ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/06/2020 01:11

Shtëpia e Bardhë: 30 ditët e ardhshme vendimtare për të zbutur goditjen e epidemisë. Nëse nuk respektohen masat do jenë mbi 1.4 mln të vdekur

Shtëpia e Bardhë: 30 ditët e ardhshme vendimtare për të zbutur goditjen e epidemisë. Nëse nuk respektohen masat do jenë mbi 1.4 mln të vdekur
Strategjia për të luftuar epideminë e koronavirusit fillon, vazhdon dhe përmbyllet në komunitet dhe me veprimet e komunitetit, u shpreh Dr. Deborah Birx, koordinatore e ekipit të Shtëpisë së Bardhë për reagimin kundër ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 07:54
Strategjia për të luftuar epideminë e koronavirusit fillon, vazhdon dhe përmbyllet në komunitet dhe me veprimet e komunitetit, u shpreh Dr. Deborah Birx, koordinatore e ekipit të Shtëpisë së Bardhë për reagimin kundër ...

SHBA 100 milionë dollarë për Italinë
SHBA pavarësisht se është vendi më i prekur nga koronavirus është solidarizuar me Italinë duke i ofruar 100 milionë dollarë. Këtë e ka bërë të ditur vetë presidenti Donald Trump i cili dha edhe detajet duke thënë se 100 ...
Telegraf | 31-Mar-2020 19:00
SHBA pavarësisht se është vendi më i prekur nga koronavirus është solidarizuar me Italinë duke i ofruar 100 milionë dollarë. Këtë e ka bërë të ditur vetë presidenti Donald Trump i cili dha edhe detajet duke thënë se 100 ...

“Tesla” ofroi falas ventilatorë në mes të pandemisë së COVID-19
Kompania amerikane për prodhimin e automjeteve elektrike dhe energjisë së pastër “Tesla” njoftoi se do të dërgojë falas ventilatorë në spitalet në të gjithë botën, pajisje shumë të nevojshme në mes të pandemisë së ...
Portalb | 01-Apr-2020 10:24
Kompania amerikane për prodhimin e automjeteve elektrike dhe energjisë së pastër “Tesla” njoftoi se do të dërgojë falas ventilatorë në spitalet në të gjithë botën, pajisje shumë të nevojshme në mes të pandemisë së ...

Gjermania kërkon të mos bëhet shaka me koronavirusin për 1 Prill
Zakonisht është një traditë në vendet perëndimore, siç është Gjermania, që njerëzit të krijojnë histori dhe të tërheqin shaka në 1 Prill, raporton “Bbc”, transmeton . Por në një mesazh të mërkurën, ministria e ...
Lajminet | 01-Apr-2020 10:16
Zakonisht është një traditë në vendet perëndimore, siç është Gjermania, që njerëzit të krijojnë histori dhe të tërheqin shaka në 1 Prill, raporton “Bbc”, transmeton . Por në një mesazh të mërkurën, ministria e ...

Mbi 4 mijë vdekje nga koronavirusi në SHBA
Më shumë se 4 mijë njerëz kanë vdekur për shkak të Covid-19 në SHBA. Kështu bëhet e ditur në raportin e Universitetit Johns Hopkins. Janë më shumë se 800 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me ...
Ina-Online | 01-Apr-2020 09:39
Më shumë se 4 mijë njerëz kanë vdekur për shkak të Covid-19 në SHBA. Kështu bëhet e ditur në raportin e Universitetit Johns Hopkins. Janë më shumë se 800 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me ...

Mbi 4,000 të vdekur nga koronavirusi në SHBA
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...
Portalb | 01-Apr-2020 09:33
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...

Mbi 4 mijë vdekje nga koronavirusi në SHBA
Më shumë se 4 mijë njerëz kanë vdekur për shkak të Covid-19 në SHBA. Kështu bëhet e ditur në raportin e Universitetit Johns Hopkins. Janë më shumë se 800 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 09:27
Më shumë se 4 mijë njerëz kanë vdekur për shkak të Covid-19 në SHBA. Kështu bëhet e ditur në raportin e Universitetit Johns Hopkins. Janë më shumë se 800 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me ...

Mbi 4,000 të vdekur nga koronavirusi në SHBA
Pandemia e koronavirusit të ri ka infektuar më shumë se 859,000 nëpër botë. Mbi 178,000 të këtyre pacientëve janë shëruar nga virusi, që shkakton sëmundjen e njohur zyrtarisht si COVID-19, transmeton portali . Më shumë ...
Arbresh | 01-Apr-2020 09:18
Pandemia e koronavirusit të ri ka infektuar më shumë se 859,000 nëpër botë. Mbi 178,000 të këtyre pacientëve janë shëruar nga virusi, që shkakton sëmundjen e njohur zyrtarisht si COVID-19, transmeton portali . Më shumë ...

Guterres: Koronavirusi, sfida më e madhe për botën që nga Lufta e Dytë Botërore
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres paralajmëroi se përhapja aktuale e koronavirusit është sfida më e madhe për botën që nga Lufta e Dytë Botërore. Ai tha se përballja me këtë pandemi mund të sjellë një ...
Medial | 01-Apr-2020 09:12
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres paralajmëroi se përhapja aktuale e koronavirusit është sfida më e madhe për botën që nga Lufta e Dytë Botërore. Ai tha se përballja me këtë pandemi mund të sjellë një ...

Mbi 4,000 të vdekur nga koronavirusi në SHBA
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...
Shenja | 01-Apr-2020 08:57
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...

Rritet në 850 mijë numri i të prekurve në botë me Coronavirus
Janë më shumë se 858 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me Koronavirusin. Ndërkaq sipas të dhënave të Johns Hopkins University ky virus u ka marrë jetë deri tash mbi 42 mijë vetave. Shtetet e Bashkuara ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 08:45
Janë më shumë se 858 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me Koronavirusin. Ndërkaq sipas të dhënave të Johns Hopkins University ky virus u ka marrë jetë deri tash mbi 42 mijë vetave. Shtetet e Bashkuara ...

Rritet në 850 mijë numri i të prekurve në botë me COVID-19
Janë më shumë se 858 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me Koronavirusin. Ndërkaq sipas të dhënave të Johns Hopkins University ky virus u ka marrë jetë deri tash mbi 42 mijë vetave, transmeton Klan ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 08:39
Janë më shumë se 858 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me Koronavirusin. Ndërkaq sipas të dhënave të Johns Hopkins University ky virus u ka marrë jetë deri tash mbi 42 mijë vetave, transmeton Klan ...

Mbi 4,000 të vdekur nga koronavirusi në SHBA
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...
Alsat-M | 01-Apr-2020 08:36
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...

Mbi 4 mijë të vdekur nga koronavirusi në SHBA
Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se 4,076 amerikanë kanë vdekur nga COVID-19 dhe zyrtarë të shëndetit publik paralajmërojnë se kjo shifër mund të arrijë deri në 240,000. “Sado që është numër ...
Lajminet | 01-Apr-2020 08:28
Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se 4,076 amerikanë kanë vdekur nga COVID-19 dhe zyrtarë të shëndetit publik paralajmërojnë se kjo shifër mund të arrijë deri në 240,000. “Sado që është numër ...

Mbi 4,000 të vdekur nga koronavirusi në SHBA
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...
Radio Evropa e Lire | 01-Apr-2020 08:12
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...

Shtëpia e Bardhë parashikon 100 deri 240 mijë vdekje në SHBA nga koronavirusi
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump përgatiti amerikanët për një rritje të shpejtë të rasteve të koronavirusit, duke e quajtur COVID-19 një plagë dhe duke thënë se SHBA po përballet me një periudhë “shumë, shumë të ...
Lajminet | 01-Apr-2020 07:58
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump përgatiti amerikanët për një rritje të shpejtë të rasteve të koronavirusit, duke e quajtur COVID-19 një plagë dhe duke thënë se SHBA po përballet me një periudhë “shumë, shumë të ...

Tre në katër amerikanë po përballen me ndonjë formë të izolimit
Rreth tre në katër amerikanë tani janë, apo do të jenë pjesë e ndonjë forme të izolimit, teksa më shumë shtete ashpërsojnë masat për të luftuar koronavirusin. Merrilland, Virxhinia, Arizona dhe Tenesi janë shtetet e ...
Shprehja | 01-Apr-2020 07:51
Rreth tre në katër amerikanë tani janë, apo do të jenë pjesë e ndonjë forme të izolimit, teksa më shumë shtete ashpërsojnë masat për të luftuar koronavirusin. Merrilland, Virxhinia, Arizona dhe Tenesi janë shtetet e ...

Trump paralajmëron amerikanët: Përpara kemi dy javë të “vështira” në betejën kundër coronavirusit
Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar një shtrirje dy-javore “të vështirë” përpara, pasi zgjati masat distancuese mbarëkombëtare që – edhe nëse ndiqen nga afër – ende mund të nënkuptojnë më shumë se 100,000 ...
Arbresh | 01-Apr-2020 07:48
Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar një shtrirje dy-javore “të vështirë” përpara, pasi zgjati masat distancuese mbarëkombëtare që – edhe nëse ndiqen nga afër – ende mund të nënkuptojnë më shumë se 100,000 ...

Trump paralajmëron amerikanët: Përpara kemi dy javë të “vështira” në betejën kundër koronavirusit
Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar një shtrirje dy-javore “të vështirë” përpara, pasi zgjati masat distancuese mbarëkombëtare që – edhe nëse ndiqen nga afër – ende mund të nënkuptojnë më shumë se 100,000 ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 07:00
Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar një shtrirje dy-javore “të vështirë” përpara, pasi zgjati masat distancuese mbarëkombëtare që – edhe nëse ndiqen nga afër – ende mund të nënkuptojnë më shumë se 100,000 ...

Vajza 12-vjeçare vdes nga COVID-19/ Situatë alarmante në Spanjë, OBSH: Kujdes me maskat
Një vajzë 12 vjecare në Belgjikë është viktima më e re e koronavirusit në Europë. Bluzat e bardha nuk dhanë më shume detaje mbi rastin duke theksuar se është i rrallë dhe shqetësues. Në vendin me 11.5 milionë banorë, ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 14:40
Një vajzë 12 vjecare në Belgjikë është viktima më e re e koronavirusit në Europë. Bluzat e bardha nuk dhanë më shume detaje mbi rastin duke theksuar se është i rrallë dhe shqetësues. Në vendin me 11.5 milionë banorë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved