ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/06/2020 07:37

Ky është vendimi i Qeverisë për heqjen e taksës dhe reciprocitetin ndaj Serbisë (Dokument)

Ky është vendimi i Qeverisë për heqjen e taksës dhe reciprocitetin ndaj Serbisë (Dokument)
Qeveria në detyrë e Kosovës sot ka marrë vendim që nga sot të heq tarifën 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Serbinë. Kryeministri në detyrë Albin ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 00:39
Qeveria në detyrë e Kosovës sot ka marrë vendim që nga sot të heq tarifën 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Serbinë. Kryeministri në detyrë Albin ...

Me shumicë votash, Qeveria heq taksën dhe vendos reciprocitetin me Serbinë
Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike në Kosovë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit me Serbinë është marrë me ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 23:54
Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike në Kosovë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit me Serbinë është marrë me ...

Haradinaj: Është mashtrim, Kurti hoqi taksën, por s’ka vendosur reciprocitet ndaj Serbisë
Pas heqjes së plotë të taksës nga ana e Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj. Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kurti po ia hap dyert ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 23:51
Pas heqjes së plotë të taksës nga ana e Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj. Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kurti po ia hap dyert ...

Borell përshëndet heqjen e taksës ndaj mallrave të Serbisë dhe BeH
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borell, në një postim në ...
Telegrafi | 31-Mar-2020 23:45
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borell, në një postim në ...

Ky është vendimi i Qeverisë për heqjen e taksës dhe reciprocitetin ndaj Serbisë (Dokument)
Qeveria në detyrë e Kosovës sot ka marrë vendim që nga sot të heq tarifën 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Serbinë. Kryeministri në detyrë Albin ...
Ina-Online | 01-Apr-2020 01:15
Qeveria në detyrë e Kosovës sot ka marrë vendim që nga sot të heq tarifën 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Serbinë. Kryeministri në detyrë Albin ...

?Kurti: Po nisim reciprocitetin gradual me Serbinë
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka deklaruar se sonte po fillon zbatimin gradual të reciprociteti me Serbinë, si zëvendësim për tarifën, ndërsa me Bosnje dhe Hercegovinën hiqet tarifa 100 përqind pa asnjë masë ...
Shprehja | 01-Apr-2020 00:51
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka deklaruar se sonte po fillon zbatimin gradual të reciprociteti me Serbinë, si zëvendësim për tarifën, ndërsa me Bosnje dhe Hercegovinën hiqet tarifa 100 përqind pa asnjë masë ...

Hyn në fuqi vendimi për reciprocitet me Serbinë
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës duke vazhduar angazhimin e përmbushjes së obligimeve të saj ligjore dhe kushteuese, ka zhvilluar mbledhjen korresponduese në të cilën ka miratuar Vendimin për zbatimin gradual ...
Arbresh | 01-Apr-2020 00:48
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës duke vazhduar angazhimin e përmbushjes së obligimeve të saj ligjore dhe kushteuese, ka zhvilluar mbledhjen korresponduese në të cilën ka miratuar Vendimin për zbatimin gradual ...

Dokument/ Shfuqizohet tarifa, vendoset reciprociteti
Kurti të martën në një konferencë për media ka njoftuar se nuk do të vendosen masa reciprociteti ndaj Bosnjë-Hercegovinës. Vendimi ka hyrë në fuqi sot, në minutat e para të datës 1 prill, 2020. Vlen të theksohet ...
Lajminet | 01-Apr-2020 00:28
Kurti të martën në një konferencë për media ka njoftuar se nuk do të vendosen masa reciprociteti ndaj Bosnjë-Hercegovinës. Vendimi ka hyrë në fuqi sot, në minutat e para të datës 1 prill, 2020. Vlen të theksohet ...

S’është 1 prilli, zyrtarisht hiqet taksa 100%
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës duke vazhduar angazhimin e përmbushjes së obligimeve të saj ligjore dhe kushteuese, ka zhvilluar mbledhjen korresponduese në të cilën ka miratuar Vendimin për zbatimin gradual ...
Indeks Online | 01-Apr-2020 00:27
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës duke vazhduar angazhimin e përmbushjes së obligimeve të saj ligjore dhe kushteuese, ka zhvilluar mbledhjen korresponduese në të cilën ka miratuar Vendimin për zbatimin gradual ...

Me shumicë votash Qeveria heq taksën dhe vendos reciprocitetin me Serbinë
Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike në Kosovë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit me Serbinë është marrë me ...
Ina-Online | 01-Apr-2020 00:25
Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike në Kosovë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit me Serbinë është marrë me ...

Albin Kurti: Taksa ndaj Serbisë zëvendësohet me reciprocitet
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministren në detyrë të Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike në Kosovë, Rozeta Hajdari, në një ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 22:18
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministren në detyrë të Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike në Kosovë, Rozeta Hajdari, në një ...

Qeveria e Kosovës në detyrë miraton vendimin për reciprocitet me Serbinë
Prishtinë, 31 mars 2020 – Qeveria e Kosovës në detyrë e ka miratuar vendimin për heqjen e tarifës ndaj produkteve që importohen nga Serbia dhe nga Bosnja e Hercegovina dhe për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë ...
Illyriapress | 01-Apr-2020 00:24
Prishtinë, 31 mars 2020 – Qeveria e Kosovës në detyrë e ka miratuar vendimin për heqjen e tarifës ndaj produkteve që importohen nga Serbia dhe nga Bosnja e Hercegovina dhe për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë ...

Këto janë vendimet e mbledhjes së 20-të Qeverisë (Dokument)
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës duke vazhduar angazhimin e përmbushjes së obligimeve të saj ligjore dhe kushteuese, ka zhvilluar mbledhjen korresponduese në të cilën ka miratuar Vendimin për zbatimin gradual ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 00:21
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës duke vazhduar angazhimin e përmbushjes së obligimeve të saj ligjore dhe kushteuese, ka zhvilluar mbledhjen korresponduese në të cilën ka miratuar Vendimin për zbatimin gradual ...

Me shumicë votash, Qeveria vendos reciprocitetin me Serbinë
Hajdari thotë se për këtë vendim është njoftuar nga shefi i Kabinetit të Kryeministrit, Luan Dalipi. “Me vendimin e sotëm janë marrë dy masa thelbësore: Kryesorja është që marrëdhëniet tregtare me Serbinë do të jenë në ...
Lajminet | 01-Apr-2020 00:13
Hajdari thotë se për këtë vendim është njoftuar nga shefi i Kabinetit të Kryeministrit, Luan Dalipi. “Me vendimin e sotëm janë marrë dy masa thelbësore: Kryesorja është që marrëdhëniet tregtare me Serbinë do të jenë në ...

Me shumicë votash, Qeveria vendos reciprocitetin me Serbinë
Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit me Serbinë është marrë me shumicën e votave në qeveri. Hajdari thotë se për këtë vendim është njoftuar nga shefi i ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 00:03
Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit me Serbinë është marrë me shumicën e votave në qeveri. Hajdari thotë se për këtë vendim është njoftuar nga shefi i ...

A votuan ministrat e LDK-së pro masave për reciprocitet me Serbinë? (VIDEO)
Sonte Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. Me këtë vendim synohet që një mall i Serbisë që importohet ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 00:00
Sonte Qeveria në detyrë e Kosovës me shumicën e votave ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë, si zëvendësim për heqjen e taksës. Me këtë vendim synohet që një mall i Serbisë që importohet ...

Me shumicë votash, Qeveria vendos reciprocitetin me Serbinë
Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit me Serbinë është marrë me shumicën e votave në qeveri. Hajdari thotë se për këtë vendim është njoftuar nga shefi i ...
Gazeta Express | 31-Mar-2020 23:57
Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit me Serbinë është marrë me shumicën e votave në qeveri. Hajdari thotë se për këtë vendim është njoftuar nga shefi i ...

Borell përshëndet heqjen e taksës ndaj mallrave  serbe
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borell, në një postim në ...
Arbresh | 31-Mar-2020 23:54
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Josep Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Borell, në një postim në ...

A do të lërë Pal Lekaj politikën pasi u vendosë reciprociteti me Serbinë?
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka njoftuar se taksa ndaj produkteve serbe është larguar dhe do të vendoset reciprociteti sonte, e për këtë deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, rreth një muaj më parë kishte deklaruar se ...
TetovaSot | 31-Mar-2020 23:52
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka njoftuar se taksa ndaj produkteve serbe është larguar dhe do të vendoset reciprociteti sonte, e për këtë deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, rreth një muaj më parë kishte deklaruar se ...

Haradinaj: Heqja e tarifës 100% nga Kurti, leje për ripushtimin ekonomik serb të Kosovës
Haradinaj ka thënë se vendimi i Qeverisë në krye me të kishte paraparë edhe vendosjen e masës se reciprocitetit ndaj Serbisë, e që sipas tij këtë masë, Kurti po e shet të populli “si shpikje politike” të tij. Sipas ...
Lajminet | 31-Mar-2020 23:49
Haradinaj ka thënë se vendimi i Qeverisë në krye me të kishte paraparë edhe vendosjen e masës se reciprocitetit ndaj Serbisë, e që sipas tij këtë masë, Kurti po e shet të populli “si shpikje politike” të tij. Sipas ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved