ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 19:21

SHBA 100 milionë dollarë për Italinë

SHBA 100 milionë dollarë për Italinë
SHBA pavarësisht se është vendi më i prekur nga koronavirus është solidarizuar me Italinë duke i ofruar 100 milionë dollarë. Këtë e ka bërë të ditur vetë presidenti Donald Trump i cili dha edhe detajet duke thënë se 100 ...
Telegraf | 31-Mar-2020 19:00
SHBA pavarësisht se është vendi më i prekur nga koronavirus është solidarizuar me Italinë duke i ofruar 100 milionë dollarë. Këtë e ka bërë të ditur vetë presidenti Donald Trump i cili dha edhe detajet duke thënë se 100 ...

American Airlines kërkon 12 miliardë dollarë ndihmë nga qeveria e SHBA
Kompania amerikane, American Airlines ka konfirmuar se do të kërkojë mbështetje financiare nga Qeveria amerikane në vlerë 12 miliardë dollarëve, për shkak të ndikimit të koronavirusit. Punëtorëve u është thënë përmes ...
BalkanWeb | 31-Mar-2020 11:27
Kompania amerikane, American Airlines ka konfirmuar se do të kërkojë mbështetje financiare nga Qeveria amerikane në vlerë 12 miliardë dollarëve, për shkak të ndikimit të koronavirusit. Punëtorëve u është thënë përmes ...

Kriza e pandemisë: American Airlines kërkon 12 miliardë dollarë ndihmë nga shteti
Kompania amerikane, American Airlines ka konfirmuar se do të kërkojë mbështetje financiare nga Qeveria amerikane në vlerë të 12 miliardë dollarëve, për shkak të ndikimit të koronavirusit. Punëtorëve u është thënë përmes ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 12:32
Kompania amerikane, American Airlines ka konfirmuar se do të kërkojë mbështetje financiare nga Qeveria amerikane në vlerë të 12 miliardë dollarëve, për shkak të ndikimit të koronavirusit. Punëtorëve u është thënë përmes ...

Vajza 12-vjeçare vdes nga COVID-19/ Situatë alarmante në Spanjë, OBSH: Kujdes me maskat
Një vajzë 12 vjecare në Belgjikë është viktima më e re e koronavirusit në Europë. Bluzat e bardha nuk dhanë më shume detaje mbi rastin duke theksuar se është i rrallë dhe shqetësues. Në vendin me 11.5 milionë banorë, ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 14:40
Një vajzë 12 vjecare në Belgjikë është viktima më e re e koronavirusit në Europë. Bluzat e bardha nuk dhanë më shume detaje mbi rastin duke theksuar se është i rrallë dhe shqetësues. Në vendin me 11.5 milionë banorë, ...

Koronavirusi “trondit” linjat ajrore, 2 milion fluturime anulohen, 252 miliardë dollarë firo
Shumë shtete të botës kanë mbyllur kufijtë e tyre si masë parandaluese për përhapjen e pandemisë së COVID-19. Kjo pandemi ka shkaktuar një tronditje të madhe për të gjithë linjat ajrore në të gjithë botën. Shoqata ...
Telegraf | 31-Mar-2020 14:36
Shumë shtete të botës kanë mbyllur kufijtë e tyre si masë parandaluese për përhapjen e pandemisë së COVID-19. Kjo pandemi ka shkaktuar një tronditje të madhe për të gjithë linjat ajrore në të gjithë botën. Shoqata ...

Italia në izolim deri në 14 prill/ SHBA, 100 milionë dollarë për luftën ndaj koronavirusit
Sot është ditë zie në Itali. Flamujt e ndërtesave publike në të gjithë vendin janë vendosur në gjysmë shtizë për të nderuar kujtimin e 11.591 viktimave të pandemisë. Rreth 102 mijë persona në shtetin fqinj janë ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 14:27
Sot është ditë zie në Itali. Flamujt e ndërtesave publike në të gjithë vendin janë vendosur në gjysmë shtizë për të nderuar kujtimin e 11.591 viktimave të pandemisë. Rreth 102 mijë persona në shtetin fqinj janë ...

Donald Trump: Do i japim Italisë 100 milionë dollarë ndihma mjekësore
Presidenti amerikan Donald Trump ka premtuar se do të dërgojë si ndihma në Itali rreth 100 milionë dollarë mjete dhe produkte të kujdesit shëndetësor për të luftuar koronavirusin. President Trump dhe kryeministri ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 10:06
Presidenti amerikan Donald Trump ka premtuar se do të dërgojë si ndihma në Itali rreth 100 milionë dollarë mjete dhe produkte të kujdesit shëndetësor për të luftuar koronavirusin. President Trump dhe kryeministri ...

SHBA 100 milionë dollarë për Italinë, Trump: Po kalojnë një moment të vështirë
Presidenti amerikan Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë pajisje mjekësore për luftimin e pandemisë së koronavirusit në Itali, dhe më vonë në Francë dhe Spanjë. Trump, duke folur në konferencën e tij ...
Koha.mk | 01-Apr-2020 00:06
Presidenti amerikan Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë pajisje mjekësore për luftimin e pandemisë së koronavirusit në Itali, dhe më vonë në Francë dhe Spanjë. Trump, duke folur në konferencën e tij ...

SHBA 100 milionë dollarë për Italinë, Trump: Po kalojnë një moment të vështirë
Presidenti amerikan Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë pajisje mjekësore për luftimin e pandemisë së koronavirusit në Itali, dhe më vonë në Francë dhe Spanjë. Trump, duke folur në konferencën e tij ...
Medial | 31-Mar-2020 23:57
Presidenti amerikan Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë pajisje mjekësore për luftimin e pandemisë së koronavirusit në Itali, dhe më vonë në Francë dhe Spanjë. Trump, duke folur në konferencën e tij ...

Tre në katër amerikanë po përballen me ndonjë formë të izolimit
Rreth tre në katër amerikanë tani janë, apo do të jenë pjesë e ndonjë forme të izolimit, teksa më shumë shtete ashpërsojnë masat për të luftuar koronavirusin, shkruan REL. Merrilland, Virxhinia, Arizona dhe Tenesi janë ...
Portalb | 31-Mar-2020 21:37
Rreth tre në katër amerikanë tani janë, apo do të jenë pjesë e ndonjë forme të izolimit, teksa më shumë shtete ashpërsojnë masat për të luftuar koronavirusin, shkruan REL. Merrilland, Virxhinia, Arizona dhe Tenesi janë ...

Fauci: Virusi mund të rikthehet, por do të jemi të përgatitur
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...
Shprehja | 31-Mar-2020 20:38
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...

Fauci: Virusi mund të rikthehet, por do të jemi të përgatitur
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...
TetovaSot | 31-Mar-2020 20:28
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...

Fauci: Virusi mund të rikthehet, por do të jemi të përgatitur
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...
Alsat-M | 31-Mar-2020 20:20
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...

Dr. Fauci: Amerika do pësojë edhe një shpërthim tjetër të koronavirusit në vjeshtë
Infektologu i famshëm i administrates Trump parashikon që kjo të ndodh për shkak të nivelit të lartë të infektimit të virusit. “Në fakt, unë do të parashikoja që kjo do të ndodh në të vërtetë (shpërthimi i koronavirusit ...
Lajminet | 31-Mar-2020 18:58
Infektologu i famshëm i administrates Trump parashikon që kjo të ndodh për shkak të nivelit të lartë të infektimit të virusit. “Në fakt, unë do të parashikoja që kjo do të ndodh në të vërtetë (shpërthimi i koronavirusit ...

ShBA, 3 mijë të vdekur nga koronavirusi
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara arriti në 3000, sipas zyrtarëve të shëndetësisë. 900 prej tyre janë vetëm në qytetin e Nju Jorkut, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Shtetet e ...
Medial | 31-Mar-2020 18:57
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara arriti në 3000, sipas zyrtarëve të shëndetësisë. 900 prej tyre janë vetëm në qytetin e Nju Jorkut, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Shtetet e ...

Virusi korona, SHBA 100 milionë dollarë për Italinë
SHBA është solidarizuar me Italinë duke i ofruar 100 milionë dollarë për të përballuar situatën e krijuar nga koronavirusi. Këtë e ka bërë të ditur vetë presidenti Donald Trump, duke u shprehur se 100 milionë dollarët ...
Aktuale.MK | 31-Mar-2020 18:54
SHBA është solidarizuar me Italinë duke i ofruar 100 milionë dollarë për të përballuar situatën e krijuar nga koronavirusi. Këtë e ka bërë të ditur vetë presidenti Donald Trump, duke u shprehur se 100 milionë dollarët ...

Fauci: Virusi mund të rikthehet, por do të jemi të përgatitur
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...
Gazeta Express | 31-Mar-2020 18:51
Drejtori i Institutit amerikan të Sëmundjeve Ngjitëse, dr. Anthony Fauci, mendon se për shkak të transmetueshmërisë së tij, koronavirusi do të rikthehet në një stinë tjetër. Por, ai shtoi se në ato rrethana, Shtetet e ...

ShBA, 3 mijë të vdekur nga koronavirusi
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara arriti në 3000, sipas zyrtarëve të shëndetësisë. 900 prej tyre janë vetëm në qytetin e Nju Jorkut, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Shtetet e ...
Indeks Online | 31-Mar-2020 18:20
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara arriti në 3000, sipas zyrtarëve të shëndetësisë. 900 prej tyre janë vetëm në qytetin e Nju Jorkut, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Shtetet e ...

Rëndohet gjendja në SHBA, 605 të vdekur nga koronavirusi për 24 orë
Numri i vdekjeve në SHBA nga pandemia koronavirus ka arritur në tre mijë të hënën. Kjo, pasi që përbrenda 24 orëve janë raportuar të paktën 605 vdekje, duke çuar totalin në 3,180. Thënë më ndryshe, një person ka vdekur ...
Aktuale.MK | 31-Mar-2020 18:03
Numri i vdekjeve në SHBA nga pandemia koronavirus ka arritur në tre mijë të hënën. Kjo, pasi që përbrenda 24 orëve janë raportuar të paktën 605 vdekje, duke çuar totalin në 3,180. Thënë më ndryshe, një person ka vdekur ...

Rritje alarmante e të infekturave me koronavirus në SHBA, mbi 3 mijë të vdekur
Bilanci i të infektuarve dhe i viktimave në SHBA me COVID-19 është rritur me ritme të shpejta. Deri më tani, kanë humbur jetën 3,170 njerëz, ndërsa shënohen mbi 164 mijë të prekur, duke u bërë vendi me numrin më të ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 10:01
Bilanci i të infektuarve dhe i viktimave në SHBA me COVID-19 është rritur me ritme të shpejta. Deri më tani, kanë humbur jetën 3,170 njerëz, ndërsa shënohen mbi 164 mijë të prekur, duke u bërë vendi me numrin më të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved