ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 16:22

Koronavirusi/ Një grua në gjendje të rëndë, ja sa persona janë të shtruar në Infektivin e Kosovës

Koronavirusi/ Një grua në gjendje të rëndë, ja sa persona janë të shtruar në Infektivin e Kosovës
Në Klinikën Infektive në Kosovë, sot më 1 prill 2020, gjenden të spitalizuar gjithsej 56 pacientë. Sadie Namani, infektologe, ka njoftuar se prej tyre, me Covid- 19 janë gjithsej 43 raste, ndërsa janë në pritje të ...
Telegraf | 01-Apr-2020 10:15
Në Klinikën Infektive në Kosovë, sot më 1 prill 2020, gjenden të spitalizuar gjithsej 56 pacientë. Sadie Namani, infektologe, ka njoftuar se prej tyre, me Covid- 19 janë gjithsej 43 raste, ndërsa janë në pritje të ...

Në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 43 persona me coronavirus, 6 prej tyre me oksigjenoterapi
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 43 persona të prekur nga coronavirusi. QKUK bën të ditur se nga 43 raste të sëmurë me Covid- 19, 36 të sëmurë janë në ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 09:36
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 43 persona të prekur nga coronavirusi. QKUK bën të ditur se nga 43 raste të sëmurë me Covid- 19, 36 të sëmurë janë në ...

Në Klinikën Infektive janë hospitalizuar 43 persona me Covid 19, shtatë prej tyre me përkujdesje intensive
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 43 persona të prekur nga koronavirusi. Prej personave infektuar QKUK bën të ditur se 36 janë në gjendje stabile, ndërsa 7 ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 10:28
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 43 persona të prekur nga koronavirusi. Prej personave infektuar QKUK bën të ditur se 36 janë në gjendje stabile, ndërsa 7 ...

108 të infektuar me koronavirus në Kosovë
Dy raste të reja me koronavirus janë shënuar këtë të martë në Kosovë. Bëhet fjalë për një qytetar nga Gjakova, i cili ishte në kontakt me familjarët e tij të prekur më herët, ndërsa tjetri është nga Prizreni, i ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 16:24
Dy raste të reja me koronavirus janë shënuar këtë të martë në Kosovë. Bëhet fjalë për një qytetar nga Gjakova, i cili ishte në kontakt me familjarët e tij të prekur më herët, ndërsa tjetri është nga Prizreni, i ...

Kjo ëshë situata me Covid-19 sot në mëngjes në Kosovë
Në Klinikën Infektive të QKUK-së sot më 1 prill 2020 janë të hospitalizuar 43 pacientë me Covid 19. Sipas njoftimeve nga 43 raste të sëmurë me Covid 19: • 36 pacientë janë në gjendje stabile • 7 pacientë janë me ...
PortaliOnline | 01-Apr-2020 10:12
Në Klinikën Infektive të QKUK-së sot më 1 prill 2020 janë të hospitalizuar 43 pacientë me Covid 19. Sipas njoftimeve nga 43 raste të sëmurë me Covid 19: • 36 pacientë janë në gjendje stabile • 7 pacientë janë me ...

QKUK publikon të dhënat e fundit për pacientët me COVID-19
Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Univerisitare të Kosovës (QKUK), gjashtë persona të prekur me koronavirus janë duke u trajtuar me okigjenoterapi, ndërsa një pacienteje i është përkeqësuar gjendja. “Një paciente ...
Radio Evropa e Lire | 01-Apr-2020 10:12
Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Univerisitare të Kosovës (QKUK), gjashtë persona të prekur me koronavirus janë duke u trajtuar me okigjenoterapi, ndërsa një pacienteje i është përkeqësuar gjendja. “Një paciente ...

Në Klinikën Infektive janë hospitalizuar 43 persona me Covid 19, shtatë prej tyre me përkujdesje intensive
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 43 persona të prekur nga koronavirusi. Prej personave infektuar QKUK bën të ditur se 36 janë në gjendje stabile, ndërsa 7 ...
Aktuale.MK | 01-Apr-2020 10:12
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 43 persona të prekur nga koronavirusi. Prej personave infektuar QKUK bën të ditur se 36 janë në gjendje stabile, ndërsa 7 ...

Në Klinikën Infektive janë hospitalizuar 43 persona me Covid 19, shtatë prej tyre me përkujdesje intensive
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 43 persona të prekur nga koronavirusi. Prej personave infektuar QKUK bën të ditur se 36 janë në gjendje stabile, ndërsa 7 ...
Medial | 01-Apr-2020 10:09
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 43 persona të prekur nga koronavirusi. Prej personave infektuar QKUK bën të ditur se 36 janë në gjendje stabile, ndërsa 7 ...

Në Klinikën Infektive janë hospitalizuar 43 persona me Covid 19, shtatë prej tyre me përkujdesje intensive
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 43 persona të prekur nga koronavirusi. Prej personave infektuar QKUK bën të ditur se 36 janë në gjendje stabile, ndërsa 7 ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 10:00
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 43 persona të prekur nga koronavirusi. Prej personave infektuar QKUK bën të ditur se 36 janë në gjendje stabile, ndërsa 7 ...

Infektologu Krasniqi: Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 40 pacientë me COVID-19
Infektologu, Valbon Krasniqi ka njoftuar se gjatë ditës së martë në Klinikën Infektive kanë qenë të shtrirë 40 pacientë që kanë rezultuar pozitive me coronavirus. Krasniqi për RTV Dukagjinin ka thënë se në përgjithësi ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 17:28
Infektologu, Valbon Krasniqi ka njoftuar se gjatë ditës së martë në Klinikën Infektive kanë qenë të shtrirë 40 pacientë që kanë rezultuar pozitive me coronavirus. Krasniqi për RTV Dukagjinin ka thënë se në përgjithësi ...

Një paciente në gjendje të rëndë është në ventilim mekanik në QKUK
Një paciente e cila është infektuar me Covid-19, ndodhet në kujdesin intensiv të klinikës infektive dhe ka përkeqesim të gjendjes, është në ventilim mekanik. Sipas raportit 24 orësh nga kjo klinikë, 43 raste janë duke ...
Arbresh | 01-Apr-2020 09:54
Një paciente e cila është infektuar me Covid-19, ndodhet në kujdesin intensiv të klinikës infektive dhe ka përkeqesim të gjendjes, është në ventilim mekanik. Sipas raportit 24 orësh nga kjo klinikë, 43 raste janë duke ...

Një grua në gjendje të rëndë, 42 të tjerë të hospitalizuar, bilanci i fundit me koronavirus në Kosovë
Klinikën Infektive, sot më 1 prill 2020, gjenden të spitalizuar gjithsej 56 pacientë. Sadie Namani, infektologe, ka njoftuar se prej tyre, me Covid- 19 janë gjithsej 43 raste, ndërsa janë në pritje të rezultateve për 10 ...
Zeri | 01-Apr-2020 09:48
Klinikën Infektive, sot më 1 prill 2020, gjenden të spitalizuar gjithsej 56 pacientë. Sadie Namani, infektologe, ka njoftuar se prej tyre, me Covid- 19 janë gjithsej 43 raste, ndërsa janë në pritje të rezultateve për 10 ...

10 persona janë në pritje të rezultateve për COVID-19
Kjo është bërë e ditur nga Klinika Infektive përmes një njoftimi, raporton . Megjithketë, në Klinikën Infektive të QKUK-së, po trajtohen 43 persona të prekur nga COVID-19, nga 112 sa janë në tërësi në Kosovë. Sipas ...
Lajminet | 01-Apr-2020 09:47
Kjo është bërë e ditur nga Klinika Infektive përmes një njoftimi, raporton . Megjithketë, në Klinikën Infektive të QKUK-së, po trajtohen 43 persona të prekur nga COVID-19, nga 112 sa janë në tërësi në Kosovë. Sipas ...

Një paciente në gjendje të rëndë është në ventilim mekanik në QKUK
Një paciente e cila është infektuar me Covid-19, ndodhet në kujdesin intensiv të klinikës infektive dhe ka përkeqesim të gjendjes, është në ventilim mekanik. Sipas raportit 24 orësh nga kjo klinikë, 43 raste janë duke ...
Indeks Online | 01-Apr-2020 09:43
Një paciente e cila është infektuar me Covid-19, ndodhet në kujdesin intensiv të klinikës infektive dhe ka përkeqesim të gjendjes, është në ventilim mekanik. Sipas raportit 24 orësh nga kjo klinikë, 43 raste janë duke ...

I përkeqësohet gjendja njërit prej të prekurve me koronavirus
Në Klinikën Infektive të QKUK-së, po trajtohen 43 persona të prekur nga COVID-19, nga 112 sa janë në tërësi në vendin tonë. Në Kosovë numri i personave të prekur me koronavirus ka arritur në 112. Sipas Shërbimit ...
Arbresh | 01-Apr-2020 09:42
Në Klinikën Infektive të QKUK-së, po trajtohen 43 persona të prekur nga COVID-19, nga 112 sa janë në tërësi në vendin tonë. Në Kosovë numri i personave të prekur me koronavirus ka arritur në 112. Sipas Shërbimit ...

I përkeqësohet gjendja njërit prej të prekurve me koronavirus
Në Kosovë numri i personave të prekur me koronavirus ka arritur në 112. Sipas Shërbimit Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK), në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 43 pacientë të prekur me COVID-19, ...
Lajminet | 01-Apr-2020 09:37
Në Kosovë numri i personave të prekur me koronavirus ka arritur në 112. Sipas Shërbimit Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK), në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 43 pacientë të prekur me COVID-19, ...

Një grua në gjendje të rëndë, 42 të tjerë të hospitalizuar, bilanci i fundit me koronavirus në Kosovë
Klinikën Infektive, sot më 1 prill 2020, gjenden të spitalizuar gjithsej 56 pacientë. Sadie Namani, infektologe, ka njoftuar se prej tyre, me Covid- 19 janë gjithsej 43 raste, ndërsa janë në pritje të rezultateve për 10 ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 09:36
Klinikën Infektive, sot më 1 prill 2020, gjenden të spitalizuar gjithsej 56 pacientë. Sadie Namani, infektologe, ka njoftuar se prej tyre, me Covid- 19 janë gjithsej 43 raste, ndërsa janë në pritje të rezultateve për 10 ...

Në Infektivë sot janë spitalizuar 43 pacientë me Coronavirus, një gruaje i është përkeqësuar gjendja
Në Klinikën Infektive, sot më 1 prill 2020, gjenden të spitalizuar gjithsej 56 pacientë. Sadie Namani, infektologe, ka njoftuar se prej tyre, me Coronavirus janë gjithsej 43 raste, ndërsa janë në pritje të rezultateve ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 09:33
Në Klinikën Infektive, sot më 1 prill 2020, gjenden të spitalizuar gjithsej 56 pacientë. Sadie Namani, infektologe, ka njoftuar se prej tyre, me Coronavirus janë gjithsej 43 raste, ndërsa janë në pritje të rezultateve ...

Kjo është gjendja shëndetësore e infermiereve në QKUK të prekura me koronavirus
Sot në mëngjes, nga QKUK kanë dhënë detaje për gjendjen e tyre shëndetësore, shkruan . QKUK ka thënë se të testuara pozitive me COVID-19 vazhdojnë të jenë tri infermiere, dhe që të dyja janë në gjendje të mirë ...
Lajminet | 01-Apr-2020 09:32
Sot në mëngjes, nga QKUK kanë dhënë detaje për gjendjen e tyre shëndetësore, shkruan . QKUK ka thënë se të testuara pozitive me COVID-19 vazhdojnë të jenë tri infermiere, dhe që të dyja janë në gjendje të mirë ...

Në QKUK gjenden 43 persona me koronavirus, 6 me oksigjen
Në Klinikën Infektive, sot me 01/04/2020, gjenden të spitalizuar gjithsej 56 pacientë. Prej tyre, me Covid- 19 janë gjithsej 43 raste, ndërsa janë në pritje të rezultateve për 10 raste. Gjendja e pacienteve të sëmurë me ...
Arbresh | 01-Apr-2020 09:30
Në Klinikën Infektive, sot me 01/04/2020, gjenden të spitalizuar gjithsej 56 pacientë. Prej tyre, me Covid- 19 janë gjithsej 43 raste, ndërsa janë në pritje të rezultateve për 10 raste. Gjendja e pacienteve të sëmurë me ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved