ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/06/2020 02:53

Rrëzimi i qeverisë/ Albin Kurti i shkon në zyrë Thaçit. Zbulohet letra që i nisi para takimit

Rrëzimi i qeverisë/ Albin Kurti i shkon në zyrë Thaçit. Zbulohet letra që i nisi para takimit
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti do te mbaje sot nje takim me presidentin Hashim Thaci. Mediat kosovare raportojne se Kutri aktualisht ndodhet ne zyren e kreut te shtetit, nderkohe qe kryefjale e takimit ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 10:49
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti do te mbaje sot nje takim me presidentin Hashim Thaci. Mediat kosovare raportojne se Kutri aktualisht ndodhet ne zyren e kreut te shtetit, nderkohe qe kryefjale e takimit ...

Mocioni i mosbesimit/ Kurti i kërkon Thaçit shpërndarjen e parlamentit
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme.
Top Channel | 01-Apr-2020 10:06
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme.

Albin Kurti kërkesë Hashim Thaçit: Shpërndaje sa më shpejt Kuvendin, të bëjmë sërish zgjedhje të parakohëshme
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme. Në letrën drejtuar Thaçit, Kurti thotë se pas mocionit të ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 10:21
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme. Në letrën drejtuar Thaçit, Kurti thotë se pas mocionit të ...

Albin Kurti: Po të mos ishte koronavirusi, ditën e rrëzimit, do kishim demonstratën më të madhe që nga paslufta
Kryeministri ne detyrë, Albin Kurti sikur ka paralajmëruar se do të ketë protesta të rregullta nëse tentohet të bëhet një qeveri. Ai këtë e bëri duke përmendur diçka nga e kaluara. Kurti thotë se më 25 mars nëse nuk do ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 23:33
Kryeministri ne detyrë, Albin Kurti sikur ka paralajmëruar se do të ketë protesta të rregullta nëse tentohet të bëhet një qeveri. Ai këtë e bëri duke përmendur diçka nga e kaluara. Kurti thotë se më 25 mars nëse nuk do ...

Kurti pas takimit me Thaçin: Presidenti nuk duhet të merret me emra kandidatësh e partish, por me datën e zgjedhjeve
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti pas përfundimit të takimit me presidentin Hashim Thaçj tha se në këtë takim kanë shprehur bindjen se Kushtetuta e Kosovës nuk krijon mundësi në kontekstin aktual politik të ketë ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 10:45
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti pas përfundimit të takimit me presidentin Hashim Thaçj tha se në këtë takim kanë shprehur bindjen se Kushtetuta e Kosovës nuk krijon mundësi në kontekstin aktual politik të ketë ...

Pas Kurtit, Thaçi nis takimin me Mustafën
Pas takimit me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti, presidenti Hashim Thaçi ka nisur takimin me liderin e LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa në këtë takim është shoqëruar nga deputeti i LDK-së, Arban Abrashi. Lexo po ashtu: ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 10:36
Pas takimit me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti, presidenti Hashim Thaçi ka nisur takimin me liderin e LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa në këtë takim është shoqëruar nga deputeti i LDK-së, Arban Abrashi. Lexo po ashtu: ...

Kurti takon Thaçin: Jo një qeveri të re, vendi duhet të shkojë në zgjedhje
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti takoi mëngjesin e sotem Presidentin e vendit Hashim Thaçi. Pas takimit të zhvilluar në presidencë, Kurti tha për mediat se kanë biseduar fillimisht për situatën pas ...
Lapsi | 01-Apr-2020 10:54
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti takoi mëngjesin e sotem Presidentin e vendit Hashim Thaçi. Pas takimit të zhvilluar në presidencë, Kurti tha për mediat se kanë biseduar fillimisht për situatën pas ...

Përfundon takimi Thaçi-Kurti
Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim konsultativ të shkurtër liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Kurti pas takimit me Thaçin tha se ishte një takim i shkurtër konsultativ pa efekte juridike. “Në këtë ...
Telegrafi | 06-Jan-2020 15:25
Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim konsultativ të shkurtër liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Kurti pas takimit me Thaçin tha se ishte një takim i shkurtër konsultativ pa efekte juridike. “Në këtë ...

Kurti i shkruan letër Thaçit: Çështja e vetme e cila dua të bisedoj në takim është shpërndarja e Kuvendit dhe shpallja e zgjedhjeve
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka shkruar një letër presidentit të vendit Hashim Thaçi, ku e ka njoftuar atë për temën që do të diskutojnë në takim. Në letër thuhet se ai dëshiron të bisedojë vetëm një ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 10:12
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka shkruar një letër presidentit të vendit Hashim Thaçi, ku e ka njoftuar atë për temën që do të diskutojnë në takim. Në letër thuhet se ai dëshiron të bisedojë vetëm një ...

?PDK: Qeveria fshehurazi i dha leje Serbisë për t’i dërguar rreth 100 mjekë në veri
Partia Demokratike e Kosovës po konsideron se Qeveria në detyrë i ka dhënë leje fshehurazi Serbisë për t’i dërguar në Kosovë rreth 100 mjekë në veri të Kosovës për t’u ballafaquar me pandeminë Covid 19.
Top Channel | 31-Mar-2020 17:04
Partia Demokratike e Kosovës po konsideron se Qeveria në detyrë i ka dhënë leje fshehurazi Serbisë për t’i dërguar në Kosovë rreth 100 mjekë në veri të Kosovës për t’u ballafaquar me pandeminë Covid 19.

Kurti i drejtohet Thaçit: Shpërnda parlamentin!
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme. Në letrën drejtuar Thaçit, Kurti thotë se pas mocionit të ...
Lapsi | 01-Apr-2020 10:18
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme. Në letrën drejtuar Thaçit, Kurti thotë se pas mocionit të ...

FAKSIMILE/ E kritikoi publikisht, Albin Kurti hakmerret ndaj Migjen Kelmendit: Pas shkrimit i shkakron vajzën nga detyra
Dy ditë më parë, publicisti dhe artisti i njohur kosovar Migjen Kelmendi, publikoi një shënim ku kritikonte liderin e “Vetëvendosjes” Albin Kurti. Fill pas këtij shkrimi, nën firmën e ministrit të Jashtëm në detyrë ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 19:00
Dy ditë më parë, publicisti dhe artisti i njohur kosovar Migjen Kelmendi, publikoi një shënim ku kritikonte liderin e “Vetëvendosjes” Albin Kurti. Fill pas këtij shkrimi, nën firmën e ministrit të Jashtëm në detyrë ...

Kurti: Thaçit i thash të merret me datën e zgjedhjeve
Krerët e shtetit diskutuan edhe për situatën me koronavirus Kryeministri në detyrë Albin Kurti, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi u deklarua për media. Kurti tha se Thaçit i thënë se duhet të merret me datën për ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 11:04
Krerët e shtetit diskutuan edhe për situatën me koronavirus Kryeministri në detyrë Albin Kurti, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi u deklarua për media. Kurti tha se Thaçit i thënë se duhet të merret me datën për ...

Nis takimi mes Thaçit dhe Mustafës
Pas takimit me kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin, presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën. Mustafa në këtë takim është shoqëruar nga deputeti i LDK-së, Arban Abrashi. ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 11:03
Pas takimit me kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin, presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën. Mustafa në këtë takim është shoqëruar nga deputeti i LDK-së, Arban Abrashi. ...

”Plan të fshehtë për shkëmbim territoresh”, Thaçi e ftoi për konsultime, Kurti e refuzon
KOSOVA Mediat kosovare raportojnë se Kurti nëpërmjet deputetets së tij Arbërie Nagavci ka refuzuar ftesën e Presidentit për takim konsultativ ditën e nesërme për krijimin e qeverisë së re pas rrëzimit të asaj aktuale. ...
BalkanWeb | 31-Mar-2020 16:09
KOSOVA Mediat kosovare raportojnë se Kurti nëpërmjet deputetets së tij Arbërie Nagavci ka refuzuar ftesën e Presidentit për takim konsultativ ditën e nesërme për krijimin e qeverisë së re pas rrëzimit të asaj aktuale. ...

Thaçi fillon sot konsultimet me liderët politikë
Zyra e Presidentit ka konfirmuar se ftesat i janë dërguar të gjitha partive parlamentare për konsultim me presidentin Thaçi për hapat e ardhshëm, pas shkarkimit të Qeverisë Kurti. Sipas Zyrës së Informimit të ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 07:36
Zyra e Presidentit ka konfirmuar se ftesat i janë dërguar të gjitha partive parlamentare për konsultim me presidentin Thaçi për hapat e ardhshëm, pas shkarkimit të Qeverisë Kurti. Sipas Zyrës së Informimit të ...

Gjeniu i Kurtit bëhet horë: Në korrik thoshte se Presidenti mund të formojë qeveri të re në rast mocioni, tash e thotë të kundërten
Durim Berisha, njohës i Kushtetutës, derisa s’kishte shërbyer për Albin Kurtin, në një analizë të publikuar në Kohë Ditore në korrikun e vitit 2019, kishte thënë se presidentit ia lejonte Kushtetuta që edhe në rast të ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 11:03
Durim Berisha, njohës i Kushtetutës, derisa s’kishte shërbyer për Albin Kurtin, në një analizë të publikuar në Kohë Ditore në korrikun e vitit 2019, kishte thënë se presidentit ia lejonte Kushtetuta që edhe në rast të ...

Mustafa mbërrin në Kuvend, nis takimin me presidentin Thaçi
Mustafa mbërrin në Kuvend, nis takimin me presidentin Thaçi Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka mbërritur në Kuvend ku edhe do të nis takimi me presidentin Hashim Thaçi. Pas mocionit të mosbesimit për ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 11:01
Mustafa mbërrin në Kuvend, nis takimin me presidentin Thaçi Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka mbërritur në Kuvend ku edhe do të nis takimi me presidentin Hashim Thaçi. Pas mocionit të mosbesimit për ...

Nis takimi Thaçi-Mustafa
Ka filluar në presidencë takimi i kreut të LDK’së, Isa Mustafës me presidentin e vendit, Hashim Thacin. Takimi Thaçi-Mustafa po ndodh pas përfundimit qe presidenti kishte me kryeministrin Albin Kurti. Isa Mustafa është ...
Zeri | 01-Apr-2020 11:00
Ka filluar në presidencë takimi i kreut të LDK’së, Isa Mustafës me presidentin e vendit, Hashim Thacin. Takimi Thaçi-Mustafa po ndodh pas përfundimit qe presidenti kishte me kryeministrin Albin Kurti. Isa Mustafa është ...

Nis takimi Thaçi-Mustafa
Ka filluar në presidencë takimi i kreut të LDK’së, Isa Mustafës me presidentin e vendit, Hashim Thaçin. Takimi Thaçi-Mustafa po ndodh pas përfundimit qe presidenti kishte me kryeministrin Albin Kurti. Isa Mustafa është ...
Indeks Online | 01-Apr-2020 10:57
Ka filluar në presidencë takimi i kreut të LDK’së, Isa Mustafës me presidentin e vendit, Hashim Thaçin. Takimi Thaçi-Mustafa po ndodh pas përfundimit qe presidenti kishte me kryeministrin Albin Kurti. Isa Mustafa është ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved