ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 02:38

Qeveria e Kosovës heq taksën për mallrat serbe/ Nga sot hyn në fuqi reciprociteti

Qeveria e Kosovës heq taksën për mallrat serbe/ Nga sot hyn në fuqi reciprociteti
Që nga dita e sotme hyn në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë te Kosovës për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Serbinë.
Top Channel | 01-Apr-2020 08:39
Që nga dita e sotme hyn në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë te Kosovës për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Serbinë.

Rukiqi: Kosova duhet të mbroj tregun, të jemi më të zëshëm ndaj barrierave jo-tarifore
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 10:12
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...

Apostolova pas largimit të taksës: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë thelbësore për të luftuar pandeminë COVID-19
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalyia Apostolova ka thënë sot se marrëdhëniet e mira midis fqinjëve janë thelbësore për të luftuar pandeminë COVID-19. Apostolova në një postim në Twitter duke iu ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 10:12
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalyia Apostolova ka thënë sot se marrëdhëniet e mira midis fqinjëve janë thelbësore për të luftuar pandeminë COVID-19. Apostolova në një postim në Twitter duke iu ...

Detaje nga vendimi i Qeverisë: Çfarë përfshinë reciprociteti ndaj Serbisë dhe shfuqizimi i taksës
Ka hyrë në fuqi, mesnatën e së mërkurës, vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës, për heqjen e tarifës prej 100 për qind në produktet serbe dhe boshnjake dhe zëvendësimi i saj me reciprocitet. Qeveria, si është bërë e ...
Monitor | 01-Apr-2020 10:30
Ka hyrë në fuqi, mesnatën e së mërkurës, vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës, për heqjen e tarifës prej 100 për qind në produktet serbe dhe boshnjake dhe zëvendësimi i saj me reciprocitet. Qeveria, si është bërë e ...

Qeveria e Kosovës heq taksën për mallrat serbe, nga sot hyn në fuqi masa e reciprocitetit. Ja vendimi
Duke nisur nga sot, Qeveria në detyrë e Kosovës ka marrë vendim që të heq tarifën 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Serbinë. Kryeministri në detyrë ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 07:25
Duke nisur nga sot, Qeveria në detyrë e Kosovës ka marrë vendim që të heq tarifën 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Serbinë. Kryeministri në detyrë ...

Haziri për zëvendësimin e taksës me reciprocitet: Nuk i jep oksigjen politik situatës së rënduar
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka komentuar vendimin e Qeverisë në detyrë, që taksa 100 për qind për Serbinë të zëvendësohet me masën e reciprocitetit. Haziri ka thënë se vendimi i taksës 100 ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 09:30
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka komentuar vendimin e Qeverisë në detyrë, që taksa 100 për qind për Serbinë të zëvendësohet me masën e reciprocitetit. Haziri ka thënë se vendimi i taksës 100 ...

Çfarë përfshinë vendimi për heqjen e taksës 100 për qind dhe vendosjen e reciprocitetit me Serbinë? (Dokument)
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetir tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 09:06
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetir tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...

Ky është reagimi i Zyrës së BE-së në Kosovë pas heqjes së taksës
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë sot se marrëdhëniet e mira midis fqinjëve janë thelbësore për të luftuar pandeminë COVID-19. Apostolova në një postim në Twitter duke iu ...
Lajminet | 01-Apr-2020 11:02
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë sot se marrëdhëniet e mira midis fqinjëve janë thelbësore për të luftuar pandeminë COVID-19. Apostolova në një postim në Twitter duke iu ...

Apostolova flet pas largimit të taksës
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalyia Apostolova ka thënë sot se marrëdhëniet e mira midis fqinjëve janë thelbësore për të luftuar pandeminë COVID-19. Apostolova në një postim në Twitter duke iu ...
Indeks Online | 01-Apr-2020 11:01
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalyia Apostolova ka thënë sot se marrëdhëniet e mira midis fqinjëve janë thelbësore për të luftuar pandeminë COVID-19. Apostolova në një postim në Twitter duke iu ...

Çfarë nënkupton reciprociteti ndaj Serbisë, sipas gazetarit Tim Judah
Gazetari britanik Tim Judah, i cili njeh zhvillimet në Ballkan, ka reaguar pas hyrjes në fuqi të vendimit për heqjen e tarifave për mallrat serbe dhe boshnjake, si dhe zëvendësimin e tyre me reciprocitet. “Çfarë ...
Zeri | 01-Apr-2020 11:00
Gazetari britanik Tim Judah, i cili njeh zhvillimet në Ballkan, ka reaguar pas hyrjes në fuqi të vendimit për heqjen e tarifave për mallrat serbe dhe boshnjake, si dhe zëvendësimin e tyre me reciprocitet. “Çfarë ...

Rukiqi: Kosova duhet të mbroj tregun, të jemi më të zëshëm ndaj barrierave jo-tarifore
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...
Arbresh | 01-Apr-2020 10:54
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...

Çfarë nënkupton reciprociteti ndaj Serbisë, sipas gazetarit Tim Judah
Gazetari britanik Tim Judah, i cili njeh zhvillimet në Ballkan, ka reaguar pas hyrjes në fuqi të vendimit për heqjen e tarifave për mallrat serbe dhe boshnjake, si dhe zëvendësimin e tyre me reciprocitet. “Çfarë ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 10:45
Gazetari britanik Tim Judah, i cili njeh zhvillimet në Ballkan, ka reaguar pas hyrjes në fuqi të vendimit për heqjen e tarifave për mallrat serbe dhe boshnjake, si dhe zëvendësimin e tyre me reciprocitet. “Çfarë ...

Abazi: Amerika i do patriotët, jo servilët dhe të korruptuarit
Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, deklaroi se Amerika i do patriotët dhe jo servilët, e aq më pak të korruptuarit. Abazi në një postim në Facebook, tha se ashtu siç kanë premtuar në fushatë ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 08:57
Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, deklaroi se Amerika i do patriotët dhe jo servilët, e aq më pak të korruptuarit. Abazi në një postim në Facebook, tha se ashtu siç kanë premtuar në fushatë ...

Çfarë përfshinë vendimi për heqjen e taksës 100 për qind dhe vendosjen e reciprocitetit me Serbinë?
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...
Gazeta Ekonomia | 01-Apr-2020 10:33
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...

Vendimi i Qeverisë për heqjen e taksës dhe zbatimin e reciprocitetit ndaj Serbisë (DOKUMENT)
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbrëmë mbledhjen korresponduese në të cilën ka miratuar Vendimin për zbatimin gradual të reciprocitetit si parim në marrëdhëniet me Serbinë. Vendimi obligon që në ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 10:30
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbrëmë mbledhjen korresponduese në të cilën ka miratuar Vendimin për zbatimin gradual të reciprocitetit si parim në marrëdhëniet me Serbinë. Vendimi obligon që në ...

VENDIMI/ Kosova, që sot pa taksën e famshme: ama, ndryshe për Serbinë e ndryshe për Bosnjen
Ushtruesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti tha se qeveria e Kosovës në detyrë po merr një vendim që gradualisht të vendosë reciprocitet me Serbinë, në vend të taksës 100 përqind të importeve të ...
Tesheshi | 01-Apr-2020 10:19
Ushtruesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti tha se qeveria e Kosovës në detyrë po merr një vendim që gradualisht të vendosë reciprocitet me Serbinë, në vend të taksës 100 përqind të importeve të ...

Apostolova pas largimit të taksës: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë thelbësore për të luftuar pandeminë Coronavirusin
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalyia Apostolova ka thënë sot se marrëdhëniet e mira midis fqinjëve janë thelbësore për të luftuar pandeminë COVID-19. Apostolova në një postim në Twitter duke iu ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 10:18
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalyia Apostolova ka thënë sot se marrëdhëniet e mira midis fqinjëve janë thelbësore për të luftuar pandeminë COVID-19. Apostolova në një postim në Twitter duke iu ...

Judah: Tarifa hiqet për t’u zëvendësuar me diçka që e barazon raportin Kosovë-Serbi
Analisti britanik dhe njohësi i rrjedhave në Ballkan, Tim Judah ka reaguar pas hyrjes në fuqi të vendimit për heqjen e tarifave mbi mallrat me origjinë serbe dhe boshnjake, si dhe zëvendësimin e tyre me reciprocitet. ...
Koha.net | 01-Apr-2020 10:09
Analisti britanik dhe njohësi i rrjedhave në Ballkan, Tim Judah ka reaguar pas hyrjes në fuqi të vendimit për heqjen e tarifave mbi mallrat me origjinë serbe dhe boshnjake, si dhe zëvendësimin e tyre me reciprocitet. ...

Judah: Tarifa hiqet për t’u zëvendësuar me diçka që e barazon raportin Kosovë-Serbi
Analisti britanik dhe njohësi i rrjedhave në Ballkan, Tim Judah ka reaguar pas hyrjes në fuqi të vendimit për heqjen e tarifave mbi mallrat me origjinë serbe dhe boshnjake, si dhe zëvendësimin e tyre me reciprocitet. ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 10:09
Analisti britanik dhe njohësi i rrjedhave në Ballkan, Tim Judah ka reaguar pas hyrjes në fuqi të vendimit për heqjen e tarifave mbi mallrat me origjinë serbe dhe boshnjake, si dhe zëvendësimin e tyre me reciprocitet. ...

Haziri: Largimi i taksës është bërë pa u koordinuar me Amerikën
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka komentuar vendimin e Qeverisë në detyrë, që taksa 100 për qind për Serbinë të zëvendësohet me masën e reciprocitetit. Haziri ka thënë se vendimi i taksës ...
Zeri | 01-Apr-2020 09:45
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka komentuar vendimin e Qeverisë në detyrë, që taksa 100 për qind për Serbinë të zëvendësohet me masën e reciprocitetit. Haziri ka thënë se vendimi i taksës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved