ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 07:50

“Jo më barriera mes Kosovës dhe Serbisë”, Albin Kurti reagon për vendimin e bujshëm, sqaron reciprocitetin pasojat e taksës

“Jo më barriera mes Kosovës dhe Serbisë”, Albin Kurti reagon për vendimin e bujshëm, sqaron reciprocitetin pasojat e taksës
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Albin Kurti thekson se ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 15:45
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Albin Kurti thekson se ...

SHBA “shuplakë” Kurtit: Kosova duhet t’i heqë të gjitha tarifat, jo reciprocitet ndaj mallrave serbe
Shtetet e Bashkuara, përmes ambasadës së tyre në Prishtinë, thanë se kundërshtojnë masat e reciprocitetit, që u ka vënë Qeveria në detyrë e Kosovës mallrave nga Serbia. Nga 1 prilli, Qeveria në detyrë e Kosovës ka hequr ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 14:24
Shtetet e Bashkuara, përmes ambasadës së tyre në Prishtinë, thanë se kundërshtojnë masat e reciprocitetit, që u ka vënë Qeveria në detyrë e Kosovës mallrave nga Serbia. Nga 1 prilli, Qeveria në detyrë e Kosovës ka hequr ...

SHBA kundërshton reciprocitetin: Heqje e plotë e taksës!
Që nga dita e sotme ka hyre në fuqi vendimi i qeverisë se Kosovës për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Beogradin. Kryeministri në ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 14:57
Që nga dita e sotme ka hyre në fuqi vendimi i qeverisë se Kosovës për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Beogradin. Kryeministri në ...

Pas vendosjes së reciprocitetit me Serbinë – zhdoganohen 16 kamionë me mallra, 1 maune kthehet mbrapa
Pas vendosjes së reciprocitetit me Serbinë nga ana e Kosovës, janë 16 kamionë me mallra që janë zhdoganuar me procedurë të rregullt, kurse një maune është kthyer mbrapa. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:57
Pas vendosjes së reciprocitetit me Serbinë nga ana e Kosovës, janë 16 kamionë me mallra që janë zhdoganuar me procedurë të rregullt, kurse një maune është kthyer mbrapa. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i ...

Grenell mbështet deklaratën e ambasadës amerikane kundër reciprocitetit me Serbinë
Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi Richard Grenell, ka përkrahur deklaratën e ambasadës amerikane në Kosovë lidhur me heqjen e taksës dhe vendosjen e reciprocitetit. Grenell ka shpërndarë në ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:57
Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi Richard Grenell, ka përkrahur deklaratën e ambasadës amerikane në Kosovë lidhur me heqjen e taksës dhe vendosjen e reciprocitetit. Grenell ka shpërndarë në ...

Reagimet pro dhe kundër vendosjes së reciprocitetit tregtar me Serbinë
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar. Ky vendim do mbetet në ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:20
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar. Ky vendim do mbetet në ...

Kurti: Hyri në fuqi zëvendësimi i taksës me reciprocitet, vendimi ynë afirmon raportet e barabarta ndërshtetërore
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka njoftuar se ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. Kurti ka thënë se ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:07
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka njoftuar se ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. Kurti ka thënë se ...

Haradinaj: Reciprociteti ka ekzistuar qysh me vendimin për taksën, Albin Kurti po mashtron
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur është vendosur taksa 100% për produktet serbe. Haradinaj përmes një postimi në Facebook është fokusuar te pikat 3 dhe 4 të ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 14:51
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur është vendosur taksa 100% për produktet serbe. Haradinaj përmes një postimi në Facebook është fokusuar te pikat 3 dhe 4 të ...

Kosovë, taksa zëvendësohet me reciprocitet
Nga dita e sotme hyn në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Albin Kurtit, për heqjen e tarifës 100% ndaj Serbisë dhe zëvendësimin e së njëjtës me reciprocitet gradual ekonomik. Vendimi obligon policinë kufitare, ...
Alsat-M | 01-Apr-2020 16:00
Nga dita e sotme hyn në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Albin Kurtit, për heqjen e tarifës 100% ndaj Serbisë dhe zëvendësimin e së njëjtës me reciprocitet gradual ekonomik. Vendimi obligon policinë kufitare, ...

Gazetari i huaj ia bën një pyetje Konjufcës për reciprocitetin: A do të lejohen veturat me targa të Serbisë në Kosovë
Gazetari Tim Judah i është drejtuar me një pyetje lidhur me targat, Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme Glauk Konjufcës, që sot ka shkruar për masën e reciprocitetit. Deri më tani, ai nuk ka marrë përgjigje, ...
IliriaNews | 01-Apr-2020 15:48
Gazetari Tim Judah i është drejtuar me një pyetje lidhur me targat, Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme Glauk Konjufcës, që sot ka shkruar për masën e reciprocitetit. Deri më tani, ai nuk ka marrë përgjigje, ...

Kurti: Reciprociteti ka qenë premtim yni elektoral
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i marrë dje për masë reciprociteti ndaj Serbisë ka qenë premtim elektoral dhe më pas pjesë e marrëveshjes së koalicionit me LDK-në. “Dje, kam nënshkruar vendimin ...
AlbInfo | 01-Apr-2020 15:45
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i marrë dje për masë reciprociteti ndaj Serbisë ka qenë premtim elektoral dhe më pas pjesë e marrëveshjes së koalicionit me LDK-në. “Dje, kam nënshkruar vendimin ...

Ambasada amerikane kundër reciprocitetit: Taksa duhet hequr, po ngulfatet ekonomia e Kosovës
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 13:53
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...

Haradinaj: Kurti po mashtron popullin me reciprocitet
Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka thënë se kur në cilësinë e Kryeministrit të Kosovës më 2018-ën vendosi taksën 100% ndaj mallrave serbe në vendim kishte edhe masa reciprociteti. Sipas tij, me vendimin e djeshëm ...
Zeri | 01-Apr-2020 15:39
Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka thënë se kur në cilësinë e Kryeministrit të Kosovës më 2018-ën vendosi taksën 100% ndaj mallrave serbe në vendim kishte edhe masa reciprociteti. Sipas tij, me vendimin e djeshëm ...

Kurti: Reciprociteti ka qenë premtim yni elektoral dhe pjesë e marrëveshjes me LDK-në
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i marrë dje për masë reciprociteti ndaj Serbisë ka qenë premtim elektoral dhe më pas pjesë e marrëveshjes së koalicionit me LDK-në. “Dje, kam nënshkruar vendimin ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 15:33
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se vendimi i marrë dje për masë reciprociteti ndaj Serbisë ka qenë premtim elektoral dhe më pas pjesë e marrëveshjes së koalicionit me LDK-në. “Dje, kam nënshkruar vendimin ...

Grenell me një “retweet” tregon që është kundër vendimit të Kurtit për reciprocitet
Emisari i Donald Trump-it për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, e ka shpërndarë në llogarinë e tij qëndrimin e sotëm të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes të cilit kundërshtohej vendimi ...
Zeri | 01-Apr-2020 15:30
Emisari i Donald Trump-it për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, e ka shpërndarë në llogarinë e tij qëndrimin e sotëm të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes të cilit kundërshtohej vendimi ...

Kurti: Implementimi i reciprocitetit do të jetë gradual dhe proporcional me sjelljen e Serbisë
Sipas Kurtit, reciprociteti, si parim e veprim zgjeron mundësitë e respektimit të ndërsjellë shtetëror e të të drejtave, përcjell . Postimi i plotë: Reciprocitet, sepse barazi. Sot në ora 00:00 hyri në fuqi vendimi i ...
Lajminet | 01-Apr-2020 15:25
Sipas Kurtit, reciprociteti, si parim e veprim zgjeron mundësitë e respektimit të ndërsjellë shtetëror e të të drejtave, përcjell . Postimi i plotë: Reciprocitet, sepse barazi. Sot në ora 00:00 hyri në fuqi vendimi i ...

Kurti: Reciprocitet, sepse barazi – jemi për tregti pa pengesa me shtetet e rajonit
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se masa e reciprocitetit ndaj Serbisë ka filluar të zbatohet si vlerë e barabarësisë. “Republika e Kosovës ka pasur e ka ende nevojë që qytetarët e saj, ndërmarrësit, ...
Medial | 01-Apr-2020 15:24
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se masa e reciprocitetit ndaj Serbisë ka filluar të zbatohet si vlerë e barabarësisë. “Republika e Kosovës ka pasur e ka ende nevojë që qytetarët e saj, ndërmarrësit, ...

I dërguari i Trumpit kundërshton përsëri Kurtin, nuk e përkrah vendimin për reciprocitet
Ambasada e SHBA-ve në Kosovë me anë të një reagimi për media gjatë ditës se sotme kanë ritheksuar pozicionimin e qartë të tyre se Kosova nuk duhet të krijojë barriera të reja, ngase të njëjtat e lëndojnë dhe e ngufatin ...
Lajminet | 01-Apr-2020 15:22
Ambasada e SHBA-ve në Kosovë me anë të një reagimi për media gjatë ditës se sotme kanë ritheksuar pozicionimin e qartë të tyre se Kosova nuk duhet të krijojë barriera të reja, ngase të njëjtat e lëndojnë dhe e ngufatin ...

Reagon Haradinaj: Reciprocitetin e kisha në vendimin për taksën, Kurti po ju mashtron
Pas heqjes së taksës, nga qeveria në detyrë e Kosovës , dhe vendosjes së reciprocitetit, kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 15:20
Pas heqjes së taksës, nga qeveria në detyrë e Kosovës , dhe vendosjes së reciprocitetit, kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur ...

Kurti: Reciprocitet, sepse barazi – jemi për tregti pa pengesa me shtetet e rajonit
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se masa e reciprocitetit ndaj Serbisë ka filluar të zbatohet si vlerë e barabarësisë. “Republika e Kosovës ka pasur e ka ende nevojë që qytetarët e saj, ndërmarrësit, ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 15:17
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se masa e reciprocitetit ndaj Serbisë ka filluar të zbatohet si vlerë e barabarësisë. “Republika e Kosovës ka pasur e ka ende nevojë që qytetarët e saj, ndërmarrësit, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved