ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 01:38

Zyrtare: Me shumicë votash Qeveria heq taksën dhe vendos reciprocitetin me Serbinë

Zyrtare: Me shumicë votash Qeveria heq taksën dhe vendos reciprocitetin me Serbinë
Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike në Kosovë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit me Serbinë është marrë me ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 23:54
Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike në Kosovë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit me Serbinë është marrë me ...

Haradinaj: Është mashtrim, Kurti hoqi taksën, por s’ka vendosur reciprocitet ndaj Serbisë
Pas heqjes së plotë të taksës nga ana e Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj. Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kurti po ia hap dyert ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 23:51
Pas heqjes së plotë të taksës nga ana e Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj. Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kurti po ia hap dyert ...

Borell përshëndet heqjen e taksës ndaj mallrave të Serbisë dhe BeH
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borell, në një postim në ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 23:45
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borell, në një postim në ...

Albin Kurti: Taksa ndaj Serbisë zëvendësohet me reciprocitet
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministren në detyrë të Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike në Kosovë, Rozeta Hajdari, në një ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 22:18
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministren në detyrë të Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike në Kosovë, Rozeta Hajdari, në një ...

Borell përshëndet heqjen e taksës ndaj mallrave  serbe
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borell, në një postim në ...
Arbresh | 31-Mar-2020 23:54
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borell, në një postim në ...

A do të lërë Pal Lekaj politikën pasi u vendosë reciprociteti me Serbinë?
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka njoftuar se taksa ndaj produkteve serbe është larguar dhe do të vendoset reciprociteti sonte, e për këtë deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, rreth një muaj më parë kishte deklaruar se ...
TetovaSot | 31-Mar-2020 23:52
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka njoftuar se taksa ndaj produkteve serbe është larguar dhe do të vendoset reciprociteti sonte, e për këtë deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, rreth një muaj më parë kishte deklaruar se ...

Haradinaj: Heqja e tarifës 100% nga Kurti, leje për ripushtimin ekonomik serb të Kosovës
Haradinaj ka thënë se vendimi i Qeverisë në krye me të kishte paraparë edhe vendosjen e masës se reciprocitetit ndaj Serbisë, e që sipas tij këtë masë, Kurti po e shet të populli “si shpikje politike” të tij. Sipas ...
Lajminet | 31-Mar-2020 23:49
Haradinaj ka thënë se vendimi i Qeverisë në krye me të kishte paraparë edhe vendosjen e masës se reciprocitetit ndaj Serbisë, e që sipas tij këtë masë, Kurti po e shet të populli “si shpikje politike” të tij. Sipas ...

Haradinaj reagon pas heqjes së taksës, thotë se Kurti po mashtron
Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas heqjes së taksës nga Qeveria Kurti, taksë të cilën e kishte vendosur ai sa ishte kryeministër. Ai përsëri ka thënë se kryeministri Albin Kurti po mashtron dhe se nuk ...
Gazeta Express | 31-Mar-2020 23:39
Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas heqjes së taksës nga Qeveria Kurti, taksë të cilën e kishte vendosur ai sa ishte kryeministër. Ai përsëri ka thënë se kryeministri Albin Kurti po mashtron dhe se nuk ...

Spanjolli Borrell i kënaqur me vendimin e Kurtit për heqjen e taksës
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borrel tha se e vlerëson si ...
EkonomiaOnline | 31-Mar-2020 23:36
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borrel tha se e vlerëson si ...

Kurti: Taksa ndaj Serbisë do të hiqet tërësisht, vendoset reciprociteti
Në një konferencë për media kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se taksa ndaj produkteve serbe do të hiqet tërësisht dhe do të zëvendësohet me reciprocitet. Kurti do të hyjë në fuqi sot para mesnatës ...
Telegraf | 31-Mar-2020 20:49
Në një konferencë për media kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se taksa ndaj produkteve serbe do të hiqet tërësisht dhe do të zëvendësohet me reciprocitet. Kurti do të hyjë në fuqi sot para mesnatës ...

Haradinaj: Me këtë mashtrim, Kurti ia humbi përfundimisht Kosovës kapitalin politik të krijuar me taksën 100%
Ramush Haradinja ka regauar pas vendimit të Kurtit për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë, ku për Haradinajn me këtë mashtrim Kurti ia humbi përfundimisht Kosovë kapitalin politik të krijuar me taksën ...
Shprehja | 31-Mar-2020 23:36
Ramush Haradinja ka regauar pas vendimit të Kurtit për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë, ku për Haradinajn me këtë mashtrim Kurti ia humbi përfundimisht Kosovë kapitalin politik të krijuar me taksën ...

Borrell shprehet i lumtur për heqjen e taksës, thotë se ky është vendim shumë i rëndësishëm
Veprimin e qeverisë, Borrell e vlerësoi si një vendim shumë të rëndësishëm. “Ndihem i lumtur kur shoh vendimin për heqjen e plotë të tarifës nga qeveria e Kosovës për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnia dhe ...
Lajminet | 31-Mar-2020 23:31
Veprimin e qeverisë, Borrell e vlerësoi si një vendim shumë të rëndësishëm. “Ndihem i lumtur kur shoh vendimin për heqjen e plotë të tarifës nga qeveria e Kosovës për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnia dhe ...

Borrell shprehet i lumtur për heqjen e taksës, thotë se ky është vendim shumë i rëndësishëm
Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, shprehet i lumtur që qeveria në detyrë e kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, sonte e hoqi tarifën 100% të mallrave që vijnë nga Serbia dhe Bosnia dhe Hercegovina. ...
TetovaSot | 31-Mar-2020 23:30
Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, shprehet i lumtur që qeveria në detyrë e kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, sonte e hoqi tarifën 100% të mallrave që vijnë nga Serbia dhe Bosnia dhe Hercegovina. ...

Haradinaj: Kurti do të mbahet mend si kryeministër që ia çeli derën Serbisë së udhëhequr nga ish-ministri i Millosheviqit
Ramush Haradinaj ka publikuar në llogarinë e tij Facebook, vendimin që ka marrë qeveria e drejtuar nga ai për vedosjen e taksës 100 %. Ai madje ka thënë se ky vendos se në këtë vendim i datës 21 nëntor 2018 vendosë ...
Indeks Online | 31-Mar-2020 23:28
Ramush Haradinaj ka publikuar në llogarinë e tij Facebook, vendimin që ka marrë qeveria e drejtuar nga ai për vedosjen e taksës 100 %. Ai madje ka thënë se ky vendos se në këtë vendim i datës 21 nëntor 2018 vendosë ...

Borell përshëndet heqjen e tarifës 100%
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borell e ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit për heqjen e tarifës ndaj mallrave serbe dhe boshnjake, raporton Zëri.info. Borell në një postim ...
Zeri | 31-Mar-2020 23:27
Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borell e ka mirëpritur vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit për heqjen e tarifës ndaj mallrave serbe dhe boshnjake, raporton Zëri.info. Borell në një postim ...

Haradinaj: Me heqjen e taksës, Kurti ia humbi Kosovës kapitalin politik për njohje nga Serbia
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se heqja e taksës 100% nga qeveria në detyrë e Kosovës për Presidentin e Serbisë, Alleksandar Vuçiq, dhe për atë të Republikës Serbe të Bosnjës, Millorad Dodik, “është ...
Koha.net | 31-Mar-2020 23:27
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se heqja e taksës 100% nga qeveria në detyrë e Kosovës për Presidentin e Serbisë, Alleksandar Vuçiq, dhe për atë të Republikës Serbe të Bosnjës, Millorad Dodik, “është ...

Borrell shprehet i lumtur për heqjen e taksës
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borrel tha se e vlerëson si ...
Medial | 31-Mar-2020 23:27
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borrel tha se e vlerëson si ...

Borrell shprehet i lumtur për heqjen e taksës
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borrel tha se e vlerëson si ...
Klan Kosova | 31-Mar-2020 23:27
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borrel tha se e vlerëson si ...

Haradinaj: Heqja e taksës 100% për Vuçiqin e Dodikun, leje për ripushtimin ekonomik e tregtar të Kosovës
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se heqja e taksës 100% për Vuçiqin e Serbisë e Dodikun e Republikës serbe të Bosnjës, është nënshkrim i dhënë për të lejuar ripushtimin ekonomik e tregtar serb në Kosovë. ...
EkonomiaOnline | 31-Mar-2020 23:18
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se heqja e taksës 100% për Vuçiqin e Serbisë e Dodikun e Republikës serbe të Bosnjës, është nënshkrim i dhënë për të lejuar ripushtimin ekonomik e tregtar serb në Kosovë. ...

Borrell shprehet i lumtur për heqjen e taksës, thotë se ky është vendim shumë i rëndësishëm
Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, shprehet i lumtur që qeveria në detyrë e kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, sonte e hoqi tarifën 100% të mallrave që vijnë nga Serbia dhe Bosnia dhe Hercegovina. ...
Zeri | 31-Mar-2020 23:18
Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, shprehet i lumtur që qeveria në detyrë e kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, sonte e hoqi tarifën 100% të mallrave që vijnë nga Serbia dhe Bosnia dhe Hercegovina. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved