ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 07:19

Piero Fassino: Ju rrëfej për mikun tim Edi Rama!

Piero Fassino: Ju rrëfej për mikun tim Edi Rama!
Vendi juaj nuk është akoma në Europë, por ai është një shembull”, shprehet ish-kryetari i bashkisë së Torinos, Piero Fassino për gazetën italiane “Corriere della Sera”, duke folur për gjestin e Kryeministrit Edi Rama ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 23:42
Vendi juaj nuk është akoma në Europë, por ai është një shembull”, shprehet ish-kryetari i bashkisë së Torinos, Piero Fassino për gazetën italiane “Corriere della Sera”, duke folur për gjestin e Kryeministrit Edi Rama ...

Regjisori i famshëm italian Sorrentino: Edi Rama, me këtë emër të bukur prej mesfushori, bëri një gol të shkëlqyer
Regjisori dhe shkrimtari italian, Paolo Sorrentino, përgëzoi sot Kryeministrin Edi Rama për dërgimin në Itali të 30 mjekëve dhe infermierëve në luftën kundër COVID-19. “Edi Rama, me këtë emër të bukur prej mesfushori, ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 23:24
Regjisori dhe shkrimtari italian, Paolo Sorrentino, përgëzoi sot Kryeministrin Edi Rama për dërgimin në Itali të 30 mjekëve dhe infermierëve në luftën kundër COVID-19. “Edi Rama, me këtë emër të bukur prej mesfushori, ...

Ish-Kryeministri italian Matteo Renzi: Shqipëria e solidaritetit në BE, jashtë Hungaria e sovranistëve
Entuziazmi ndaj gjestit të kryeministrit Edi Rama duket se nuk po shuhet as dy ditë mbas dërgimit të 30 mjekëve dhe infermjerëve shqiptarë në Itali. Këtë here është ish Kryeministri italian Matteo Renzi, i cili ka bërë ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 23:00
Entuziazmi ndaj gjestit të kryeministrit Edi Rama duket se nuk po shuhet as dy ditë mbas dërgimit të 30 mjekëve dhe infermjerëve shqiptarë në Itali. Këtë here është ish Kryeministri italian Matteo Renzi, i cili ka bërë ...

Ekipi i mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali, Basha: E përshëndes, është një akt heroizmi
Kryetari i Partisë Demokratikë Lulzim Basha e quan akt heroizmi nismën e ekipit të mjekëvë dhe infermierëve shqiptar për të shërbyer në luftën kundër Covid -19 në Italinë e veriut. I ftuar në emisionin Përballë të ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 22:03
Kryetari i Partisë Demokratikë Lulzim Basha e quan akt heroizmi nismën e ekipit të mjekëvë dhe infermierëve shqiptar për të shërbyer në luftën kundër Covid -19 në Italinë e veriut. I ftuar në emisionin Përballë të ...

Solidariteti i Shqipërisë me Italinë, Soreca: Ndihem shumë i prekur nga ky gjest, më kanë ardhur qindra mesazhe nga qytetarë italianë
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri Luigi Soreca është prekur nga solidariteti që tregoi Shqipëria me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve drejt Italisë për të ndihmuar në luftën kundër pandemisë Covid-19 . Në ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 21:27
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri Luigi Soreca është prekur nga solidariteti që tregoi Shqipëria me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve drejt Italisë për të ndihmuar në luftën kundër pandemisë Covid-19 . Në ...

SHËNIM: Mediat italiane dhe botërore prej tri ditësh “ngrejnë në qiell” mjekët shqiptarë, portalet në Shqipëri i nxijnë nga inati i Ramës
Nuk kanë shkruar ndonjëherë kaq pozitivisht mediat italiane për Shqipërinë. Dhe kurrë nuk i kanë pasur të mbushura faqet e para të gazetave apo televizionet me të njëjtin mesazh: Faleminderit nga zemra Shqipëri. Për ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 20:22
Nuk kanë shkruar ndonjëherë kaq pozitivisht mediat italiane për Shqipërinë. Dhe kurrë nuk i kanë pasur të mbushura faqet e para të gazetave apo televizionet me të njëjtin mesazh: Faleminderit nga zemra Shqipëri. Për ...

“Shqipëria, një vend me tradita të mëdha”/ Dërgimi i mjekëve shqiptarë në Itali, Berluskoni falënderon Ramën
Mbi gjestin e solidaritetit të Shqipërisë me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali, ka reaguar ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni.
Top Channel | 31-Mar-2020 14:51
Mbi gjestin e solidaritetit të Shqipërisë me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali, ka reaguar ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni.

Bogdani për ndihmën ndaj Italisë: Gjest i bukur për popullin italian, ne jemi dhe profesionist e jo vetëm kriminel
Erjon Bogdani ka shpenzuar një pjesë të madhe të profesionit të tij në Itali, teksa për shumë vite është aktivizuar në nivele të larta me shumë skuadra italiane. Pa dyshim që gjesti i Shqipërisë për të dërguar 30 mjekë ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 16:24
Erjon Bogdani ka shpenzuar një pjesë të madhe të profesionit të tij në Itali, teksa për shumë vite është aktivizuar në nivele të larta me shumë skuadra italiane. Pa dyshim që gjesti i Shqipërisë për të dërguar 30 mjekë ...

Mjekët shqiptarë në Itali, Gjekmarkaj: Rama po e përdor për propagandë, Italia e kapitalizoi për t’i çuar mesazh Evropës
Analisti Agron Gjekmarkaj foli në emisionin “Real Story”, në News24, për vendimin e Shqipërisë për të dërguar në Itali 30 mjekë e infermierë, të cilët po luftojnë kundër koronavirusit. Gjekmarkaj tha se ky gjest duhet ...
Telegraf | 31-Mar-2020 23:48
Analisti Agron Gjekmarkaj foli në emisionin “Real Story”, në News24, për vendimin e Shqipërisë për të dërguar në Itali 30 mjekë e infermierë, të cilët po luftojnë kundër koronavirusit. Gjekmarkaj tha se ky gjest duhet ...

“E njoh solidaritetin e popullit shqiptar”/ Ndihmë Italisë me mjekë, Montella i shkruan letër Ramës
Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, në një letër dërguar kryeministrit Edi Rama shpreh mirënjohjen e tij sa i takon dërgimit në Itali të 30 mjekëve dhe infermierëve.
Top Channel | 31-Mar-2020 13:04
Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, në një letër dërguar kryeministrit Edi Rama shpreh mirënjohjen e tij sa i takon dërgimit në Itali të 30 mjekëve dhe infermierëve.

30 mjekë në Itali, Berluskoni falënderon Ramën: Një komb i vogël, por me tradita të mëdha
Shqipëria dërgoi 30 mjekë dhe infermierë në Itali, si ndihmë e shtetit tonë ndaj vendit fqinj, ku situata nga pandemia është më e rëndë. Për këtë gjest të vendit tonë, ka reaguar ish-kryeministri italian Silvio ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 14:23
Shqipëria dërgoi 30 mjekë dhe infermierë në Itali, si ndihmë e shtetit tonë ndaj vendit fqinj, ku situata nga pandemia është më e rëndë. Për këtë gjest të vendit tonë, ka reaguar ish-kryeministri italian Silvio ...

“Virusi mposhtet me metodën Sachi”/ Rama në faqen e parë të gazetës italiane, përkrah Ronaldo-s
Ditën e sotme, në faqen e parë të gazetës sportive italiane "Tuttosport" gjendet një foto e kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Cristiano Ronaldo-s
Top Channel | 31-Mar-2020 10:40
Ditën e sotme, në faqen e parë të gazetës sportive italiane "Tuttosport" gjendet një foto e kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Cristiano Ronaldo-s

Berluskoni vlerëson Shqipërinë: Një komb i vogël, por me tradita të mëdha
Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka vlerësuar gjestin e Shqipërisë në dërgimin e 30 mjekëve dhe infermirëve për të shërbyer në një nga zonat më të prekura me koronavirus në Itali. Përmes një statusi në ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 14:21
Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka vlerësuar gjestin e Shqipërisë në dërgimin e 30 mjekëve dhe infermirëve për të shërbyer në një nga zonat më të prekura me koronavirus në Itali. Përmes një statusi në ...

Di Maio: S’e keni idenë sa na inkurajoi mbërritja e mjekëve nga Shqipëria
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mbrëmjen e sotme në një lidhe më Skype në emisionin “Opinion” në Televizionin Klan ka qenë i ftuar ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio. Luigi Di Maio: Jam i sigurt që ...
Mapo | 31-Mar-2020 01:10
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Mbrëmjen e sotme në një lidhe më Skype në emisionin “Opinion” në Televizionin Klan ka qenë i ftuar ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio. Luigi Di Maio: Jam i sigurt që ...

Gazetarët italianë elozhe Ramës: Lider global
Gjesti i kryeministrit Edi Rama për të ndihmuar Italinë me mjekë nuk ka kaluar pa u vënë re nga italianët. Prej dy ditësh mediat italine i bëjnë “bujë” ndihmës së dhënë, ndërsa nuk mungojnë as elozhet ndaj Ramës. ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 11:15
Gjesti i kryeministrit Edi Rama për të ndihmuar Italinë me mjekë nuk ka kaluar pa u vënë re nga italianët. Prej dy ditësh mediat italine i bëjnë “bujë” ndihmës së dhënë, ndërsa nuk mungojnë as elozhet ndaj Ramës. ...

Rama krah Ronaldos: Virusi mposhtet me metodën Sachi
Edi Rama pushtoi italianët në 2 minuta e 20 sekonda. Përmes një gjesti shumë fisnik, kryeministri shqiptar dërgoi 30 mjekë në Itali, siç i quante vetë Rama: “30 anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me bluza të bardha”. “Ne ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 11:15
Edi Rama pushtoi italianët në 2 minuta e 20 sekonda. Përmes një gjesti shumë fisnik, kryeministri shqiptar dërgoi 30 mjekë në Itali, siç i quante vetë Rama: “30 anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me bluza të bardha”. “Ne ...

Ministri italian: Nuk e keni idenë me sa entuziazëm u pritën mjekët shqiptarë e fjalimi karizmatik i Edi Ramës. Faleminderit. Shqipëria e kryeministri përfaqësojnë solidaritetin, që disa e kanë harruar
Ministri i Jashtëm i Italisë Luigi Di Maio ka falenderuar sërish mbrëmjen e sotme Shqiprinë dhe popullin shqiptarë për 30 mjekët dhe infermierët që qeveria dërgoi në Italinë mike. “Ju nuk e keni idenë sa injektim, ...
GazetaTema | 30-Mar-2020 22:49
Ministri i Jashtëm i Italisë Luigi Di Maio ka falenderuar sërish mbrëmjen e sotme Shqiprinë dhe popullin shqiptarë për 30 mjekët dhe infermierët që qeveria dërgoi në Italinë mike. “Ju nuk e keni idenë sa injektim, ...

Berluskoni falenderon Shqipërinë: Një komb i vogël, por me tradita të mëdha
Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka vlerësuar gjestin e Shqipërisë për dërgimin e 30 mjekëve dhe infermirëve për të shërbyer në një nga zonat më të prekura me koronavirus në Itali. “Unë e njoh kryeministrin e ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 18:20
Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka vlerësuar gjestin e Shqipërisë për dërgimin e 30 mjekëve dhe infermirëve për të shërbyer në një nga zonat më të prekura me koronavirus në Itali. “Unë e njoh kryeministrin e ...

Armand Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar
Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se ...
GazetaTema | 30-Mar-2020 22:09
Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se ...

Rama: Kuptuam shpejt rrezikun, vumë autobusin para porte si Murinjo
Dërgimi i 30 mjekëve shqiptarë në Itali për të luftuar koronavirusin bëri bujë të madhe në shtetin fqinj. Kryeministri Edi Rama dha një intervistë online në “Rai 3” këtë të martë, ku tregoi më në detaje pse e mori këtë ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 10:16
Dërgimi i 30 mjekëve shqiptarë në Itali për të luftuar koronavirusin bëri bujë të madhe në shtetin fqinj. Kryeministri Edi Rama dha një intervistë online në “Rai 3” këtë të martë, ku tregoi më në detaje pse e mori këtë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved