ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 09:40

“Jo më barriera mes Kosovës dhe Serbisë”, Albin Kurti reagon për vendimin e bujshëm, sqaron reciprocitetin pasojat e taksës

“Jo më barriera mes Kosovës dhe Serbisë”, Albin Kurti reagon për vendimin e bujshëm, sqaron reciprocitetin pasojat e taksës
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Albin Kurti thekson se ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 15:45
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Albin Kurti thekson se ...

“Jo më barriera mes Kosovës dhe Serbisë”, Albin Kurti reagon për vendimin e bujshëm
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në rrjetet sociale, Albin Kurti thekson ...
Telegraf | 01-Apr-2020 16:12
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në rrjetet sociale, Albin Kurti thekson ...

SHBA “shuplakë” Kurtit: Kosova duhet t’i heqë të gjitha tarifat, jo reciprocitet ndaj mallrave serbe
Shtetet e Bashkuara, përmes ambasadës së tyre në Prishtinë, thanë se kundërshtojnë masat e reciprocitetit, që u ka vënë Qeveria në detyrë e Kosovës mallrave nga Serbia. Nga 1 prilli, Qeveria në detyrë e Kosovës ka hequr ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 14:24
Shtetet e Bashkuara, përmes ambasadës së tyre në Prishtinë, thanë se kundërshtojnë masat e reciprocitetit, që u ka vënë Qeveria në detyrë e Kosovës mallrave nga Serbia. Nga 1 prilli, Qeveria në detyrë e Kosovës ka hequr ...

SHBA kundërshton reciprocitetin: Heqje e plotë e taksës!
Që nga dita e sotme ka hyre në fuqi vendimi i qeverisë se Kosovës për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Beogradin. Kryeministri në ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 14:57
Që nga dita e sotme ka hyre në fuqi vendimi i qeverisë se Kosovës për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Beogradin. Kryeministri në ...

Pas vendosjes së reciprocitetit me Serbinë – zhdoganohen 16 kamionë me mallra, 1 maune kthehet mbrapa
Pas vendosjes së reciprocitetit me Serbinë nga ana e Kosovës, janë 16 kamionë me mallra që janë zhdoganuar me procedurë të rregullt, kurse një maune është kthyer mbrapa. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:57
Pas vendosjes së reciprocitetit me Serbinë nga ana e Kosovës, janë 16 kamionë me mallra që janë zhdoganuar me procedurë të rregullt, kurse një maune është kthyer mbrapa. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i ...

Grenell mbështet deklaratën e ambasadës amerikane kundër reciprocitetit me Serbinë
Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi Richard Grenell, ka përkrahur deklaratën e ambasadës amerikane në Kosovë lidhur me heqjen e taksës dhe vendosjen e reciprocitetit. Grenell ka shpërndarë në ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:57
Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi Richard Grenell, ka përkrahur deklaratën e ambasadës amerikane në Kosovë lidhur me heqjen e taksës dhe vendosjen e reciprocitetit. Grenell ka shpërndarë në ...

Reagimet pro dhe kundër vendosjes së reciprocitetit tregtar me Serbinë
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar. Ky vendim do mbetet në ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:20
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar. Ky vendim do mbetet në ...

Kurti: Hyri në fuqi zëvendësimi i taksës me reciprocitet, vendimi ynë afirmon raportet e barabarta ndërshtetërore
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka njoftuar se ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. Kurti ka thënë se ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:07
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka njoftuar se ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. Kurti ka thënë se ...

Haradinaj: Reciprociteti ka ekzistuar qysh me vendimin për taksën, Albin Kurti po mashtron
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur është vendosur taksa 100% për produktet serbe. Haradinaj përmes një postimi në Facebook është fokusuar te pikat 3 dhe 4 të ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 14:51
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur është vendosur taksa 100% për produktet serbe. Haradinaj përmes një postimi në Facebook është fokusuar te pikat 3 dhe 4 të ...

Nis reprociteti në vend të taksës, SHBA dhe Kurti ndahen “me thikë”
Në ditën e parë të heqjes së taksës, SHBA u tregua sërish e ashpër me qeverinë “Kurti”, pasi kjo e fundit e kushtëzoi aktin në fjalë me reprocitetin. “Shtetet e Bashkuara ishin të qarta se Kosova duhet të heqë të gjitha ...
Tesheshi | 01-Apr-2020 16:19
Në ditën e parë të heqjes së taksës, SHBA u tregua sërish e ashpër me qeverinë “Kurti”, pasi kjo e fundit e kushtëzoi aktin në fjalë me reprocitetin. “Shtetet e Bashkuara ishin të qarta se Kosova duhet të heqë të gjitha ...

PDK: Kurti mashtroi për reciprocitetin
Partia Demokratike e Kosovës, e ka quajtur mashtrim vendimin e kryeministrit Albin Kurti për reciprocitetin me Serbinë, raporton Zëri.info PDK e ka quajtur vendimin e Kurtit si gjysmak, qesharak e teknik, ndërsa kanë ...
Zeri | 01-Apr-2020 16:18
Partia Demokratike e Kosovës, e ka quajtur mashtrim vendimin e kryeministrit Albin Kurti për reciprocitetin me Serbinë, raporton Zëri.info PDK e ka quajtur vendimin e Kurtit si gjysmak, qesharak e teknik, ndërsa kanë ...

PDK: Kurti mashtroi për reciprocitetin
Partia Demokratike e Kosovës i ka reaguar kryeministri në detyrë, Albin Kurtit duke thënë se i njëjti ka mashtruar për reciprocitetin. Ata i kanë përmendur Kurtit, premtimet për njohjen e diplomave në Preshevë, targat ...
Arbresh | 01-Apr-2020 16:18
Partia Demokratike e Kosovës i ka reaguar kryeministri në detyrë, Albin Kurtit duke thënë se i njëjti ka mashtruar për reciprocitetin. Ata i kanë përmendur Kurtit, premtimet për njohjen e diplomave në Preshevë, targat ...

PDK: Kryeministri i shkarkuar Kurti mashtroi për reciprocitetin
Partia Demokratike e Kosovës po vlerëson se kryeministri në detyrë Albin Kurti po mashtron dhe gënjen qytetarët për vendosjen e reciprocitetit ndaj Serbisë. PDK-ja në reagimin e tyre e kanë cilësuar këtë vendim si ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 16:15
Partia Demokratike e Kosovës po vlerëson se kryeministri në detyrë Albin Kurti po mashtron dhe gënjen qytetarët për vendosjen e reciprocitetit ndaj Serbisë. PDK-ja në reagimin e tyre e kanë cilësuar këtë vendim si ...

Politika amerikane në vijë kundër Kurtit: Grenell mbështet idenë se Reciprociteti do t’i lëndojë ekonomikisht kosovarët
Emisari i Donald Trump-it për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, e ka shpërndarë në llogarinë e tij qëndrimin e sotëm të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes të cilit kundërshtohej vendimi i ...
Shprehja | 01-Apr-2020 16:15
Emisari i Donald Trump-it për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, e ka shpërndarë në llogarinë e tij qëndrimin e sotëm të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes të cilit kundërshtohej vendimi i ...

Ambasada amerikane kundër reciprocitetit: Taksa duhet hequr, po ngulfatet ekonomia e Kosovës
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 13:53
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...

PDK: Kurti mashtroi për reciprocitetin – ku mbeti njohja e diplomave, targat e dokumentet e udhëtimit
Janë për keqardhje veprimet populiste e vendimet qesharake të një kryeministri të shkarkuar, i cili në ditët e fundit të tij në krye të qeverisë, ka vënë në lajthitje seriozitetin e shtetit të Kosovës dhe po luan me ...
Lajminet | 01-Apr-2020 16:13
Janë për keqardhje veprimet populiste e vendimet qesharake të një kryeministri të shkarkuar, i cili në ditët e fundit të tij në krye të qeverisë, ka vënë në lajthitje seriozitetin e shtetit të Kosovës dhe po luan me ...

PDK: Vendimi i djeshëm i Kurtit, një lojë dhe mashtrim ndaj qytetarëve dhe ndaj SHBA-së
Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka “mashtruar” dhe “gënjyer” qytetarët e Kosovës lidhur me vendosjen e reciprocitetit me Serbinë. Për PDK-në, si shumë vendime ...
Koha.net | 01-Apr-2020 16:12
Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka “mashtruar” dhe “gënjyer” qytetarët e Kosovës lidhur me vendosjen e reciprocitetit me Serbinë. Për PDK-në, si shumë vendime ...

PDK: Kurti mashtroi për reciprocitetin – ku mbetën premtimet e tij për njohjen e diplomave, targat e dokumentet e udhëtimit
Partia Demokratike e Kosovës denoncon mashtrimet dhe gënjeshtrat e kryeministrit të shkarkuar Albin Kurti ndaj qytetarëve të Kosovës lidhur me vendosjen e reciprocitetit me Serbinë. Si shumë vendime tjera, ai, rreth ...
Indeks Online | 01-Apr-2020 16:09
Partia Demokratike e Kosovës denoncon mashtrimet dhe gënjeshtrat e kryeministrit të shkarkuar Albin Kurti ndaj qytetarëve të Kosovës lidhur me vendosjen e reciprocitetit me Serbinë. Si shumë vendime tjera, ai, rreth ...

Mustafa e mirëpret vendimin për reciprocitet: Pranimi i masave nga Serbia do të thotë njohje
Vendimi për reciprocitet të plotë politik, ekonomik e tregtar me Serbinë po mirëpritet nga njohës të ekonomisë. Ky vendim vlerësohet se është në frymën e akteve ndërkombëtare CEFTA’s dhe e drejtë burimore e secilit ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 16:09
Vendimi për reciprocitet të plotë politik, ekonomik e tregtar me Serbinë po mirëpritet nga njohës të ekonomisë. Ky vendim vlerësohet se është në frymën e akteve ndërkombëtare CEFTA’s dhe e drejtë burimore e secilit ...

PDK: Kryeministri i shkarkuar Kurti mashtroi për reciprocitetin – ku mbetën premtimet e tij për njohjen e diplomave në Preshevë, targat e dokumentet e udhëtimit
Partia Demokratike e Kosovës denoncon mashtrimet dhe gënjeshtrat e kryeministrit të shkarkuar Albin Kurti ndaj qytetarëve të Kosovës lidhur me vendosjen e reciprocitetit me Serbinë. Si shumë vendime tjera, ai, rreth ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 16:09
Partia Demokratike e Kosovës denoncon mashtrimet dhe gënjeshtrat e kryeministrit të shkarkuar Albin Kurti ndaj qytetarëve të Kosovës lidhur me vendosjen e reciprocitetit me Serbinë. Si shumë vendime tjera, ai, rreth ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved