ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 17:16

392 raste me koronavirus në Maqedoni, ja sa persona u infektuan për 24-orë

392 raste me koronavirus në Maqedoni, ja sa persona u infektuan për 24-orë
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë konferencës për shtyp të ditës së sotme bëri me dije se në Klinikën e Infektologjisë ndodhen të shtruar 54 pacientë, 4 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë shëndetësore, ...
Top Channel | 31-Mar-2020 21:36
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë konferencës për shtyp të ditës së sotme bëri me dije se në Klinikën e Infektologjisë ndodhen të shtruar 54 pacientë, 4 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë shëndetësore, ...

E martë e rëndë në vendet fqinje/ Viktima në Malin e Zi dhe Maqedoninë e Veriut
Mali i Zi ka regjistruar gjithshtu 18 raste të reja kete te marte, mirepo po ne kete dite eshte shenuar edhe viktima e pare ne kete vend.Instituti për Mbrojtje shëndetësore theksoi se janë analizuar 115 teste ne 24 oret ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 22:28
Mali i Zi ka regjistruar gjithshtu 18 raste të reja kete te marte, mirepo po ne kete dite eshte shenuar edhe viktima e pare ne kete vend.Instituti për Mbrojtje shëndetësore theksoi se janë analizuar 115 teste ne 24 oret ...

Maqedoni: Këto janë qytetet në të cilët ka pika për testim për Covid-19
Ministria e Shëndetësisë informon se prej sot është vënë në funksion edhe një pikë për testim për coronavirus në poliklinikën “Mlin Ballkan”. Qytetarët e Shkupit mund të testohen në katër pika: Jane Sandanski, Çento, ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 10:51
Ministria e Shëndetësisë informon se prej sot është vënë në funksion edhe një pikë për testim për coronavirus në poliklinikën “Mlin Ballkan”. Qytetarët e Shkupit mund të testohen në katër pika: Jane Sandanski, Çento, ...

Filipçe me këshilla për karantinën, izolimin dhe distancimin social
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në profilin e tij në Facebook publikoi disa këshilla se si të ushqehet shëndeti mendor në këto situata krize. “Karantina, izolimi dhe distanca sociale janë masa që kanë provuar të ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 10:33
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në profilin e tij në Facebook publikoi disa këshilla se si të ushqehet shëndeti mendor në këto situata krize. “Karantina, izolimi dhe distanca sociale janë masa që kanë provuar të ...

Katër pacientë në gjendje kritike në Klinikën Infektive në Shkup
Ministri i Shëndetësisë bëri të ditur se në Klinikën Infektive momentalisht po shërohen 54 pacientë dhe katër prej tyre janë në gjendje kritike. “Katër pacientë janë në gjendje kritike, ndërsa 20 të tjerë kanë nevojë ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 20:28
Ministri i Shëndetësisë bëri të ditur se në Klinikën Infektive momentalisht po shërohen 54 pacientë dhe katër prej tyre janë në gjendje kritike. “Katër pacientë janë në gjendje kritike, ndërsa 20 të tjerë kanë nevojë ...

Numri i të infektuarve me Kovid 19 po rritet, nuk ka kufizime më rigoroze për lëvizjen e qytetarëve
Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin 329 persona, ...
Ina-Online | 01-Apr-2020 09:57
Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin 329 persona, ...

Numri i të infektuarve me Kovid 19 po rritet
Shkup, 1 prill – Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin ...
Koha.mk | 01-Apr-2020 09:54
Shkup, 1 prill – Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin ...

Numri i të infektuarve me Kovid 19 po rritet, nuk ka kufizime më rigoroze për lëvizjen e qytetarëve
Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin 329 persona, ...
IliriaNews | 01-Apr-2020 09:51
Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin 329 persona, ...

Situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut
Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin 329 persona, ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 09:45
Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin 329 persona, ...

44 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 329 të infektuar
I ndjeri nga Kumanova kishte diabet, fibrilacion atrial, hipertension dhe obezitet, ndërsa i ndjeri nga Dibra kishte FOB (Bronkit Kronik Obstruktiv), hipertension dhe ishte nën terapi për të dy sëmundjet kronike. ...
Lajminet | 01-Apr-2020 09:23
I ndjeri nga Kumanova kishte diabet, fibrilacion atrial, hipertension dhe obezitet, ndërsa i ndjeri nga Dibra kishte FOB (Bronkit Kronik Obstruktiv), hipertension dhe ishte nën terapi për të dy sëmundjet kronike. ...

Numri i të infektuarve me Kovid 19 po rritet, tani për tani nuk ka kufizime më rigoroze për lëvizjen e qytetarëve
Shkup, 1 prill 2020 (MEDIAL) – Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me ...
Medial | 01-Apr-2020 08:57
Shkup, 1 prill 2020 (MEDIAL) – Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me ...

Numri i të infektuarve me Kovid 19 po rritet, nuk ka kufizime më rigoroze për lëvizjen e qytetarëve
Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin 329 persona, ...
Shprehja | 01-Apr-2020 08:33
Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin 329 persona, ...

Numri i të infektuarve me Kovid 19 po rritet, nuk ka kufizime më rigoroze për lëvizjen e qytetarëve
Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin 329 persona, ...
Aktuale.MK | 01-Apr-2020 08:30
Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin 329 persona, ...

Numri i të infektuarve me Kovid 19 po rritet, nuk ka kufizime më rigoroze për lëvizjen e qytetarëve
Alsat 2020-04-01T08:21:43+02:00 Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me ...
AlMaKos | 01-Apr-2020 08:30
Alsat 2020-04-01T08:21:43+02:00 Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me ...

Numri i të infektuarve me Kovid 19 po rritet, nuk ka kufizime më rigoroze për lëvizjen e qytetarëve
Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin 329 persona, ...
Alsat-M | 01-Apr-2020 08:24
Gjatë 24 orëve të fundit mes 30 dhe 31 mars janë bërë 392 testime, ndërsa janë konfirmuar 44 raste të reja të koronavirusit në vend. Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me KOVID-19 arrin 329 persona, ...

44 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 329 të infektuar
Ministria e Shëndetësisë njofton se në Klinikën Infektive si pasojë e Covid-19 kanë vdekur dy burra, njëri në moshën 45 vjeçe nga Kumanova, kurse tjetri i moshës 78 vjeçe nga Dibra. I ndjeri nga Kumanova kishte diabet, ...
Shprehja | 01-Apr-2020 04:40
Ministria e Shëndetësisë njofton se në Klinikën Infektive si pasojë e Covid-19 kanë vdekur dy burra, njëri në moshën 45 vjeçe nga Kumanova, kurse tjetri i moshës 78 vjeçe nga Dibra. I ndjeri nga Kumanova kishte diabet, ...

Koronavirusi, regjistrohen edhe dy viktima
Edhe dy të vdekur nga Virusi Korona. Një 45 vjeçar nga Kumanova dhe një 78 vjeçari nga Dibra janë personat, të cilët ndërruan jetë në 24 orët e fund në vend. Kjo e çon në shifrën e viktimave nga Covid-19. I ndjeri nga ...
Shprehja | 01-Apr-2020 02:34
Edhe dy të vdekur nga Virusi Korona. Një 45 vjeçar nga Kumanova dhe një 78 vjeçari nga Dibra janë personat, të cilët ndërruan jetë në 24 orët e fund në vend. Kjo e çon në shifrën e viktimave nga Covid-19. I ndjeri nga ...

Shkon në nëntë numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut
Ka shkuar në nëntë numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Dy personat që ndërruan jetë sot janë një 45 vjeçar nga Kumanova dhe një 78 ...
Arbresh | 31-Mar-2020 22:06
Ka shkuar në nëntë numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Dy personat që ndërruan jetë sot janë një 45 vjeçar nga Kumanova dhe një 78 ...

Shkon në nëntë numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut
Ka shkuar në nëntë numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Dy personat që ndërruan jetë sot janë një 45 vjeçar nga Kumanova dhe një 78 ...
Klan Kosova | 31-Mar-2020 22:03
Ka shkuar në nëntë numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Dy personat që ndërruan jetë sot janë një 45 vjeçar nga Kumanova dhe një 78 ...

Kosova miraton paketën e ndihmës/ Shtohen rastet e reja me koronavirus në Ballkan
Instituti kombëtar i Shëndetësisë në Kosovë konfirmoi edhe 12 raste të të prekurve me virusin COVID-19. 5 janë nga komuna e Malishevës, 3 nga Fushë Kosova, 2 nga Prishtina, 1 nga Mitrovica dhe 1 nga Kamenica. Rastet e ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 15:10
Instituti kombëtar i Shëndetësisë në Kosovë konfirmoi edhe 12 raste të të prekurve me virusin COVID-19. 5 janë nga komuna e Malishevës, 3 nga Fushë Kosova, 2 nga Prishtina, 1 nga Mitrovica dhe 1 nga Kamenica. Rastet e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved