ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 09:42

Telefonata Putin-Trump/ Rusia ndihmon SHBA-të me pajisje mjekësore

Telefonata Putin-Trump/ Rusia ndihmon SHBA-të me pajisje mjekësore
Rusia ka dërguar një aeroplan ushtarak me pajisje mjekësore këtë të mërkurë në SHBA për të ndihmuar në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Ndihma e presidentit Vladimir Putin u ofrua pas një bisede telefonike me ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 14:27
Rusia ka dërguar një aeroplan ushtarak me pajisje mjekësore këtë të mërkurë në SHBA për të ndihmuar në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Ndihma e presidentit Vladimir Putin u ofrua pas një bisede telefonike me ...

Provokon Putini: Dërgon pajisje mjekësore për të ndihmuar SHBA-të të luftojnë koronavirusin
Rusia po dërgon pajisjet mjekësore drejt Shteteve të Bashkuara për të ndihmuar në luftimin e shpërthimit të koronavirusit, raportoi agjensia e lajmeve Interfax, duke cituar zëdhënësin e Kremlinit Dmitry Peskov. ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 11:36
Rusia po dërgon pajisjet mjekësore drejt Shteteve të Bashkuara për të ndihmuar në luftimin e shpërthimit të koronavirusit, raportoi agjensia e lajmeve Interfax, duke cituar zëdhënësin e Kremlinit Dmitry Peskov. ...

Putini çdo ditë bën test nëse është infektuar nga virusi korona
“Presidenti i Rusisë Vladimir Putin çdo ditë bën test nëse është infektuar nga virusi korona”, ka thënë Protsenko Dmitry Peskov, zëdhënës i Putinit. “Putinin e ka përfshirë paniku lidhur me faktin nëse është infektuar ...
Medial | 01-Apr-2020 14:41
“Presidenti i Rusisë Vladimir Putin çdo ditë bën test nëse është infektuar nga virusi korona”, ka thënë Protsenko Dmitry Peskov, zëdhënës i Putinit. “Putinin e ka përfshirë paniku lidhur me faktin nëse është infektuar ...

Avioni rus niset për në SHBA për t’u dërguar ndihma
Një avion ushtarak rus është nisur nga një pistë ajrore jashtë Moskës dhe drejtuar për në Shtetet e Bashkuara me ngarkesë të pajisjeve mjekësore dhe maskave për të ndihmuar Uashingtonin në luftë kundër pandemisë. ...
Arbresh | 01-Apr-2020 14:41
Një avion ushtarak rus është nisur nga një pistë ajrore jashtë Moskës dhe drejtuar për në Shtetet e Bashkuara me ngarkesë të pajisjeve mjekësore dhe maskave për të ndihmuar Uashingtonin në luftë kundër pandemisë. ...

Takoi mjekun e infektuar, Putin thërret qeverinë në video-konferencë
Presidenti rus Vladimir Putin do të zhvillojë sot një takim qeveritar sot përmes video-konferencës, ka njoftuar Kremlini. Lajmi vjen një ditë pasi një mjek që u takua me Putinin javën e kaluar tha që ai ishte ...
Aktuale.MK | 01-Apr-2020 13:56
Presidenti rus Vladimir Putin do të zhvillojë sot një takim qeveritar sot përmes video-konferencës, ka njoftuar Kremlini. Lajmi vjen një ditë pasi një mjek që u takua me Putinin javën e kaluar tha që ai ishte ...

Rusia e ndihmon SHBA-në në luftën kundër koronavirusit
Rusia tha se ka dërguar në Shtetet e Bashkuara një aeroplan ushtarak me pajisje mjekësore, për t’i ndihmuar ato në luftën kundër koronavirusit. Televizioni shtetëror rus Rossiya 24 shfaqi të mërkurën pamje të aeroplanit ...
Medial | 01-Apr-2020 13:41
Rusia tha se ka dërguar në Shtetet e Bashkuara një aeroplan ushtarak me pajisje mjekësore, për t’i ndihmuar ato në luftën kundër koronavirusit. Televizioni shtetëror rus Rossiya 24 shfaqi të mërkurën pamje të aeroplanit ...

Trump dhe Putin diskutojnë për naftën
Presidenti Donald Trump tha se ai foli me Presidentin rus Vladimir Putin për çmimet e naftës gjatë një telefonate të hënën dhe gjithashtu ka folur me Princin e Kurorës Saudite Mohammed bin Salman, raporton AP. “Ata do ...
Medial | 01-Apr-2020 13:27
Presidenti Donald Trump tha se ai foli me Presidentin rus Vladimir Putin për çmimet e naftës gjatë një telefonate të hënën dhe gjithashtu ka folur me Princin e Kurorës Saudite Mohammed bin Salman, raporton AP. “Ata do ...

Rusia e ndihmon SHBA-në në luftën kundër koronavirusit
Rusia tha se ka dërguar në Shtetet e Bashkuara një aeroplan ushtarak me pajisje mjekësore, për t’i ndihmuar ato në luftën kundër koronavirusit. Televizioni shtetëror rus Rossiya 24 shfaqi të mërkurën pamje të aeroplanit ...
Koha.mk | 01-Apr-2020 12:45
Rusia tha se ka dërguar në Shtetet e Bashkuara një aeroplan ushtarak me pajisje mjekësore, për t’i ndihmuar ato në luftën kundër koronavirusit. Televizioni shtetëror rus Rossiya 24 shfaqi të mërkurën pamje të aeroplanit ...

Rusia e ndihmon SHBA-në në luftën kundër koronavirusit
Rusia tha se ka dërguar në Shtetet e Bashkuara një aeroplan ushtarak me pajisje mjekësore, për t’i ndihmuar ato në luftën kundër koronavirusit. Televizioni shtetëror rus Rossiya 24 shfaqi të mërkurën pamje të aeroplanit ...
Portalb | 01-Apr-2020 12:33
Rusia tha se ka dërguar në Shtetet e Bashkuara një aeroplan ushtarak me pajisje mjekësore, për t’i ndihmuar ato në luftën kundër koronavirusit. Televizioni shtetëror rus Rossiya 24 shfaqi të mërkurën pamje të aeroplanit ...

SHBA vazhdon sanksionet ndaj Iranit përkundër koronavirusit
Departamenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se Washingtoni ka vazhduar disa sanksione kundër programit bërthamor të Iranit në mes të pandemisë globale të koronavirusit, transmeton Anadolu Agency (AA). ...
Portalb | 01-Apr-2020 12:25
Departamenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se Washingtoni ka vazhduar disa sanksione kundër programit bërthamor të Iranit në mes të pandemisë globale të koronavirusit, transmeton Anadolu Agency (AA). ...

Rusia e ndihmon SHBA-në në luftën kundër koronavirusit
Rusia tha se ka dërguar në Shtetet e Bashkuara një aeroplan ushtarak me pajisje mjekësore, për t’i ndihmuar ato në luftën kundër koronavirusit. Televizioni shtetëror rus Rossiya 24 shfaqi pamje të aeroplanit duke u ...
Alsat-M | 01-Apr-2020 12:08
Rusia tha se ka dërguar në Shtetet e Bashkuara një aeroplan ushtarak me pajisje mjekësore, për t’i ndihmuar ato në luftën kundër koronavirusit. Televizioni shtetëror rus Rossiya 24 shfaqi pamje të aeroplanit duke u ...

Rusia e ndihmon SHBA-në në luftën kundër koronavirusit
Rusia tha se ka dërguar në Shtetet e Bashkuara një aeroplan ushtarak me pajisje mjekësore, për t’i ndihmuar ato në luftën kundër koronavirusit. Televizioni shtetëror rus Rossiya 24 shfaqi të mërkurën pamje të aeroplanit ...
Radio Evropa e Lire | 01-Apr-2020 12:00
Rusia tha se ka dërguar në Shtetet e Bashkuara një aeroplan ushtarak me pajisje mjekësore, për t’i ndihmuar ato në luftën kundër koronavirusit. Televizioni shtetëror rus Rossiya 24 shfaqi të mërkurën pamje të aeroplanit ...

Putini dërgon pajisje mjekësore për të ndihmuar SHBA-në të luftojnë koronavirusin
Rusia po dërgon pajisjet mjekësore drejt Shteteve të Bashkuara për të ndihmuar në luftimin e shpërthimit të koronavirusit, raportoi agjensia e lajmeve Interfax, duke cituar zëdhënësin e Kremlinit Dmitry Peskov. ...
ScanTv | 01-Apr-2020 11:30
Rusia po dërgon pajisjet mjekësore drejt Shteteve të Bashkuara për të ndihmuar në luftimin e shpërthimit të koronavirusit, raportoi agjensia e lajmeve Interfax, duke cituar zëdhënësin e Kremlinit Dmitry Peskov. ...

“Tesla” ofroi falas ventilatorë në mes të pandemisë së COVID-19
Kompania amerikane për prodhimin e automjeteve elektrike dhe energjisë së pastër “Tesla” njoftoi se do të dërgojë falas ventilatorë në spitalet në të gjithë botën, pajisje shumë të nevojshme në mes të pandemisë së ...
Portalb | 01-Apr-2020 10:24
Kompania amerikane për prodhimin e automjeteve elektrike dhe energjisë së pastër “Tesla” njoftoi se do të dërgojë falas ventilatorë në spitalet në të gjithë botën, pajisje shumë të nevojshme në mes të pandemisë së ...

Kohë fatale për SHBA: pranon ndihmë ruse kundër “virusit kinez”
Rusia dërgon pajisje mjekësore në SHBA për të ndihmuar në luftimin e koronavirusit, njoftoi Reuters, duke cituar agjencinë e lajmeve Interfax. Presidenti rus Vladimir Putin sugjeroi ndihmë në një bisedë telefonike me ...
Tesheshi | 01-Apr-2020 10:19
Rusia dërgon pajisje mjekësore në SHBA për të ndihmuar në luftimin e koronavirusit, njoftoi Reuters, duke cituar agjencinë e lajmeve Interfax. Presidenti rus Vladimir Putin sugjeroi ndihmë në një bisedë telefonike me ...

Mjeku me të cilin u takua Vladimir Putin rezulton pozitiv me Covid-10
Mjeku kryesor i spitalit më të madh të Moskës që po trajton pacientët me koronavirus ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Njoftimi i Denis Protsenkos vjen një javë pas takimit të tij me Presidentin Vladimir Putin. ...
PortaliOnline | 01-Apr-2020 10:03
Mjeku kryesor i spitalit më të madh të Moskës që po trajton pacientët me koronavirus ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Njoftimi i Denis Protsenkos vjen një javë pas takimit të tij me Presidentin Vladimir Putin. ...

Rusia do të dërgojë ndihmë për SHBA-në
Zëdhënësi i Kremlinit, Dimitrij Peskov paralajmëroi se Rusia do të dërgojë një aeroplan pajisje mjekësore dhe pajisje mbrojtëse në SHBA. “Pritet që aeroplani të aterrojë deri në fund të ditës”, deklaroi mbrëmë Peskov. ...
Alsat-M | 01-Apr-2020 09:57
Zëdhënësi i Kremlinit, Dimitrij Peskov paralajmëroi se Rusia do të dërgojë një aeroplan pajisje mjekësore dhe pajisje mbrojtëse në SHBA. “Pritet që aeroplani të aterrojë deri në fund të ditës”, deklaroi mbrëmë Peskov. ...

Rusia nis një aeroplan me pajisje mjekësore drejt Shteteve të Bashkuara
Një aeroplan ushtarak transportues i forcave ruse është nisur nga Moska drejt Shteteve të Bashkuara i mbushur me maska dhe pajisje të tjera mjekësore si ndihmë për luftimin e koronavirusit, raportoi televizioni ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 09:09
Një aeroplan ushtarak transportues i forcave ruse është nisur nga Moska drejt Shteteve të Bashkuara i mbushur me maska dhe pajisje të tjera mjekësore si ndihmë për luftimin e koronavirusit, raportoi televizioni ...

Mjeku që i shtrëngoi dorën Putin një javë më parë del pozitiv me Covid-19
Një mjek që u takua me presidentin rus, Vladimir Putin në një spital në Moskë ka rezultuar pozitiv me Covid-19. “Po, kam dalë pozitiv me Covid-19, por ndihem shumë mirë. Jam izoluar në zyrën time. Unë mendoj se ...
Politiko | 01-Apr-2020 07:51
Një mjek që u takua me presidentin rus, Vladimir Putin në një spital në Moskë ka rezultuar pozitiv me Covid-19. “Po, kam dalë pozitiv me Covid-19, por ndihem shumë mirë. Jam izoluar në zyrën time. Unë mendoj se ...

Moskë: Infektohet me Covid-19 mjeku që u takua me Presidentin Putin
Mjeku kryesor i spitalit më të madh të Moskës që po trajton pacientët me koronavirus tha të martën se ai ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Njoftimi i Denis Protsenkos vjen një javë pas takimit të tij me Presidentin ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 07:00
Mjeku kryesor i spitalit më të madh të Moskës që po trajton pacientët me koronavirus tha të martën se ai ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Njoftimi i Denis Protsenkos vjen një javë pas takimit të tij me Presidentin ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved