teksa ka shënuar 727 në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë ...
Lapsi | 01-Apr-2020 19:12
Italia e ka nisur muajin prill me një rënie sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi teksa ka shënuar 727 në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë ...

Shifrat tragjike nga Spanja, 864 viktima në 24 orët e fundit
Spanja ka raportuar 864 viktima në 24 orët e fundit për shkak të koronavirusit, duke e çuar në total numrin e të vdekurve nga Covid-19 në 9053. Për të pestën ditë radhazi në Spanjë regjistrohen mbi 800 viktima. ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 12:19
Spanja ka raportuar 864 viktima në 24 orët e fundit për shkak të koronavirusit, duke e çuar në total numrin e të vdekurve nga Covid-19 në 9053. Për të pestën ditë radhazi në Spanjë regjistrohen mbi 800 viktima. ...

563 viktima më shumë në Britani nga koronavirusi në 24 orë
Ka shkuar në 2352 numri i viktimave nga koronavirusi në Britaninë e Madhe, me 563 persona që ndërruan jetën si pasojë e virusit të ri vetëm në 24 orët e fundit. Shërbimi Kombëtar i Shëndetësisë gjithashtu raporton se ...
AlMaKos | 01-Apr-2020 23:23
Ka shkuar në 2352 numri i viktimave nga koronavirusi në Britaninë e Madhe, me 563 persona që ndërruan jetën si pasojë e virusit të ri vetëm në 24 orët e fundit. Shërbimi Kombëtar i Shëndetësisë gjithashtu raporton se ...

Shifra të frikshme edhe në Iran/ Numërohen më shumë se 3 mijë të vdekur
Irani ka raportuar 138 vdekje të reja nga koronavirusi të mërkurën, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 3.036. Shifrat u bënë publike nga zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianush Jahanpoor. Ai shtoi ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 14:07
Irani ka raportuar 138 vdekje të reja nga koronavirusi të mërkurën, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 3.036. Shifrat u bënë publike nga zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianush Jahanpoor. Ai shtoi ...

Numri i të infektuarve nga koronavirusi në SHBA arrin në 200 mijë
SHBA ka raportuar më shumë se 200 mijë raste nga koronavirusi, në bazë të shifrave të fundit nga Universiteti John Hopkins. Sipas mediave të huaja, numri i të infektuarve në total është 203 mijë e 608, ndërsa Italia ka ...
Medial | 01-Apr-2020 22:11
SHBA ka raportuar më shumë se 200 mijë raste nga koronavirusi, në bazë të shifrave të fundit nga Universiteti John Hopkins. Sipas mediave të huaja, numri i të infektuarve në total është 203 mijë e 608, ndërsa Italia ka ...

Shifrat: Tre mujori i parë i 2019-ës shënoi 185 mijë viktima, 21 mijë më shumë se tremujori i këtij viti pandemie në Itali
Pandemia Covid-19 e cila ka ‘mbërthyer’ me qindra vende të botës, përfshirë edhe Shqipërinë, ka shënuar plot 45.598 viktima ndërsa numri i të infektuarve arrin në mbi 910.000 të infektuar. Referencë: ...
Lexo | 01-Apr-2020 21:51
Pandemia Covid-19 e cila ka ‘mbërthyer’ me qindra vende të botës, përfshirë edhe Shqipërinë, ka shënuar plot 45.598 viktima ndërsa numri i të infektuarve arrin në mbi 910.000 të infektuar. Referencë: ...

Drejtori i OBSH-së shprehet i shqetësuar me shkallën e vdekjeve nga coronavirusi
Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetit, Tedros Adhanom Ghrebreyesus, gjatë një konference në Gjenevë, ka thënë se është mjaft i shqetësuar për shkallën e vdekjeve dhe përhapjen e shpejtë të coronavirusit. “Gjatë ...
Shenja | 01-Apr-2020 21:29
Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetit, Tedros Adhanom Ghrebreyesus, gjatë një konference në Gjenevë, ka thënë se është mjaft i shqetësuar për shkallën e vdekjeve dhe përhapjen e shpejtë të coronavirusit. “Gjatë ...

Drejtori i OBSH-së shprehet i shqetësuar me shkallën e vdekjeve nga koronavirusi
Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetit, Tedros Adhanom Ghrebreyesus, gjatë një konference në Gjenevë, ka thënë se është mjaft i shqetësuar për shkallën e vdekjeve dhe përhapjen e shpejtë të coronavirusit. “Gjatë ...
Arbresh | 01-Apr-2020 20:45
Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetit, Tedros Adhanom Ghrebreyesus, gjatë një konference në Gjenevë, ka thënë se është mjaft i shqetësuar për shkallën e vdekjeve dhe përhapjen e shpejtë të coronavirusit. “Gjatë ...

912 viktima në një ditë në ShBA, mbi 200 000 të prekur
31 marsi është mbyllur me një bilanc shumë tragjik sa u përket vdekejev të Koronavirusit në SHBA, 912 persona kanë humbur jetën. Kjo do të thotë se janë 354 vdekje më shumë se data 30.Ndërsa sot raportohet se numri i ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 20:37
31 marsi është mbyllur me një bilanc shumë tragjik sa u përket vdekejev të Koronavirusit në SHBA, 912 persona kanë humbur jetën. Kjo do të thotë se janë 354 vdekje më shumë se data 30.Ndërsa sot raportohet se numri i ...

Itali, regjistrohet ulje e numrit të viktimave, 727 në 24 orët e fundit
Italia e ka nisur muajin prill me një rënie sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi teksa ka shënuar 727 në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë ...
Shenja | 01-Apr-2020 20:28
Italia e ka nisur muajin prill me një rënie sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi teksa ka shënuar 727 në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved