ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2020 09:21

Piero Fassino: Ju rrëfej për mikun tim Edi Rama!

Piero Fassino: Ju rrëfej për mikun tim Edi Rama!
Vendi juaj nuk është akoma në Europë, por ai është një shembull”, shprehet ish-kryetari i bashkisë së Torinos, Piero Fassino për gazetën italiane “Corriere della Sera”, duke folur për gjestin e Kryeministrit Edi Rama ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 23:42
Vendi juaj nuk është akoma në Europë, por ai është një shembull”, shprehet ish-kryetari i bashkisë së Torinos, Piero Fassino për gazetën italiane “Corriere della Sera”, duke folur për gjestin e Kryeministrit Edi Rama ...

Regjisori i famshëm italian Sorrentino: Edi Rama, me këtë emër të bukur prej mesfushori, bëri një gol të shkëlqyer
Regjisori dhe shkrimtari italian, Paolo Sorrentino, përgëzoi sot Kryeministrin Edi Rama për dërgimin në Itali të 30 mjekëve dhe infermierëve në luftën kundër COVID-19. “Edi Rama, me këtë emër të bukur prej mesfushori, ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 23:24
Regjisori dhe shkrimtari italian, Paolo Sorrentino, përgëzoi sot Kryeministrin Edi Rama për dërgimin në Itali të 30 mjekëve dhe infermierëve në luftën kundër COVID-19. “Edi Rama, me këtë emër të bukur prej mesfushori, ...

Solidariteti i Shqipërisë me Italinë, Soreca: Ndihem shumë i prekur nga ky gjest, më kanë ardhur qindra mesazhe nga qytetarë italianë
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri Luigi Soreca është prekur nga solidariteti që tregoi Shqipëria me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve drejt Italisë për të ndihmuar në luftën kundër pandemisë Covid-19 . Në ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 21:27
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri Luigi Soreca është prekur nga solidariteti që tregoi Shqipëria me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve drejt Italisë për të ndihmuar në luftën kundër pandemisë Covid-19 . Në ...

SHËNIM: Mediat italiane dhe botërore prej tri ditësh “ngrejnë në qiell” mjekët shqiptarë, portalet në Shqipëri i nxijnë nga inati i Ramës
Nuk kanë shkruar ndonjëherë kaq pozitivisht mediat italiane për Shqipërinë. Dhe kurrë nuk i kanë pasur të mbushura faqet e para të gazetave apo televizionet me të njëjtin mesazh: Faleminderit nga zemra Shqipëri. Për ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 20:22
Nuk kanë shkruar ndonjëherë kaq pozitivisht mediat italiane për Shqipërinë. Dhe kurrë nuk i kanë pasur të mbushura faqet e para të gazetave apo televizionet me të njëjtin mesazh: Faleminderit nga zemra Shqipëri. Për ...

“Shqipëria, një vend me tradita të mëdha”/ Dërgimi i mjekëve shqiptarë në Itali, Berluskoni falënderon Ramën
Mbi gjestin e solidaritetit të Shqipërisë me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali, ka reaguar ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni.
Top Channel | 31-Mar-2020 14:51
Mbi gjestin e solidaritetit të Shqipërisë me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali, ka reaguar ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni.

Bogdani për ndihmën ndaj Italisë: Gjest i bukur për popullin italian, ne jemi dhe profesionist e jo vetëm kriminel
Erjon Bogdani ka shpenzuar një pjesë të madhe të profesionit të tij në Itali, teksa për shumë vite është aktivizuar në nivele të larta me shumë skuadra italiane. Pa dyshim që gjesti i Shqipërisë për të dërguar 30 mjekë ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 16:24
Erjon Bogdani ka shpenzuar një pjesë të madhe të profesionit të tij në Itali, teksa për shumë vite është aktivizuar në nivele të larta me shumë skuadra italiane. Pa dyshim që gjesti i Shqipërisë për të dërguar 30 mjekë ...

“E njoh solidaritetin e popullit shqiptar”/ Ndihmë Italisë me mjekë, Montella i shkruan letër Ramës
Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, në një letër dërguar kryeministrit Edi Rama shpreh mirënjohjen e tij sa i takon dërgimit në Itali të 30 mjekëve dhe infermierëve.
Top Channel | 31-Mar-2020 13:04
Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, në një letër dërguar kryeministrit Edi Rama shpreh mirënjohjen e tij sa i takon dërgimit në Itali të 30 mjekëve dhe infermierëve.

“Italia s’është vetëm, me të është gjithë njerëzimi”/ Ruçi letër Presidentit të Parlamentit italian, Fico-s
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka nisur sot një letër Presidentit të Dhomës së Deputetëve të Italisë, Roberto Fico.
Top Channel | 31-Mar-2020 12:29
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka nisur sot një letër Presidentit të Dhomës së Deputetëve të Italisë, Roberto Fico.

30 mjekë në Itali, Berluskoni falënderon Ramën: Një komb i vogël, por me tradita të mëdha
Shqipëria dërgoi 30 mjekë dhe infermierë në Itali, si ndihmë e shtetit tonë ndaj vendit fqinj, ku situata nga pandemia është më e rëndë. Për këtë gjest të vendit tonë, ka reaguar ish-kryeministri italian Silvio ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 14:23
Shqipëria dërgoi 30 mjekë dhe infermierë në Itali, si ndihmë e shtetit tonë ndaj vendit fqinj, ku situata nga pandemia është më e rëndë. Për këtë gjest të vendit tonë, ka reaguar ish-kryeministri italian Silvio ...

Berluskoni vlerëson Shqipërinë: Një komb i vogël, por me tradita të mëdha
Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka vlerësuar gjestin e Shqipërisë në dërgimin e 30 mjekëve dhe infermirëve për të shërbyer në një nga zonat më të prekura me koronavirus në Itali. Përmes një statusi në ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 14:21
Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka vlerësuar gjestin e Shqipërisë në dërgimin e 30 mjekëve dhe infermirëve për të shërbyer në një nga zonat më të prekura me koronavirus në Itali. Përmes një statusi në ...

Di Maio: S’e keni idenë sa na inkurajoi mbërritja e mjekëve nga Shqipëria
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mbrëmjen e sotme në një lidhe më Skype në emisionin “Opinion” në Televizionin Klan ka qenë i ftuar ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio. Luigi Di Maio: Jam i sigurt që ...
Mapo | 31-Mar-2020 01:10
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mbrëmjen e sotme në një lidhe më Skype në emisionin “Opinion” në Televizionin Klan ka qenë i ftuar ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio. Luigi Di Maio: Jam i sigurt që ...

Berluskoni falenderon Shqipërinë: Një komb i vogël, por me tradita të mëdha
Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka vlerësuar gjestin e Shqipërisë për dërgimin e 30 mjekëve dhe infermirëve për të shërbyer në një nga zonat më të prekura me koronavirus në Itali. “Unë e njoh kryeministrin e ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 18:20
Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka vlerësuar gjestin e Shqipërisë për dërgimin e 30 mjekëve dhe infermirëve për të shërbyer në një nga zonat më të prekura me koronavirus në Itali. “Unë e njoh kryeministrin e ...

Gazetarët italianë elozhe Ramës: Lider global
Gjesti i kryeministrit Edi Rama për të ndihmuar Italinë me mjekë nuk ka kaluar pa u vënë re nga italianët. Prej dy ditësh mediat italine i bëjnë “bujë” ndihmës së dhënë, ndërsa nuk mungojnë as elozhet ndaj Ramës. ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 11:15
Gjesti i kryeministrit Edi Rama për të ndihmuar Italinë me mjekë nuk ka kaluar pa u vënë re nga italianët. Prej dy ditësh mediat italine i bëjnë “bujë” ndihmës së dhënë, ndërsa nuk mungojnë as elozhet ndaj Ramës. ...

Ministri italian: Nuk e keni idenë me sa entuziazëm u pritën mjekët shqiptarë e fjalimi karizmatik i Edi Ramës. Faleminderit. Shqipëria e kryeministri përfaqësojnë solidaritetin, që disa e kanë harruar
Ministri i Jashtëm i Italisë Luigi Di Maio ka falenderuar sërish mbrëmjen e sotme Shqiprinë dhe popullin shqiptarë për 30 mjekët dhe infermierët që qeveria dërgoi në Italinë mike. “Ju nuk e keni idenë sa injektim, ...
GazetaTema | 30-Mar-2020 22:49
Ministri i Jashtëm i Italisë Luigi Di Maio ka falenderuar sërish mbrëmjen e sotme Shqiprinë dhe popullin shqiptarë për 30 mjekët dhe infermierët që qeveria dërgoi në Italinë mike. “Ju nuk e keni idenë sa injektim, ...

Rama: Kuptuam shpejt rrezikun, vumë autobusin para porte si Murinjo
Dërgimi i 30 mjekëve shqiptarë në Itali për të luftuar koronavirusin bëri bujë të madhe në shtetin fqinj. Kryeministri Edi Rama dha një intervistë online në “Rai 3” këtë të martë, ku tregoi më në detaje pse e mori këtë ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 10:16
Dërgimi i 30 mjekëve shqiptarë në Itali për të luftuar koronavirusin bëri bujë të madhe në shtetin fqinj. Kryeministri Edi Rama dha një intervistë online në “Rai 3” këtë të martë, ku tregoi më në detaje pse e mori këtë ...

Armand Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar
Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se ...
GazetaTema | 30-Mar-2020 22:09
Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se ...

Legjenda e Milanit: Nuk është për të gjithë ajo që bëri Shqipëria dhe Rama
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pasi dërgoi një numër prej 30 mjekësh e infermierësh në Itali,bëri një paralelizëm me Milanin e Sacchit. Rama shpjegoi për të gjithë edhe strategjinë që do i udhëhiqte drejt fitores ...
GazetaTema | 30-Mar-2020 20:20
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pasi dërgoi një numër prej 30 mjekësh e infermierësh në Itali,bëri një paralelizëm me Milanin e Sacchit. Rama shpjegoi për të gjithë edhe strategjinë që do i udhëhiqte drejt fitores ...

De Biazi i lumtur për ndihmën: Shqipëria ka zemër të madhe!
Xhani De Biazi, ish-trajneri i Kombëtares kuqezi, është shqiptaro-italian pasi në fund të aventurës së tij me me ekipin tonë përfaqësues, mori edhe pasaportën shqiptare, duke u shndërruar edhe zyrtarisht në “njërin prej ...
GazetaTema | 30-Mar-2020 20:05
Xhani De Biazi, ish-trajneri i Kombëtares kuqezi, është shqiptaro-italian pasi në fund të aventurës së tij me me ekipin tonë përfaqësues, mori edhe pasaportën shqiptare, duke u shndërruar edhe zyrtarisht në “njërin prej ...

Italisë, ne shqiptarët nuk i dalim dot borxhit
Ushtarë dhe vullnetarë italianë të misionit “Arcobaleno”, duke shperndarë ndihma për refugjatët kosovarë në Kukes në vitin 1999 Nga Bashkim Shala Kukes me 30 mars: Shqipëria ka dërguar një ekip prej 30 mjekësh dhe ...
GazetaTema | 30-Mar-2020 19:06
Ushtarë dhe vullnetarë italianë të misionit “Arcobaleno”, duke shperndarë ndihma për refugjatët kosovarë në Kukes në vitin 1999 Nga Bashkim Shala Kukes me 30 mars: Shqipëria ka dërguar një ekip prej 30 mjekësh dhe ...

Pas Shqipërisë një vend i BE-së reagon, dërgon në Itali ekipin mjekësor me 15 mjekë
Shqipëria dërgoi në Itali 30 mjekë dhe infermierë për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit, lajmi bëri bujë në mediat ndërkombëtare si dhe u komentua gjerësisht nga italianët si një shuplakë për vendet e pasura të ...
GazetaTema | 30-Mar-2020 18:55
Shqipëria dërgoi në Itali 30 mjekë dhe infermierë për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit, lajmi bëri bujë në mediat ndërkombëtare si dhe u komentua gjerësisht nga italianët si një shuplakë për vendet e pasura të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved