ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 14:42

Britani. 569 viktima dhe 4.200 raste të reja në 24 orët e findit

Britani. 569 viktima dhe 4.200 raste të reja në 24 orët e findit
Kjo eshte dita e tete radhazi qe njeh rritje te numrit te te vdekurve, ndersa 4.244 persona te tjere u diagnostikuan rezultuan pozitive, duke e çuar ne 33.718 numrin total te te prekurve ne kete vend. Sipas Statistikave ...
ikub.al | 02-Apr-2020 16:26
Kjo eshte dita e tete radhazi qe njeh rritje te numrit te te vdekurve, ndersa 4.244 persona te tjere u diagnostikuan rezultuan pozitive, duke e çuar ne 33.718 numrin total te te prekurve ne kete vend. Sipas Statistikave ...

53 viktima në Greqi, virusi nis të përhapet edhe në kampet e refugjatëve
3 viktima janë regjistruar në Greqi këtë të enjte si pasojë e COVID-19. Burime zyrtare nga Ministria e Shëndetësise konfirmuan se numri total i viktimave nga kjo sëmundje ka shkuar në 53. Ndërkohe në 24 orët e fundit ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 17:35
3 viktima janë regjistruar në Greqi këtë të enjte si pasojë e COVID-19. Burime zyrtare nga Ministria e Shëndetësise konfirmuan se numri total i viktimave nga kjo sëmundje ka shkuar në 53. Ndërkohe në 24 orët e fundit ...

2/3-at e vdekjeve nga koronavirusi janë regjistruar në Itali, Francë, Spanjë, SHBA
Statistika italiane e pasojave shëndetësore të koronavirusit nuk është më rast i izoluar. Franca, Spanja dhe SHBA i janë bashkuar listës duke shënuar në përditmëri situatën e rëndë. Në Francë raportohet se janë të ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 09:28
Statistika italiane e pasojave shëndetësore të koronavirusit nuk është më rast i izoluar. Franca, Spanja dhe SHBA i janë bashkuar listës duke shënuar në përditmëri situatën e rëndë. Në Francë raportohet se janë të ...

Spanja 950 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit, kap Italinë për numrin e të infektuarve
Spanja ka regjistruar një tjetër shifër të zezë për sot ku ka deklaruar 950 viktima në 24 orët e fundit. Një rritje me afër 100 viktimash nga dita në ditë për Spanjën pasi dje kishte 864 të vdekur nga koronavirus. Po ...
Telegraf | 02-Apr-2020 12:19
Spanja ka regjistruar një tjetër shifër të zezë për sot ku ka deklaruar 950 viktima në 24 orët e fundit. Një rritje me afër 100 viktimash nga dita në ditë për Spanjën pasi dje kishte 864 të vdekur nga koronavirus. Po ...

Belgjika tejkalon një mijë të vdekur/ 183 viktima për 24 orë
Situatë alarmante edhe në Belgjikë. Numri i të vdekurve dhe të infektuarve po rritet frikshëm. Mediat e huaja raportojnë se në Belgjikë është tejkaluar shifra e një mijë të vdekurve. Aty numërohen 1.011 viktima, nga ku ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 11:25
Situatë alarmante edhe në Belgjikë. Numri i të vdekurve dhe të infektuarve po rritet frikshëm. Mediat e huaja raportojnë se në Belgjikë është tejkaluar shifra e një mijë të vdekurve. Aty numërohen 1.011 viktima, nga ku ...

Itali. 727 viktima dhe 2.937 raste më shumë se dje
Ne prononcimin e tij per shtypin, shefi i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli prezantoi shifrat e semundjes per sot. Gjithsej jane 80.572 paciente me koronavirus, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme ...
ikub.al | 01-Apr-2020 19:00
Ne prononcimin e tij per shtypin, shefi i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli prezantoi shifrat e semundjes per sot. Gjithsej jane 80.572 paciente me koronavirus, me nje rritje ne krahasim me diten e djeshme ...

Anglia e Franca në ditë të zeza, bota i afrohet 1 milion të prekurve
Franca dhe Anglia po përjetojnë ditë të zeza në luftën kundër COVID-19. 509 persona kanë gjetur vdekjen këtë të mërkurë në Francë duke e cuar shifrën totalë të viktimave në këtë vend në 4032. 57 mijë janë rastet e te ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 23:00
Franca dhe Anglia po përjetojnë ditë të zeza në luftën kundër COVID-19. 509 persona kanë gjetur vdekjen këtë të mërkurë në Francë duke e cuar shifrën totalë të viktimave në këtë vend në 4032. 57 mijë janë rastet e te ...

Koronavirusi/ Shqipëria ka përqindjen më të lartë të vdekshmërisë në rajon
Përqindja e vdekshmërisë në Shqipëri në raport me numrin e të prekurve nga Covid -19 është 5.7 %, që është pothuaj dyfishi i vendeve të tjera të rajonit. Kjo shifër është madje më e lartë sesa përqindja e vdekshmërisë ...
Telegraf | 01-Apr-2020 22:30
Përqindja e vdekshmërisë në Shqipëri në raport me numrin e të prekurve nga Covid -19 është 5.7 %, që është pothuaj dyfishi i vendeve të tjera të rajonit. Kjo shifër është madje më e lartë sesa përqindja e vdekshmërisë ...

Itali/ Numri i viktimave nga koronavirusi ka pësuar rënie
Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali kanë pësuar rënie, ku shënohen 727 të tilla në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë e 574 pasi në 24 orët e ...
Telegraf | 01-Apr-2020 21:32
Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali kanë pësuar rënie, ku shënohen 727 të tilla në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron 13 mijë e 155 viktima kurse të prekur ka 110 mijë e 574 pasi në 24 orët e ...

50 të vdekur në Greqi, 90 të tjerë në gjëndje kritike
Vetëm një viktima ka regjistruar këtë të mërkurë Greqia, nga COVID-19. Të dhënat zyrtare të shpërndara nga Ministria e Shëndetësise konfirmojnë se numri total I viktimave deri tani ka shkuar në 50. Numri I rasteve të ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 19:16
Vetëm një viktima ka regjistruar këtë të mërkurë Greqia, nga COVID-19. Të dhënat zyrtare të shpërndara nga Ministria e Shëndetësise konfirmojnë se numri total I viktimave deri tani ka shkuar në 50. Numri I rasteve të ...

Vijon bilanci tragjik në Itali, 727 viktima në 24 orë
Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 727 viktima nga koronavirusi. Ndërkohë, numri i të infektuarve ka pësuar rritje, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2 937 raste të reja me COVID-19, ndërkohë që ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 18:27
Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 727 viktima nga koronavirusi. Ndërkohë, numri i të infektuarve ka pësuar rritje, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2 937 raste të reja me COVID-19, ndërkohë që ...

Shqipëria, e fundit në rajon për numrin e testeve mbi koronavirusin
Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Bosnje-Hercegovina, kanë bërë nga 4 mijë deri në 5 mijë teste për koronavirus. Ndërsa Shqipëria me 1 823 testime në total renditet në fund të listës bashkë me Kosovën dhe Malin e Zi. A ...
Gazeta Express | 02-Apr-2020 16:41
Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Bosnje-Hercegovina, kanë bërë nga 4 mijë deri në 5 mijë teste për koronavirus. Ndërsa Shqipëria me 1 823 testime në total renditet në fund të listës bashkë me Kosovën dhe Malin e Zi. A ...

Zvicër/ 432 viktima nga koronavirusi, 18 mijë të infektuar
Koronavirusi po përhapet me ritme të shpejta në të gjithë botën, ndërsa përveç Italisë, disa nga vatrat kryesore të virusit janë Spanja, SHBA dhe së fundmi Britania e Madhe. Ndërkohë, në në Zvicër janë shënuar deri tani ...
Aktuale.MK | 02-Apr-2020 16:26
Koronavirusi po përhapet me ritme të shpejta në të gjithë botën, ndërsa përveç Italisë, disa nga vatrat kryesore të virusit janë Spanja, SHBA dhe së fundmi Britania e Madhe. Ndërkohë, në në Zvicër janë shënuar deri tani ...

Pothuajse ka arritur në një milion numri i të prekurve me koronavirus
Deri tani 955 mijë e 412 persona janë të prekur me këtë virus, derisa numri i viktimave ka shkuar në 48,579, ndërsa 203 mijë e 13 persona janë shëruar nga virusi. Vetëm në Amerikë, 215 mijë e 357 persona janë infektuar ...
AlbInfo | 02-Apr-2020 15:40
Deri tani 955 mijë e 412 persona janë të prekur me këtë virus, derisa numri i viktimave ka shkuar në 48,579, ndërsa 203 mijë e 13 persona janë shëruar nga virusi. Vetëm në Amerikë, 215 mijë e 357 persona janë infektuar ...

Shifra e të infektuarve në botë nga virusi, afër milionit të parë
Spanja dhe Irani vazhdojnë të kenë rritjen më të madhe të numrit të të infektuarve nga koronavirusi, derisa SHBA-të mbajnë bilancin më të madh të personave të infektuar në botë. Në 24 orët e fundit në Spanjë janë ...
Alsat-M | 02-Apr-2020 15:40
Spanja dhe Irani vazhdojnë të kenë rritjen më të madhe të numrit të të infektuarve nga koronavirusi, derisa SHBA-të mbajnë bilancin më të madh të personave të infektuar në botë. Në 24 orët e fundit në Spanjë janë ...

3,160 të vdekur nga koronavirus në Iran
124 vdekje të tjera me koronavirus u raportuan në Iran të enjten, duke sjellë numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 3,160, tha zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë Kianush Jahanpoor në TV shtetëror. Numri i ...
Medial | 02-Apr-2020 14:28
124 vdekje të tjera me koronavirus u raportuan në Iran të enjten, duke sjellë numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 3,160, tha zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë Kianush Jahanpoor në TV shtetëror. Numri i ...

24 orët e fundit regjistrojnë rekord të zi në Spanjë, shifër e frikshme viktimash dhe të infektuarish
10003 persona kanë humbur jetën në Spanjë nga koronavirusi, 950 vetëm në 24 orët e fundit, raporton Ministria e Shëndetësisë. Numri i rasteve të konfirmuara ka arritur mbi 110 mijë, sipas të dhënave të fundit, ndërsa ai ...
TetovaSot | 02-Apr-2020 13:07
10003 persona kanë humbur jetën në Spanjë nga koronavirusi, 950 vetëm në 24 orët e fundit, raporton Ministria e Shëndetësisë. Numri i rasteve të konfirmuara ka arritur mbi 110 mijë, sipas të dhënave të fundit, ndërsa ai ...

Lajme të mira nga Italia, bie numri i rasteve dhe vdekjeve
Së fundmi, Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 13155, që do të thotë janë 727 viktima në 24 orët e fundit. Në zonën e Lombardisë që ...
Indeks Online | 02-Apr-2020 12:43
Së fundmi, Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 13155, që do të thotë janë 727 viktima në 24 orët e fundit. Në zonën e Lombardisë që ...

Rekord i ri nga Covid-19, Spanja regjistron 950 viktima në 24 orët e fundit
Spanja ka shënuar ditën më të errët për numrin e viktimave gjatë orëve të fundit. Të paktën 10,003 njerëz kanë humbur jetën deri tani pasi u prekën nga Covid-19 në Spanjë, sipas të dhënave më të fundit të Ministrisë së ...
Politiko | 02-Apr-2020 12:29
Spanja ka shënuar ditën më të errët për numrin e viktimave gjatë orëve të fundit. Të paktën 10,003 njerëz kanë humbur jetën deri tani pasi u prekën nga Covid-19 në Spanjë, sipas të dhënave më të fundit të Ministrisë së ...

Rritet në 31 numri i të vdekurve nga COVID-19 në Izrael
Autoritetet shëndetësore izraelite njoftuan se janë konfirmuar 119 raste të reja të infektimeve me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 6.211 Ministria e Shëndetësisë së Izraelit ka njoftuar se numri i ...
Arbresh | 02-Apr-2020 12:05
Autoritetet shëndetësore izraelite njoftuan se janë konfirmuar 119 raste të reja të infektimeve me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 6.211 Ministria e Shëndetësisë së Izraelit ka njoftuar se numri i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved