ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 08:41

SHBA “shuplakë” Kurtit: Kosova duhet t’i heqë të gjitha tarifat, jo reciprocitet ndaj mallrave serbe

SHBA “shuplakë” Kurtit: Kosova duhet t’i heqë të gjitha tarifat, jo reciprocitet ndaj mallrave serbe
Shtetet e Bashkuara, përmes ambasadës së tyre në Prishtinë, thanë se kundërshtojnë masat e reciprocitetit, që u ka vënë Qeveria në detyrë e Kosovës mallrave nga Serbia. Nga 1 prilli, Qeveria në detyrë e Kosovës ka hequr ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 14:24
Shtetet e Bashkuara, përmes ambasadës së tyre në Prishtinë, thanë se kundërshtojnë masat e reciprocitetit, që u ka vënë Qeveria në detyrë e Kosovës mallrave nga Serbia. Nga 1 prilli, Qeveria në detyrë e Kosovës ka hequr ...

SHBA kundërshton reciprocitetin: Heqje e plotë e taksës!
Që nga dita e sotme ka hyre në fuqi vendimi i qeverisë se Kosovës për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Beogradin. Kryeministri në ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 14:57
Që nga dita e sotme ka hyre në fuqi vendimi i qeverisë se Kosovës për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Beogradin. Kryeministri në ...

Reagimet pro dhe kundër vendosjes së reciprocitetit tregtar me Serbinë
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar. Ky vendim do mbetet në ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:20
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar. Ky vendim do mbetet në ...

Kurti: Hyri në fuqi zëvendësimi i taksës me reciprocitet, vendimi ynë afirmon raportet e barabarta ndërshtetërore
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka njoftuar se ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. Kurti ka thënë se ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:07
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka njoftuar se ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. Kurti ka thënë se ...

Haradinaj: Reciprociteti ka ekzistuar qysh me vendimin për taksën, Albin Kurti po mashtron
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur është vendosur taksa 100% për produktet serbe. Haradinaj përmes një postimi në Facebook është fokusuar te pikat 3 dhe 4 të ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 14:51
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur është vendosur taksa 100% për produktet serbe. Haradinaj përmes një postimi në Facebook është fokusuar te pikat 3 dhe 4 të ...

Ambasada amerikane kundër reciprocitetit: Taksa duhet hequr, po ngulfatet ekonomia e Kosovës
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 13:53
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar ndaj Serbisë. Vendimi ...

I dërguari i Trumpit kundërshton përsëri Kurtin, nuk e përkrah vendimin për reciprocitet
Ambasada e SHBA-ve në Kosovë me anë të një reagimi për media gjatë ditës se sotme kanë ritheksuar pozicionimin e qartë të tyre se Kosova nuk duhet të krijojë barriera të reja, ngase të njëjtat e lëndojnë dhe e ngufatin ...
Lajminet | 01-Apr-2020 15:22
Ambasada e SHBA-ve në Kosovë me anë të një reagimi për media gjatë ditës se sotme kanë ritheksuar pozicionimin e qartë të tyre se Kosova nuk duhet të krijojë barriera të reja, ngase të njëjtat e lëndojnë dhe e ngufatin ...

Reagon Haradinaj: Reciprocitetin e kisha në vendimin për taksën, Kurti po ju mashtron
Pas heqjes së taksës, nga qeveria në detyrë e Kosovës , dhe vendosjes së reciprocitetit, kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 15:20
Pas heqjes së taksës, nga qeveria në detyrë e Kosovës , dhe vendosjes së reciprocitetit, kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur ...

Kurti: Reciprocitet, sepse barazi – jemi për tregti pa pengesa me shtetet e rajonit
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se masa e reciprocitetit ndaj Serbisë ka filluar të zbatohet si vlerë e barabarësisë. “Republika e Kosovës ka pasur e ka ende nevojë që qytetarët e saj, ndërmarrësit, ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 15:17
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se masa e reciprocitetit ndaj Serbisë ka filluar të zbatohet si vlerë e barabarësisë. “Republika e Kosovës ka pasur e ka ende nevojë që qytetarët e saj, ndërmarrësit, ...

Kurti: Implementimi i reciprocitetit do të jetë gradual dhe proporcional me sjelljen e Serbisë
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar pasi sot hyri në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. ...
Koha.net | 01-Apr-2020 15:15
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar pasi sot hyri në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. ...

Klubi i Prodhuesve mbështet vendimin për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë
Klubi i Prodhuesve të Kosovës e përkrah miratimin e vendimin nga Qeveria e Kosovës për zbatimin gradual të reciprocitetit si parim në marrëdhëniet me Serbinë. Vendim ky i cili obligon që në marrëdhëniet tregtare me ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 12:57
Klubi i Prodhuesve të Kosovës e përkrah miratimin e vendimin nga Qeveria e Kosovës për zbatimin gradual të reciprocitetit si parim në marrëdhëniet me Serbinë. Vendim ky i cili obligon që në marrëdhëniet tregtare me ...

?Vendosja e reciprocitetit – 16 kamionë me mallra në procedurë të zhdoganimit
16 kamionë me mallra janë aktualisht në procedurë të zhdoganimit në Kosovë, ka konfirmuar zëdhënësi i Doganës së Kosovës, Adriatik Stavileci. Disa prej tyre kanë hyrë nga pika kufitare në Merdare. Pas heqjes së taksës ...
Indeks Online | 01-Apr-2020 15:15
16 kamionë me mallra janë aktualisht në procedurë të zhdoganimit në Kosovë, ka konfirmuar zëdhënësi i Doganës së Kosovës, Adriatik Stavileci. Disa prej tyre kanë hyrë nga pika kufitare në Merdare. Pas heqjes së taksës ...

Malli nga Serbia ka filluar të hyjë, Kurti numëron pikat ku Kosova do të përgjigjet me “reciprocitet gradual”
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka reaguar pas marrjes së vendimit për reciprocitetin, duke thënë se Kosova ka pasur nevojë që të trajtohet e barabartë. Ai ka numëruar pikat ku do të përgjigjen me reciprocitet ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 15:14
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka reaguar pas marrjes së vendimit për reciprocitetin, duke thënë se Kosova ka pasur nevojë që të trajtohet e barabartë. Ai ka numëruar pikat ku do të përgjigjen me reciprocitet ...

Malli nga Serbia ka filluar të hyjë, Kurti numëron pikat ku Kosova do të përgjigjet me “reciprocitet gradual”
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka reaguar pas marrjes së vendimit për reciprocitetin, duke thënë se Kosova ka pasur nevojë që të trajtohet e barabartë. Ai ka numëruar pikat ku do të përgjigjen me reciprocitet ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 15:08
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka reaguar pas marrjes së vendimit për reciprocitetin, duke thënë se Kosova ka pasur nevojë që të trajtohet e barabartë. Ai ka numëruar pikat ku do të përgjigjen me reciprocitet ...

Kurti flet për heqjen e taksës, thotë se reciprociteti do të thotë barazi
Kryeministri në detyrë Albin Kurti, përmes një postimi në facebook ka sqaruar edhe njëherë vendimin e një nate më parë, për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj importit të mallrave të Serbisë dhe zëvendësimin e kësaj ...
Indeks Online | 01-Apr-2020 15:08
Kryeministri në detyrë Albin Kurti, përmes një postimi në facebook ka sqaruar edhe njëherë vendimin e një nate më parë, për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj importit të mallrave të Serbisë dhe zëvendësimin e kësaj ...

Grenell me një “retweet” tregon që është kundër vendimit të Kurtit për reciprocitet
Emisari i Donald Trump-it për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, e ka shpërndarë në llogarinë e tij qëndrimin e sotëm të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes të cilit kundërshtohej vendimi i ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 15:08
Emisari i Donald Trump-it për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, e ka shpërndarë në llogarinë e tij qëndrimin e sotëm të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes të cilit kundërshtohej vendimi i ...

Ambasada amerikane kundër reciprocitetit ndaj mallrave serbe
Shtetet e Bashkuara, përmes ambasadës së tyre në Prishtinë, thanë se kundërshtojnë masat e reciprocitetit, që u ka vënë Qeveria në detyrë e Kosovës mallrave nga Serbia. Në rastin e Serbisë, atë e ka zëvendësuar me masa ...
AlbInfo | 01-Apr-2020 15:04
Shtetet e Bashkuara, përmes ambasadës së tyre në Prishtinë, thanë se kundërshtojnë masat e reciprocitetit, që u ka vënë Qeveria në detyrë e Kosovës mallrave nga Serbia. Në rastin e Serbisë, atë e ka zëvendësuar me masa ...

Në mesnatë hiqet taksa dhe vendoset reciprociteti, thotë Kurti
Kryeministri në largim, Albin Kurti ka njoftuar se sonte nga ora 00:00, qeveria në detyrë do të bëjë zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. Postimi i ...
Arbresh | 01-Apr-2020 15:04
Kryeministri në largim, Albin Kurti ka njoftuar se sonte nga ora 00:00, qeveria në detyrë do të bëjë zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. Postimi i ...

Heqja e taksës jep efektin e vet, 16 maune nga Serbia futen në Kosovë – asnjë nga Bosnja
Pas taksës, në fuqi do të hyjnë masat e reciprocitetit të propozuara nga qeveria, ashtu siç kishte paralajmëruar tanimë kryeministri në detyrë, Albin Kurti, shkruan . E veç sot, në territorin e Republikës së Kosovës ...
Lajminet | 01-Apr-2020 15:02
Pas taksës, në fuqi do të hyjnë masat e reciprocitetit të propozuara nga qeveria, ashtu siç kishte paralajmëruar tanimë kryeministri në detyrë, Albin Kurti, shkruan . E veç sot, në territorin e Republikës së Kosovës ...

Borrell: I lumtur për heqjen e taksës për mallrat serbe
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Joseph Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Përmes një postimi në ...
RTSH | 01-Apr-2020 15:00
Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Joseph Borrell, e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Përmes një postimi në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved