ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 09:12

Rrëzoi Kurtin nga pushteti, Mustafa pas takimit me Thaçin: Jemi pro formimit të një qeverie të re duke ndjekur procedurat kushtetuese

Rrëzoi Kurtin nga pushteti, Mustafa pas takimit me Thaçin: Jemi pro formimit të një qeverie të re duke ndjekur procedurat kushtetuese
Pas rrezimit te qeverise Kurti, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se eshte pro formimit te një qeverie të re. “Ne jemi për atë që të bëhet një qeveri e re duke ndjekur të gjitha ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 13:10
Pas rrezimit te qeverise Kurti, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se eshte pro formimit te një qeverie të re. “Ne jemi për atë që të bëhet një qeveri e re duke ndjekur të gjitha ...

Kriza, Thaçi takon Kurtin/ Kryeministri në detyrë: Dua zgjedhje. Presidenti: Zbatoj Kushtetutën
Ashtu sic ishte parashikuar Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nisi sot serine e takimeve me lideret politike për të diskutuar situatën pas rrëzimit të qeverisë në Kuvend. Kryeministri ne detyre, Albin Kurti ishte i ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 15:34
Ashtu sic ishte parashikuar Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nisi sot serine e takimeve me lideret politike për të diskutuar situatën pas rrëzimit të qeverisë në Kuvend. Kryeministri ne detyre, Albin Kurti ishte i ...

Kurti takon Thaçin: Pas mocionit të mosbesimit, duhet të shkohet në zgjedhje
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryeministri në detyrë Albin Kurti, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, ka thënë se atij i ka thënë se duhet të merret me datën për zgjedhjet e reja. Ka shtuar se me ...
Mapo | 01-Apr-2020 12:08
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Kryeministri në detyrë Albin Kurti, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, ka thënë se atij i ka thënë se duhet të merret me datën për zgjedhjet e reja. Ka shtuar se me ...

Brenda takimit Thaçi-Kurti, publikohen pamjet
Kanë dalë pamjet nga takimi që u mbajt ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kyeministrit në detyrë, Albin Kurti.
Top Channel | 01-Apr-2020 11:14
Kanë dalë pamjet nga takimi që u mbajt ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kyeministrit në detyrë, Albin Kurti.

Kurti pas takimit me Thaçin: Të merret me datën e zgjedhjeve, jo me emra kandidatësh e partish
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti pas përfundimit të takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se kanë shprehur bindjen se Kushtetuta e Kosovës nuk krijon mundësi në kontekstin aktual politik të ketë qeveri të re, pa ...
Top Channel | 01-Apr-2020 11:05
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti pas përfundimit të takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se kanë shprehur bindjen se Kushtetuta e Kosovës nuk krijon mundësi në kontekstin aktual politik të ketë qeveri të re, pa ...

Kurti pas takimit i shkruan letër Thaçit, ia përsërit se do të diskutojë me të vetëm për shpalljen e zgjedhjeve dhe luftimin e pandemisë
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka dërguar edhe një letër presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit që sot zhvilluan bashkërisht. Në këtë letër Kurti ka falënderuar fillimisht presidentin ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 13:33
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka dërguar edhe një letër presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit që sot zhvilluan bashkërisht. Në këtë letër Kurti ka falënderuar fillimisht presidentin ...

Përfundon takimi Thaçi-Kurti: Ja çfarë i kërkova Presidentit
Kryeministri në detyrë Albin Kurti dha detaje nga takimi me Presidentin Thaçi që kishte sot nga ora 10:00. Në një deklaratë për mediat, Kurti tha se gjatë takimit u bisedua për masat të cilat i ka ndërmarrë Qeveria ndaj ...
Telegraf | 01-Apr-2020 11:24
Kryeministri në detyrë Albin Kurti dha detaje nga takimi me Presidentin Thaçi që kishte sot nga ora 10:00. Në një deklaratë për mediat, Kurti tha se gjatë takimit u bisedua për masat të cilat i ka ndërmarrë Qeveria ndaj ...

Thaçi flet pas takimit me Kurtin, Mustafën dhe Veselin: Veprimet e mija do të jenë në përputhje me Kushtetutën
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin, kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin. Pas takimeve, presidenti në një konferencë për media tha se ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 12:57
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin, kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin. Pas takimeve, presidenti në një konferencë për media tha se ...

Veseli: Të gjithë e dinë se nuk mund të mbahen zgjedhjet në kohë pandemie, PDK do të jetë opozitë
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se të gjithë e dinë se nuk mund të mbahet zgjedhjet e jashtëzakonshme për 45 ditë në kohë pandemie sepse nuk mund të ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 12:30
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas takimit me presidentin Hashim Thaçi tha se të gjithë e dinë se nuk mund të mbahet zgjedhjet e jashtëzakonshme për 45 ditë në kohë pandemie sepse nuk mund të ...

Mocioni i mosbesimit/ Kurti i kërkon Thaçit shpërndarjen e parlamentit
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme.
Top Channel | 01-Apr-2020 10:06
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme.

Albin Kurti kërkesë Hashim Thaçit: Shpërndaje sa më shpejt Kuvendin, të bëjmë sërish zgjedhje të parakohëshme
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme. Në letrën drejtuar Thaçit, Kurti thotë se pas mocionit të ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 10:21
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar presidentit Hashim Thaçi shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme. Në letrën drejtuar Thaçit, Kurti thotë se pas mocionit të ...

Mustafa: Ne jemi për formimin e një qeverie të re duke ndjekur të gjitha procedurat kushtetuese
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ka thënë se janë për formimin e një qeverie të re. “Ne jemi për atë që të bëhet një qeveri e re duke ndjekur të gjitha procedurat kushtetuese dhe ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 11:36
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ka thënë se janë për formimin e një qeverie të re. “Ne jemi për atë që të bëhet një qeveri e re duke ndjekur të gjitha procedurat kushtetuese dhe ...

Thaçi nis takim me Veselin
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas takimeve me liderin e LVV-së, Albin Kurti, kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, ka nisur takimin me kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. Ky është takimi i tretë për sot i presidentit në ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 11:17
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas takimeve me liderin e LVV-së, Albin Kurti, kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, ka nisur takimin me kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. Ky është takimi i tretë për sot i presidentit në ...

Kurti: Reciprociteti ka qenë premtim yni elektoral dhe pjesë e marrëveshjes me LDK-në
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i marrë dje për masë reciprociteti ndaj Serbisë ka qenë premtim elektoral dhe më pas pjesë e marrëveshjes së koalicionit me LDK-në. “Dje, kam nënshkruar ...
Zeri | 01-Apr-2020 15:51
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i marrë dje për masë reciprociteti ndaj Serbisë ka qenë premtim elektoral dhe më pas pjesë e marrëveshjes së koalicionit me LDK-në. “Dje, kam nënshkruar ...

Malli nga Serbia ka filluar të hyjë, Kurti numëron pikat ku Kosova do të përgjigjet me “reciprocitet gradual”
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka reaguar pas marrjes së vendimit për reciprocitetin, duke thënë se Kosova ka pasur nevojë që të trajtohet e barabartë. Ai ka numëruar pikat ku do të përgjigjen me reciprocitet ...
Zeri | 01-Apr-2020 15:24
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka reaguar pas marrjes së vendimit për reciprocitetin, duke thënë se Kosova ka pasur nevojë që të trajtohet e barabartë. Ai ka numëruar pikat ku do të përgjigjen me reciprocitet ...

Qorolli: Ndryshimet kushtetuese s’mund t’i prekin zgjedhjet e 6 tetorit, vlejnë për zgjedhjet e ardhshme
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa të mërkuren ka përmendur mundësinë e ndryshimit të Kushtetutës. Këtë gjë e ka bërë pas takimit me kryetarin e Kosovës, Hashim Thaçin, në kuadër të konsultave të këtij të fundit me liderët ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 15:17
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa të mërkuren ka përmendur mundësinë e ndryshimit të Kushtetutës. Këtë gjë e ka bërë pas takimit me kryetarin e Kosovës, Hashim Thaçin, në kuadër të konsultave të këtij të fundit me liderët ...

Malli nga Serbia ka filluar të hyjë, Kurti numëron pikat ku Kosova do të përgjigjet me “reciprocitet gradual”
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka reaguar pas marrjes së vendimit për reciprocitetin, duke thënë se Kosova ka pasur nevojë që të trajtohet e barabartë. Ai ka numëruar pikat ku do të përgjigjen me reciprocitet ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 15:14
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka reaguar pas marrjes së vendimit për reciprocitetin, duke thënë se Kosova ka pasur nevojë që të trajtohet e barabartë. Ai ka numëruar pikat ku do të përgjigjen me reciprocitet ...

Qorolli: Ndryshimet kushtetuese s’mund t’i prekin zgjedhjet e 6 tetorit, vlejnë për zgjedhjet e ardhshme
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa të mërkuren ka përmendur mundësinë e ndryshimit të Kushtetutës. Këtë gjë e ka bërë pas takimit me kryetarin e Kosovës, Hashim Thaçin, në kuadër të konsultave të këtij të fundit me liderët ...
Koha.net | 01-Apr-2020 15:11
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa të mërkuren ka përmendur mundësinë e ndryshimit të Kushtetutës. Këtë gjë e ka bërë pas takimit me kryetarin e Kosovës, Hashim Thaçin, në kuadër të konsultave të këtij të fundit me liderët ...

Thaçi nis konsultimet, Kurti: Janë antikushtetuese
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar me përfaqësuesit e partive politike për ti dhënë zgjidhje krizës pas miratimit të mocionit të mosbesimit të qeverisë Kurti. Presidenti Thaçi tha se të gjitha veprimet e ...
RTSH | 01-Apr-2020 14:51
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar me përfaqësuesit e partive politike për ti dhënë zgjidhje krizës pas miratimit të mocionit të mosbesimit të qeverisë Kurti. Presidenti Thaçi tha se të gjitha veprimet e ...

Abazi: Ndryshimet kushtetuese e gjendja e jashtëzakonshme ndodhi vetëm një herë në 1989
Gjatë ditës së sotme ka pasur zhvillime politike, takime të presidentit me disa nga krerët e subjekteve politike, atë të Vetëvendosjes, Albin Kurti, që është edhe kryeministër në detyrë, si dhe me kreun e LDK-së Isa ...
Indeks Online | 01-Apr-2020 14:35
Gjatë ditës së sotme ka pasur zhvillime politike, takime të presidentit me disa nga krerët e subjekteve politike, atë të Vetëvendosjes, Albin Kurti, që është edhe kryeministër në detyrë, si dhe me kreun e LDK-së Isa ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved