ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 23:25

Foshnja pesëmuajshe infektohet me koronavirus në Kamenicë të Kosovës

Foshnja pesëmuajshe infektohet me koronavirus në Kamenicë të Kosovës
Mes te prekurve me koronavirus ne Kamenice të Kosovës, është edhe një foshnje vetëm 5 muajshe.
Top Channel | 02-Apr-2020 11:27
Mes te prekurve me koronavirus ne Kamenice të Kosovës, është edhe një foshnje vetëm 5 muajshe.

Foshnja pesëmuajshe infektohet me koronavirus në Kamenicë
Një foshnje pesëmuajshe është prekur nga koronavirusi në Kamenicë, ka thënë infektologu Valbon Krasniqi për Radion Evropa e Lirë. Ai tha se foshnja po qëndron në shtëpi, dhe se ka dalë pozitive në mesin e 11 personave ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 13:20
Një foshnje pesëmuajshe është prekur nga koronavirusi në Kamenicë, ka thënë infektologu Valbon Krasniqi për Radion Evropa e Lirë. Ai tha se foshnja po qëndron në shtëpi, dhe se ka dalë pozitive në mesin e 11 personave ...

Kosovë, ja me kë kanë lidhje 13 rastet e reja të infektuara me koronavirus
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se pas testimeve të kryera edhe 13 person kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, duke shkuar kështu në 125 numri i personave të infektuar me këtë ...
BalkanWeb | 02-Apr-2020 08:50
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se pas testimeve të kryera edhe 13 person kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, duke shkuar kështu në 125 numri i personave të infektuar me këtë ...

Rritet numri i të infektuarve me CoVid-19 në Kosovë
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 113 mostra të marra nga rastet në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.
Top Channel | 01-Apr-2020 22:34
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 113 mostra të marra nga rastet në Klinikën Infektive dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Shtohen 13 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 10 të tjerë, numri total i të infektuarve 125
Kosova ka kapur shifrën e 125 të infektuarve me koronavirus pasi regjistroi një numër të konsiderueshëm prej 13 rastesh pozitive. Por lajmi i mirë është se numri i të shëruarve është shumë afër atij të infektuarve, plot ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 21:51
Kosova ka kapur shifrën e 125 të infektuarve me koronavirus pasi regjistroi një numër të konsiderueshëm prej 13 rastesh pozitive. Por lajmi i mirë është se numri i të shëruarve është shumë afër atij të infektuarve, plot ...

Kosovë/ 13 raste të reja me koronavirus, 4 të shëruar brenda 24 orëve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Gjatë 24 orëve janë konfirmuar edhe 13 persona të rinj pozitiv me koronavirus në Kosovë, ndërsa katër të tjerë janë shëruar. Gjithsej janë 125 raste me koronavirus në vend dhe ...
Mapo | 01-Apr-2020 22:05
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Gjatë 24 orëve janë konfirmuar edhe 13 persona të rinj pozitiv me koronavirus në Kosovë, ndërsa katër të tjerë janë shëruar. Gjithsej janë 125 raste me koronavirus në vend dhe ...

Kastrati: Fotografia e personit të infektuar me virus e që qarkullonte lirshëm është bërë para disa dite
Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka sqaruar sot lidhur me postimet në rrjetet sociale për një person në Kamenicë, që është infektuar me COVID-19 por që nuk ka respektuar vet-izolimin. Kastrati në ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 10:51
Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka sqaruar sot lidhur me postimet në rrjetet sociale për një person në Kamenicë, që është infektuar me COVID-19 por që nuk ka respektuar vet-izolimin. Kastrati në ...

Kosovë, shkon në 125 numri i të infektuarve me koronavirus
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar të mërkurën për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 20:49
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar të mërkurën për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...

Kosovë: 125 të infektuar me koronavirus
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar të mërkurën për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 22:40
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar të mërkurën për 13 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri. “Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim ...

Edhe një foshnje pesë muajsh del pozitiv në COVID-19
Mbrëmë janë identifikuar edhe 13 raste të reja me COVID-19, ndërsa 11 prej tyre janë nga fshati Topanicë i komunës së Kamenicës. Kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati në emisionin Zyra e Ankesave në RTV Dukagjini ka ...
Telegrafi | 02-Apr-2020 09:47
Mbrëmë janë identifikuar edhe 13 raste të reja me COVID-19, ndërsa 11 prej tyre janë nga fshati Topanicë i komunës së Kamenicës. Kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati në emisionin Zyra e Ankesave në RTV Dukagjini ka ...

28 viktima në Serbi, vdes edhe Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Ambientit
Të paktën 160 persona kanë rezultuar pozitiv në Serbi me COVID-19 gjatë kësaj të merkure. Totali I të prekurve në këtë vend tanime shkon në 1060, ritme vërtet të larta të përhapjes ditët e fundit. Siopas autoriteteve ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 21:58
Të paktën 160 persona kanë rezultuar pozitiv në Serbi me COVID-19 gjatë kësaj të merkure. Totali I të prekurve në këtë vend tanime shkon në 1060, ritme vërtet të larta të përhapjes ditët e fundit. Siopas autoriteteve ...

33 familjarë të personave me Covid-19 nga Miradia e Poshtme rezultojnë negativë
Zyrtarët komunalë të Fushë-Kosovës kanë thënë se 33 familjarë të personave të prekur me koronavirus nga fshati Miradi e Poshtme kanë rezultuar negativë. Në një komunikatë për media, të kësaj komune thuhet se gjendja e ...
Koha.net | 02-Apr-2020 14:11
Zyrtarët komunalë të Fushë-Kosovës kanë thënë se 33 familjarë të personave të prekur me koronavirus nga fshati Miradi e Poshtme kanë rezultuar negativë. Në një komunikatë për media, të kësaj komune thuhet se gjendja e ...

Të prekurit me koronavirus nga Miradia e Ulët janë në gjendje të mirë shëndetësore
Dy të prekurit me koronavirus nga fshati Miradi e Ulët të Fushë Kosovës janë në gjendje shëndetësore të mirë, njofton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur Kryetari i Komunës dhe i Shtabit të Krizës Emergjente të Fushë ...
Klan Kosova | 02-Apr-2020 14:11
Dy të prekurit me koronavirus nga fshati Miradi e Ulët të Fushë Kosovës janë në gjendje shëndetësore të mirë, njofton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur Kryetari i Komunës dhe i Shtabit të Krizës Emergjente të Fushë ...

33 të testuarit për koronavirus në fshatin Miradi e Ulët e Fushë Kosovës dalin negativ
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë konfirmon se 33 personat e testuar të fshatit Miradi e Ulët, që i përkisnin rrethit familjar të tre të infektuarve me COVID 19, kanë dalur negativ. Ky është një lajm i mirë për......
Zeri | 02-Apr-2020 14:05
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë konfirmon se 33 personat e testuar të fshatit Miradi e Ulët, që i përkisnin rrethit familjar të tre të infektuarve me COVID 19, kanë dalur negativ. Ky është një lajm i mirë për......

?33 të testuarit në Miradi të Ulët dalin negativë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë konfirmon se 33 personat e testuar të fshatit Miradi e Ulët, që i përkisnin rrethit familjar të tre të infektuarve me COVID 19, kanë dalë negativë. Shtabi Emergjent në Fushë Kosovë, ...
EkonomiaOnline | 02-Apr-2020 14:05
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë konfirmon se 33 personat e testuar të fshatit Miradi e Ulët, që i përkisnin rrethit familjar të tre të infektuarve me COVID 19, kanë dalë negativë. Shtabi Emergjent në Fushë Kosovë, ...

Dibër, asnjë rast i ri me koronavirus gjatë 48 orëve të fundit
Alsat mëson se të paktën 30 taste të reja kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në vendin tonë , 22 prej të cilave janë vërtetuar nga Instituti për Shëndetit Publik kurse tjerat nga institucione private në vend. Në 48 ...
Shprehja | 02-Apr-2020 13:58
Alsat mëson se të paktën 30 taste të reja kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në vendin tonë , 22 prej të cilave janë vërtetuar nga Instituti për Shëndetit Publik kurse tjerat nga institucione private në vend. Në 48 ...

33 të testuarit për koronavirus në Miradi të Ulët dalin negativ
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë konfirmon se 33 personat e testuar të fshatit Miradi e Ulët, që i përkisnin rrethit familjar të tre të infektuarve me COVID 19, kanë dalë negativë. Shtabi Emergjent në Fushë Kosovë, ...
Arbresh | 02-Apr-2020 13:58
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë konfirmon se 33 personat e testuar të fshatit Miradi e Ulët, që i përkisnin rrethit familjar të tre të infektuarve me COVID 19, kanë dalë negativë. Shtabi Emergjent në Fushë Kosovë, ...

33 të testuarit për koronavirus në Miradi të Ulët dalin negativ
Shtabi Emergjent në Fushë Kosovë, falënderon IKSHP-në për veprimin e shpejt, në mënyrë që të sqarohet gjendja e rrethit social të të prekurve nga COVID 19. Njëherësh njoftohet se gjendja e të prekurve është shumë e mirë ...
Lajminet | 02-Apr-2020 13:56
Shtabi Emergjent në Fushë Kosovë, falënderon IKSHP-në për veprimin e shpejt, në mënyrë që të sqarohet gjendja e rrethit social të të prekurve nga COVID 19. Njëherësh njoftohet se gjendja e të prekurve është shumë e mirë ...

Dibër, asnjë rast i ri me koronavirus gjatë 48 orëve të fundit
Alsat mëson se të paktën 30 taste të reja kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në vendin tonë , 22 prej të cilave janë vërtetuar nga Instituti për Shëndetit Publik kurse tjerat nga institucione private në vend. Në 48 ...
Alsat-M | 02-Apr-2020 13:51
Alsat mëson se të paktën 30 taste të reja kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në vendin tonë , 22 prej të cilave janë vërtetuar nga Instituti për Shëndetit Publik kurse tjerat nga institucione private në vend. Në 48 ...

Një foshnjë pesëmuajshe në Kamenicë infektohet me koronavirus
Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka konfirmuar se nga 11 të infektuarit është edhe një foshnjë pesëmuajshe. “Më i riu është pesëmuajsh, ndërsa personi më në moshë është një 72-vjeçar, i cili është shtrirë mbëmë ...
AlbInfo | 02-Apr-2020 12:29
Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka konfirmuar se nga 11 të infektuarit është edhe një foshnjë pesëmuajshe. “Më i riu është pesëmuajsh, ndërsa personi më në moshë është një 72-vjeçar, i cili është shtrirë mbëmë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved