ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 10:00

Arrin në 10 numri i viktimave me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Arrin në 10 numri i viktimave me koronavirus në Maqedoninë e Veriut
Është regjistruar edhe një i vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Vdekur, duke e çuar në dhjetë numrin e viktimave nga paraqitja e sëmundjes COVID-19 në këtë shtet. Ministri i Shëndetësisë tha se viktima, një grua ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 15:45
Është regjistruar edhe një i vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Vdekur, duke e çuar në dhjetë numrin e viktimave nga paraqitja e sëmundjes COVID-19 në këtë shtet. Ministri i Shëndetësisë tha se viktima, një grua ...

Zbulohen raste të reja në rajon/ Rritet alarmi nga pandemia në vendet e Ballkanit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka konfirmuar se katër persona të tjerë janë diagnostikuar pozitiv me koronavirus duke e çuar në 112 numrin e përgjithshëm të të infektuarve në vend. Ne Laboratorin e ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 15:39
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka konfirmuar se katër persona të tjerë janë diagnostikuar pozitiv me koronavirus duke e çuar në 112 numrin e përgjithshëm të të infektuarve në vend. Ne Laboratorin e ...

392 raste me koronavirus në Maqedoni, ja sa persona u infektuan për 24-orë
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë konferencës për shtyp të ditës së sotme bëri me dije se në Klinikën e Infektologjisë ndodhen të shtruar 54 pacientë, 4 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë shëndetësore, ...
Top Channel | 31-Mar-2020 21:36
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë konferencës për shtyp të ditës së sotme bëri me dije se në Klinikën e Infektologjisë ndodhen të shtruar 54 pacientë, 4 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë shëndetësore, ...

Detaje nga të infektuarit me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit 25 persona janë regjistruar me Covid-19. Po ashtu në 24 orët e fundit, pesë pacientë janë shëruar dhe të njëjtit do të lëshohen për kurim ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 14:54
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit 25 persona janë regjistruar me Covid-19. Po ashtu në 24 orët e fundit, pesë pacientë janë shëruar dhe të njëjtit do të lëshohen për kurim ...

25 raste të reja me coronavirus në Maqedoni, pesë pacientë do të lëshohen nga spitali
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot në konferencë për shtyp ka raportuar rreth gjendjes me coronavirusin në vend. Ai fillimisht njoftoi se pesë pacientë janë shëruar nga coronavirusi dhe gjatë ditës së sotme do ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 14:15
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot në konferencë për shtyp ka raportuar rreth gjendjes me coronavirusin në vend. Ai fillimisht njoftoi se pesë pacientë janë shëruar nga coronavirusi dhe gjatë ditës së sotme do ...

E martë e rëndë në vendet fqinje/ Viktima në Malin e Zi dhe Maqedoninë e Veriut
Mali i Zi ka regjistruar gjithshtu 18 raste të reja kete te marte, mirepo po ne kete dite eshte shenuar edhe viktima e pare ne kete vend.Instituti për Mbrojtje shëndetësore theksoi se janë analizuar 115 teste ne 24 oret ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 22:28
Mali i Zi ka regjistruar gjithshtu 18 raste të reja kete te marte, mirepo po ne kete dite eshte shenuar edhe viktima e pare ne kete vend.Instituti për Mbrojtje shëndetësore theksoi se janë analizuar 115 teste ne 24 oret ...

Maqedoni: Këto janë qytetet në të cilët ka pika për testim për Covid-19
Ministria e Shëndetësisë informon se prej sot është vënë në funksion edhe një pikë për testim për coronavirus në poliklinikën “Mlin Ballkan”. Qytetarët e Shkupit mund të testohen në katër pika: Jane Sandanski, Çento, ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 10:51
Ministria e Shëndetësisë informon se prej sot është vënë në funksion edhe një pikë për testim për coronavirus në poliklinikën “Mlin Ballkan”. Qytetarët e Shkupit mund të testohen në katër pika: Jane Sandanski, Çento, ...

Osmani: Vendi fitoi qasje deri tek Fondi Solidar Evropian për ballafaqim me COVID 19!
Zv/Kryeministri Bujar Osmani sërish ka dhënë një lajm të mirë. Ai sot ka biseduar me Eurokomisionerin për Zgjerim Oliver Varheji ku Maqedonia e Veriut ka fituar asje deri tek Fondi Solidar Evropian për ballafaqim me ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 16:16
Zv/Kryeministri Bujar Osmani sërish ka dhënë një lajm të mirë. Ai sot ka biseduar me Eurokomisionerin për Zgjerim Oliver Varheji ku Maqedonia e Veriut ka fituar asje deri tek Fondi Solidar Evropian për ballafaqim me ...

25 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni, regjistrohet edhe një viktimë
Ministria e Shëndetësisë në Maqeodninë e Veriut bën të ditur se gjatë natës së djeshme në Klinikën Infektive në Shkup ka ndërruar jetë edhe një grua nga nga Labonishta në moshën 65 vjeçe. Pacienti ka pasur sëmundje ...
Arbresh | 01-Apr-2020 16:09
Ministria e Shëndetësisë në Maqeodninë e Veriut bën të ditur se gjatë natës së djeshme në Klinikën Infektive në Shkup ka ndërruar jetë edhe një grua nga nga Labonishta në moshën 65 vjeçe. Pacienti ka pasur sëmundje ...

25 raste të reja me koronavirus, numri i përgjithshëm shkon në 354
Një 65 vjeçare nga Labunishti është viktima e 10-të nga virusi korona në vendin tonë. Viktimës në fjalë masa për testin i është marrë pas konstatimit të vdekjes, dhe rezultatet ishin pozitive. 65 vjeçarja vuante edhe ...
Alsat-M | 01-Apr-2020 16:06
Një 65 vjeçare nga Labunishti është viktima e 10-të nga virusi korona në vendin tonë. Viktimës në fjalë masa për testin i është marrë pas konstatimit të vdekjes, dhe rezultatet ishin pozitive. 65 vjeçarja vuante edhe ...

25 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni, regjistrohet edhe një viktimë
Ministria e Shëndetësisë në Maqeodninë e Veriut bën të ditur se gjatë natës së djeshme në Klinikën Infektive në Shkup ka ndërruar jetë edhe një grua nga nga Labonishta në moshën 65 vjeçe. Pacienti ka pasur sëmundje ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 16:06
Ministria e Shëndetësisë në Maqeodninë e Veriut bën të ditur se gjatë natës së djeshme në Klinikën Infektive në Shkup ka ndërruar jetë edhe një grua nga nga Labonishta në moshën 65 vjeçe. Pacienti ka pasur sëmundje ...

25 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni, regjistrohet edhe një viktimë
Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë natës së djeshme në Klinikën Infektive në Shkup ka ndërruar jetë edhe një grua nga nga Labonishta në moshën 65 vjeçe. Pacienti ka pasur sëmundje tjera si diabeti, sëmundje të ...
Indeks Online | 01-Apr-2020 15:45
Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë natës së djeshme në Klinikën Infektive në Shkup ka ndërruar jetë edhe një grua nga nga Labonishta në moshën 65 vjeçe. Pacienti ka pasur sëmundje tjera si diabeti, sëmundje të ...

25 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, regjistrohet edhe një viktimë
Pacienti ka pasur sëmundje tjera si diabeti, sëmundje të zemrës dhe obezitet. Sa i përket pacientes që vdiq të dielën në mëngjes në një spital në Strugë dhe për të cilën u morr material postmortem, i njëjti ka rezultuar ...
Lajminet | 01-Apr-2020 15:43
Pacienti ka pasur sëmundje tjera si diabeti, sëmundje të zemrës dhe obezitet. Sa i përket pacientes që vdiq të dielën në mëngjes në një spital në Strugë dhe për të cilën u morr material postmortem, i njëjti ka rezultuar ...

Maqedonia e Veriut, viktima e 11 nga koronavirusi
Një grua 65 vjeçe ka humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha në një konferencë për media se gruaja kishte pasur sëmundje shoqëruese si diabet, ...
Zeri Amerikes | 01-Apr-2020 15:43
Një grua 65 vjeçe ka humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha në një konferencë për media se gruaja kishte pasur sëmundje shoqëruese si diabet, ...

Virusi korona, prej sot ekipe mobile për testim në Shkup
Mostra nga personat e moshuar, të cilët janë grup i qytetarëve i rrezikuar, do të merret në kushte shtëpiake. Ekipet mobile mjekësore do të fillojnë, prej sot, me testimin e e banorëve të Shkupit në shtëpitë e tyre, ka ...
Arbresh | 01-Apr-2020 15:42
Mostra nga personat e moshuar, të cilët janë grup i qytetarëve i rrezikuar, do të merret në kushte shtëpiake. Ekipet mobile mjekësore do të fillojnë, prej sot, me testimin e e banorëve të Shkupit në shtëpitë e tyre, ka ...

Filipçe: Mendoj se jemi të përgatitur edhe për kulmin e virusit korona, ja pse!
Mendoj se jemi të përgatitur edhe për kulmin i cili pritet të jetë në fund të muajit prill, tha ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe duke folur për kapacitetin e sistemit shëndetësore që është në funksion. ...
Aktuale.MK | 01-Apr-2020 15:33
Mendoj se jemi të përgatitur edhe për kulmin i cili pritet të jetë në fund të muajit prill, tha ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe duke folur për kapacitetin e sistemit shëndetësore që është në funksion. ...

Arrin në 10 numri i viktimave me koronavirus në Maqedoninë e Veriut
Është regjistruar edhe një i vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Vdekur, duke e çuar në dhjetë numrin e viktimave nga paraqitja e sëmundjes COVID-19 në këtë shtet. Ministri i Shëndetësisë tha se viktima, një grua ...
Radio Evropa e Lire | 01-Apr-2020 15:33
Është regjistruar edhe një i vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Vdekur, duke e çuar në dhjetë numrin e viktimave nga paraqitja e sëmundjes COVID-19 në këtë shtet. Ministri i Shëndetësisë tha se viktima, një grua ...

Filipçe: Piku i virusit korona në vend pritet në fund të muajit prill
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp tha se vendi jonë ka kapacitete të mjaftueshme për trajtimin e pacientëve me Covid-19. Filipçe njoftoi se piku i pandemisë së virusit korona në ...
Arbresh | 01-Apr-2020 15:24
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp tha se vendi jonë ka kapacitete të mjaftueshme për trajtimin e pacientëve me Covid-19. Filipçe njoftoi se piku i pandemisë së virusit korona në ...

Një motër medicinale nga Kumanova ka shkuar në punë derisa ka qenë me virus korona
Një motër medicinale nga Kumanova ka qenë pozitive nga korona virusi, por edhe pse ka shkuar në punë nuk ka ndjerë asnjë simptomë. “Ajo është nga Kumanova dhe ka punuar në Klinikën e Pulmologjisë. Motra medicinale dje ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 15:24
Një motër medicinale nga Kumanova ka qenë pozitive nga korona virusi, por edhe pse ka shkuar në punë nuk ka ndjerë asnjë simptomë. “Ajo është nga Kumanova dhe ka punuar në Klinikën e Pulmologjisë. Motra medicinale dje ...

Filipçe: Një paciente 65-vjeçare ka ndërruar jetë nga virusi korona, gjithsej numri i të infektuarve ka arritur në 354
Një paciente 65-vjeçare nga Shkupi me probleme shëndetësore me mushkëritë e bardha, tension të lartë të gjakut dhe diabet është viktima e radhës nga virusi korona në Maqedoninë e Veriut, konfirmoi ministri i ...
Arbresh | 01-Apr-2020 15:00
Një paciente 65-vjeçare nga Shkupi me probleme shëndetësore me mushkëritë e bardha, tension të lartë të gjakut dhe diabet është viktima e radhës nga virusi korona në Maqedoninë e Veriut, konfirmoi ministri i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved