ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 00:48

Kriza e pandemisë: American Airlines kërkon 12 miliardë dollarë ndihmë nga shteti

Kriza e pandemisë: American Airlines kërkon 12 miliardë dollarë ndihmë nga shteti
Kompania amerikane, American Airlines ka konfirmuar se do të kërkojë mbështetje financiare nga Qeveria amerikane në vlerë të 12 miliardë dollarëve, për shkak të ndikimit të koronavirusit. Punëtorëve u është thënë përmes ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 12:32
Kompania amerikane, American Airlines ka konfirmuar se do të kërkojë mbështetje financiare nga Qeveria amerikane në vlerë të 12 miliardë dollarëve, për shkak të ndikimit të koronavirusit. Punëtorëve u është thënë përmes ...

American Airlines kërkon 12 miliardë dollarë ndihmë nga qeveria e SHBA
Kompania amerikane, American Airlines ka konfirmuar se do të kërkojë mbështetje financiare nga Qeveria amerikane në vlerë 12 miliardë dollarëve, për shkak të ndikimit të koronavirusit. Punëtorëve u është thënë përmes ...
BalkanWeb | 31-Mar-2020 11:27
Kompania amerikane, American Airlines ka konfirmuar se do të kërkojë mbështetje financiare nga Qeveria amerikane në vlerë 12 miliardë dollarëve, për shkak të ndikimit të koronavirusit. Punëtorëve u është thënë përmes ...

Koronavirusi “trondit” linjat ajrore, 2 milion fluturime anulohen, 252 miliardë dollarë firo
Shumë shtete të botës kanë mbyllur kufijtë e tyre si masë parandaluese për përhapjen e pandemisë së COVID-19. Kjo pandemi ka shkaktuar një tronditje të madhe për të gjithë linjat ajrore në të gjithë botën. Shoqata ...
Telegraf | 31-Mar-2020 14:36
Shumë shtete të botës kanë mbyllur kufijtë e tyre si masë parandaluese për përhapjen e pandemisë së COVID-19. Kjo pandemi ka shkaktuar një tronditje të madhe për të gjithë linjat ajrore në të gjithë botën. Shoqata ...

Britania kthen në spitale teatrot dhe sallat e konferencave
Britania e Madhe ka deklaruar se do shfrytëzojë teatrot dhe disa mjedise të tjera për t’i përshtatur në salla spitalore, në një kohë kur deri tani ka raportuar 1 mijë e 400 viktima dhe 22 mijë e 500 të infektuar si ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 11:06
Britania e Madhe ka deklaruar se do shfrytëzojë teatrot dhe disa mjedise të tjera për t’i përshtatur në salla spitalore, në një kohë kur deri tani ka raportuar 1 mijë e 400 viktima dhe 22 mijë e 500 të infektuar si ...

Ushtria amerikane gati të ndërtojë mbi 340 spitale
Korpusi i Xhenierëve të Ushtrisë amerikane, i cili konvertoi në Nju Jork një qendër konferencash në spital me 1,000 shtretër brenda një jave, është tani në kërkim të hoteleve, konvikteve dhe hapësirave të mëdha në ...
AlbInfo | 31-Mar-2020 22:42
Korpusi i Xhenierëve të Ushtrisë amerikane, i cili konvertoi në Nju Jork një qendër konferencash në spital me 1,000 shtretër brenda një jave, është tani në kërkim të hoteleve, konvikteve dhe hapësirave të mëdha në ...

Ushtria amerikane gati të ndërtojë mbi 340 spitale, SHBA-ja epiqendra e Covid-19
Zyrtarë amerikanë synojnë të ndërtojnë qindra spitale të përkohshëm në të gjithë vendin për të përballuar mijëra raste të reja të koronavirusit që diagnostikohen çdo ditë, ndërkohë që të hënën vendi përjetoi ditën me më ...
TetovaSot | 31-Mar-2020 22:40
Zyrtarë amerikanë synojnë të ndërtojnë qindra spitale të përkohshëm në të gjithë vendin për të përballuar mijëra raste të reja të koronavirusit që diagnostikohen çdo ditë, ndërkohë që të hënën vendi përjetoi ditën me më ...

Ushtria amerikane gati të ndërtojë mbi 340 spitale, SHBA epiqendra e koronavirusit
Korpusi i Xhenierëve të Ushtrisë amerikane, i cili konvertoi në Nju Jork një qendër konferencash në spital me 1,000 shtretër brenda një jave, është tani në kërkim të hoteleve, konvikteve dhe hapësirave të mëdha në ...
Lajminet | 31-Mar-2020 22:35
Korpusi i Xhenierëve të Ushtrisë amerikane, i cili konvertoi në Nju Jork një qendër konferencash në spital me 1,000 shtretër brenda një jave, është tani në kërkim të hoteleve, konvikteve dhe hapësirave të mëdha në ...

Ushtria amerikane gati të ndërtojë mbi 340 spitale, SHBA’ja epiqendra e Covid-19
Zyrtarë amerikanë synojnë të ndërtojnë qindra spitale të përkohshëm në të gjithë vendin për të përballuar mijëra raste të reja të koronavirusit që diagnostikohen çdo ditë, ndërkohë që të hënën vendi përjetoi ditën me më ...
Gazeta Express | 31-Mar-2020 22:18
Zyrtarë amerikanë synojnë të ndërtojnë qindra spitale të përkohshëm në të gjithë vendin për të përballuar mijëra raste të reja të koronavirusit që diagnostikohen çdo ditë, ndërkohë që të hënën vendi përjetoi ditën me më ...

Tre në katër amerikanë po përballen me ndonjë formë të izolimit
Rreth tre në katër amerikanë tani janë, apo do të jenë pjesë e ndonjë forme të izolimit, teksa më shumë shtete ashpërsojnë masat për të luftuar koronavirusin, shkruan REL. Merrilland, Virxhinia, Arizona dhe Tenesi janë ...
Portalb | 31-Mar-2020 21:37
Rreth tre në katër amerikanë tani janë, apo do të jenë pjesë e ndonjë forme të izolimit, teksa më shumë shtete ashpërsojnë masat për të luftuar koronavirusin, shkruan REL. Merrilland, Virxhinia, Arizona dhe Tenesi janë ...

Fauci: Virusi mund të rikthehet, por do të jemi të përgatitur
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...
Shprehja | 31-Mar-2020 20:38
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...

Fauci: Virusi mund të rikthehet, por do të jemi të përgatitur
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...
TetovaSot | 31-Mar-2020 20:28
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...

Koreja e Jugut: 1 vit burg për ata që shkelin karantinën/ SHBA po përgatitet për valën e dytë
Koreja e Jugut do të dënojë me një vit burg ose me gjobë prej 8.200 $ të gjithë ata që nuk respektojnë rregullat e karantinës dhe izolimit për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Dispozita për emergjencën e ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 10:41
Koreja e Jugut do të dënojë me një vit burg ose me gjobë prej 8.200 $ të gjithë ata që nuk respektojnë rregullat e karantinës dhe izolimit për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Dispozita për emergjencën e ...

Fauci: Virusi mund të rikthehet, por do të jemi të përgatitur
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...
Alsat-M | 31-Mar-2020 20:20
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...

Në shtetin Nju-Jork mbi 75.000 të infektuar dhe 1.550 raste të vdekjes
Nju-Jork, 31 mars – Numri i rasteve të infektuara nga Kovid-19 në shtetin amerikan më rëndë të goditur Nju-Jork u rrit për më shumë se 9000 në 75.795, me shkallë të vdekshmërisë të rritur për 27 për qind. Numri i ...
Koha.mk | 31-Mar-2020 20:04
Nju-Jork, 31 mars – Numri i rasteve të infektuara nga Kovid-19 në shtetin amerikan më rëndë të goditur Nju-Jork u rrit për më shumë se 9000 në 75.795, me shkallë të vdekshmërisë të rritur për 27 për qind. Numri i ...

Dr. Fauci: Amerika do pësojë edhe një shpërthim tjetër të koronavirusit në vjeshtë
Infektologu i famshëm i administrates Trump parashikon që kjo të ndodh për shkak të nivelit të lartë të infektimit të virusit. “Në fakt, unë do të parashikoja që kjo do të ndodh në të vërtetë (shpërthimi i koronavirusit ...
Lajminet | 31-Mar-2020 18:58
Infektologu i famshëm i administrates Trump parashikon që kjo të ndodh për shkak të nivelit të lartë të infektimit të virusit. “Në fakt, unë do të parashikoja që kjo do të ndodh në të vërtetë (shpërthimi i koronavirusit ...

ShBA, 3 mijë të vdekur nga koronavirusi
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara arriti në 3000, sipas zyrtarëve të shëndetësisë. 900 prej tyre janë vetëm në qytetin e Nju Jorkut, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Shtetet e ...
Medial | 31-Mar-2020 18:57
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara arriti në 3000, sipas zyrtarëve të shëndetësisë. 900 prej tyre janë vetëm në qytetin e Nju Jorkut, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Shtetet e ...

Fauci: Virusi mund të rikthehet, por do të jemi të përgatitur
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...
Gazeta Express | 31-Mar-2020 18:51
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...

ShBA, 3 mijë të vdekur nga koronavirusi
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara arriti në 3000, sipas zyrtarëve të shëndetësisë. 900 prej tyre janë vetëm në qytetin e Nju Jorkut, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Shtetet e ...
Indeks Online | 31-Mar-2020 18:20
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara arriti në 3000, sipas zyrtarëve të shëndetësisë. 900 prej tyre janë vetëm në qytetin e Nju Jorkut, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Shtetet e ...

Rëndohet gjendja në SHBA, 605 të vdekur nga koronavirusi për 24 orë
Numri i vdekjeve në SHBA nga pandemia koronavirus ka arritur në tre mijë të hënën. Kjo, pasi që përbrenda 24 orëve janë raportuar të paktën 605 vdekje, duke çuar totalin në 3,180. Thënë më ndryshe, një person ka vdekur ...
Aktuale.MK | 31-Mar-2020 18:03
Numri i vdekjeve në SHBA nga pandemia koronavirus ka arritur në tre mijë të hënën. Kjo, pasi që përbrenda 24 orëve janë raportuar të paktën 605 vdekje, duke çuar totalin në 3,180. Thënë më ndryshe, një person ka vdekur ...

Rëndohet gjendja në SHBA, 605 të vdekur nga koronavirusi për 24 orë
Kjo, pasi që përbrenda 24 orëve janë raportuar të paktën 605 vdekje, duke çuar totalin në 3,180. Thënë më ndryshe, një person ka vdekur çdo dy minuta nga sëmundja, shkruan . Po ashtu, në Shtetet e Bashkuara janë ...
Lajminet | 31-Mar-2020 18:01
Kjo, pasi që përbrenda 24 orëve janë raportuar të paktën 605 vdekje, duke çuar totalin në 3,180. Thënë më ndryshe, një person ka vdekur çdo dy minuta nga sëmundja, shkruan . Po ashtu, në Shtetet e Bashkuara janë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved