ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 16:43

Lëvizja Vetëvendosje dërgon në Kushtetuese thirrjet e Presidentit Thaçi ndaj qytetarëve për mosbindje

Lëvizja Vetëvendosje dërgon në Kushtetuese thirrjet e Presidentit Thaçi ndaj qytetarëve për mosbindje
Ditën e sotme, lëvizja Vetëvendosje dërgoi në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për “vlerësimin e kushtetutshmërisë së veprimit të Presidentit të Republikës së Kosovës, të datës 23 mars 2020, të shprehur përmes konferencës ...
Telegraf | 31-Mar-2020 21:12
Ditën e sotme, lëvizja Vetëvendosje dërgoi në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për “vlerësimin e kushtetutshmërisë së veprimit të Presidentit të Republikës së Kosovës, të datës 23 mars 2020, të shprehur përmes konferencës ...

Kushtetuesja rrëzon Albin Kurtin: Qeveria masa antiligjore për koronavirusin
Kosova po vijon të përballet me luftën ndaj koronavirusit, ndërsa qeveria e kryeministrit në detyrë Albin Kurti ka miratuar një sërë masash për kufizimin e lëvizjes së lirë. Por ky vendim u kundërshtua nga kreu i ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 19:26
Kosova po vijon të përballet me luftën ndaj koronavirusit, ndërsa qeveria e kryeministrit në detyrë Albin Kurti ka miratuar një sërë masash për kufizimin e lëvizjes së lirë. Por ky vendim u kundërshtua nga kreu i ...

Kurti: Presidenti dëshiron të jetë politikan ditor
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, tha se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk është i kënaqur me kompetencat kushtetuese që i ka. “Raporti me Zyrën e Presidentit është i vështirë sepse presidenti nuk është i ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 21:09
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, tha se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk është i kënaqur me kompetencat kushtetuese që i ka. “Raporti me Zyrën e Presidentit është i vështirë sepse presidenti nuk është i ...

Lladrovci: Qytetarët të respektojnë vendimin e Qeverisë për kufizimin e lëvizjes
Pavarësisht vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila sot e ka shpallur të pavlefshëm vendimin e Qeverisë së Kosovës për kufizimin e qarkullimit të qytetarëve, kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, kërkon nga qytetarët ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 19:32
Pavarësisht vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila sot e ka shpallur të pavlefshëm vendimin e Qeverisë së Kosovës për kufizimin e qarkullimit të qytetarëve, kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, kërkon nga qytetarët ...

Surroi: Vendimi i Kushtetueses do të mbahet mend gjatë – jo për mburrje
Ditë më parë. Gjykata Kushtetuese, publikoi vendimin e saj në lidhje me kërkesën e presidentit Hashim Thaçi për të vlerësuar kushtetutshmërinë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve dhe ...
AlbInfo | 01-Apr-2020 08:42
Ditë më parë. Gjykata Kushtetuese, publikoi vendimin e saj në lidhje me kërkesën e presidentit Hashim Thaçi për të vlerësuar kushtetutshmërinë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve dhe ...

Kosovë, MPB me padi penale ndaj presidentit Thaçi
Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës sot parashtroi padi penale kundër presidentit të shtetit, Hashim Thaçi, për shkak se ai bëri thirrje që të mos respektohen vendimet qeveritare. Sipas gazetës Koha, për veprën ...
Shprehja | 01-Apr-2020 05:45
Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës sot parashtroi padi penale kundër presidentit të shtetit, Hashim Thaçi, për shkak se ai bëri thirrje që të mos respektohen vendimet qeveritare. Sipas gazetës Koha, për veprën ...

Fetahu: Qeveria sonte ose nesër të tërheq vendimin – deklarata e presidentit për mosrespektim e panevojshme
Fetahu në Klan Kosova deklaroi se vendimi të mbetet në fuqi deri më 13 prill është kohë e gjatë por tregon se pse u vendos kështu. “Aktgjykimi ishte i pritshëm, i pranueshëm dhe paalternativë në rrugën që duhej të ...
Lajminet | 01-Apr-2020 00:28
Fetahu në Klan Kosova deklaroi se vendimi të mbetet në fuqi deri më 13 prill është kohë e gjatë por tregon se pse u vendos kështu. “Aktgjykimi ishte i pritshëm, i pranueshëm dhe paalternativë në rrugën që duhej të ...

Fetahu: Qeveria sonte ose nesër të tërheq vendimin – deklarata e presidentit për mosrespektim e panevojshme
Faton Fetahu, përpiluesi i lëndës së Presidentit në Gjykatën Kushtetuese, ka thënë se ishte i pritshëm vendimi i Gjykatës së është antikushtetes vendimi i Qeversië. Fetahu në Edicionin Special në Klan Kosova deklaroi se ...
Medial | 01-Apr-2020 00:09
Faton Fetahu, përpiluesi i lëndës së Presidentit në Gjykatën Kushtetuese, ka thënë se ishte i pritshëm vendimi i Gjykatës së është antikushtetes vendimi i Qeversië. Fetahu në Edicionin Special në Klan Kosova deklaroi se ...

Fetahu: Qeveria sonte ose nesër të tërheq vendimin – deklarata e presidentit për mosrespektim e panevojshme
Faton Fetahu, përpiluesi i lëndës së Presidentit në Gjykatën Kushtetuese, ka thënë se ishte i pritshëm vendimi i Gjykatës së është antikushtetes vendimi i Qeverisë. Fetahu në Edicionin Special në Klan Kosova deklaroi se ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 00:06
Faton Fetahu, përpiluesi i lëndës së Presidentit në Gjykatën Kushtetuese, ka thënë se ishte i pritshëm vendimi i Gjykatës së është antikushtetes vendimi i Qeverisë. Fetahu në Edicionin Special në Klan Kosova deklaroi se ...

Kurti: U befasova nga vendimi i Gjykatës Kushtetuese, megjithatë do ta zbatoj
Kryeministri në detyrë i Kosovë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese e ka befasuar atë, por megjithatë do ta respektojë. “Jam befasuar me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, por do ta respektojmë atë”, ...
Arbresh | 31-Mar-2020 22:36
Kryeministri në detyrë i Kosovë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese e ka befasuar atë, por megjithatë do ta respektojë. “Jam befasuar me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, por do ta respektojmë atë”, ...

Smaka, për vendimin e Gjykatës Kushtetuese: Deri më 13 prill mbetet në fuqi kufizimi i qarkullimit, pastaj Qeveria mund ta modifikojë vendimin
Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka aprovuar kërkesën e presidentit Hashim Thaçi, duke shpallur , të pavlefshëm vendimin e Qeverisë Kurti për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve. Ky vendim, i cili u publikua sot, do të hyjë ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 18:54
Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka aprovuar kërkesën e presidentit Hashim Thaçi, duke shpallur , të pavlefshëm vendimin e Qeverisë Kurti për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve. Ky vendim, i cili u publikua sot, do të hyjë ...

Antiamerikanizmi dhe largimi i trupave të ShBA, gënjeshtra dhe politikë paniku e LDK-së
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar sot gjatë një interviste në KTV se sulmi i organizuar ndaj qeverisë së tij që çoi në mocion mosbesimi është bazuar mbi mashtrime publike. Duke folur për një ...
Respublica | 31-Mar-2020 21:39
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar sot gjatë një interviste në KTV se sulmi i organizuar ndaj qeverisë së tij që çoi në mocion mosbesimi është bazuar mbi mashtrime publike. Duke folur për një ...

Kurti: U befasova me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, por do ta zbatoj
Prishtinë, 31 mars 2020 – Kryeministri në detyrë i Kosovë, Albin Kurti, ka thënë se ai është befasuar me vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës që e shpall antikushtetues vendimin e Qeverisë për kufizimin e lirisë ...
Illyriapress | 31-Mar-2020 21:36
Prishtinë, 31 mars 2020 – Kryeministri në detyrë i Kosovë, Albin Kurti, ka thënë se ai është befasuar me vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës që e shpall antikushtetues vendimin e Qeverisë për kufizimin e lirisë ...

Kurti: U befasova nga vendimi i Gjykatës Kushtetuese, megjithatë do ta zbatoj
Kryeministri në detyrë i Kosovë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese e ka befasuar atë, por megjithatë do ta respektojë. “Jam befasuar me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, por do ta respektojmë atë”, ...
Gazeta Monitor | 31-Mar-2020 21:33
Kryeministri në detyrë i Kosovë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese e ka befasuar atë, por megjithatë do ta respektojë. “Jam befasuar me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, por do ta respektojmë atë”, ...

Kurti fton presidentin që të japë dorëheqje dhe t’i kthehet politikës partiake
Kryeministri në detyrë i Kosovë, Albin Kurti, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, nuk është i kënaqur me kompetencat që i jep Kushtetuta e vendit dhe e ka ftuar atë që t’i bashkohet jetës politike partiake. ...
Gazeta Monitor | 31-Mar-2020 21:33
Kryeministri në detyrë i Kosovë, Albin Kurti, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, nuk është i kënaqur me kompetencat që i jep Kushtetuta e vendit dhe e ka ftuar atë që t’i bashkohet jetës politike partiake. ...

Kurti: U befasova nga vendimi i Gjykatës Kushtetuese, megjithatë do ta zbatoj
Kryeministri në detyrë i Kosovë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese e ka befasuar atë, por megjithatë do ta respektojë. “Jam befasuar me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, por do ta respektojmë atë”, ...
IliriaNews | 31-Mar-2020 21:30
Kryeministri në detyrë i Kosovë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese e ka befasuar atë, por megjithatë do ta respektojë. “Jam befasuar me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, por do ta respektojmë atë”, ...

Peci e dënon kampanjën kundër gjyqtarëve të Kushtetueses
Ish-ambasadori Lulzim Peci e ka dënuar kampanjën për denigrimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese pas vendimit të i cili e vlerëson anti-kushtetuese masat e marra nga Qeveria për kufizimin e lirisë së lëvizjes, si ...
EkonomiaOnline | 31-Mar-2020 21:27
Ish-ambasadori Lulzim Peci e ka dënuar kampanjën për denigrimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese pas vendimit të i cili e vlerëson anti-kushtetuese masat e marra nga Qeveria për kufizimin e lirisë së lëvizjes, si ...

Kurti fton presidentin që të japë dorëheqje dhe t’i kthehet politikës partiake
Kryeministri në detyrë i Kosovë, Albin Kurti, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, nuk është i kënaqur me kompetencat që i jep Kushtetuta e vendit dhe e ka ftuar atë që t’i bashkohet jetës politike partiake. ...
TetovaSot | 31-Mar-2020 21:16
Kryeministri në detyrë i Kosovë, Albin Kurti, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, nuk është i kënaqur me kompetencat që i jep Kushtetuta e vendit dhe e ka ftuar atë që t’i bashkohet jetës politike partiake. ...

PDK: Gjykata Kushtetuese mbrojti rendin kushtetues nga ‘puçi qeveritar” i Kurtit
Partia Demokratike e Kosovës mirëpret akgjykimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për ta shpallur kundërkushtetues vendimin e Qeverisë Kurti për kufizimin e lirive dhe të drejtave themelore. Në reagimin e PDK-së thuhet ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 18:48
Partia Demokratike e Kosovës mirëpret akgjykimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për ta shpallur kundërkushtetues vendimin e Qeverisë Kurti për kufizimin e lirive dhe të drejtave themelore. Në reagimin e PDK-së thuhet ...

Enver Hasani: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese është jashtëzakonisht profesional
Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani e ka komentuar vendimin e Kushtetueses, e cila e shpalli jokushtetues vendimin e Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se vendimi i Gjykatës Kushtetuese është ...
EkonomiaOnline | 31-Mar-2020 21:06
Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani e ka komentuar vendimin e Kushtetueses, e cila e shpalli jokushtetues vendimin e Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se vendimi i Gjykatës Kushtetuese është ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved