ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 10:41

William dhe Kate vendosen në krye të Mbretërisë Britanike

William dhe Kate vendosen në krye të Mbretërisë Britanike
William dhe Kate do te jene mbreti dhe mbreteresha e Anglise. Nese jo zyrtarisht te pakten ne fakt, duke pasur parasysh qe per shkak te rritjes se rasteve te coronavirusit, Mbreteria e Bashkuar gjithashtu eshte izolim ...
ikub.al | 01-Apr-2020 14:03
William dhe Kate do te jene mbreti dhe mbreteresha e Anglise. Nese jo zyrtarisht te pakten ne fakt, duke pasur parasysh qe per shkak te rritjes se rasteve te coronavirusit, Mbreteria e Bashkuar gjithashtu eshte izolim ...

Drake dhe Rihanna nisin të flirtojnë serish me njëri tjetrin
Ata filluan te shkruajne ne pjesen e komenteve te DJ Spade ne Instagram Live mbreme. LaineyGossip vuri ne dukje se fansat i bene foto komenteve te Rihanna dhe Drake me njeri-tjetrin. Kishte disa te tilla por njeri prej ...
ikub.al | 01-Apr-2020 13:47
Ata filluan te shkruajne ne pjesen e komenteve te DJ Spade ne Instagram Live mbreme. LaineyGossip vuri ne dukje se fansat i bene foto komenteve te Rihanna dhe Drake me njeri-tjetrin. Kishte disa te tilla por njeri prej ...

FOTOT/ Koronavirusi infekton edhe modelen e njohur: Është e frikshme, nuk rri dot në këmbë
Modelja britanike Alexina Graham, pjesë e Victoria’s Secret, është prekur dhe po përballet me koronavirusin. Ajo tregoi në Instagram se është infektuar dhe se çfarë ndjen pasi sëmuresh. “Është e frikshme, ditën e parë ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 09:30
Modelja britanike Alexina Graham, pjesë e Victoria’s Secret, është prekur dhe po përballet me koronavirusin. Ajo tregoi në Instagram se është infektuar dhe se çfarë ndjen pasi sëmuresh. “Është e frikshme, ditën e parë ...

I vetë-izoluar në Brezovicë, Ermal Fejzullahu: Durim edhe pak, do bëhet mirë për gjithë njerëzimin
Këngëtari i mirënjohur i skenës shqiptare, Ermal Fejzullahu, është mjaft aktiv dhe i ndjekur në rrjetet sociale. Këto ditë izolimi krijuesi i hitit “Për një dashuri” është duke i kaluar në shtëpinë e tij në Brezovicë, ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:14
Këngëtari i mirënjohur i skenës shqiptare, Ermal Fejzullahu, është mjaft aktiv dhe i ndjekur në rrjetet sociale. Këto ditë izolimi krijuesi i hitit “Për një dashuri” është duke i kaluar në shtëpinë e tij në Brezovicë, ...

Cristiano Ronaldo kujdeset për fizikun e tij edhe gjatë izolimit: Qëndro në shtëpi, shpëtoni jetë
Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo, është një nga personazhet më të ndjekur në rrjetet sociale. Ai vetëm në rrjetin e popullarizuar, Instagram numëron 210 milionë ndjekës, për të cilët nuk heziton të ndajë imazhe ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 14:45
Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo, është një nga personazhet më të ndjekur në rrjetet sociale. Ai vetëm në rrjetin e popullarizuar, Instagram numëron 210 milionë ndjekës, për të cilët nuk heziton të ndajë imazhe ...

Një bursë për Kladiolën/ Nxënëses së shkëlqyer do t’i sigurohet arsimimi në universitet
Menjëherë pasi Top Channel publikoi rastin e familjes Nimini, thirrjes për ndihmë i janë përgjigjur shumë shqiptarë. Ndërsa sot bashkë me Arbi Agalliu, i cili është administratori i deleguar i Universiteti Marin ...
Top Channel | 31-Mar-2020 22:18
Menjëherë pasi Top Channel publikoi rastin e familjes Nimini, thirrjes për ndihmë i janë përgjigjur shumë shqiptarë. Ndërsa sot bashkë me Arbi Agalliu, i cili është administratori i deleguar i Universiteti Marin ...

Rihanna shkruan historinë me paraqitjen e saj në kopertinën e ‘British Vogue’
Ylli nga Barbados, Rihanna, ka shkruar historinë duke u bërë femra e parë që shfaqet në kopertinën e ‘British Vogue’ e veshur me një ‘durag’ si simbol i fuqisë së njerëzve me ngjyrë. Durag apo do-rag ose du-rag është ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 14:09
Ylli nga Barbados, Rihanna, ka shkruar historinë duke u bërë femra e parë që shfaqet në kopertinën e ‘British Vogue’ e veshur me një ‘durag’ si simbol i fuqisë së njerëzve me ngjyrë. Durag apo do-rag ose du-rag është ...

Dua Lipa me performancë të mrekullueshme nga shtëpia, teksa interpreton “Don’t Start Now” për “The Late Late Show with James Corden”
James Cordon të hënën ka mbajtur emisionin e tij të parë virtualisht “The Late Late Show”, duke iu bashkuar ‘shfaqjeve të tjera gjatë izolimit’ pak më vonë sesa disa nga kolegët e tij, përfshirë Samantha Bee, Jimmy ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 11:24
James Cordon të hënën ka mbajtur emisionin e tij të parë virtualisht “The Late Late Show”, duke iu bashkuar ‘shfaqjeve të tjera gjatë izolimit’ pak më vonë sesa disa nga kolegët e tij, përfshirë Samantha Bee, Jimmy ...

Nga Angelina Jolie e deri te Justin Bieber: Të famshmit që po ndihmojnë në luftën ndaj coronavirusit
Të izoluar në shtëpi apo jo, të famshmit në të gjithë botën kanë mbledhur forcat e tyre të bëjnë atë që munden për të luftuar pandeminë e coronavirusit përmes donacioneve të ndryshme për njerëzit në nevojë. Ndërsa numri ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 09:48
Të izoluar në shtëpi apo jo, të famshmit në të gjithë botën kanë mbledhur forcat e tyre të bëjnë atë që munden për të luftuar pandeminë e coronavirusit përmes donacioneve të ndryshme për njerëzit në nevojë. Ndërsa numri ...

Modelja e Victoria Secret del pozitive me Covid-19, flet për gjëndjen shëndetësore
Virusi ka prekur dhe engjejt e Victoria Secret. Një prej tyre është modelja Alexina Graham e cila e ka ndarë me ndjekësit këtë përvojë si dhe flet për simptomat dhe sëmundjen në tërësi. Alexina ka postuar në Instagram ...
Lapsi | 01-Apr-2020 12:48
Virusi ka prekur dhe engjejt e Victoria Secret. Një prej tyre është modelja Alexina Graham e cila e ka ndarë me ndjekësit këtë përvojë si dhe flet për simptomat dhe sëmundjen në tërësi. Alexina ka postuar në Instagram ...

Engjëlli i “Victoria’s Secret” tregon tmerrin e COVID-19: I frikshëm, kisha dhimbje të tmerrshme
Alexina Graham, modelja e famshme britanike është prekur nga COVID-19. Bukuroshja, personazh i njohur i “Victoria’s Secret”, e bëri vetë public lajmin se ishte prekur nga koronavirusi nëpërmjet një postimi në ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 22:03
Alexina Graham, modelja e famshme britanike është prekur nga COVID-19. Bukuroshja, personazh i njohur i “Victoria’s Secret”, e bëri vetë public lajmin se ishte prekur nga koronavirusi nëpërmjet një postimi në ...

Kylie Jenner provokuese në imazhin e fundit, publikon foto në bikini
Kylie Jenner ka ditur gjithmonë të tërheqë vëmendjen e faqeve rozë përmes imazheve që i shpërndan në rrjetet sociale. Miliarderja e re ka publikuar disa fotografi në Instagram, ku ka mahnitur me pozat me bikini, shkruan ...
Arbresh | 01-Apr-2020 16:06
Kylie Jenner ka ditur gjithmonë të tërheqë vëmendjen e faqeve rozë përmes imazheve që i shpërndan në rrjetet sociale. Miliarderja e re ka publikuar disa fotografi në Instagram, ku ka mahnitur me pozat me bikini, shkruan ...

Baby G vjen joshëse me bikini: Edhe nëse jeni në shtëpi, vazhdoni të vallëzoni
Rrjetet sociale janë dritarja më e mirë që yjet të ruajnë kontaktet me fansat e tyre, në kohën e mbylljes nëpër shtëpi si pasojë e pandemisë së coronavirusit. Shumë personazhe të skenës dhe ekranit kanë zgjedhur që në ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 00:15
Rrjetet sociale janë dritarja më e mirë që yjet të ruajnë kontaktet me fansat e tyre, në kohën e mbylljes nëpër shtëpi si pasojë e pandemisë së coronavirusit. Shumë personazhe të skenës dhe ekranit kanë zgjedhur që në ...

Karantina nuk e ndal Kylien, provokon me paraqitjen e fundit
Ylli televiziv, Kylie Jenner është shumë aktive në rrjete sociale, në të cilat sjell vazhdimisht imazhe të reja, shkruan . Nuk janë të pakta rastet kur ajo reklamon produktet që prodhojnë bashkë me motrat e saj. Së ...
Lajminet | 01-Apr-2020 15:35
Ylli televiziv, Kylie Jenner është shumë aktive në rrjete sociale, në të cilat sjell vazhdimisht imazhe të reja, shkruan . Nuk janë të pakta rastet kur ajo reklamon produktet që prodhojnë bashkë me motrat e saj. Së ...

Muhamet Hamiti: Badieu dhe Žižek për Idenë komuniste si imperativ
Slavoj Žižek: “Nuk mjafton thjesht me i mbetë besnik Idesë komuniste” Alain Badieu: “Hipoteza komuniste mbetet hipoteza e drejtë“ “Nuk mjafton thjesht me i mbetë besnik Idesë komuniste; duhet me i gjetë në realitetin ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 15:27
Slavoj Žižek: “Nuk mjafton thjesht me i mbetë besnik Idesë komuniste” Alain Badieu: “Hipoteza komuniste mbetet hipoteza e drejtë“ “Nuk mjafton thjesht me i mbetë besnik Idesë komuniste; duhet me i gjetë në realitetin ...

Nga Brezovica, Ermali jep mesazh shpresdhënës për gjithë qytetarët
Ermal Fejzullahu javët e fundit ka anuluar të gjitha planet që kishte në muzikë, shkruan . Këngëtari këto ditë po qëndron bashkë me familje në Brezovicë dhe po i shijon në maksimum këto ditë, ani pse është izoluar pa ...
Lajminet | 01-Apr-2020 15:18
Ermal Fejzullahu javët e fundit ka anuluar të gjitha planet që kishte në muzikë, shkruan . Këngëtari këto ditë po qëndron bashkë me familje në Brezovicë dhe po i shijon në maksimum këto ditë, ani pse është izoluar pa ...

Nëse do të mund të zgjidhte, kjo do ishte fotografia e pasaportës së Dafinës
Një prej emrave më të suksesshëm të industrisë së muzikës në vend është ai i Dafina Zeqirit, shkruan . Dafina në këtë periudhë pandemie po qëndron e mbyllur në shtëpi, ndërsa nuk ka munguar as nga ajo hapja e arkivave ...
Lajminet | 01-Apr-2020 14:49
Një prej emrave më të suksesshëm të industrisë së muzikës në vend është ai i Dafina Zeqirit, shkruan . Dafina në këtë periudhë pandemie po qëndron e mbyllur në shtëpi, ndërsa nuk ka munguar as nga ajo hapja e arkivave ...

Joshua me dedikim për punëtorët shëndetësorë: Ju jeni heronjtë e vërtetë
Anthony Joshua ka bërë një dedikim ndaj punonjësve shëndetësorë, në kohën kur ata po zhvillojnë luftë të vazhdueshme me krizën e coronavirusit. Kampioni i botës në kategorinë e peshave të rënda duhet të përballet me ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 23:36
Anthony Joshua ka bërë një dedikim ndaj punonjësve shëndetësorë, në kohën kur ata po zhvillojnë luftë të vazhdueshme me krizën e coronavirusit. Kampioni i botës në kategorinë e peshave të rënda duhet të përballet me ...

Në Brezovicën e mbuluar me borë, kështu po i kalon ditët e izolimit Ermal Fejzullahu
1 prilli e ka gjetur Kosovën të mbuluar me dëborë, ndërsa në vendet malore pamje bëhet edhe më e bukur. Prej kohësh ditët e izolimit në shtëpi, këngëtari i njohur Ermal Fejzullahu po i kalon në një nga pjesët më të ...
Indeks Online | 01-Apr-2020 14:45
1 prilli e ka gjetur Kosovën të mbuluar me dëborë, ndërsa në vendet malore pamje bëhet edhe më e bukur. Prej kohësh ditët e izolimit në shtëpi, këngëtari i njohur Ermal Fejzullahu po i kalon në një nga pjesët më të ...

Arti i Dafina Gjikollit thyen kufijtë, bashkëpunon me “I am Queen Magazine’
Kur bëhet fjala për artin abstrakt shumë yje të muzikës dhe ekranit ëndërrojnë që të punojnë me të. Arti i saj tashmë ka thyer edhe kufijtë, duke u bërë kështu një nga figurat e revistës që fuqizon gratë përmes artit, “ ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 23:15
Kur bëhet fjala për artin abstrakt shumë yje të muzikës dhe ekranit ëndërrojnë që të punojnë me të. Arti i saj tashmë ka thyer edhe kufijtë, duke u bërë kështu një nga figurat e revistës që fuqizon gratë përmes artit, “ ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved