ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 15:44

Rikthehet dëbora në veri të Shqipërisë, ARRSH: Dibër dhe Tropojë trashësia 40 cm, ja akset problematike

Rikthehet dëbora në veri të Shqipërisë, ARRSH: Dibër dhe Tropojë trashësia 40 cm, ja akset problematike
Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se bora është rikthyer në veri të Shqipërisë përkatësisht në rrethet e Dibrës, Kukësit, Shkodrës, Lezhës, Pkës, Peshkopisë dhe Tropojës. Në Dibër dhe në aksin Bajram Curri- Valbonë ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 16:28
Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se bora është rikthyer në veri të Shqipërisë përkatësisht në rrethet e Dibrës, Kukësit, Shkodrës, Lezhës, Pkës, Peshkopisë dhe Tropojës. Në Dibër dhe në aksin Bajram Curri- Valbonë ...

Prilli nis me borë, ARRSH: Rrugët ku duhen përdorur zinxhirë
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion lidhur me situatën e rrugëve në ato zona të vendit që sot u zgjuan të zbardhura nga bora. ARRSH bën me dije se reshje të dendura bore ka pasur kryesisht në veri si në: ...
Telegraf | 01-Apr-2020 16:33
Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion lidhur me situatën e rrugëve në ato zona të vendit që sot u zgjuan të zbardhura nga bora. ARRSH bën me dije se reshje të dendura bore ka pasur kryesisht në veri si në: ...

Juglindja përfshihet nga reshjet e dëborës
E gjithe juglindja diten e sotme eshte perfshire nga reshjet e debores. Deri tani nuk raportohen per probleme ne rruget nacionale dhe ato rurale. Me veshtiresi kalimi ne zonat malore perfshi ketu dhe fshatin turistik. ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 16:06
E gjithe juglindja diten e sotme eshte perfshire nga reshjet e debores. Deri tani nuk raportohen per probleme ne rruget nacionale dhe ato rurale. Me veshtiresi kalimi ne zonat malore perfshi ketu dhe fshatin turistik. ...

Rikthehen reshjet e dëborës/ Probleme në qarkullimin e mjeteve në zonat malore
Reshje te dendura dëbore u regjistruan këtë të mërkurë në të gjithë qarkun e Dibrës. Reshjet filluan mbrëmjen e te martes me intesitet të lartë. Në zonat malore të këtij qarku trashësia e borës arriti deri në 40 ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 14:52
Reshje te dendura dëbore u regjistruan këtë të mërkurë në të gjithë qarkun e Dibrës. Reshjet filluan mbrëmjen e te martes me intesitet të lartë. Në zonat malore të këtij qarku trashësia e borës arriti deri në 40 ...

FOTOT/ Veriu i vendit “pushtohet” nga bora, ARRSH: Të gjitha akset rrugore janë të kalueshme
Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi sot se rrugët janë të kalueshme në të gjithë vendin pavarësish reshjeve të dendura të dëborës që kanë nisur që në mesnatë. Autoriteti Rrugor Shqiptar shprehet se gjatë natës gjithë ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 12:54
Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi sot se rrugët janë të kalueshme në të gjithë vendin pavarësish reshjeve të dendura të dëborës që kanë nisur që në mesnatë. Autoriteti Rrugor Shqiptar shprehet se gjatë natës gjithë ...

Dibër dhe Tropojë trashësia 40 cm, ja kush janë akset problematike nga dëbora ku duhet të keni shumë kujdes
Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se bora është rikthyer në veri të Shqipërisë përkatësisht në rrethet e Dibrës, Kukësit, Shkodrës, Lezhës, Pkës, Peshkopisë dhe Tropojës. Në Dibër dhe në aksin Bajram Curri- Valbonë ...
Lexo | 01-Apr-2020 16:57
Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se bora është rikthyer në veri të Shqipërisë përkatësisht në rrethet e Dibrës, Kukësit, Shkodrës, Lezhës, Pkës, Peshkopisë dhe Tropojës. Në Dibër dhe në aksin Bajram Curri- Valbonë ...

Shqipëria “pushtohet” nga bora, akset ku duhet të bëni kujdes
Pasditen e sotme shumë zona të vendit janë zbardhur nga dëbora. Si pasojë e reshjeve të dendura janë krijuar vështirësi në qarkullim për disa akse të vendit. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka publikuar detajet nga të gjitha ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 16:56
Pasditen e sotme shumë zona të vendit janë zbardhur nga dëbora. Si pasojë e reshjeve të dendura janë krijuar vështirësi në qarkullim për disa akse të vendit. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka publikuar detajet nga të gjitha ...

Autoriteti Rrugor Shqiptar paraqet gjendjen e akseve pas prishjes së motit
Në aksin Korçë -Dardhë vazhdon të bjerë borë ? nga km 6-14. Qarkullimi kryhet pa probleme ?? Po punohet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës.#UdhëtoniTëSigut #RrugëtKombëtare #PërShqipërinëQëDuam " class="wp-smiley" ...
Illyriapress | 01-Apr-2020 15:42
Në aksin Korçë -Dardhë vazhdon të bjerë borë ? nga km 6-14. Qarkullimi kryhet pa probleme ?? Po punohet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës.#UdhëtoniTëSigut #RrugëtKombëtare #PërShqipërinëQëDuam " class="wp-smiley" ...

Dëborë në Dibër/ Probleme në zonat e thella, rrugët e qytetit pjesërisht funksionale
Në Dibër janë regjistruar reshje të dendura dëbore gjatë natës dhe mëngjesit të sotëm.
Top Channel | 01-Apr-2020 10:00
Në Dibër janë regjistruar reshje të dendura dëbore gjatë natës dhe mëngjesit të sotëm.

Dëbora bie në Tiranë si dhe bllokon disa rrugë rurale
Mëngjesi i sotëm ka nisur i acartë në Tiranë. Një rënie drastike temperaturash është shënuar sot, duke sjellë për herë të parë për këtë vit edhe dëborë në kryeqytet. Ndonëse të gjithë e pritëm në dimër, moti ka ...
Illyriapress | 01-Apr-2020 14:35
Mëngjesi i sotëm ka nisur i acartë në Tiranë. Një rënie drastike temperaturash është shënuar sot, duke sjellë për herë të parë për këtë vit edhe dëborë në kryeqytet. Ndonëse të gjithë e pritëm në dimër, moti ka ...

Ndalesë për kamionë në Barbaros, Strazhë, Presekë dhe në aksin rrugor Mavrovë – Dibër
Për shkak të reshjeve intensive të borës, ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda transportuese ka në grykën Barbaros, Strazhë, Presekë dhje në aksin rrugor Mavrovë – Dibër informojnë nga LAMM. Qarkullimi për ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 13:40
Për shkak të reshjeve intensive të borës, ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda transportuese ka në grykën Barbaros, Strazhë, Presekë dhje në aksin rrugor Mavrovë – Dibër informojnë nga LAMM. Qarkullimi për ...

Ndalesë për kamionë në Barbaros, Strazhë, Presekë dhe në aksin rrugor Mavrovë – Dibër
Shkup, 1 prill 2020 (MEDIAL) – Për shkak të reshjeve intensive të borës, ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda transportuese ka në grykën Barbaros, Strazhë, Presekë dhje në aksin rrugor Mavrovë – Dibër ...
Medial | 01-Apr-2020 13:27
Shkup, 1 prill 2020 (MEDIAL) – Për shkak të reshjeve intensive të borës, ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda transportuese ka në grykën Barbaros, Strazhë, Presekë dhje në aksin rrugor Mavrovë – Dibër ...

FOTO+VIDEO/ Dimër i dytë në juglindje dhe veri, dëbora arrin deri në 20 cm
Vendi ynë është zgjuar ditën e sotme mes reshjeve të dëborës. Në disa qytete trashësia ka arritur deri në 5 cm ndërsa në zonat malore ka shkuar deri në 20 cm. Foto lart vjen nga Kukësi ku reshjet e dëborës bien që prej ...
Lapsi | 01-Apr-2020 12:18
Vendi ynë është zgjuar ditën e sotme mes reshjeve të dëborës. Në disa qytete trashësia ka arritur deri në 5 cm ndërsa në zonat malore ka shkuar deri në 20 cm. Foto lart vjen nga Kukësi ku reshjet e dëborës bien që prej ...

Dëbora zbardh Dibrën, bllokohen rrugët në zonat rurale, mungesë energjie në disa njësi (Video)
Reshjet e dëborës që kanë përfshirë të gjithë qarkun e Dibrës kanë krijuar probleme të shumta, bllokimin e rrugëve rurale, mungesë energjie në disa njësi të qarkut të Dibrës. Në zonat e thella lartësia e dëborës arrin ...
Medial | 01-Apr-2020 13:20
Reshjet e dëborës që kanë përfshirë të gjithë qarkun e Dibrës kanë krijuar probleme të shumta, bllokimin e rrugëve rurale, mungesë energjie në disa njësi të qarkut të Dibrës. Në zonat e thella lartësia e dëborës arrin ...

Bora bllokon Dibrën
Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një pjesë e fshatrave të thella janë bllokuar sepse trashësia e dëborës ka ...
Koha.net | 11-Feb-2018 22:18
Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një pjesë e fshatrave të thella janë bllokuar sepse trashësia e dëborës ka ...

VIDEO/ Pranverë dhe borë, zbardhet Kukësi
Prej mbrëmjes së djeshme i gjithë territori është përfshirë nga një mot i ftohtë me reshje shiu dhe në zonat malore dëborë. Dëbora është rikthyer në Dibër dhe Kukës. Në zonat e thella të qarkut të Dibrës trashësia e ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 09:57
Prej mbrëmjes së djeshme i gjithë territori është përfshirë nga një mot i ftohtë me reshje shiu dhe në zonat malore dëborë. Dëbora është rikthyer në Dibër dhe Kukës. Në zonat e thella të qarkut të Dibrës trashësia e ...

ARRSH – Njoftim për gjendjen pas rreshjeve të borës. Po punohet për pastrimin e akseve të bllokuara
Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, Autoriteti Rrugor Shqipëtar ka njoftuar se kontraktorët janë duke punuar për shpëndarjen e kripës dhe pastrimin me borëpastrueset për sigurimin e kalueshmerisë normale në të ...
ScanTv | 01-Apr-2020 12:21
Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, Autoriteti Rrugor Shqipëtar ka njoftuar se kontraktorët janë duke punuar për shpëndarjen e kripës dhe pastrimin me borëpastrueset për sigurimin e kalueshmerisë normale në të ...

Hiqet ndalesa për kamionë në Pletvar
???? ??????? Shkup, 1 prill 2020 (MEDIAL) – Trafiku për automjete të rënda transportuese në kalimin malor Pletvar është normalizuar, informojnë nga LAMM. Për shkak të reshjeve intensive të borës mëngjesin e sotëm në ora ...
Medial | 01-Apr-2020 11:57
???? ??????? Shkup, 1 prill 2020 (MEDIAL) – Trafiku për automjete të rënda transportuese në kalimin malor Pletvar është normalizuar, informojnë nga LAMM. Për shkak të reshjeve intensive të borës mëngjesin e sotëm në ora ...

Borë pranvere në Shqipëri, probleme në këto dy qytete
Prej mbrëmjes së djeshme i gjithë territori i Shqipërisë është përfshirë nga një mot i ftohtë me reshje shiu dhe në zonat malore dëborë. Dëbora është rikthyer në Shkodër, Dibër dhe Kukës. Në zonat e thella të qarkut të ...
Indeks Online | 01-Apr-2020 11:27
Prej mbrëmjes së djeshme i gjithë territori i Shqipërisë është përfshirë nga një mot i ftohtë me reshje shiu dhe në zonat malore dëborë. Dëbora është rikthyer në Shkodër, Dibër dhe Kukës. Në zonat e thella të qarkut të ...

LAMM: Ndalesa për kamionë në Strazhë dhe rrugën Mavrovë-Dibër
Reshje bore në Kodër të Diellit, Mavrovë, Kullë, Krushevë, Kriva Pallankë – VK Deve Bair dhe në grykat malore Strazhë, Gjavatë de Presekë. Ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda transportuese në mëngjesin e sotëm ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 10:55
Reshje bore në Kodër të Diellit, Mavrovë, Kullë, Krushevë, Kriva Pallankë – VK Deve Bair dhe në grykat malore Strazhë, Gjavatë de Presekë. Ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda transportuese në mëngjesin e sotëm ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved