ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 15:13

SHBA. Numri i viktimave dyfishohet në tre ditë

SHBA. Numri i viktimave dyfishohet në tre ditë
Sa me siper deklarohet nga Universiteti Johns Hopkins. Numri i vdekjeve te marten ishte 4.076 ose me shume se dyfishi i 2.010 regjistruar te shtunen, dhe me shume se 40 per qind e vdekjeve ishin ne shtetin e New York. ...
ikub.al | 01-Apr-2020 13:50
Sa me siper deklarohet nga Universiteti Johns Hopkins. Numri i vdekjeve te marten ishte 4.076 ose me shume se dyfishi i 2.010 regjistruar te shtunen, dhe me shume se 40 per qind e vdekjeve ishin ne shtetin e New York. ...

SHBA: Arrin në 4 000 numri i të vdekurve nga COVID-19, 865 në 24 orë
Numri i të vdekurve si pasojë e epidemisë së koronavirusit në SHBA ka arritur në 4 000, një shifër e shumëfishuar në dy tre ditë, njoftoi sot Universiteti amerikan, Johns Hopkins Një total prej 4 076 të vdekudr si ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 12:04
Numri i të vdekurve si pasojë e epidemisë së koronavirusit në SHBA ka arritur në 4 000, një shifër e shumëfishuar në dy tre ditë, njoftoi sot Universiteti amerikan, Johns Hopkins Një total prej 4 076 të vdekudr si ...

Mbi 42 mijë vdekje në të gjithë botën/ 177.857 pacientë mposhtin COVID-19
Vdekjet nga koronavirusi kanë tejkaluar shifrën 42 mijë në të gjithë botën, ndërsa tani ka më shumë se 855 mijë të infektuar. Këto janë të dhënat e përditësuara nga Universiteti Johns Hopkins. Nga ana tjetër, ka 177.857 ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 12:19
Vdekjet nga koronavirusi kanë tejkaluar shifrën 42 mijë në të gjithë botën, ndërsa tani ka më shumë se 855 mijë të infektuar. Këto janë të dhënat e përditësuara nga Universiteti Johns Hopkins. Nga ana tjetër, ka 177.857 ...

Shtëpia e Bardhë: 30 ditët e ardhshme vendimtare për të zbutur goditjen e epidemisë. Nëse nuk respektohen masat do jenë mbi 1.4 mln të vdekur
Strategjia për të luftuar epideminë e koronavirusit fillon, vazhdon dhe përmbyllet në komunitet dhe me veprimet e komunitetit, u shpreh Dr. Deborah Birx, koordinatore e ekipit të Shtëpisë së Bardhë për reagimin kundër ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 07:54
Strategjia për të luftuar epideminë e koronavirusit fillon, vazhdon dhe përmbyllet në komunitet dhe me veprimet e komunitetit, u shpreh Dr. Deborah Birx, koordinatore e ekipit të Shtëpisë së Bardhë për reagimin kundër ...

Anthony Fauci: Masat po funksionojnë
Megjithë parashikimet e zymta në SHBA se shumë njerëz do të vdesin nga pandemia edhe nëse vazhdojnë të ndiqen masat për distancim shoqëror, një prej anëtarëve kryesorë të grupit të punës pranë presidentit thotë se ...
Zeri Amerikes | 01-Apr-2020 16:47
Megjithë parashikimet e zymta në SHBA se shumë njerëz do të vdesin nga pandemia edhe nëse vazhdojnë të ndiqen masat për distancim shoqëror, një prej anëtarëve kryesorë të grupit të punës pranë presidentit thotë se ...

SHBA-ja, parashikikon 100-240 mijë vdekje nga Coronavirusi
Shtëpia e Bardhë parashikon se 100,000 deri 240,000 njerëz në SHBA do të vdesin nga pandemia e coronavirusit nëse vazhdojnë të ndiqen masat distancuese sociale. Parashikimet u prezantuan gjatë një konference për shtyp ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 16:27
Shtëpia e Bardhë parashikon se 100,000 deri 240,000 njerëz në SHBA do të vdesin nga pandemia e coronavirusit nëse vazhdojnë të ndiqen masat distancuese sociale. Parashikimet u prezantuan gjatë një konference për shtyp ...

SHBA, parashikimet 100-240 mijë vdekje nga koronavirusi
Shtëpia e Bardhë parashikon se 100,000 deri 240,000 njerëz në Sh.B.A do të vdesin nga pandemia e koronavirusit nëse vazhdojnë të ndiqen masat distancuese sociale. Parashikimet u prezantuan gjatë një konference për shtyp ...
Zeri Amerikes | 01-Apr-2020 15:24
Shtëpia e Bardhë parashikon se 100,000 deri 240,000 njerëz në Sh.B.A do të vdesin nga pandemia e koronavirusit nëse vazhdojnë të ndiqen masat distancuese sociale. Parashikimet u prezantuan gjatë një konference për shtyp ...

“Na presin dy javë të vështira”, Donald Trump paralajmëron rreth 200 mijë të vdekur
Dy javët e ardhshme do të jenë nga më të vështirat për kombin amerikan, paralajmëron presidenti Donald Trump, teksa vendi lufton përhapjen e koronavirusit. Mbi 100 mijë veta parashikohet të humbasin jetën. Edhe pas ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 15:12
Dy javët e ardhshme do të jenë nga më të vështirat për kombin amerikan, paralajmëron presidenti Donald Trump, teksa vendi lufton përhapjen e koronavirusit. Mbi 100 mijë veta parashikohet të humbasin jetën. Edhe pas ...

Shtëpitë e të moshuarve në Evropë po përballen me vdekje të shumta
Një nga një, banorët e një shtëpie për të moshuar në Francë po detyrohen të izolohen në dhomat e tyre. Megjithatë, askush nuk e di saktësisht sa prej tyre janë të infektuar me koronavirus. Qeveritë e vendeve më të ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 13:10
Një nga një, banorët e një shtëpie për të moshuar në Francë po detyrohen të izolohen në dhomat e tyre. Megjithatë, askush nuk e di saktësisht sa prej tyre janë të infektuar me koronavirus. Qeveritë e vendeve më të ...

Vdekjet nga Covid-19 në Evropë kaluan shifrën 30,000
Evropa ka humbur mbi 30 mijë jetë nga pandemia e koronavirusit, raporton AFP. Italia numëron më shumë se një e treta e numri të zymtë, transmeton portali . Vetëm katër ditë më parë, 30,000 pikë referimi u arrit nga e ...
Arbresh | 01-Apr-2020 12:54
Evropa ka humbur mbi 30 mijë jetë nga pandemia e koronavirusit, raporton AFP. Italia numëron më shumë se një e treta e numri të zymtë, transmeton portali . Vetëm katër ditë më parë, 30,000 pikë referimi u arrit nga e ...

COVID-19, Trump paralajmëron SHBA për dy javë tepër të rënda
Presidenti amerikan Donalt Trump ka bërë një paralajmërim për shtetasit amerikanë të respektojnë masat, pasi SHBA pritet të kalojë dy javë të rënda nga koranavirusi. “Do t’i kalojmë dy javë shumë të rënda. Këto dy javë ...
RTSH | 01-Apr-2020 12:42
Presidenti amerikan Donalt Trump ka bërë një paralajmërim për shtetasit amerikanë të respektojnë masat, pasi SHBA pritet të kalojë dy javë të rënda nga koranavirusi. “Do t’i kalojmë dy javë shumë të rënda. Këto dy javë ...

Tramp: Dy javët e ardhshme do të jenë shumë të vështira, do të jenë çështje jete ose vdekjeje
Presidenti amerikanë, Donald Tramp mbrëmë i paralajmëroi amerikanët se vijojnë “dy javë shumë të vështira” në luftën kundër përhapjes së koronavirusit dhe ju bëri thirrje deri në fund të prillit t’i respektojnë ...
Portalb | 01-Apr-2020 11:05
Presidenti amerikanë, Donald Tramp mbrëmë i paralajmëroi amerikanët se vijojnë “dy javë shumë të vështira” në luftën kundër përhapjes së koronavirusit dhe ju bëri thirrje deri në fund të prillit t’i respektojnë ...

Mbi 4 mijë vdekje nga koronavirusi në SHBA
Më shumë se 4 mijë njerëz kanë vdekur për shkak të Covid-19 në SHBA. Kështu bëhet e ditur në raportin e Universitetit Johns Hopkins. Janë më shumë se 800 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me ...
Ina-Online | 01-Apr-2020 09:39
Më shumë se 4 mijë njerëz kanë vdekur për shkak të Covid-19 në SHBA. Kështu bëhet e ditur në raportin e Universitetit Johns Hopkins. Janë më shumë se 800 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me ...

Mbi 4,000 të vdekur nga koronavirusi në SHBA
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...
Portalb | 01-Apr-2020 09:33
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...

Mbi 4 mijë vdekje nga koronavirusi në SHBA
Më shumë se 4 mijë njerëz kanë vdekur për shkak të Covid-19 në SHBA. Kështu bëhet e ditur në raportin e Universitetit Johns Hopkins. Janë më shumë se 800 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 09:27
Më shumë se 4 mijë njerëz kanë vdekur për shkak të Covid-19 në SHBA. Kështu bëhet e ditur në raportin e Universitetit Johns Hopkins. Janë më shumë se 800 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me ...

Mbi 4,000 të vdekur nga koronavirusi në SHBA
Pandemia e koronavirusit të ri ka infektuar më shumë se 859,000 nëpër botë. Mbi 178,000 të këtyre pacientëve janë shëruar nga virusi, që shkakton sëmundjen e njohur zyrtarisht si COVID-19, transmeton portali . Më shumë ...
Arbresh | 01-Apr-2020 09:18
Pandemia e koronavirusit të ri ka infektuar më shumë se 859,000 nëpër botë. Mbi 178,000 të këtyre pacientëve janë shëruar nga virusi, që shkakton sëmundjen e njohur zyrtarisht si COVID-19, transmeton portali . Më shumë ...

Mbi 4,000 të vdekur nga koronavirusi në SHBA
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...
Shenja | 01-Apr-2020 08:57
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...

Rritet në 850 mijë numri i të prekurve në botë me Coronavirus
Janë më shumë se 858 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me Koronavirusin. Ndërkaq sipas të dhënave të Johns Hopkins University ky virus u ka marrë jetë deri tash mbi 42 mijë vetave. Shtetet e Bashkuara ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 08:45
Janë më shumë se 858 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me Koronavirusin. Ndërkaq sipas të dhënave të Johns Hopkins University ky virus u ka marrë jetë deri tash mbi 42 mijë vetave. Shtetet e Bashkuara ...

Rritet në 850 mijë numri i të prekurve në botë me COVID-19
Janë më shumë se 858 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me Koronavirusin. Ndërkaq sipas të dhënave të Johns Hopkins University ky virus u ka marrë jetë deri tash mbi 42 mijë vetave, transmeton Klan ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 08:39
Janë më shumë se 858 mijë njerëz anembanë botës të cilët janë të prekur me Koronavirusin. Ndërkaq sipas të dhënave të Johns Hopkins University ky virus u ka marrë jetë deri tash mbi 42 mijë vetave, transmeton Klan ...

Mbi 4,000 të vdekur nga koronavirusi në SHBA
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...
Alsat-M | 01-Apr-2020 08:36
Në Shtetet e Bashkuara, numri i viktimave nga COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, ka kaluar 4,000, ndërsa numri i të infektuarve është afro 190,000. Të dhënat e Universitetit Johns Hopkins në SHBA tregojnë se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved