ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 01:18

Paralajmërojnë studiuesit: Shumë shpejt do të arrihet shifra e 1 milion të infektuarve nga Covid-19

Paralajmërojnë studiuesit: Shumë shpejt do të arrihet shifra e 1 milion të infektuarve nga Covid-19
Brenda javës, në botë do të ketë mbi 1 milionë të infektuar nga koronavirusi. Sipas të dhënave të universitetit John Hopkins, janë më shumë se 800 mijë rastet e konfirmuara të koronavirusit në glob ndërsa numri i ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 21:01
Brenda javës, në botë do të ketë mbi 1 milionë të infektuar nga koronavirusi. Sipas të dhënave të universitetit John Hopkins, janë më shumë se 800 mijë rastet e konfirmuara të koronavirusit në glob ndërsa numri i ...

Koronavirusi u merr jetën 42.345 personave. 860.181 të infektuar në të gjithë botën
Vdekjet nga koronavirusi kanë arritur në 42.345 në të gjithë botën, ndërsa numri i rasteve të te prekurve ka arritur tashmë në 860.181. Shifrat e frikshme janë raportuar së fundi nga universiteti John Hopkins. Sipas të ...
Telegraf | 01-Apr-2020 09:00
Vdekjet nga koronavirusi kanë arritur në 42.345 në të gjithë botën, ndërsa numri i rasteve të te prekurve ka arritur tashmë në 860.181. Shifrat e frikshme janë raportuar së fundi nga universiteti John Hopkins. Sipas të ...

Italia nuk gjen paqe, ditën e sotme regjistrohen 837 viktima nga koronavirusi
Ditën e sotme në Itali janë shënuar 837 viktima nga koronavirusi duke e çuar 12,428 totalin e të vdekurve. Në dy javët e fundit Italia ka regjistruar shifra tragjike të viktimave nga koronavirusi ku tashmë numërohen mbi ...
Telegraf | 31-Mar-2020 19:55
Ditën e sotme në Itali janë shënuar 837 viktima nga koronavirusi duke e çuar 12,428 totalin e të vdekurve. Në dy javët e fundit Italia ka regjistruar shifra tragjike të viktimave nga koronavirusi ku tashmë numërohen mbi ...

Sërish bilanc i kobshëm vdekjesh në Itali: Ndërrojnë jetë 837 të infektuar me Covid-19 brenda 24 orëve, shkon në 12 428 numri i vdekjeve
Është shënuar sërish bilanc i lartë viktimash në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit, për shkak të koronavirusit kanë ndërruar jetë 824 individë. vijon
GazetaTema | 31-Mar-2020 18:03
Është shënuar sërish bilanc i lartë viktimash në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit, për shkak të koronavirusit kanë ndërruar jetë 824 individë. vijon

Itali, 66 numri i mjekëve që kanë humbur jetën nga Covid-19
Tre mjekë të tjerë kanë humbur jetën nga Covid-19 ditën e sotme, bën me dije autoritetet italiane. Tashmë ka shkuar në 66 numri i mjekëve që kanë vdekur që prej fillimit të shpërthimit të koronavirusit në Itali. Të ...
Telegraf | 31-Mar-2020 18:28
Tre mjekë të tjerë kanë humbur jetën nga Covid-19 ditën e sotme, bën me dije autoritetet italiane. Tashmë ka shkuar në 66 numri i mjekëve që kanë vdekur që prej fillimit të shpërthimit të koronavirusit në Itali. Të ...

Spanjë. Regjistrohet numri më i lartë i vdekjeve në 24 orë
Rastet e reja shkuan nga 85.195 ne 94.417 me nje rritje prej 10.8. Nga 9.222 raste te reja, 3.419 i takojne zones se Madridit, dhe 2.616 te tjere ne Katalonje. Spanja tashme eshte bere vendi i trete ne bote qe kapercen ...
ikub.al | 31-Mar-2020 13:18
Rastet e reja shkuan nga 85.195 ne 94.417 me nje rritje prej 10.8. Nga 9.222 raste te reja, 3.419 i takojne zones se Madridit, dhe 2.616 te tjere ne Katalonje. Spanja tashme eshte bere vendi i trete ne bote qe kapercen ...

Pandemia arrin kulmin në Itali, sot  837 të vdekur
837 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 në Itali vetëm këtë të martë duke e cuar totalin në këtë vend në 12 428. Buletini ditor nga autoritetet shendetesore italianë bëri të ditur se kemi 25 viktima më shumë ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 18:15
837 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 në Itali vetëm këtë të martë duke e cuar totalin në këtë vend në 12 428. Buletini ditor nga autoritetet shendetesore italianë bëri të ditur se kemi 25 viktima më shumë ...

Optimizëm në Lombardi/ Ulet numri i të prekurve dhe i viktimave
Lombardia, rajoni më i goditur nga virusi I rrezikshëm COVID-19 ka disa ditë që tregon sinjale positive në të dhënat zyrtare të publikuara nga autoritetet shëndetesore. 381 persona kanë gjetur vdekjen në këtë rajon ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 17:50
Lombardia, rajoni më i goditur nga virusi I rrezikshëm COVID-19 ka disa ditë që tregon sinjale positive në të dhënat zyrtare të publikuara nga autoritetet shëndetesore. 381 persona kanë gjetur vdekjen në këtë rajon ...

Spanja “lëngon” nga koronavirusi/ Rekord viktimash në një ditë
Rekord viktimash në Spanjë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 849 të vdekur nga koronavirusi. Që nga fillimi i shpërthimit të virusit, sipas mediave spanjolle, kjo është dita me numrin më të madh ditor të ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 15:25
Rekord viktimash në Spanjë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 849 të vdekur nga koronavirusi. Që nga fillimi i shpërthimit të virusit, sipas mediave spanjolle, kjo është dita me numrin më të madh ditor të ...

Turqia nis një aeroplan me ndihma mjekësore drejt Italisë e Spanjës
Një aeroplan ushtarak turk, i mbushur me pajisje mjekësore, është nisur drejt Italisë dhe Spanjës për të ofruar ndihmë në luftën kundër koronavirusit për dy vendet më të prekura në Evropë dhe në botë. Numri i të ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 11:00
Një aeroplan ushtarak turk, i mbushur me pajisje mjekësore, është nisur drejt Italisë dhe Spanjës për të ofruar ndihmë në luftën kundër koronavirusit për dy vendet më të prekura në Evropë dhe në botë. Numri i të ...

Rëndohet gjendja në Gjermani, 149 viktima e mbi 5400 raste të reja të virusit për 24 orë
I nstituti për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” raportoi se 149 persona kanë vdekur dhe 5453 janë infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve shkoi në 67 ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 10:09
I nstituti për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” raportoi se 149 persona kanë vdekur dhe 5453 janë infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve shkoi në 67 ...

Shkon në 214 numri i vdekjeve nga koronavirusi në Turqi
Sipas kësaj ministrie, gjatë 24 orëve të kaluara u infektuan 2704 persona dhe kështu shifra e përgjithshme e të prekurve nga virusi i ri shkoi në 13 mijë e 531 persona, shkruan “Anadolu”. Mbi 240 pacientë janë shëruar ...
Lajminet | 01-Apr-2020 08:53
Sipas kësaj ministrie, gjatë 24 orëve të kaluara u infektuan 2704 persona dhe kështu shifra e përgjithshme e të prekurve nga virusi i ri shkoi në 13 mijë e 531 persona, shkruan “Anadolu”. Mbi 240 pacientë janë shëruar ...

Shkon në 214 numri i vdekjeve nga koronavirusi në Turqi
Ministria e Shëndetësisë e Turqisë njoftoi se 46 persona kanë vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në këtë shtet, duke e çuar në 214 numrin e përgjithshëm të viktimave. Sipas kësaj ministrie, gjatë 24 orëve ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 08:33
Ministria e Shëndetësisë e Turqisë njoftoi se 46 persona kanë vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në këtë shtet, duke e çuar në 214 numrin e përgjithshëm të viktimave. Sipas kësaj ministrie, gjatë 24 orëve ...

Shkon në mbi 4000 numri i vdekjeve nga Coronavirusi në Shtetet e Bashkuara
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, numri i të vdekurve nga Coronavirusi në Shtetet e Bashkuara ka shkuar në mbi 4 mijë persona. Për më tepër, gati 190 mijë njerëz janë infektuar me virusin e ri, duke i ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 08:21
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, numri i të vdekurve nga Coronavirusi në Shtetet e Bashkuara ka shkuar në mbi 4 mijë persona. Për më tepër, gati 190 mijë njerëz janë infektuar me virusin e ri, duke i ...

Shkon në mbi 4000 numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, numri i të vdekurve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara ka shkuar në mbi 4 mijë persona. Për më tepër, gati 190 mijë njerëz janë infektuar me virusin e ri, duke i ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 08:18
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, numri i të vdekurve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara ka shkuar në mbi 4 mijë persona. Për më tepër, gati 190 mijë njerëz janë infektuar me virusin e ri, duke i ...

Vazhdon përhapja e Coronavirusit, ky është bilanci i fundit
Përhapja e pandemisë së Covid-19 vijojnë me ritme të shpejta. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i persona të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në 42341, ndërsa numri i të ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 08:12
Përhapja e pandemisë së Covid-19 vijojnë me ritme të shpejta. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i persona të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në 42341, ndërsa numri i të ...

Spanjë, shënohet rekord i viktimave të Covid-19 në 24 orë
Spanja ka regjistruar një rekord prej 849 vdekjeve të reja të lidhura me koronavirusin e ri, njëherësh shifrën më të lartë brenda 24 orëve, prej kur shtet është përballur me shpërthim të kësaj pandemie. Sipas të dhënave ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 08:06
Spanja ka regjistruar një rekord prej 849 vdekjeve të reja të lidhura me koronavirusin e ri, njëherësh shifrën më të lartë brenda 24 orëve, prej kur shtet është përballur me shpërthim të kësaj pandemie. Sipas të dhënave ...

Vazhdon përhapja e Covid-19, ky është bilanci i fundit
Përhapja e pandemisë së Covid-19 vijojnë me ritme të shpejta. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i persona të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në 42341, ndërsa numri i të ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 08:06
Përhapja e pandemisë së Covid-19 vijojnë me ritme të shpejta. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i persona të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në 42341, ndërsa numri i të ...

Vazhdon përhapja e Covid-19, ky është bilanci i fundit
Përhapja e pandemisë së Covid-19 vijojnë me ritme të shpejta. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i persona të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në 42341, ndërsa numri i të ...
Medial | 01-Apr-2020 07:57
Përhapja e pandemisë së Covid-19 vijojnë me ritme të shpejta. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i persona të vdekur nga koronavirusi ka shkuar në 42341, ndërsa numri i të ...

Spanjë, shënohet rekord i viktimave të Covid-19 në 24 orë
Spanja ka regjistruar një rekord prej 849 vdekjeve të reja të lidhura me koronavirusin e ri, njëherësh shifrën më të lartë brenda 24 orëve, prej kur shtet është përballur me shpërthim të kësaj pandemie. Sipas të dhënave ...
Shprehja | 01-Apr-2020 06:06
Spanja ka regjistruar një rekord prej 849 vdekjeve të reja të lidhura me koronavirusin e ri, njëherësh shifrën më të lartë brenda 24 orëve, prej kur shtet është përballur me shpërthim të kësaj pandemie. Sipas të dhënave ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved